Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2015., 08:26   #1
The Gift (2015.)




Imdb

Trailer



A young married couple's lives are thrown into a harrowing tailspin when an acquaintance from the husband's past brings mysterious gifts and a horrifying secret to light after more than 20 years.


Vrlo vjerojatno ništa novoga u ogromnoj hrpi filmova nekakvog trokuta gdje je jedna strana gotovo uvijek psiho koji želi nauditi drugoj strani ali ovo je redateljski prvijenac meni jako dragog australca Joel Edgertona za koji je također napisao i scenarij.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 08:55   #2
Bilo kako bilo, jedva cekam da ga pogledam. Koliko citam film je vise no dobar a i ja naprosto obozavam tematiku koju obradjuje tako da...
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 18:12   #3
Je li netko pogledao film? Zaletila bih se do kina pogledati ali bih voljela cuti/procitati necije misljenje prije.
Danke!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 18:28   #4
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Je li netko pogledao film? Zaletila bih se do kina pogledati ali bih voljela cuti/procitati necije misljenje prije.
Danke!
Ja sam ga gledao jučer. Neću puno otkrivat al nije tipični home invasion film. Isplati ga se pogledati (ocjena na RT je ipak pretjerana). Uglavnom mislim da bi ljubitelji trilera trebali bit zadovoljni.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 18:35   #5
Na imdb je solidnih 7,6 ali nije uvijek mjerodavno.

Obozavam trilere i toliko sam ih pogledala pa se bojim da se ne bih razocarala. A kisa je i bas mi se nekako ide u kino

p.s. hvala ti
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:22   #6
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Na imdb je solidnih 7,6 ali nije uvijek mjerodavno.

Obozavam trilere i toliko sam ih pogledala pa se bojim da se ne bih razocarala. A kisa je i bas mi se nekako ide u kino

p.s. hvala ti
Ma nećeš se razočarati. Bit će ti dobrodošla promjena od ostalih (ispraznih) blockbustera. Napiši dojmove kad ga pogledaš.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 23:12   #7
Moram priznati kako jesam malo razocarana.

Nije los, ali... Ne bih o detaljima da drugima ne pokvarim film, no nekako mi je nedorecen i mlak, kao da se uopce nije pazilo na detalje, a mozda je stvar u tome sto sam imala visoka ocekivanja.

U svakom slucaju, nije mi za kino, samo te srce moze strefiti par puta zahvaljujuci ozvucenju
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 23:27   #8
SPOILER

mnogo mi se svidio film.

nije predvidiv, i negativac i "pozitivac" su dobri likovi. to je rijetkost, jer cesto pozitivac bude dosadan ko proljev, zapravo samo protuteza negativcu.

jedino mi nije jasno kaj je simon uopce dopustio da mu gordo dodje u kucu. kad znamo sto se dogodilo izmedju njih dvojice prije toliko godina.

btw, nije mi jasno kako je moguce da covjek koji zivi od prodaje alarma nema alarm u vlastitoj kuci
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 08:45   #9
Dobar je film.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 18:48   #10
baš pravi mračni sajho movie, bez krvi, ubojstva...
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 19:03   #11
E napokon film koji me stvarno zanima, nazalost nisam sigurna da cu biti dovoljno strpljiva da cekam do kraja 11. mjeseca kada dolazi u Kina. Vjerojatno cu pogledati jednom "posudjeno", pa ako bude tak dobar kako se cini, poslje i u Kinu.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:26   #12
Sutra ga idem u kino gledati, baš imam dobar osjećaj u vezi ovog filma :klap:
Ramona Gabrini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:47   #13
solidan film,sa momentima dobro doziranog humora i napetosti koji je tjerao žene da dižu noge na stolice...jedino bi zamjerio što se povremeno 10ak min ništa posebno ne dogodi..a mogli su pokazati prošlost kroz nekakav negativčev flashback,i malo više o situaciji na poslu,baš da vidimo o čemu se radi...koliko je đubre zaista...ali dobar film 7/10
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:08   #14
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
E napokon film koji me stvarno zanima, nazalost nisam sigurna da cu biti dovoljno strpljiva da cekam do kraja 11. mjeseca kada dolazi u Kina. Vjerojatno cu pogledati jednom "posudjeno", pa ako bude tak dobar kako se cini, poslje i u Kinu.
Kina kao država ili kino kao cinestar? jer već je u kinu (cinestaru)
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:13   #15
Quote:
Andy_KRS kaže: Pogledaj post
Kina kao država ili kino kao cinestar? jer već je u kinu (cinestaru)
Kina kao C1 Cinema u Njemackoj Ne znam zasto tako kasne.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:27   #16
aha, tako već može

