Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2012., 15:41   #1441
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Zbog toga što ti je posteljica bila sprijeda? Meni je straga, pa se nadam da će biti OK, iako znam da ima i hrpa drugih komplikacija
Šaljemo u Postojnu. Sutra sam točno 17 tjedana i nema smisla ništa drugo.
A ti ćeš bome brzo roditi
da
drzim fige!
hocu , nadam se samo ne prebrzo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:31   #1442
Naravno da sam morala pokupiti neku virozu Traje još od četvrtka i nema naznaka poboljšanja. A u srijedu bi trebala na amniocentezu i sad ne znam hoće li mi htjeti raditi ako sam prehlađena. Ima nekih iskustava?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:41   #1443
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam morala pokupiti neku virozu Traje još od četvrtka i nema naznaka poboljšanja. A u srijedu bi trebala na amniocentezu i sad ne znam hoće li mi htjeti raditi ako sam prehlađena. Ima nekih iskustava?
sad tek vidim tvoj post
jesi se uspjela oporaviti do danas?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 08:58   #1444
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
sad tek vidim tvoj post
jesi se uspjela oporaviti do danas?
Nisam išla na kraju - CRP mi je bio povišen pa su mi odgodili za sljedeći tjedan. Samo ne vidim nikakvih naznaka poboljšanja - sad još i jako kašljem po cijelu noć
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:00   #1445
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Nisam išla na kraju - CRP mi je bio povišen pa su mi odgodili za sljedeći tjedan. Samo ne vidim nikakvih naznaka poboljšanja - sad još i jako kašljem po cijelu noć
a sranje
jesi na kakvim antibioticima? ako jesi, trebalo bi biti ok za tjedan dana
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:19   #1446
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
a sranje
jesi na kakvim antibioticima? ako jesi, trebalo bi biti ok za tjedan dana
Nisam, jer su mi leukociti normalni pa je to viroza. Ali već mi traje tjedan dana pa ne znam hoće li proći do utorka U ponedjeljak ću opet izvaditi CRP pa ćemo vidjeti.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:38   #1447
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Nisam, jer su mi leukociti normalni pa je to viroza. Ali već mi traje tjedan dana pa ne znam hoće li proći do utorka U ponedjeljak ću opet izvaditi CRP pa ćemo vidjeti.
drzim fige da ti prodje, bas koma
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:30   #1448
U koju bolnicu je najbolje otici na amniocentozu i koliko kosta ako se ide privatno?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:39   #1449
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
U koju bolnicu je najbolje otici na amniocentozu i koliko kosta ako se ide privatno?
mislim da ti je od izbora bolnice vaznije birati kod kojeg doktora (ja ti mogu reci da bi na sv duhu otisla ciljano kod dr matijevica, ne bi bas da se netko uci na meni)
privatno se vise uopce ne sjecam tocne cifre , trudnicka amnezija
radila sam prije 4 mjeseca, mislim da je sam zahvat oko 700 Kn
plodnu vodu mozes, s uputnicom, odnijeti na analizu na rebro ili platiti da se napravi u sloveniji (mislim 250 eura)
tocne cijene provjerim sutra, kad ustanem
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:03   #1450
Hvala, radila sam UZ i doktor je rekao da je sve uredu (nuhalni je0.6 mm, 0.41MoM, tjeme trtica 55 mm) ali mi je biokemijski rizik na T21 1:6, kombinirani (biokem. + Uz1:37), i pise mi da je rizik veci od granicnog, dobni rizik je 1:102 (38god). Sad kak mi se cini trebala bih na amniocenezu.

Zadnje uređivanje teta mina : 26.10.2012. at 11:21.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 13:35   #1451
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Hvala, radila sam UZ i doktor je rekao da je sve uredu (nuhalni je0.6 mm, 0.41MoM, tjeme trtica 55 mm) ali mi je biokemijski rizik na T21 1:6, kombinirani (biokem. + Uz1:37), i pise mi da je rizik veci od granicnog, dobni rizik je 1:102 (38god). Sad kak mi se cini trebala bih na amniocenezu.
