Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2013., 00:31   #201
Quote:
Rachela kaže: Pogledaj post
ja sam nova ovdje, ugl čitala sam masu tema vezano za organska, biljna ulja pa sam se i ja upustila u tu prirodnu kozmetiku...

pa tako ja kupila da malo spasim kosu raznorazna ulja: ricinusovo, avokadovo, pšenične klice, arganovo, makadamiju...sva iz kemiga, hladno prešana, nerafinirana.

e sad, mene zanima koja kombinacija bi bila najbolja, dal da sve odjednom koristim, ili da svaki put mućkam samo neka. znam da je ricinusovo nabolje na tjeme za rast...a ova ostala? koje su kombinacije nabolje?

p.s. maslinovo mi je totalni shit za kosu.. :/ tako da sam njega totalno izbacila iz moje uljne kolekcije..
Ricinus ti je za rast da. Dusu dalo, zajedno s kokosom.

Meni je avokado najbolji za pakung, ali ja radim dva razlicita, jedan na tjeme, drugi na vrhove.. to ne znam kakva ti je kosa, tjeme, stanje svega..

argan i makadamija su mi spasili vrhove i suhocu kose, nakon svakog pranja kolicina milimetarske kapi na vrhove ..
pakung vrhova sam s arganom, i makadamijom i avokadom i u biti s kojim god..
a tjeme sa ricinusom najvise...

u svakom slucaju preporucam ti pdf prirodna kozmetika-kosa, malo pronjuskaj, naci ces svasta
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:07   #202
Quote:
MOANI kaže: Pogledaj post
..Koristi blage šampone i dodatno njeguj vrhove.Meni je pomoglo jer nema čarobnog šampona s kojim će ti kosa 3-4 dana ili duže izgledati kao svježe oprana.
Koje blage, npr? U vječitoj sam potrazi.....
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:15   #203
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Koje blage, npr? U vječitoj sam potrazi.....
Kao npr baby sampone, one bez SLS, znaci sulfata, parabena i inih dodataka koji nazalost rade vise stete nego koristi, koliko god lijepo mirisali i reklamirali ih u najboljem svijetlu..
Meni su super npr od Alverdea, nisu toliko invazivni ali operu, treba 2 puta dobro oprati.. ili baby sampon s dodatom etricnih ulja mi pomogne kod masnog tjemena..

citala sam i razmisljam o onom Dr. Temt samponu, da li ga je netko koristio, pomaze li kod masnog tjemena?
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:20   #204
za masnu kosu izbjegavati silikone u samponima u sirokom luku
trenutno su mi ok pivski (iz mullera, nemam pojma koja je to marka), garnier s limunom i glinom i novi fructisovi (prozirne boce, cini mi se da je zeleni za masnu kosu, trenutno imam s crveni za normalnu kosu bez sjaja)

masnu kosu imam otkad znam za sebe, jos i prije puberteta
a "masno tjeme i suhi vrhovi" je valjda novi marketinski trik, pa nitko nema masne vrhove, vec normalne ili suhe
nikad nisam davala neku veliku lovu za sapone, ali probala sam valjda sve drogerijske, neki su mi malo bolji, neki malo losiji, ali nijedan nije uspio produziti pranje kose za dan
perem ju svaki drugi dan s tim da je drugi dan obavezan zalizani rep ili suhi sampon
jedino sto mi je omogucilo da kosu perem 1-2 tjedno je bio minval, ali opet ima i on svojih nedostataka
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:20   #205
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Kao npr baby sampone, one bez SLS, znaci sulfata, parabena i inih dodataka koji nazalost rade vise stete nego koristi, koliko god lijepo mirisali i reklamirali ih u najboljem svijetlu..
Meni su super npr od Alverdea, nisu toliko invazivni ali operu, treba 2 puta dobro oprati.. ili baby sampon s dodatom etricnih ulja mi pomogne kod masnog tjemena..

