Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 10:14   #81
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Kako to biva nagrađen?
Pa odlazi živ (i zdrav). Valjda i s lovom.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:23   #82
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Pa odlazi živ (i zdrav). Valjda i s lovom.
***SPOILER Odlazi bez love, slomljen i s opasnim unutrašnjim krvarenjem. Iza ugla će se srušiti i umrijeti. END SPOILER***
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:25   #83
Sinoć pogledala. Odlična radnja, napetost neka cijelo vrijeme i onda kad očekujem završnu akciju - KRAJ! Trebam neko pojašnjenje jer stvarno nisam zadovoljna filmom, tj. krajem, nije mi jasno. Jel ima neko značenje ono prepričavanje sna na kraju?
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:47   #84
pa koliko sam ja skužio poanta filma je besmisao kao smisao današnjeg društva.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:52   #85
Ne čini mi se baš da trčanje i žudnja za lovom spada u besmisao.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:15   #86
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
***SPOILER Iza ugla će se srušiti i umrijeti. END SPOILER***
To ne znamo.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:58   #87
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
pa koliko sam ja skužio poanta filma je besmisao kao smisao današnjeg društva.
Eventualno besmisao kao smisao američkog pograničja. Ne vidim dovoljno elemenata u filmu da bi mi taj prostor funkcionirao kao kakva globalna metafora.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:51   #88
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Eventualno besmisao kao smisao američkog pograničja. Ne vidim dovoljno elemenata u filmu da bi mi taj prostor funkcionirao kao kakva globalna metafora.
a to sam rekao zbog svega ovog što je ovih dana u novinama. sve više psihopata , koji , iz nama neobjašnjivih razloga , rade to što rade. nije to više samo u Americi. u filmu je prikazan manijak koji ima neki svoj "film" i koji ga slijedi pod svaku cijenu , dok se nama sve to čini nejasno i zbunjujuće.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:06   #89
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Eventualno besmisao kao smisao američkog pograničja. Ne vidim dovoljno elemenata u filmu da bi mi taj prostor funkcionirao kao kakva globalna metafora.
Upravo suprotno.
Radnja filma se odvija u Americi pocetkom osamdesetih. Kriminal je poceo prelaziti nove granice, biti cesci, okrutniji, i besmisleniji nego prije. Kljucna recenica je sa pocetka filma, gdje serif prica kako neki od starih serifa nisu niti nosili oruzje, te se pita kako bi se oni snasli u njegovo doba.
Taj smisao se lako moze prenijeti i na nase krajeve. Zar se slicno ne pocinje događati i kod nas, sa svim ovim ubojstvima i razbojstvima koji stvarno postaju sve cesci, okrutniji i besmisleniji.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:54   #90
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
a to sam rekao zbog svega ovog što je ovih dana u novinama.
Izgleda da si ti novine počeo čitati jako nedavno.

Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Radnja filma se odvija u Americi pocetkom osamdesetih. Kriminal je poceo prelaziti nove granice, biti cesci, okrutniji, i besmisleniji nego prije. Kljucna recenica je sa pocetka filma, gdje serif prica kako neki od starih serifa nisu niti nosili oruzje, te se pita kako bi se oni snasli u njegovo doba.
To su bedastoće. To što teksaški šerif priča su ili senilna trabunjanja ili nepoznavanje osnovne teksaške, a i općeameričke povijesti.

Quote:
Gospa Sinjska kaže:
Taj smisao se lako moze prenijeti i na nase krajeve. Zar se slicno ne pocinje događati i kod nas, sa svim ovim ubojstvima i razbojstvima koji stvarno postaju sve cesci, okrutniji i besmisleniji.
Kod nas razbojstva i ubojstva postaju tek medijski pokrivenija. Tako da možemo eventualno razgovarati o fenomenu medijske realnosti, nikako o porastu intenziteta kriminala.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 17:21   #91
svakako , prije nije bilo toliko sve medijski popraćeno , ali opet kažem to govorim jer jedino time mogu na neki način sebi objasniti o čemu film zapravo govori. a sad , da li je to ga više danas ili prije , o tome su raspravljali i puno upućeniji ljudi od mene.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:08   #92
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To su bedastoće. To što teksaški šerif priča su ili senilna trabunjanja ili nepoznavanje osnovne teksaške, a i općeameričke povijesti.
Imaš li pokriće za ovo ? Istina, to (šerif bez oružja) jest u velikoj suprotnosti s njihovom (ne)kulturom nošenja i imanja oružja. A koje se uostalom i u samom filmu kupuje na ulici u za njih uobičajenom oružnom dućanu (i to veliki kalibar).
Svejedno, mislim da ona izjava s početka nije bila bez pokrića. Valjda oni bolje znaju svoju (ne)kulturu i povijest od nas (tj. tebe).


Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Kod nas razbojstva i ubojstva postaju tek medijski pokrivenija. Tako da možemo eventualno razgovarati o fenomenu medijske realnosti, nikako o porastu intenziteta kriminala.
To što su medijski pokrivenija, ne znači da ih je jednako kao i prije. Posve je suprotno. Medijskom i svom ostalom dostupnošću svih vrsta informacija stvoreno je povoljno okružje za veliki porast i kvantitete i kvalitete kriminala.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:21   #93
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Imaš li pokriće za ovo ? Istina, to (šerif bez oružja) jest u velikoj suprotnosti s njihovom (ne)kulturom nošenja i imanja oružja. A koje se uostalom i u samom filmu kupuje na ulici u za njih uobičajenom oružnom dućanu (i to veliki kalibar).
Svejedno, mislim da ona izjava s početka nije bila bez pokrića. Valjda oni bolje znaju svoju (ne)kulturu i povijest od nas (tj. tebe).
Pa sa teksaškom poviješću i mentalitetom ja imam otprilike isto toliko veze koliko i McCarthy i braća Coen.

