Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2011., 01:05   #2001
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
ima jedan vic

molio Židov Jahvu da mu ispuni molitvu i dobije milion dolara na lutriji .
...
Kolega, ima nekoliko viceva: ja čul za Muju i Alaha
Zvon is offline  
Old 21.05.2011., 01:59   #2002
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
ima jedan vic

molio Židov Jahvu da mu ispuni molitvu i dobije milion dolara na lutriji .

i tako dvadeset godina

i onda Jahvi dopizdi i javi mu

Pa uplati taj tiket , konačno!!!!!!!!

Tako i ti pošalji ženu k mami i izmjeri vlagu svojih drva sada u svibnju, kako da ti pomognemo kad ne znamo s čime ložoš
e sad, ako je to uvjet da vi dodete konacno do mene bude se i to rijesilo ali dobro salu na stranu, ona drva kojima sam lozio, pogadate skurio sam ih, stoga tko zna koliko su imala vlage. Ovogodisnja drva, koja se budu tek kurila, jos nisam ispilio, jednostavno nemam vremena ali vremenski se budu duze susila od proslogodisnjih, nadam se da budu i bolje gorila od proslogodisnjih. Ne znam, velim, gospodine ramzay, evo i javno vas pozivam k meni, dodite, pa nisam neki .... nista vam se nece desiti, a velim, takoionako svi vi, mislim na prave majstore, volite vidjeti stvari na svoje oci, pa da vidite, snimite, i na kraju da pomognete meni, a mozda i drugima oko problema koje sam imao, a dali su se, nadam se lako rijesiti .??
mranderson is offline  
Old 21.05.2011., 07:14   #2003
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
e sad, ako je to uvjet da vi dodete konacno do mene bude se i to rijesilo ali dobro salu na stranu, ona drva kojima sam lozio, pogadate skurio sam ih, stoga tko zna koliko su imala vlage. Ovogodisnja drva, koja se budu tek kurila, jos nisam ispilio, jednostavno nemam vremena ali vremenski se budu duze susila od proslogodisnjih, nadam se da budu i bolje gorila od proslogodisnjih. Ne znam, velim, gospodine ramzay, evo i javno vas pozivam k meni, dodite, pa nisam neki .... nista vam se nece desiti, a velim, takoionako svi vi, mislim na prave majstore, volite vidjeti stvari na svoje oci, pa da vidite, snimite, i na kraju da pomognete meni, a mozda i drugima oko problema koje sam imao, a dali su se, nadam se lako rijesiti .??
Ispili ih što prije jer drva uzduž vlakana gube vlagu, a ne poprijeko .

Molekula vode da bi iz sredine metrice prošla van treba proći put od pola metra, ako metricu ispiliš na komde od 33 cm onda je taj put tri put kraći pa se i drva suše triput brže pod istim uvjetima.
ramzay is offline  
Old 21.05.2011., 07:47   #2004
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
i jos jedan post koji mi je jakoooooo pomogao ufff pa zar je zbilja lakse tu pisat ne znam kaj nego jednostavno reci, ja mislim da je to i to najbolje iz ovog ili onog razloga i to mozete vidjeti tu i tu???
a j.... te sunce na stotine plastenika vidimo svaki dan svatko od nas je moro otic na tavan pa je vidio koja je savna sred ljeta

spili drva skalaj jih slozi u dva reda sto vislje uzmi par letvi i napravi okvir koji ce bit vislji i odmaknut od slozenih drva bar pol metra prebaci preko toga crni najlon bocne stranice ostavis otvorene na vrhu napravis preklop da je isto otvoren najlon nesme bit do poda mora ostat bar pol metra
i evo ti pec ispod najlona bu bar 50 c prirodno ce se uspostavit cirkulacija i susit drva plus vjetar koj ce tome pomoc


krecete u konstrukciju necega sto sastavlja 10ak inzinjera a neznate upotrebit ono sto nam je pred nosom
sasase is offline  
Old 21.05.2011., 20:50   #2005
Nisam siguran da si dovoljno jasno naznačio da folija kojom su drva pokrivena ne smije pokrivati drva kao da smo prebacili deku preko kreveta , mora biti po cijeloj dužini pukotina kako bi topli i vlažni zrak mogao strujati van, a da kiša ne moći drva.



odoh potražiti neku fot
ramzay is offline  
Old 21.05.2011., 21:28   #2006
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Imao sam prilike proučavati taj sustav peći, pa sad ovo što slijedi je sigurno.

