Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2014., 19:58   #21
mene je strecnulo bilo lani kad sam vidla reklamu za samsung galaxy note

https://www.youtube.com/watch?v=jLn21aHTD5A

sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:15   #22

Mislim da ću ga sutra ponovno pogledati.
Baš mi je žao što je ova tema pomalo zanemarena, što više ljudi nije prepoznalu ljepotu ovoga filma.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 01:48   #23
Nažalost nisam ga pogledala u svibnju kada sam planirala, ali ovih dana ga se često sjetim.
Možda je ponovno došlo vrijeme.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:45   #24
Nedavno sam pogledala, tema je zgodna.
Možda je u vrijeme kad se pojavio to tako bilo ok, no sve skupa bi komotno moglo biti i pola sata kraće da se u suštini ništa ne izgubi. Naprotiv.

Ili samo ne volim Wendersa.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 11:45   #25
bolje ne drugi put. film mi se svidio i obećavao je da će drugi put biti još dublji doživljaj. ali..zadnja dva wendersova filma su bila tako loša, usiljena i nespretno urađena da bi vjerovatno "nebo nad berlinom" refleksno demontirao u duhu ta dva prazna filma. vjerovatno je jedino što valja u filmu handke a ostalo fake.
Penis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:30   #26
najbolji "art" film svih vremena!

Pogledao ga prije 2-3 godine...i prošle dva puta...ono kad mi dođe da pogledam neki "dubok" art film- pogledam njega!

meni je ovo jedan od najboljih filmova svih vremana
recimo uvjetno- art film , najbolji po meni svih vremena
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:09   #27
upravo ga pogledao po prvi put i ne znam, osupnuće. wim wenders, gdje si bio cijeli moj život

i već poznat bruno ganz, svima znani kao vjerojatno najbolje adaptiran hitler. dijelimo i rođendan

spontanost, boje, teme, rad kamere, footage, atmosfera, sve. SVE! AAAAAA!
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:46   #28
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
upravo ga pogledao po prvi put i ne znam, osupnuće. wim wenders, gdje si bio cijeli moj život

i već poznat bruno ganz, svima znani kao vjerojatno najbolje adaptiran hitler. dijelimo i rođendan

spontanost, boje, teme, rad kamere, footage, atmosfera, sve. SVE! AAAAAA!
Crno-bijela daje fantastičan efekt kad se koristi na pravi način. Zanimljivo je vidjeti kako je to nekada izgledalo, a kako izgleda sada (meni jer sam gore). Meni se sviđaju njegovi filmovi. I Paris, Texas mi je isto odličan. Spor ali ureže se u sjećanje.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:36   #29
pa sličnu tehniku koristi tarkovsky u stalkeru. sepia dok je svijet običan, tmuran, a u boji dok su u zoni i kako se približavaju sobi. makar ni tamo ne cijelo vrijeme već ono kaj predstavlja živost u samim likovima ovisno o situaciji u kojoj se nalazi.

to je baš taj kontrast gdje se upravo to i zbog toga koristilo.

kevin smith je recimo koristio crno-bijelu tehniku u clerksima jer su jedino mogli snimat po noći u tom dućanu gdje je radio pa da se ne raspoznaje kod gledatelja jel dan ili noć.

wim wenders koristi i sepiu i crno bijelo i boju pred kraj (Nick Cave )

i to postepeno ako se ne varam, sad jel to proces buđenja anđela kako se zaljubio u trapezisticu ili nešto drugo, al mislim da je slično kod tarkovskog, promjena boje kao promjena percepiranja samog života

i tek moram pogledat paris, texas, da
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:00   #30
Kevin Smith je potpuno druga priča. Film je s razlogom do polovice crno-bijeli, a onda je u boji. Bruno Ganz (zaboravih mu ime u filmu) je pali anđeo. Kad se "pretvori" u čovjeka, film je u boji. Zato je i film, gledano iz perspektive inspektora Columba, u boji.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:09   #31
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Kevin Smith je potpuno druga priča. Film je s razlogom do polovice crno-bijeli, a onda je u boji. Bruno Ganz (zaboravih mu ime u filmu) je pali anđeo. Kad se "pretvori" u čovjeka, film je u boji. Zato je i film, gledano iz perspektive inspektora Columba, u boji.
aha, da, sad čitam da je ipak samo stvar u perspektivi anđela i čovjeka

ma smitha sam spomenuo kad pričamo samo o upotrebi tih tehnika u današnje vrijeme, nisam uspoređivao u art smislu. nisam se mogo sjetit boljih primjera al ta kombinacija daje na dinamici i atmosferi...

plus da je kod wendersa dosta toga izimprovizirano, to mi je super kod njega i kod herzoga
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 07:49   #32
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
i tek moram pogledat paris, texas, da
Pa onda Until the End of the World...
Pa onda Lisbon Story...

Kasnije se nekako istrošio, pamtim samo Palermo Shooting kao dobar.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 08:47   #33
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
aha, da, sad čitam da je ipak samo stvar u perspektivi anđela i čovjeka

ma smitha sam spomenuo kad pričamo samo o upotrebi tih tehnika u današnje vrijeme, nisam uspoređivao u art smislu. nisam se mogo sjetit boljih primjera al ta kombinacija daje na dinamici i atmosferi...

plus da je kod wendersa dosta toga izimprovizirano, to mi je super kod njega i kod herzoga
Da, čula sam da je volio improvizirati i da to glumcima nije najbolje sjelo. Ali, rezultat je tu.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:59   #34
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Pa onda Until the End of the World...
Pa onda Lisbon Story...

Kasnije se nekako istrošio, pamtim samo Palermo Shooting kao dobar.
može tim redom

Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Da, čula sam da je volio improvizirati i da to glumcima nije najbolje sjelo. Ali, rezultat je tu.
pa ustvari bilo je tu dobrih stvari. nije znao da falk zna crtati pa je tokom snimanja odlučio to ubaciti. dosta redatelja tak radi, da imaju koncept priče ali daju glumcima na slobodi da sami stvaraju svoje priče uz minimum smjernica. osim njega i herzoga, to je radio i bela tarr.dobro njegovo sam gledao samo satantango al ipak
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:24   #35
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
upravo ga pogledao po prvi put i ne znam, osupnuće. wim wenders, gdje si bio cijeli moj život

i već poznat bruno ganz, svima znani kao vjerojatno najbolje adaptiran hitler. dijelimo i rođendan

spontanost, boje, teme, rad kamere, footage, atmosfera, sve. SVE! AAAAAA!
Jutros sam ga pogledala, ma ne brojim više koji put.
Ovakvu reakciju sam ja imala nakon što sam ga drugi put pogledala, pa onda i svaki slijedeći.

Volim taj osjećaj.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:40   #36
bogme. posudio sam od frendice kad ima na DVD-u Buena Vista Social club pred nekoliko mjeseci sam počeo slušat soundtrack koji je u svakom njegovom filmu poseban

a nedavno odgledao Alice in the cities, zanimljiv u svakom slučaju. danas film takve priče ne bi imao smisla zbog tehnologije.

Al Paris, Texas (koji sam odgledao još pred pola godine) i Nebo nad Berlinom su najdublje studiozni Wendersovi, bar koje sam dosad odgledao
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.