Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 00:01   #41
mislim da bi bili simpa za ukras, ali ne od vune. vuna mi nije bas nesto "elegantana", jedino ako ne nadjes neku bas lijepu.

ovi su mi recimo bolja varijanta:
od trakica platna
od platna
od tila




edit:
mada ... mozda i grijesim u vezi ovih od vune
ova fotkica mi je skroz simpa

Zadnje uređivanje stigmata8 : 15.03.2010. at 00:16.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:57   #42
Sve kreativke, sa Stigmatom na čelu
molim vas za pomoć!
Odlučili smo imati putokaze za u crkvu i restoran, nešto lijepo, kreativno, ne teško za napraviti i zakačiti za prometne znakove (ne bi trebali imati problema jer je restoran u selu).
Sad, obične plastificirane tekstove mi je malo previše obično, a treba biti nešto u slučaju kiše... Da li drvo, plastika...?
Slobodno mi dajte bilo kakve komentare i sugestije, sve prihvaćam!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:10   #43
@buduca
prelistaj temu o izradi pozivnica, zahvalnica ... tamo ces naci sve potrebne info.

@ana
u tom slucaju, obzirom na goste, ja bih napravila nesto ovako:


znaci, uzmes neki debeli karton, izrezes ovakve putokaze, napravis mladence i nalijepis na njih. na "curici" ovaj cvjetic napravis od trake, a na "decku" masnu ali od crne trake. na curici onda napravis veo od tila, obojila sam ga blago da se istice

verzija 2:
da mladenci budu zasebni putokazi





ili mozes da napravis isti putokaz, ali da ga cijelog polijepis tim masnama. ako dobro kuzim, te potezne masne su one od kao "plasticnih" traka, cesto se koriste za kicenje auta

u slucaju kise, znakove mozes omotati onom prozirnom folijom za namirnice (ako sve budes pravila od kartona), a onda preko toga nalijepis veo od tila i masne za curicu i decka, jer im nece biti nista i ako pokisnu.
meni licno je nekako najpogodnija i najljepsa ova prva varijanta.

samo napravi bas velike znakove, okaci ih na svakoj raskrsnici na putu ka restoranu i mislim da ce biti bas extra.
kako ti se cini?
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:21   #44
Quote:
simonizam kaže: Pogledaj post
Ciao cure! Evo ja sam napravila svoju prvu ružu s početka ove teme. Ja bi napravila par kugli od tih ruža, koje bi stavila iznad plesnog podija. E sad kako da ja napravim tu kuglu, kako zalijepit te ruže? Mislila sam uzet onu kuglu od stiropola što ima za kupit u hoby artu, ali kako zalijepit ruže na tu kuglu kad one imaju onu "peteljku"?
a da probaš napravit kusudama kugle?



evo ovdje ima tutorijal na engleskom (prvi i drugi dio), ali budem ja ovih dana napravila hrvatsku verziju
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 12:35   #45
možda se neke od vas sječaju mojih malih čašica za žesticu, punjene deco pijeskom i lučicama?
mislila sam da bi bilo bolje da ih punim voskom i tako dobijem svoje home made svijećice. mislim da bi to bilo bolje od one prve varijante.

ako je netko već radio svijećice doma, neka se uključi, pa mi pomogne. vjerujem da ima tih tema i u drugim podforumima.
naravno, možda bi jeftinije bilo da se već kupe gotove, no to mi trenutno nije bitno, jer me to toliko ne veseli, kao ovo da radim nešto doma sama.

ugl, radila sam već svijećice, pa ću samo napisati kako, iako nisam neki stručnjak, no ako ja mogu, može svatko.

