Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 21:12   #2001
Quote:
chosen one kaže: Pogledaj post
zanimljivo kako sad svi zamisljamo te ljude po glumcima koji ih glume
A kad vidimo portrete tih ljudi ode iluzija
Pa komentiramo seriju nema tog lika iz serije kako god izgledao da bi me privukao kad bi morala živjeti u ono doba, barem iz ove perspektive. A i portreti nisu vjerodostojni, pogotovo od članova dinastije. U to vrijeme nije bilo fotografa, a oni nisu imali običaj se slikati.
Amona M is offline  
Old 25.02.2013., 21:18   #2002
Quote:
mona_mona kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ti nije jasno da tamo nema dobrih niti nevinih. Na žalost moramo uzeti mjesto i vrijeme radnje kako bismo lakše" provarili" svu tu zlocu. Meni Ibrahim nije bio omiljeni lik, ali mu nikad nisam osporavala uspijehe u vođenju države jer ih je bilo puno, čak mi je fuj što je sahranjen kako je sahranjen. Tamo se nije moglo uspjeti dobrotom, na žalost, a svako se borio na svoj nacin i sredstvima koje je imao. Hurem je bila u boljoj poziciji jer je bila voljena žena, a u seriji smo vidjeli da ga voli puno puta od prvih epki na dalje su nam to prikazali, e sad izbor glumaca i kemije među njima je nešto drugo, onu strast koju smo vidjeli npr između Ibre i Nigar je meni neponovljiva.
Ma razumijem, to sam ti imao i namjeru reći u prošlom postu, da nije bilo "nevinih i dobrih", jedino što meni nekad zasmeta to da se jedan lik opravdava za sve a drugi pljuju..ali dobro, to je moje misljenje samo
za Nigar i Ibrahima se slazem, kemija odlična, dok mi je najbolje definitivno gluma glumice koja glumi Hatidze. Svaka joj čast, pogotovo one scene nakon Ibrahimove smrti. Manje više svi su u seriji odlični u svojoj ulozi, nije ni čudo što su profesori uveli gledanje Sulejmana na svojim predavanjima
chosen one is offline  
Old 25.02.2013., 23:29   #2003
nesto sam citao po netu i koliko sam skuzio i mehmeta ce suljo ubiti ili ne? jel zna netko od vas?
Arial is offline  
Old 25.02.2013., 23:37   #2004
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
nesto sam citao po netu i koliko sam skuzio i mehmeta ce suljo ubiti ili ne? jel zna netko od vas?
Mehmet će umrijeti prirodnom smrću, a Suljo će ubiti Bajazita
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 26.02.2013., 01:21   #2005
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Mehmet će umrijeti prirodnom smrću, a Suljo će ubiti Bajazita
A kroz cijelu seriju smo gledali kako moli sinove da ne puste krv jedan drugom to je ono što ja tvdim, to se događalo prije Sulje, za vrijeme njega, a i poslije njega, tako da nema logike da i Mustafa da je došao na tron ne bi svoju bracu, koliko god do sad bio ok lik. Koliko se god mi zgražali na ta ubistva njima to kao dio folklora ili kulturne baštine.
Amona M is offline  
Old 26.02.2013., 02:02   #2006
ljudi moji,ja neznam,ja nebi živjet mogla u tom dobu pa nikad.bože sačuvaj!žene nisu imale pravo rec a,bile su samo sluskinje i prileznice.i sto mi je vrh vrhova glave su padale za jednu krivu rijec.
i to ubijanje brace,sinova mi je boze sacuvaj,to kao da dns otac ubije sina i nikom nista,svi se prave mutavi i jos jedan vrh vrhova je taj sto znaci njemu glava neopadne jer je vladar pa mu dozvoljeno ubijat obitelj,rodbinu.a nekom drugom opadne jeR zamisli proda nekom neznam ne tak dobru psenicu.
ma cirkus totalni.
suljo mi se zgadio otkad je ubio ibrahima,joj,to mi tak fuj od njega da ono i da,pokopo ga ko psa!
ja na hatidzinom mjestu bi mu pljunula u facu pa nek i mene ubije za to.
ma sokirana sam.
__________________
Od tad mi, niko drugi ne postoji dodiri na koži tvoji zauvjek vežu me,kao žig, na papiru, u futroli,i kad mazi i kad boli kao lanci ljubavi te...
Monika001.h is offline  
Old 26.02.2013., 02:58   #2007
Pisem ovo iz moba, nadam se da ce se registrirati.. I da cete razumjieti.. @plitko i @pattie_boyd, hvala vam nasmejali ste me sa postovima. Divno napisano.. Nakon teskog dana mi je ovakve vrste humor itrebao. da, ova 3. Sezona polako ide do vraga i nema veze sa vezom.. Glupo postaje, gore nego jeftina meksicka sapunica.
@chosen_one, slazem se potpuno sa ocenom i analizom serije i Hurrem i Ibrahima! Tacno tako i ja mislim.. I sto se tice onoga Hatice vs Hurrem, da, upravo tako, moglo je to biti mnogo bolje uradjeno..
Sulejman i naslednici, pa u seriji mozemo dosta pute vidjeti mnogo simbolike i ironije.. I to mi se na neki cudan nacin svidja jer nam nda ostavljajo Kbar Meral Okay nam je) prostor za interpretacije, analize i razgovore.. Inace sto se Sulejmana tice, sto vise citam o njemu (pravom Sulejmanu) to se sve vise cudim.. Danas sam naletela na clanak gde objasnjavaju kako je Mihrimah utjecala na njega da bi postigla svoje ciljeve i lobirala protiv
Mustafe.. Nasla sam i jednu enciklopediju o Osmanlijama, kad izpraznim Inbox mozete mi slati pp za link ako hocete ali ne jos, javit cu vam kada.
Da, portreta iz tog doba nema, muslimani se nisu portretirali tako da se ne zna ko je kako izgledao. Sto se tice glumaca.. Ja sam vec nekoliko pita govorila o mome nezadovoljstvu oko Meryem.. Po neke scene zena odradi fenomenalno ali u nekima mi je njezin izraz, reakcija i grimase a i intonacija neadekvatna.. Meni nije uspijela docarati sazaljenje nad njom u vecini slucajeva (u nekima je), ne znam dali je to toliko do Meryem ili je i do scenarija i rezije. Ostali su mi vise manje ok.. Mehmet Gunsur mi na pocetku nije bio bas ali me sve vise i vise odusevljava, glumiica sto je glumila Daye mi je bila divna, a kao top bi izdvojila Okana, Selmu Ergec (super je za Hatice) , Filiz i glumicu sto glumi Gulsah i Selima Bayraktara.. Mada je i glumac sto glumi Matrakcija dobar! Halit.. Covijek zbog kojeg sam pocela da gledam seriju.. Eh.. Mogu pisati romane.. Sulejman mu je i legao i nije.. Ima dobre momente, odlicne i vrhunske momente ali ima na zalost i dosta slabih.. Opet ne znam dal su kombinacije u pitanju rezija ili sta vec..
Naravno, sve ovo je samo moje vidjenje i nemojte se ljutiti.. I za kraj pianje- dali se moze negde na netu pronaci Muhubbijeva (Sulejmanova) poezija???
dr_md is offline  
Old 26.02.2013., 10:10   #2008
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Bali beg je bio iz Smedereva, to je današnja Srbija
da teritorijalno možda, al sjećate se mustafine miljenice nore koja se izjasnila kao hrvatica iz beograda...svugdi piše da je bali beg bosanac.

