Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2010., 13:27   #1001
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nakon duuuuugog kolebanja, pokleknula sam i kupila vichy aqualia thermal serum. I sad imam pitanje: jel se nekoj od vas pojave crvenkaste flekice neposredno nakon sto ga stavite?
Naime, stavila sam ga 3-4 puta, malu kolicinu samo za probu na celo i obraze, jer mi je brada u kaosu i nakon sto ga stavim, pojavi se neko lagano crvenilo. Ne pece, ne svrbi, brzo se povuce i kasnije je koza predivna, glatka i mekana.
Ne kuzim... Ne bi ga se htjela samo tako odreci...
Ja inače ovdje ne postam, ali redovito čitam kozmetiku i vidjela sam tvoje pitanje, pa... valjda neće smetati što se ne poznajemo.

Isto iskustvo, nažalost, i ja imam s tim serumom - kad sam ga kupila, primjetila sam da mi se, nakon stavljanja, počnu crvenjeti obrazi (inače imam mješovitu, neproblematičnu kožu sa sušim obrazima i pokojim prištićem na T zoni samo u PMSu). To bi trajalo minutu-dvije, onda bi se povuklo. Jedno sam vrijeme čak mislila da mi se samo čini.
Nakon mjesec dana, osim toga, primjetila sam da me povremeno, nakon nanošenja, svrbe neke točkice na obrazima. Nedavno su mi se - i tad sam konačno odustala od seruma - počeli pojavljivati i sitni crveni prištići, koji bi se povukli svaki put kad ga dan-dva ne bi koristila.
Zapravo mi je žao zbog toga jer mi je, osim "nuspojave", koža od njega bila predivna. (Kupila sam ga kao jeftiniju alternativu Clarinsovom Hydra Quench serumu, koji je bio fantastičan i trajao mi je jako dugo, ali sam se zaželjela promjene.)
Nikada nisam imala reakciju ni na što od kozmetike, osim što mi je tek kasnije palo na pamet da sam i dok sam koristila Oligo 25 (zelenu) znala primjetiti koji sićušni crveni prištić, ali nisam povezala da je zbog nje jer su se brzo povukli.

Možda ti se koža samo privikava na serum, smiješ mu dati šansu još par dana...ne znači da i tebi neće odgovarati.
Ali mislila sam da bi ti moglo biti korisno da znaš moje iskustvo.
Mislim da ću sama na neko vrijeme odustati od Vichya.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 15:09   #1002
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Ja sam se dugo odupirala kupnji tog seruma, jer mi kreme od vichyja nikad nisu pasale. Ali s obzirom da imam suhu i dehidriranu kozu, a on je tako hvaljen ovdje, konacno sam ga odlucila isprobati. E, sad, moja koza je uz to jos i osjetljiva i problematicna pa sam namjerno stavila samo na jedan dio lica i to vrlo malu kolicinu.
I te flekice nisu neki veliki problem jer kao sto rekoh ne svrbe, ne peku i povuku se za 5 minuta, ali ipak...
Nista, koristit cu ga jos neko vrijeme, a ako se ovo nastavi, proslijedit cu ga majcici.
Nemam bas iskustva sa serumima, imala sam samo 3 puta tester od avene seruma koji mi je bio prilicno dobar, ali nista spektakularno pa ga nikad nisam kupila.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:46   #1003
Quote:
shakti kaže: Pogledaj post
Ostaje, ostaje masni dio na površini. Vitamin E i glicerin nisu hidrosolubilni, tj. topivi u vodi, pa plutaju na površini, zato serum treba promućkati prije svake upotrebe. Ostatak askorbinske kao što si i napisala-dobro zatvoriti, eventualno popiti s vodom i šećerom (kao što ja radim) i to je to
Glicerol je topiv u vodi, vitamin E nije!
I koji vitamin E vi koristiti za taj serum?

Da li je tokoferil ili tokoferol?

velika je razlika!
Oba su oblika aktivna kada se uzmu na usta, ali "tokoferil" oblik nije moguće apsorbirati kožom.
Ako koristiti oblik tokoferil (mislim da je taj najčešće u kapsulama), on vam nema nikakav učinak u serumu!

I ovo je dosta visok postotak glicerola, preporučeno se stavlja oko 3-5%!
veće koncentracije mogu na koži ostaviti ljepljiv, sjajni film!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:53   #1004
Meni je sumnjiv ovaj JGL-ov. Pise tokoferol acetate. Mislim, ako napravimo ester od tokoferola i octene kiseline, on ce biti tokoferil acetat. Ako tokoferol ostaje tokoferol, cega je onda taj acetat acetat?