1. možete kupiti gel vosak za izradu svijeća (ovdje ima više o tome)
i još o samom vosku
2. potrebni su fitilji
npr ovakvi
3. možete iskoristiti obične bijele svijeće, već gotove. ja sam uzela jednu veću, naribala ju ribežom koji više neću koristiti u kuhinji za pripremanje hrane.
uzela sam i njezin fitilj
Također, iskoristite svijeće koje su već izgorjele i ostali su djelovi voska koji se daju iskoristiti.
4.potrebno vam je još: posuda za kuhanje, (također koja će vam biti samo za to), posuda za oblikovanje svijeće ili kalupi (za kolače npr, samo ne plastični, ja ih osobno nisam koristila, već staru keramičku šalicu za kavu) i štapić ili čačkalica
5. ukrasi, školjkice, suho cvijeće ili nešto što ćete ubaciti u vosak da bude ljepšeg izgleda. Ja sam htjela smeđu, pa sam ubacila mljevenu čokoladu za kuhanje.

Prvo fiksirate fitilj sa štapićem, da on pada do dna posude ili kalupa.
primjer sa sladoled štapićima
Naribanu svijeću ili vosak (po uputama) lagano otopite, ja sam umješala čokoladu i kada je dovoljno tekuće, izlijete u kalup/šalicu/čašicu/nešto drugo.
Ostavite da se ohladi. Nisam imala problema sa vađenjem svijećice iz šalice, malo sam ju protresla i odvojila se sama.

Možete kombinirati više boja, ako ih odmah izlijete zajedno, boje će se izmješati, no ako prvo pustite da se jedan dio stvrdne, a drugi dodate na to, mješanje će biti minimalno.

evo i nekoliko ideja:






iskoristite voće
http://2.bp.blogspot.com/_WhgEvTq726...0/IMG_4726.jpg



ovako nešto bi ja napravila, direktno ulila vosak u čašicu
http://cache.gawker.com/assets/image...itled-4_01.jpg

čašice bi mogla obući u ovakvu tkaninu, ne baš čipku, ali mislim da bi se našlo nešto...možda sisal


http://makemerryevents.com/wp-conten...evotives12.jpg
http://makemerryevents.com/wp-conten...tives12jpg.jpg


moja plutajuća svijećica
http://pic100.picturetrail.com/VOL70.../381952882.jpg

i još jedan link, kako ukrasiti već gotove vulgaris svijeće u boje koje želite
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 22:12   #46
@simonizam
papir na vrhu peteljke malo savijes i rasiris prije lijepljenja


jel´ pravis ruze od cvjecarskog krep papira ili obicnog? ´ajd please napisi za koliko love si ga uspjela naci.

sta fali ako se kuzi da su kusudama kugle od papira? meni to bas fora, napraviti cijelo vjencanje od papira

nego, kuzim da bi ti bilo jeftinije da pravis ove ruze od filtera za kafu, one izgledaju totalno real. evo par fotkica gde sam upotrijebila ovo cvijece, cisto da vidite kako izgleda i omjer kugle:
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 19:52   #47
negde sam procitala da je neko od cura kupio kutijice u obliku torte za konfete. ja pravim poklon za friendicu na taj fazon, jednostavno je, pa da vam okacim tutorijal, jer je super fazon za goste.


od debljeg papira, ja sam koristila 280g, izrezete osovu za kutije. ivice koje se savijaju predjete nekom olovkom koja ne radi, da ih mozete lakse saviti, polijepite i ukrasite po zelji.

tortu mozete praviti na vise spratova, evo vam sabloni za 3 sprata koje sam nasla negde na netu.

donji sprat, najvece kutije:


srednji sprat, srednje kutije:


gornji sprat, najmanje kutije:


ovaj dio koji se zatvara i sluzi kao poklopac kutijice, sam ja malo prepravila, da mi bude jednostavnije i brze sjeci. nervirali su me ovi produzeni dijelovi za zatvaranje u obliku "leptira". prepravila sam je na ovaj fazon, ali ova fotka je samo za orijentaciju i da vam pokazem kako sam to uradila, dimenzije ne odgovaraju, pa nemojte ovu fotku koristiti kao sablon. ako se odlucite na ovu opciju, prvo dobro premjerite koliko bi taj produzeni dio bio.


ja sam svoju tortu tek pocela raditi, nisam jos ni prvi sprat zavrsila, ali evo koja fotkica:
kada je zavrsim (vidjecu jos koliko spratova ce biti) na vrh cu staviti ruzu od papira kao ukras.


u svaku kutijicu planiram staviti nesto. obzirom da cu joj pokloniti mindjuse i ogrlicu, a to je tek da napunim 3 kutijice, tj. komada torte , ostale cu napuniti nekim bombonama.

