Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 01:27   #21
u prvoj polovici simpatično, u drugoj očajno loše.
zgodna dosjetka s onim mijenjanjem dana se toliko ofuca da je do kraja gadna.
malo previše filmskih referenci, hrpa previše klišea i masa loše glume. baš sam nakon filma komentirao s frendom da su ga mogli prevesti kao "90 minuta klišea".

hrpa dobre glazbe i gomila dobrih štoseva ono je što ovaj film ipak čini probavljivim.
al da mu je mjesto u konkurenciji nekog festivala koji teži ozbiljnosti, pa se čak često voli i hvalisati time da pušta filmove kakvi se nigdje ne mogu vidjet, e pa tu vodu ne pijem.

palac dolje.


p.s. a možda sam ja to izdržao zato jer sam zadnjih 10 dana zbog nekih drugih obaveza u nekim kakti-"dubokoumnim" c/b klasicima, pa mi jedan veseli film u boji pruža užitak sam po sebi. prijatelj je zaključio da bih se sigurno bio digao nakon 20 minuta da sam ovaj film gledao nakon nekoliko "normalnih" i obojenih filmova. who knows?
p.p.s. ustvari mi je najbolji moment bio kad se insert iz "Diplomca" (kojeg oni, kao, gledaju u kinu) prikaže u full frameu, pa sam se tih 7 sekundi slineći pitao kako bi bilo dobro "Diplomca" gledati u kinu.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 01:36   #22
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Loše kritike i na tportalu http://www.tportal.hr/showtime/film/...-biti-kul.html


ali ko jebe ove kvazi kritičare, treba slušat Eberta
Tu je opisan kao indie film koje ja obožavam(Juno, Charlie Bartlett, Nick and Norah's Infinite Playlist...) a i veliki sam obožavatelj novog vala pametnih komedija( Koncked Up, 40 Year Old Virgin, Click, uglavnom svega što ima veze s Paulom Ruddom, Juddo Apatowom, Sethom Rogenom, Jonahom Hillom, Michael Cerom i ostalim kovrčavim židovima i njihovim prijateljima); ovo će mi bit vrhunski.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:10   #23
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post

p.s. a možda sam ja to izdržao zato jer sam zadnjih 10 dana zbog nekih drugih obaveza u nekim kakti-"dubokoumnim" c/b klasicima, pa mi jedan veseli film u boji pruža užitak sam po sebi. prijatelj je zaključio da bih se sigurno bio digao nakon 20 minuta da sam ovaj film gledao nakon nekoliko "normalnih" i obojenih filmova. who knows?
p.p.s. ustvari mi je najbolji moment bio kad se insert iz "Diplomca" (kojeg oni, kao, gledaju u kinu) prikaže u full frameu, pa sam se tih 7 sekundi slineći pitao kako bi bilo dobro "Diplomca" gledati u kinu.
isto slučaj kao i kod mene. filmić sam pogledala poslije brick i mysterious skin također s gordon levittom-bila sam u fazi "j.gordon leviit je taaak zgodan "- tak da poslije ta dva uratka ovaj jadničak od filmića djeluje totalno jadno, plošno, površno itd. i konačno pogledala diplomca
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:32   #24
konacno pogledao, u kinu naravno meni se film dosta svidio.
boy meets girl. boy falls in love. girl doesn't
inace ovakva tematika i tipologija filmova mi je najdraza, neobicno i zanimljivo, eto tako bi opisao film,
glumci su netipicno to odradili, jednostavnost i inovativnost su navodni motivi filma, sto mi se najvise svidilo.
nije the best ever ali sigurno film koji cu rado ponovo pogledati i poslusati
soundtrack je odlican ali stvarno odlican to odma si nabavljam.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:00   #25
divan film:-)

nije sladunjava romanticna priča, ima dosta slatko-smiješnih momenata, ali i brutalnog razbijanja iluzije o srodnim dušama..ma simpatičan film do bola

Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
p.p.s. ustvari mi je najbolji moment bio kad se insert iz "Diplomca" (kojeg oni, kao, gledaju u kinu) prikaže u full frameu, pa sam se tih 7 sekundi slineći pitao kako bi bilo dobro "Diplomca" gledati u kinu.
meni je najbolje kad prikazuju dva kadra jedan do drugog Expectations i Reality...kako je on očekivao da ce se situacija razvijati, i kako se zapravo razvijala...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 01:07   #26
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
divan film:-)

nije sladunjava romanticna priča, ima dosta slatko-smiješnih momenata, ali i brutalnog razbijanja iluzije o srodnim dušama..ma simpatičan film do bola

meni je najbolje kad prikazuju dva kadra jedan do drugog Expectations i Reality...kako je on očekivao da ce se situacija razvijati, i kako se zapravo razvijala...