a ono da će hurrem pretuć hatu ja još ne vjerujem
Lake is offline  
Old 26.02.2013., 12:03   #2009
Vidim da se stvari u seriji odvijaju onako kako se meni sviđa...
Dakle, Nigar isto ide pa-pa!
dennomon is offline  
Old 26.02.2013., 13:02   #2010
Bali Beg je definitivno Bosanac, jednako kao i Matrakči (jedan od najvećih ljudi svog vremena). Od Matrakčija su napravili pomalo bezveznjaka u seriji, na žalost

Inače sam ljubiteljica Hurem, međutim serija bez Ibrice mi je prazna; način na koji je doveden na prevaru i ubijen, sahranjen, sve ono oko Hatiđe i kako joj je mrtav dopremljen u dvorište - prejadno da jadnije nemože biti! Fuuuj Suljo!!! Fakat je Suljo prijatelj za poželjeti, pored njega ti netreba neprijatelja!
Jest da je Ibro radio mojoj ljubimici o glavi; da ima šehzadića ljubimca, jest da je bio arogantan, pun sebe, meni više puta i iritantan ali je definitivno nadmoćan intelektualno Sulji, što se vidjelo i neuspjelim zadnjim pohodom
winnerica is offline  
Old 26.02.2013., 14:00   #2011
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Jest da je Ibro radio mojoj ljubimici o glavi; da ima šehzadića ljubimca, jest da je bio arogantan, pun sebe, meni više puta i iritantan ali je definitivno nadmoćan intelektualno Sulji, što se vidjelo i neuspjelim zadnjim pohodom
S ovim se u potpunosti slažem!
Opće je poznato da je Sulejman NIŠTA bez Ibrahima...
dennomon is offline  
Old 26.02.2013., 14:48   #2012
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Bali Beg je definitivno Bosanac, jednako kao i Matrakči (jedan od najvećih ljudi svog vremena). Od Matrakčija su napravili pomalo bezveznjaka u seriji, na žalost