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:52.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:47   #48
evo zavrsih ovu poklon tortu, pa da vam pokazem


svaki sprat se sastoji od 12 komada torte, tj. kutijica. svaka je napunjena necim, glavnim poklonom, a u ostalima su slatkisi. u jednu sam ubacila i rodjendansku cestitku.
moram jos napraviti podlogu, naci neki komad debljeg kartona i obloziti ga nekim ukrasnim papirom u ovim bojama.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 10:23   #49
uradi sam prekrasan ne-klasičan buket

ukrašavanje svijeća 1
ukrašavanje svijeća 2

satenska kutija za kartice i dobre želje

Zadnje uređivanje zlocka : 29.04.2010. at 10:44.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:55   #50
kako napraviti ovako nešto doma?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:19   #51
pogledaj ovaj link, možda pomogne klik
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 23:13   #52
ovo izgleda simpatično
http://www.youtube.com/watch#!v=QoL_...eature=related
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 23:26   #53
ove papirne lanterne su super, ali za te se koristi poseban tesko zapaljivi papir. mogu se i kupiti, ali su prilicno skupe (to su ove koje se malo napunjene pijeskom na fotkama).

najsigurnije su definitivno ove sa elektricnim dusicama, pogotovo ako budu vani i ako ima vjetra.
ili dusice staviti u staklene casice. obicno se koristi paus papir jer je transparentan. moze i obicni koji se blago premaze uljem, da bude proziran.

ipak mislim da je potrebno napraviti cvrst kostur, od zice ili nesto ovako.



ili mozda od konzervi za vanjsku varijantu.

ovo mi je preslatka varijanta i mnogo sigurna lampice od casa za vino
sablon

stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 23:01   #54
lordica, mozda mozes od gipsa (ili neke druge modelirajuce mase, ceramofix, efaplast) napraviti svijecnjake. ne znam kako si zamislila deko na svom vjencanju, ali mozda da napravis kocke ili valjke razlicite visine, lijepo ih ukrasis i na njih stavis svijece.
nesto na ovaj fazon:


nadjes neke kalupe (kutije, cijevi) za gips, ali stavi i koji kamen u sredinu, da bude teze jer je gips relativno lagan. onda ih mozes i obojiti ili prespricati nekim sprejem, ukrasiti trakicama, cvjeticima i slicno. a mozes i pri dnu napraviti vjencic od svjezeg cvijeca uz pomoc one cvjecarske spuzve.
eto to mi je trenutno palo na pamet, kao jeftina varijanta. mozda ti da koju ideju
mada, meni licno, je najelegantnije staviti svijece na komad stakla, koji mozes za jeftine pare nabaviti kod bilo kojeg staklara. ali to je opet niska dekoracija, a ti si pomenula da bi svijece stavila malo vise.

Zadnje uređivanje stigmata8 : 01.05.2010. at 23:11.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 23:02   #55
zlocka, vazano za ove tvoje papirne vrecice sa dusicama ....
srela sam friendicu koja je radila to i to od najobicnijih vrecica, znaci nista one posebne od tesko zapaljivog papira. najobicnije vrecice je napunila pijeskom da ih oteza i u sredinu stavila dusicu. koristila je one malo vece koje duze gore i koje su u onim metalnim, aluminijumskim kalupcicima. i kaze da je sve bilo ok, da nije napravila pozar samo moras obratiti paznju ako ih budes stavljala vani, da ne bude vjetrovito i da , cak i u slucaju da se prevrnu, ne bude nista zapaljivo u blizini, da ne budu uz zid restorana, uz neko drvo i slicno, lupam sada. znaci, opusteno ih mozes staviti na travu, na plocnik...
iskreno ... ja bih dusice ipak prvo stavila u neku visu staklenu casu, pa tek onda u vrecicu. nekako mi to sigurnije, a i bila bi mirnija