A onda opet, u dodacima je samo alfa tokoferol, u prirodi je mjesavina 4 tokoferola i 4 tokotrienola i neki tvrde da samo alfa tokoferol nije dovoljan
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:07   #1005
to su kapsule ili tekući?
Holyplantov?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:12   #1006
Da da, Holyplant tekuci.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:28   #1007
E sad mi se sve zbrčkalo...
ja sam bila uvjerena da je taj od Holyplanta tokoferil
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:41   #1008
Mozda i je, tipfeler.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 22:50   #1009
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Glicerol je topiv u vodi, vitamin E nije!
I koji vitamin E vi koristiti za taj serum?

Da li je tokoferil ili tokoferol?

velika je razlika!
Oba su oblika aktivna kada se uzmu na usta, ali "tokoferil" oblik nije moguće apsorbirati kožom.
Ako koristiti oblik tokoferil (mislim da je taj najčešće u kapsulama), on vam nema nikakav učinak u serumu!

I ovo je dosta visok postotak glicerola, preporučeno se stavlja oko 3-5%!
veće koncentracije mogu na koži ostaviti ljepljiv, sjajni film!
Tokoferil acetat tj. Vitamin E dl-alpha tocopheryl acetate koji ja koristim i koji sam preporučila za ovaj serum je mnogo stabilniji od tokoferola (koji nije acetat kako je Patientia primijetila i to na toj etiketi je neka bedastoća) i nije točno da se ne apsorbira kožom.
Kao što je rekla Patientia to je ester od tokoferola i octene kiseline, svjetložute je boje i nije topljiv u vodi. Tokoferol je tamnije boje i po tome ga je lako razlikovati.

Ja sam čitala neke postavke da se tokoferil acetat ne apsorbira preko kože (mislim od Ignaca Kuliera), ali mislim da je to netočno. Dokazano je da tokoferil i te kako djeluje preko kože i da je naročito koristan kao zaštita od UV zračenja, snažan antioksidans, smiruje kožu, hidratizira itd. - sve isto kao i tokoferol koji je čisti oblik vitamina E. Tokoferil je puno stabilniji od tokoferola i to je vjerojatno razlog zašto se upotrebljava u kozmetici. Naročito u kozmetici do.it.yourself jer se ide za sirovinama koje su stabilnije obzirom na uvjete koje imamo doma.
Avene ga ima u svim proizvodima, naročito u onima za zaštitu od sunca.

Ovaj postotak glicerina neće ostaviti ljepljiv film. Ovaj postotak je OK za suhu kožu i neće joj stvarati probleme, dok će za masniju kožu biti bolje upotrijebiti propilen glikol (ili staviti nešto manje glicerina). Ali to nije postotak koji koža ne bi mogla apsorbirati.

Ovaj serum je dobro uskladjen, don't worry
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 08:44   #1010
i ja sam svojevremeno koristila vichyev aqualia serum i bio mi je dosta dobar, nikakva ekstaza. inaće sam normalna prema suhoj i nemam većih problema sa nekim prištićima. koristila sam ga zimi i to kad bi došla s posla i skinula šminku onda bih njega stavila, tako da mogu noćnu normalno staviti-da mi ne bude previše krema 3x dnevno. i za to mi je bio čisto dobar, ali nisam osjetila da mi je sad koža nešto mekša ili bolja-više kao da je dobro održavao postojeće stanje. i onaj balm isto vichyev.

znam da je malo off, ali za one kojima baš fali hidratacija, meni je bila mrak avene-ova maska za hidrataciju (tester sam isprobala). preporučila mi je teta u ljekarni da si povremeno stavim tu masku umjesto kreme navečer (dosta je rijetka) i to mi je bilo savršeno. tester mi je trajao cijelo čudo vremena i posebno je bio mrak ljeti.
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:12   #1011
o c-serumu od xene jos ne mogu nista napisati jer ga kratko koristim, mogu se samo pohvaliti da ga moja osjetljiva koza odlicno podnosi - cemu se ja ne mogu nacuditi.

dosla sam samo pohvaliti tanaka masazu - koja je super i cije rezultate stvarno osjetim, nemam bore (zahvaljujem majci prirodi ) ali muskulatura lica mi je sklona opustanju, krasno sam to srocila uglavnom ja masazu radim malo jacim pritiskom i u ovih 15-tak dana rezultati se itekako vide. bilo je pocetnih problema sa aknama pa sam nakratko odustala, ali sad se stanje stabiliziralo i masaza je da stvar bude bolja prije godinu dana sam trazila na netu nesto slicno, ali nazalost nisam naletjela na ovu masazu.