Na Vrhu kotla treba izrezat pločevinu i navariti prirubnice. U kotlu nema nikakve pregrade koja bi tu vodu usmjeravala na PTV, jer je ne toj vrsti kotla (koji imaju prirubnicu) PTV sporedni. Osobno imam takvu peć ali od ferotherma na kojoj, tj u kojoj je bojler, nemam mogučnost mjenjanja bojlera. Na mojoj je peči PTV stavljen u prvi plan i to sam uspio dokazati u jednom testu s mojom i pećkom kakvu ste vi stavili na sliku. Vašoj peći se prvo zagrije CG voda,a onda kasnije PTV, dok je kod mene drugačije.

Znači još jednom, trebate napraviti prema varijanti A, jer sve ostalo je samo improvizacija koja nema smisla.
A varijanta je i na kotlu koji ste spomenuli da je procuril, samo je unaprijed imal prirubnice.
Hvala Vam na opisu, no ja budem prepustio majstorima i mojem tastu neka to do kraja definiraju, ja se budem tijekom godine pozabavio sa svojim centralnim dok mi prsti to budu mogli pratiti za sad sam BO.
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 21.05.2011., 21:39   #2007
Zblokirane su mi sve slike na photobucketu , kliknul sam nekog vraga i sve sam slike zblokiral, kak ih vratiti u život???
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 21.05.2011., 23:12   #2008
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Zblokirane su mi sve slike na photobucketu , kliknul sam nekog vraga i sve sam slike zblokiral, kak ih vratiti u život???
u mozilli=>tools=>options=>content=>desno od Load images automatically klik na exceptions pa klik na remove all sites. To je to
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 21.05.2011., 23:46   #2009
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da si dovoljno jasno naznačio da folija kojom su drva pokrivena ne smije pokrivati drva kao da smo prebacili deku preko kreveta , mora biti po cijeloj dužini pukotina kako bi topli i vlažni zrak mogao strujati van, a da kiša ne moći drva.



odoh potražiti neku fot
ja mislim da sam bil dovoljno jasan 50cm okolo na okolo stim da gornja strana mora imat prozraku ( je..ga ak nije gramticki nisam ucio hrvatsku gramatiku )
nek se malo upotrebi masta ili stricek google

sve je to vec izmisljeno al mi se neda trazit link
al opet 99% ljudi to nece iskoristit
sasase is offline  
Old 22.05.2011., 01:29   #2010
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
nek se malo upotrebi masta ili stricek google

sve je to vec izmisljeno al mi se neda trazit link
al opet 99% ljudi to nece iskoristit
nah da, nije da ja imam neku zelju se tu pravdati, ali samo ne podcjeniti nasu (moju) moc googlanja ja da sam nasao nesto vrijedno spomena, neku dobru (kvalitenu u smislu bilo bi je dobro imati) kvalitetnu skicu, nacrt, mislite da bi pitao!??
mranderson is offline  
Old 22.05.2011., 01:50   #2011
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
nah da, nije da ja imam neku zelju se tu pravdati, ali samo ne podcjeniti nasu (moju) moc googlanja ja da sam nasao nesto vrijedno spomena, neku dobru (kvalitenu u smislu bilo bi je dobro imati) kvalitetnu skicu, nacrt, mislite da bi pitao!??
ne se ljutit nacrtam cim nadem vremena a za koji tjedan bacim i koju slikucu
sasase is offline  
Old 22.05.2011., 10:07   #2012
DRVA I NJIHOVO SUŠENJE

Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
nah da, nije da ja imam neku zelju se tu pravdati, ali samo ne podcjeniti nasu (moju) moc googlanja ja da sam nasao nesto vrijedno spomena, neku dobru (kvalitenu u smislu bilo bi je dobro imati) kvalitetnu skicu, nacrt, mislite da bi pitao!??
Poštovanje,