i menii
film je odlican
micek<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:13   #27
film je, nako. neloš. ali kraj je potpuno nepotreban. barem onih par minuta kad upoznaje drugu znakovita imena, OH!
al' jebemu, to je film, na kraju dobiješ sve ili ništa
psychodramatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:34   #28
Ma natjerao sam se pogledati taj film misleći da će Zoey pokazati nešto više od gole ruke,vrata ili noge
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:53   #29
lijep, sladak i opustajuci film
bas mi se dopao, neobavezan je...nema puno mudrovanja, ima duhovitih fora
scena kad on zaljubljen izlazi iz kuce nakon noci provedene s njom, pa mu se svi smjeskaju, plesu s njim, nacrtana pticica mu slece na ruku...pa mene je bas razgalilo
nema ljepseg osjecaja od blesave zaljubljenosti, a to je upravo to

i jos kad vidis da i nakon jedne ... The one postoji i druga The one...kud ces vise
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:17   #30
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post

i jos kad vidis da i nakon jedne ... The one postoji i druga The one...kud ces vise
ovaj mi se koncept jako svidja i misli da je vrijeme da se konacno bolje obradi kroz filmografiju i bolje shvati, posebno na nacin kako su to ucinili u ovom filmu, skromno i orginalno.

te moram jos jednom reci, soundtrack je fenomenalan
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 00:31   #31
Ah...napadno i isforsirano...Moglo je puno bolje.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:00   #32
Romantična drama/komedija koja je uspjela biti drugačija, pa čak i vrlo pametna. Simpatični likovi, dobre ideje (odlično mi je napravljena scena na njezinoj zabavi kada u lijevom kutu filma vidimo njegova nadanja kako bi zabava trebala izgledati, a u desnom realnost), realno prikazan odnos dviju različitih osoba bez korištenja klišeja. Ajde, kraj je mogao biti malo manje ljigav
Zooey ima istu ulogu kao u Yes Man-u, da bude megaslatka i drugačija od ostalih cura, spremna na neobične avanture. Ista stvar je s Gordon-Levittom u ulozi jednostavnog i naivnog štebera in-love.
Preporuka svima koji su se zasitili apatowih gluposti i teen ljubavnih pizdarija.
7,5/10
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:24   #33
Onako, nije loše, ali nije ni dobro koliko se očekivalo. Prva polovica šarmantna, simpatična, dok je druga podbacila u mnogočemu. Interesantno poigravanje s kamerom u prikazivanju scenarija iz perspektive glavnog lika i one realne. Zooey je nadasve wub, ali to neće bit dovoljno da se ispere gorak okus neslavnog "moglo je bolje".
Necro Wizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:23   #34
Gledala jučer s dragim, film nije loš, ali sam imala veća očekivanja pa me valjda razočarao. Preporučili su nam ga frendovi i oni su bili oduševljeni, pa sam valjda isto očekivala Neloše za ubiti vrijeme, ali ga definitivno ne bih opet pogledala
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:13   #35
pogledao danas pa ono da ostavim komentar...
zabavna, originalna, netipicna i pomalo melankolicna feel good romanticna komedija. film nije nista revolucionarno ali svidio mi se jer ima dovoljno originalnosti, svjezine i dobrih fora. Zooey preslatka, Gordon-Levitt (Mysterious Skin, Brick) standardno fantastican. soundtrack je zaista odlican. 8,1/10

The Smiths - There is a light that never goes out
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:44   #36
Baš ok filmić
Dobra muzikica, i skroz sam se nasmijala par puta, ono kad stoji na ulici u šlafroku i dere se ljudima get a room il tak nešt
__________________
Što djeca postanu kad odrastu?
dream operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:59   #37
koji fora filmich... bash onako ugodno osvjezhenje u moru akcijskih SF horor apokaliptichnih naslova...
tochno mi je sjeo na pravo mjesto...
sad odmah skidam OST
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:56   #38
http://www.youtube.com/watch?v=2seAJsrtIbQ
Predobar film. Ova scena i scena gdje se vide očekivanja i realnost su me dotukle. Ili ona scena gdje dotučen pjeva u karaoke baru.
Super film.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 21:02   #39
nije remek djelo, ali je baš okejčić. ja bi još takvih.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:09   #40
Uf, cini se da samo meni nije sjeo ovaj film. Jest da ima simpa stvarcica, ali ipak...
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.