citala sam i razmisljam o onom Dr. Temt samponu, da li ga je netko koristio, pomaze li kod masnog tjemena?
Johnsonovi, niveini baby...? Tako nešto? Tražim nešto što neće isušivati suhe mi vrhove...
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:23   #206
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
za masnu kosu izbjegavati silikone u samponima u sirokom luku
A svi ovi reklamirani imaju silikona,jel tako? Shauma, schwarzkopf, nivea,l'oreal..... sve meni to nekako kosa kao neoprana od njih....na tjemenu teška kosa,a donja polovica strši kao metla na sve strane.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:29   #207
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
A svi ovi reklamirani imaju silikona,jel tako? Shauma, schwarzkopf, nivea,l'oreal..... sve meni to nekako kosa kao neoprana od njih....na tjemenu teška kosa,a donja polovica strši kao metla na sve strane.
shauma cotton fresh (ima plavi i bijeli)nema silikona (od onih koje sam probala)-meni cist ok iako ne neki zale da im ne valja i fino mi miri
gliss ljubicasti (prozirna boca) isto bez silikona
fructis ovi koje sam nabrojala (moj je od crvenog grejpa), na njima bas pise bez silikona, parabena i jos neceg ali zaboravih sta
garniera mislim da ima par, uglavnom je na bocama naglaseno koji su bez silikona

za trazenje bez SLS ces se morati malo vise potruditi, jer je on zasluzan za nastanak pjene

silikon mozes kupiti zasebno pa stavljati na vrhove
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:37   #208
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
shauma cotton fresh (ima plavi i bijeli)nema silikona (od onih koje sam probala)-meni cist ok iako ne neki zale da im ne valja i fino mi miri
gliss ljubicasti (prozirna boca) isto bez silikona
fructis ovi koje sam nabrojala (moj je od crvenog grejpa), na njima bas pise bez silikona, parabena i jos neceg ali zaboravih sta
garniera mislim da ima par, uglavnom je na bocama naglaseno koji su bez silikona

za trazenje bez SLS ces se morati malo vise potruditi, jer je on zasluzan za nastanak pjene

silikon mozes kupiti zasebno pa stavljati na vrhove
Dakle, treba pisati "no silicone"?
Inače imam klass silikon (ona staklena bočica) i stavim ga na vrhove tu i tamo,ali mi se nakon par sati tak sve slijepi da mi je ružno....
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:43   #209
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Dakle, treba pisati "no silicone"?
Inače imam klass silikon (ona staklena bočica) i stavim ga na vrhove tu i tamo,ali mi se nakon par sati tak sve slijepi da mi je ružno....
da, to pise
mozda stavis previse silikona, jedna pumpica je sasvim dovoljna
trebas imati na umu da silikon sluzi samo za ljepsi izgled kose, on ju ne stiti niti hrani, samo obavije dlaku pa ona izgleda ljepse i eventualno skriva ispucane vrhove
kako bi se kosa zaista nahranila i kako bi se sprijecilo pucanje treba ju hraniti-maske, pakunzi, ulja.....ja ih stavljam prije pranja, jednom tjedno i drzim koji sat kako bi kosa upila sve sto joj treba
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:43   #210
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
A svi ovi reklamirani imaju silikona,jel tako? Shauma, schwarzkopf, nivea,l'oreal..... sve meni to nekako kosa kao neoprana od njih....na tjemenu teška kosa,a donja polovica strši kao metla na sve strane.
Da.. kupi si nesto za donji dio kose, neko ulje, ali ako ces kupovati ova komercijalna pazi u sastojcima bude dosta alkohola..