Sušenje drva: sunce, vjetar, nekakav zaklon i to je to, što jednostavnije to bolje...
Evo jedan PDF u kojem na stranicama 19.-23. ima jedan od prijedloga za pripremu i sušenje drva: http://www.sajcommerce.rs/extdocs/Uputstvo_EKO_2010.pdf

Ja "samostalno kurim (ložim)" u centralnom grijanju od 1987. i naglašavam da nemam katrana niti smole u peći, svoja drva za početak sušim ovako vani na dvorištu:



Kasnije u šupi, pod krovom, kao ova (starija) tvornički piljena (kraj njih je materijal koji bude služio za potpalu dotle dok ga bude, a kasnije novinski papir i trešće :



Naglašavam da se s jednima drvima više puta osobno grijem ili bavim kako kome paše:
1. dok ih slažem,
2. dok ih pilim,
3. dok skladištim u podrum pokraj centralnog,
4. dok iznosim njihov pepeo van iz podruma

nema tu nikakve automatike nego malo fizikalije

pozdrav
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 23.05.2011., 12:26   #2013
dal je bolje uzeti peć za centralno sa ugrađenim ili odvojenim bojlerom za potrošnu vodu?
brijac is offline  
Old 23.05.2011., 18:52   #2014
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
dal je bolje uzeti peć za centralno sa ugrađenim ili odvojenim bojlerom za potrošnu vodu?
Ako nemaš mjesta - ugrađeni
Ako imaš mjesta onda posebni jer naknadno možeš kemijati sa suncem, klimom ....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 23.05.2011., 23:42   #2015
znači nema neke bitne razlike osim što se ovaj da nadograđivat?
brijac is offline  
Old 24.05.2011., 08:11   #2016
Ne mogu zamisliti rad kotla na kruto gorivo bez spremnika topline od par tona vode, u tom slučaju je spremnik potrošne tople vode ( bojler) u tom velikom spremniku , kao neka bačva od inoxa ili spirala od dvadesetak metara inox cijevi.
ramzay is offline  
Old 24.05.2011., 09:38   #2017
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
U prethodnom postu na neki način reklamiram Centrometalov BIO STANDARD, a znate šta mislim o Centrometalu i angažiranju Niških specijalaca .

Jedan drugi kotao zaslužuje veču pažnju , a mislim da nije spominjan na ovom forumu radi se o BUDERUS LOGANO SF-291
iliti ETA BK 15.

Ramzay sto mislite o WVTERM CENTRAL 28M?
Pikiram na nju jer dugo studiram odnos pare/muzika a naletio sam na netu na hakere koji s jednostavnom regulacijom imaju dobru muziku za malo para.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 24.05.2011., 11:04   #2018
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
iliti ETA BK 15.

Ramzay sto mislite o WVTERM CENTRAL 28M?
Pikiram na nju jer dugo studiram odnos pare/muzika a naletio sam na netu na hakere koji s jednostavnom regulacijom imaju dobru muziku za malo para.
Vidi sa Zvonom on dobro poznaje WVTERM, nije mi jasan princip rada, iz prospekta se ne vidi baš jasno , keramička obloga komore izgaranja mi se sviđa- Na slovenskom forumu ima pohvale.

Ako imaš neke fotke iznutra ili dobar presjek kroz kotao daj link ili ih postaj.

Ne kužim čemu hakati gotov program za upravljanje kotlom, u svojim pokusima sa kotlovima ja pokušavam napraviti optimum , i ne vjerujem da je moguće bez mjerne opreme vrijedne desetak tisuća eura bilo što izmjeriti ili usavršiti na kotlu ili programu koji vodi proces.

Zadnje uređivanje ramzay : 24.05.2011. at 11:44.
ramzay is offline  
Old 24.05.2011., 11:27   #2019
To je motel Koji se Da za sitnis preradit Da radi ko piroliticki
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 24.05.2011., 11:31   #2020
VW term central 28
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.