Inače sam ljubiteljica Hurem, međutim serija bez Ibrice mi je prazna; način na koji je doveden na prevaru i ubijen, sahranjen, sve ono oko Hatiđe i kako joj je mrtav dopremljen u dvorište - prejadno da jadnije nemože biti! Fuuuj Suljo!!! Fakat je Suljo prijatelj za poželjeti, pored njega ti netreba neprijatelja!
Jest da je Ibro radio mojoj ljubimici o glavi; da ima šehzadića ljubimca, jest da je bio arogantan, pun sebe, meni više puta i iritantan ali je definitivno nadmoćan intelektualno Sulji, što se vidjelo i neuspjelim zadnjim pohodom
Potpisujem sve napisano, iako opet ponavljam Okan izvrstan glumac, kao Ibro me nije osvojio više od Hurem, ona mi je ipak draža, ali mi je bilo zanimljivije gledati dok je i on bio u seriji, a o nacinu ubijanja i sahranjivanja njega sam vec rekla, jadno da jadnije ne može biti.

Quote:
denn30mon kaže: Pogledaj post
S ovim se u potpunosti slažem!
Opće je poznato da je Sulejman NIŠTA bez Ibrahima...
dobro došao s godišnjeg
Amona M is offline  
Old 26.02.2013., 15:59   #2013
Quote:
mona_mona kaže: Pogledaj post
o nacinu ubijanja i sahranjivanja njega sam vec rekla, jadno da jadnije ne može biti.
Da napokon pitam jednu stvar koja mi nije sasvim jasna...
Kako su u to vrijeme ubijali izdajnike?

PS. Na godišnjem mi je bilo sjajno...
dennomon is offline  
Old 26.02.2013., 16:42   #2014
Quote:
denn30mon kaže: Pogledaj post
Da napokon pitam jednu stvar koja mi nije sasvim jasna...
Kako su u to vrijeme ubijali izdajnike?
Uglavnom glava na panj ili vješanje, Ibri je na neki nacin ipak ukazana čast pošto je taj svileni gajtan bio samo za članove dinastije, jer njihova se krv nije smijela pustit. Inace, da stoji, izdajnici ili se nisu niti sahranjivali nego su visjeli dok im ptice ne raznesu kosti ili bi se sahranjivali u neobilježen grob.
Amona M is offline  
Old 26.02.2013., 16:46   #2015
Quote:
mona_mona kaže: Pogledaj post
Uglavnom glava na panj ili vješanje, Ibri je na neki nacin ipak ukazana čast pošto je taj svileni gajtan bio samo za članove dinastije, jer njihova se krv nije smijela pustit. Inace, da stoji, izdajnici ili se nisu niti sahranjivali nego su visjeli dok im ptice ne raznesu kosti ili bi se sahranjivali u neobilježen grob.
Dakle, Sultan je dobro postupio.
dennomon is offline  
Old 26.02.2013., 16:54   #2016
Koliko epizoda ima Suljo? Mama me svaki dan tlači da saznam,i koja je trenutno po redu
E da,vidim da pričate o trećoj Suljinoj sestri,Šah,pa me zanima kad se ona pojavljuje?
MillaMaykah is offline  
Old 26.02.2013., 19:28   #2017
Quote:
MillaMaykah kaže: Pogledaj post
Koliko epizoda ima Suljo? Mama me svaki dan tlači da saznam,i koja je trenutno po redu
E da,vidim da pričate o trećoj Suljinoj sestri,Šah,pa me zanima kad se ona pojavljuje?
Turci su stali na 87., sutra im je 88., a mi smo negdje na 74., 75. (mislim)
Šah ti se pojavljuje tek negdje u 80. ili 81.epizodi
Ružavjetrova is offline  
Old 26.02.2013., 23:23   #2018
pogledala sam 3.najavu za 88...Hurka ala Bruce Lee
pattie_boyd is offline  
Old 27.02.2013., 00:37   #2019
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
pogledala sam 3.najavu za 88...Hurka ala Bruce Lee
Kako misliš 3. najavu?!
dennomon is offline  
Old 27.02.2013., 00:39   #2020
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
pogledala sam 3.najavu za 88...Hurka ala Bruce Lee
Hvala ti, ne bih ni znala da ima i treća najava da nisi napisala . Ma Hurem nam je multipraktik
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.