eto, xena ustedila si mi odlaske sanji gosovic i masaze kod moje kozmeticarke, zapravo necu te puno hvaliti jer mirne duse mozes traziti proviziju,a te cifre koje bi mjesecno ostavljala bi bile pozamasne
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:58   #1012
samo da mi gospodja gosovic i kozmetičarka ne pokucaju jednog jutra na vrata

ja imam pik na besplatne stvari - to je prirodno pravo ljudskih bića da zahebu markentinške zavjere i pronevjere (pomada za ispod očiju 800 kuna moš mislit )
Samo prije toga treba proći dobar autogeni trening
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:41   #1013
i ja sam zrtva masaze. ne pamtim kad mi je ovoliko aknica iskocilo odjednom na licu i vratu. cekam da prodju i pauziram pa cu joj dati jos jednu sansu ali sve se bojim da ce biti corak za mene.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:47   #1014
Quote:
runolistSA kaže: Pogledaj post
i ja sam zrtva masaze. ne pamtim kad mi je ovoliko aknica iskocilo odjednom na licu i vratu. cekam da prodju i pauziram pa cu joj dati jos jednu sansu ali sve se bojim da ce biti corak za mene.
e baš mi je žao, čitam na jednom drugom forumu, cure se bore s tim ali zasad uzalud - bude li dobrih vijesti javim ti
Ali izgleda da koža sklona aknama ne voli masažu pa gotovo
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:50   #1015
da, procitala sam tvoje upozorenje da se to moze desiti ali sam svjesno krenula u eksperiment. jos da vidis kako sam si lijepo napravila podsjetnik za redoslijed poteza i zalijepila na zid pored ogledala
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:14   #1016
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Ja sam se dugo odupirala kupnji tog seruma, jer mi kreme od vichyja nikad nisu pasale. Ali s obzirom da imam suhu i dehidriranu kozu, a on je tako hvaljen ovdje, konacno sam ga odlucila isprobati. E, sad, moja koza je uz to jos i osjetljiva i problematicna pa sam namjerno stavila samo na jedan dio lica i to vrlo malu kolicinu.
I te flekice nisu neki veliki problem jer kao sto rekoh ne svrbe, ne peku i povuku se za 5 minuta, ali ipak...
Nista, koristit cu ga jos neko vrijeme, a ako se ovo nastavi, proslijedit cu ga majcici.
Nemam bas iskustva sa serumima, imala sam samo 3 puta tester od avene seruma koji mi je bio prilicno dobar, ali nista spektakularno pa ga nikad nisam kupila.
Mislim da bi tebi bio puno bolji aqualia thermal mineralni balzam. On je savršen za zimu i suhu, dehidriranu kožu. ja sam ga imala od Nove godine i spašavao me u ovo vrijeme hladnoće, vjetra, grijanja.....kao da koža dobije nekakav pokrivač da se slikovito izrazim. Serum je puno vodenastiji i po meni prikladniji za ljeto.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:07   #1017
Ma ne znam. Imam dosta akni po licu pa mislim da bi balzam napravio zesce s*anje jer je masniji.
Ako mi i lagani serum uzrokuje te sitne flekice, sta bi tek napravio balzam?
Enivejs, danas ga nisam stavila, ali probat cu jos koji put. Ipak mi je koza poslije super glatka i mekana. A otkud te flekice, nemam pojma..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:20   #1018
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma ne znam. Imam dosta akni po licu pa mislim da bi balzam napravio zesce s*anje jer je masniji.

ja ti na akne ne bi preporucila balzam, on je cudno mastano-kremast, super se upije, al ja sam jos dugo imala taj masni osjecaj na licu.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:27   #1019
Quote:
xena kaže: Pogledaj post
samo da mi gospodja gosovic i kozmetičarka ne pokucaju jednog jutra na vrata


a nece, nece
gosovicku sam stalno odgadjala, cinilo mi se da jos uvijek nisam kandidat za takvu tesku artiljeriju...

a moja kozmeticarka je zlatna, ona me i nagovarala da se sama masiram svaki dan, sve je slicno ovoj tanaka masazi, samo sto to ona izvodi puno duze i hmm kompleksnije, pa kad sam ja to isla sama izvoditi nikako nisam uspjela izdvojiti koji pokreti su najbitniji da izmasiram sve grupe misica....
....i onda eto xene na forumu
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:31   #1020
Quote:
runolistSA kaže: Pogledaj post
i ja sam zrtva masaze. ne pamtim kad mi je ovoliko aknica iskocilo odjednom na licu i vratu. cekam da prodju i pauziram pa cu joj dati jos jednu sansu ali sve se bojim da ce biti corak za mene.
nisam sklona aknama pa sam ih dobila, od masaze, samo na jednoj strani lica.. nakon pauze jos sam dobila nekoliko sitnijih pristica po vratu i to je za sada to.

pokusaj opet nakon duze pauze, masaza je stvarno odlicna
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.