Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2023., 20:05   #1
EEG nalaz, prije elektro-konvulzivne terapije

Pozdrav,

Zanima me tumacenje nalaza koji je dobijen EEG-om prije pocetka elektro-konvulzivnog tretmana. Pocetna pretpostavka je bila schizophrenia, a zakljucak je promjenjen u sindrom ekcitiranog delirija. Tada, 2013. godine, imao sam 24 godine.

"Nalaz - srednjevoltažna osnovna cerebralna aktivnost je u mješanoj alfa frekvenciji. Djelomicno izrazena reakcija vizualnog blokiranja"

"Interponiraju se viševoltažni sporiji valovi 5-7Hz, amplitude do 50uV difuzno, bolje vidljivo desno frontotemporalno. Nema paroksizmalnih izbijanja.
FS i HV - tek naznačena tendencija grupiranja preko obje hemisfere, s elementima abortivnog šiljak-val kompleksa 4-5Hz, amplitude do 50uV."

Zaključak - Nalaz je difuzno disritmički pomijenjen s lateralizacijom desno frontotemporalno i tek naznačenom paroksizmalnom tendencijom, uz elemente abortivnog šiljak-val kompleksa isključivo na metode provokacije...


Eto, ako itko ima znanje za objasniti nalaz bio bih zahvalan...


Da dodam samo zanimljiv zakljucak "velikih znalaca" psihijatara po otpustu (2 mjeseca nakon, i nakon 6 elektro-sok tretmana) - "bolest je dovela do socijalne i radne disfunkcionanosti te kronificiranih deficita na planu licnosti i kognitivnih funkcija" - lol, jer nakon toga se vracam kuci, moram ponovno vjezbati citati, zbrajati, itd. jer mi je mozak skuren, da bih se postepeno oporavio i poslije toga zavrsio fakultet elektrotehnike + radio studentski cijeli taj period. Toliko o "radnoj disfunkcionalnosti i deficitu kognitivnih funkcija"...
elektrokon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.