A ovo za silikone da, ista stvar; malo vise stajanja kraj polica i citanja sastojaka, dok ne nades nesto sto ti odgovara.. jedino je moguce kad prijedes na neki sampon bez tih dodataka vidjeti da ti mozda nece u pocetku odgovarati, ali to je samo navikavanje kose, pa nemoj odmah odustati..
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:52   #211
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
ja ih stavljam prije pranja, jednom tjedno i drzim koji sat kako bi kosa upila sve sto joj treba
Stavljaš i na tjeme? Nekako mislim da bih trebala samo donju polovicu kose (koja je inače dužine do polovice nadlaktice) utopiti u tome...?
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:06   #212
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Stavljaš i na tjeme? Nekako mislim da bih trebala samo donju polovicu kose (koja je inače dužine do polovice nadlaktice) utopiti u tome...?
vec neko vrijeme koristim ulja kao zamjenu za maske i regnerator
nije mi utjecalo na mascenje kose (dakle ne masti se nista vise ni manje nego prije), ali mi je dlaka nekako deblja, manje puca, bude mekana....
na tjeme stavljam mjesavinu ricinusovog ulja, kokosovog i jojobinog, a na cijelu duzinu kose kokosovo ulje
nije bas da kapa okolo, ali sve skupa bude porilicno masno i sve ode bez problema u dva samponiranja sa svakim samponom koji sam koristila
mislim da bi trebalo tako funkcionirati i s kupovnim maskama-kosa upije sto joj treba, a sampon ionako opere visak
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:42   #213
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Ricinus ti je za rast da. Dusu dalo, zajedno s kokosom.

Meni je avokado najbolji za pakung, ali ja radim dva razlicita, jedan na tjeme, drugi na vrhove.. to ne znam kakva ti je kosa, tjeme, stanje svega..

argan i makadamija su mi spasili vrhove i suhocu kose, nakon svakog pranja kolicina milimetarske kapi na vrhove ..
pakung vrhova sam s arganom, i makadamijom i avokadom i u biti s kojim god..
a tjeme sa ricinusom najvise...

u svakom slucaju preporucam ti pdf prirodna kozmetika-kosa, malo pronjuskaj, naci ces svasta
joj da, zaboravila sam rec, kosa mi se jako masti na tjemenu, moram je prat svaka dva dana i sta god radila uvijek mi se nakon dva dana zamasti, ali s tim sam se pomirila..meni smetaju suhi vrhovi inače kosa mi je prirodno pepeljasto plava, samo sta sam dva put stavljala svijetle pramenove od cega su mi se vrhovi i uništili, posušili.. :/

al evo neki dan sam od svoje frizerke kupila matrix exquisite oil i zasad me dobro služi. ima ugodan i blagi miris

ovako izgleda http://mooboos.files.wordpress.com/2...ent-185853.jpg
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 04:03   #214
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
kod mene je ovo recimo istina.

primijetila sam da ako duze vremena ne operem kosu, ispadne mi vise kose nego inace.

mislim da je to sve individualno.

Tako je kod svakoga, ali isto ti kose otpada nego ti se čini da je tako. Ne znam kako bih objasnila to najbolje, recimo to ovako, prvi dan ti treba otpast deset vlasi, ali tek kad malo izmasiraš tjeme. Budući da ga nisi masirala, one su ostale i još se drže. Drugi dan ti isto treba otpasti deset vlasi, ali opet nisi masirala tjeme tokom pranja pa nisu ni te otpale. Treći dan opereš kosu i ispadne ono što je trebalo i prvi i drugi dan.... Dakle, praktički ti je isto što se toga tiče, opadalo ti malo po malo u više navrata ili u jednom pranju više kose. To se meni desi ako se ne počešljam dva dana, čini mi se kao da sam iščupala pola kose, ali zapravo su to one vlasi koje su već trebale otpasti nekim ranijim češljanjem

Nadam se da sam jasno objasnila :P

Ali inače masnoća ne može nikako utjecati na opadanje kose, to je nešto što tvoje tijelo proizvodi i negativno je čisto iz estetskih razloga... Naravno nakon tjedan dana i više, i higijenskih zbog prljavštine, ali ono. Cure s masnim tjemenom bi trebale birati šampone s manje sulfata jer upravo oni odstranjuju taj zaštitni sloj prirodne masnoće koji regenerira kosu. Skoro JEDINI regenerira, ako ćemo pravo, budući da su kupovni regeneratori i maske čisto maskiranje kose.
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.