tko češka dočeška
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:10   #17
meni je film stvarno bzvz, jedva sam čekala da završi
skoro sam usred filma otišla iz dvorane od dosade
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:49   #18
Bas sam bio nabrijan na film, ali film je nazalost jako los.
Kraj je prakticki ukraden iz onog spanjolskog filma koji mi se ni tamo nije uopce svidio.
Prvi dio uspjesno stvara jezu, ali film se poslije neviđeno raspadne.
Bateman nije uopce uvjerljiv.
Weirdo je puno bolji.

Dobro da sam poslije pogledao trainwreck da isperem gorak okus u ustima.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.

Zadnje uređivanje facersplaca : 05.09.2015. at 02:12.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:11   #19
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
mnogo mi se svidio film.

nije predvidiv, i negativac i "pozitivac" su dobri likovi. to je rijetkost, jer cesto pozitivac bude dosadan ko proljev, zapravo samo protuteza negativcu.

jedino mi nije jasno kaj je simon uopce dopustio da mu gordo dodje u kucu. kad znamo sto se dogodilo izmedju njih dvojice prije toliko godina.

btw, nije mi jasno kako je moguce da covjek koji zivi od prodaje alarma nema alarm u vlastitoj kuci
SPOJLERI!!!

Ovo me definitivno iznenadilo. Da se tebi ovaj film svidio.
Meni je bio strašno infantilan.
Meni je bio jako predvidljiv i obično mi idu na živce ljudi koji kao sve unaprijed znaju. Ali ovdje je doslovce bilo tako. Komentirao sam pratnji da ih Wierdo sigurno snima u kući, tako je i bilo. Znao sam što je bilo s onim padanjem u nesvijest i da će bit did he or didn't he? Još je samo falilo da se Bateman dok je jurio prema bolnici autom zabio u neki auto na cesti i tako "dobije što je zaslužio". Isto tako je bilo jasno da u biti neće naudit ženi (a i za psa sam bio prilino siguran), i onda kad krenu stvarat to ozračje lažne napetosti i neizvjesnosti je još neizdržljivije. Sapunica.

Još ne mogu vjerovat kako se film raspada tamo od druge trećine i jedino pravo iznenađenje mi je kad je onaj konkurent za posao došao do njegove kuće i krenuo u "osvetnički pohod".

Klišeja je bilo toliko da su me propisno naživcirali. Ovo sigurno ne bih zazvao ni neizvjesnim, a ni trilerom (osim možda prve trećine, kad radnja zbilja obećava). I čini mi se da bi bilo koji kraj bio bolji od ovoga što su izabrali. A to govori sve.

A kad govoriš o dobrim i lošim likovima, pozitivcima i negativcima, vidi se da su ovdje Batemana, praktički arhetipskog good guya, namjerno stavili da glumi negativca i "iznevjeri očekivanja". Jednostavno preprozirno.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 08:06   #20
a gle...ne priznajem te fore 'film je predvidivo nepredvidiv'. meni nije bio predvidiv, a to sto tebi je nece promijeniti moje pozitivno misljenje o filmu.

btw, o kojem spanjolskom filmu pricas?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.