Koliko si sad tjedana? Da, rizik ti je zbilja visok, na tvom mjestu bih išla...
Meni je biokemijski 1:232 (veći od graničnog), i dobni mi je velik, a ukupni manji od graničnog pa ipak idem.
Ali znam za slučaj u kojem je žena imala sličan nalaz kao tvoj pa je na kraju sve bio OK.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 14:16   #1452
ja sma imala 1:150 sve skupa (37g tada) i meni je to bilo previse...ali naravno svako po svome nahodjenju.
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 14:39   #1453
teta mina evo cijena - RACZ 800 kn + UZV 350, analiza plodne vode u sloveniji 250 eura (+ troskovi banci za prijenos love van)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 08:58   #1454
Mom2be hvala. Dr me je poslaó u bolnicu pa sad cekam da me naruce. Ugl ako cu morat na amnio obavit cu tóo kod priuatnika
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:59   #1455
Evo da javim da mi je nalaz amniocenteze uredu
Neni76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 08:03   #1456
Quote:
trnje kaže: Pogledaj post
pa cuj, to je jako osobno pitanje. ja sad ne znam napamet sta sve postoji, ali su najcesci down, pa tek onda puno rjedje trisomija 18tog i 13tog kromosoma, pa je sve drugo jos rjedje. ja ne bi dalje prckala kad joj je ova prva pretraga bila tako teska.
a ako cemo iskreno ima svasta sta se ne moze vidit kariogramom, pa nis ne mozemo. ja bi osobno bila mirna (koliko si ikad miran odkad ostanes trudan pa do kraja zivota) da znam da nema tri najcesca genetska defekta.
Na kraju smo tako i odlucili - nisam vise radila amnio i zadrzacemo bebu. Konacno sam opustena i uzivam u trudnoci. Hvala forumasicama na savjetima!
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 08:10   #1457
Quote:
Neni76 kaže: Pogledaj post
Evo da javim da mi je nalaz amniocenteze uredu
Cestitamo!!
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:46   #1458
Evo da vam javim da sam dobila nalaze amniocenteze, da su uredni, citiram: nije nađena promjena u broju kromosoma 21,12,13,X i Y. Spol fetus: muški. Eto, sad sam mirna, nalaze sam dobila nakon 3,5 tjedna na kućnu adresu. Amniocenteza je prošla u redu, bez boli, samo mali pritisak na mjestu uboda i bilo je gotovo za par minuta. Niti sam krvarila niti ništa, malo me vrijeđalo kad bi se saginjala idućih 1-2 dana i to je to. Prva 24 sata sam se odmarala - čak ne ni ležala cijelo vrijeme, ali nisam bila sa djecom pa je i to jako puno značilo.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:45   #1459
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Evo da vam javim da sam dobila nalaze amniocenteze, da su uredni, citiram: nije nađena promjena u broju kromosoma 21,12,13,X i Y. Spol fetus: muški. Eto, sad sam mirna, nalaze sam dobila nakon 3,5 tjedna na kućnu adresu. Amniocenteza je prošla u redu, bez boli, samo mali pritisak na mjestu uboda i bilo je gotovo za par minuta. Niti sam krvarila niti ništa, malo me vrijeđalo kad bi se saginjala idućih 1-2 dana i to je to. Prva 24 sata sam se odmarala - čak ne ni ležala cijelo vrijeme, ali nisam bila sa djecom pa je i to jako puno značilo.
Čestitam ja ću dobit curicu .. druga mamina princeza
Neni76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:12   #1460
Evo da se i ja javim - amniocenteza prošla dobro, bilo me jako strah, ali sam ipak odlučila ići i dobro da jesam inače bi do kraja trudnoće bila u strahu.
I nalaz - normalan ženski kariotip
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.