sinoc sam probala napraviti nesto na taj fazon. kupila sam neke jeftine visoke case u ikei, oblozila ih paus papirom, na kojem sam nekim 3D-markerom iscrtala sare, zalijepila koji leptiric i stavila dusicu unutra. to mi je mnogo sigurna varijanta i takve bih ih mozda koristila i za deko na stolovima i stepenicama.
moram sacekati da prodju ovi praznici, pa da kupim one cipkaste papirne podloske za torte i probam i sa njima. ali njih bi izrezala na trecine, cetvrtine (zavisno od velicine) i stavila izmedju paus papira i case.

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:52.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:47   #56
evo ružica koje su tu negdje linkane
nije teško, brzo su gotove, a lijepo izgledaju



ja nemam bolju sliku jer su mi oba fotića ispražnjena, pa sam uslikala mobom

evo i tutorial sa cik cak škaricama, nije loše ni sa običnima, on e već negdje u ovom topicu

klik
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:41   #57
moji home made svječnjaci su gotovi

http://i298.photobucket.com/albums/m...10_1927_01.jpg

http://i298.photobucket.com/albums/m...50510_1854.jpg

http://i298.photobucket.com/albums/m...10_1846_01.jpg

http://i298.photobucket.com/albums/m...50510_1927.jpg
__________________
21.08.2010.
lordica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:50   #58
dakle ovako...
svječnjake sam napravila od ostataka ambalaže što sam kupovala materijal za izradu pozivnica/zahvalnica...
tuljac je sličan onom od papirnatih ručnika ali je dosta tvrđi. na njemu je bio namotan nekakav papir sto sam kupila.
ovaj donji i gornji bijeli dio na čemu stoji svijeća je kolut od ukrasne trakice,samo sam ga prepilila na pola i dobila stalak
tuljak i "stalak" sam najprije mislila ljepiti silikonskim ljepilom ali bolja varijanta mi je bila napraviti od kartona nekakav...hm nazovimo ga čep. kao pluteni čep što ide na bocu tako se i moj stalak sa tuljcem spaja. Valjda me kužite,teško je to objasnit bez slike.

tuljac sam najprije preljepila običnim bijelim papirom, kako se nebi vido karton, a zatim ovila organza lila trakom i na nju bijelu satensku trakicu.
sviječu sam isto tako ulovila sa malo ljepila. mašnica, oblutak,cvjetić i voila svječnjak je gotov.

ovo sa "plutenim čepom" sam morala napraviti zbog prijedloga što mi je stigmata dala. svječnjak sada je stabilan ali mislim se možda kasnije ubacit pijesak ili nekakve kamenčiće da bude 100% sigurno,samo cu otvorit poklopac i ubacit ih.
__________________
21.08.2010.
lordica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:53   #59
divno!!!!
no dal ćeš paliti svijeće? ako će biti nagnute kako mi se sad čini da jesu, vosak bi mogao kapati.
ako nisu nagnute, ispričavam se, meni se čini kao da jesu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:04   #60
ova što ima cvjetiće na sebi je malo nakoso. nije mi se više dalo palit ljepilo. ispravit ću. moram još sutra dva napravit.
neznam,još uvijek se razmišljam dal ih palit ili ne. najvjerojatnije neću,to je 8mj i bit ce jos dan kad budemo kod mene tako da mislim da nece imat efekta.
što mislite koji vam je ljepši ovaj sa oblutcima ili cvjetičima?? ili da napravim dva i dva?
__________________
21.08.2010.
lordica84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.