Quote:
Clark kaže:
To što su medijski pokrivenija, ne znači da ih je jednako kao i prije. Posve je suprotno. Medijskom i svom ostalom dostupnošću svih vrsta informacija stvoreno je povoljno okružje za veliki porast i kvantitete i kvalitete kriminala.
Nego! Ja čuo da si je Elvis Šopić svako jutro sjeo u lokalni birc na kavicu i listanje Večernjaka.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:38   #94
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
***SPOILER Odlazi bez love, slomljen i s opasnim unutrašnjim krvarenjem. Iza ugla će se srušiti i umrijeti. END SPOILER***
SPOILER ALERT
krivo
odlazi sa lovom, svi koji su mogli doć do njega su mrtvi i odlazi sa "samo" slomljenom rukom the end
Vangelis 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:44   #95
Quote:
Vangelis 11 kaže: Pogledaj post
SPOILER ALERT
krivo
odlazi sa lovom, svi koji su mogli doć do njega su mrtvi i odlazi sa "samo" slomljenom rukom the end
I pokara Crvenkapicu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:46   #96
i sedam patuljaka usput
Vangelis 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 01:16   #97
oh, jos jedan "bigger than life" film s hrpom metafora i "svaka scena zivot znaci" i "propusti sekundu filma i nista neces shvatiti" semama i na kraju nitko nista nije shvatio jer svatko tumaci na svoj nacin.. i svi su zapravo u pravu. no dobro, na stranu sta me tjera da razmisljam kad mi je gledanje filmova usred ispitnih rokova sve samo ne misaona radnja, ovaj film me cak zabavio.

par stvari koje su mi zapele za oko:
SPOILERS sam pocetak filma, llewelyn snajperom gadja one zivine u pustinji. "hold still" kaze, gadja i promasuje. tj pogadja u butinu, al zivina pobjegne. s druge strane, par sekundi ranije, chigurh kaze liku na cesti "hold still", prislanja mu ono cudo na celo i ubija ga... kasnije cemo saznati da se to cudo upotrebljava za ubijanje stoke. ljudi su za njega ono sta je stoka za nas. samo sta za razliku od covjeka, on ne promasuje. nitko mu nije pobjegao, nigdje nije objasnjeno kako ga stalno uspjeva pratiti. tu je simbolican onaj razgovor s woodyem u meksiku. nesto u stilu: naci ce te. nece. ja sam te nasao. zato jer sam nepokretan. i onda mu je woody rekao onako kao da se sazaljeva nad njim: NE RAZUMIJES. chigurh je fakin smrt. svi koji su u filmu bili obiljezeni kao njegovi "protivnici" su zavrsili u grobu.. jer nema bijega od smrti, ne? on zapravo, kolko se sjecam, nikad nije pokazivao da ga zapravo novac zanima. i ne mozes ga kupiti. "he has principals that rise above money." zato u filmu nije objasnjeno gdje je zavrsio novac. nije bitno za radnju. svijet je izopacen ovih dana i smrt ima vise posla nego ikad. film prikazuje smrt u svom pohodu i jednog lika koji je pruzio zestok otpor, al na kraju ga ipak sudbina nije zaobisla. tu je u cijeloj prici bitan i serif. tj njegova nemoc da se bori s kriminalom, nemoc u tom svijetu koji je poludio da zaustavi smrt koja nezaustavljivo hara. njegov san na kraju me podsjeca na onu "as i walk through the valley of the shadow of death, i fear no evil, for You are with me". tamo mu je otac predstavljao Boga. svjetlost u mraku. zastitu. gdje god ode i stagod se dogodilo, zna da ce na kraju doci kod njega i da ce biti na sigurnom. zato se valjda toliko spominju ti stari serifi, kao neki uzviseni uzori. rekao je ranije u filmu da se nadao da ce Bog do tad vec doc kod njega. mozda mu je taj san znacio da je napokon dosao. ta svjetlost u liku njegovog oca, famoznog starog serifa. zasluga za nacin zivota koji je vodio. skroman i posten. prvi san je dao do znanja da ga ne zanima novac, nije se sjecao sta je ucinio s njim. zato mu smrt nije mogla nista, zato je chigurh ostao u drugoj sobi dok je on provjeravao samo prvu. 50:50 chance. smrt moze bacit novcic, al ishod je unaprijed poznat, taj cin bacanja novcica je samo neka vrsta utjehe i kao sto je sam par puta rekao: thats all i can do. i tada se probudio... svjestan je da ga otac/Bog nece moci stiti zauvijek. ovaj put je on dobio, jednom nece, svako ima svoje vrijeme..SPOILERS
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 01:41   #98
serse, mnogo lijepo
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 08:48   #99
SPOILER Da, onda je i stari na pumpi preživio bacanje novčića zbog neiskazanog interesa za lovom.
A Brolinova žena je stradala zbog drugog razloga, zbog obećanja, tj. principa
SPOILER

Serse, evo još jedan .
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:00   #100
meni je film fenomenalan...chigurh mi je faca kakva se nije pojavila još tamo od juliusa iz pulp fictiona..a scena na bezinskoj pumpi je jebeno remek djelo
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.