Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2024., 22:25   #4261
Moze li mi netko objasniti kako funkcionira i kako se namješta ovaj naslon za glavu na ovoj as?

https://www.svijet-beba.hr/vise/auto.../66/3745/25675

https://youtu.be/BT50Z25RKqI?si=ZCPUL013rppcLBn4

Na 2:20 https://youtu.be/fdi7PM7PN80?si=eUiYlITyagkAkPBt


Da li je to namijenjeno ako dijete zaspe da si samo moze “gurnuti glavu” prema nazad u malo lezeci polozaj ili se mora rucno podesavati? Ne kuzim svrhu ako je rucno….
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 23:44   #4262
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko objasniti kako funkcionira i kako se namješta ovaj naslon za glavu na ovoj as?

https://www.svijet-beba.hr/vise/auto.../66/3745/25675

https://youtu.be/BT50Z25RKqI?si=ZCPUL013rppcLBn4

Na 2:20 https://youtu.be/fdi7PM7PN80?si=eUiYlITyagkAkPBt


Da li je to namijenjeno ako dijete zaspe da si samo moze “gurnuti glavu” prema nazad u malo lezeci polozaj ili se mora rucno podesavati? Ne kuzim svrhu ako je rucno….
Nisam imala prilike isprobati Solution T uživo ali na Solution G se mora ručno malo povuci gore, namjestiti nagib i onda skljocnuti dolje. Mi smo to podesavali prije nego smo krenuli na put, i bazu sjedalice podigli u položaj za spavanje (mali nagib, ne smije u smjeru voznje biti veći), kad smo očekivali da bi mogao zaspati tijekom voznje. Ako ne sjedis pored sjedalice, moras to planirati unaprijed.
KrekeriJabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 10:24   #4263
Quote:
KrekeriJabuke kaže: Pogledaj post
Nisam imala prilike isprobati Solution T uživo ali na Solution G se mora ručno malo povuci gore, namjestiti nagib i onda skljocnuti dolje. Mi smo to podesavali prije nego smo krenuli na put, i bazu sjedalice podigli u položaj za spavanje (mali nagib, ne smije u smjeru voznje biti veći), kad smo očekivali da bi mogao zaspati tijekom voznje. Ako ne sjedis pored sjedalice, moras to planirati unaprijed.
Hvala!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 10:26   #4264
Quote:
Zla barbika kaže: Pogledaj post
https://cutiecloud.com/proizvod/auto...t-i-size-plus/

Ova? Jer ima i neka G, pa bez plusa, cisto da vidim jel na dobru mislim.

Moja mala je taman 86 cm pa mozemo ici isprobati
Sva su ista, razlike su u tkanini, malo više/manje spužve, načinu kako se klika/skida ako se koristi na bazi... detalji.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 13:15   #4265
Koliko ste na kraju koristili jaje?

Nama je Cloud Z izgurao ravno do prve godine (beba mrsavica, ali duza, 79cm, 9.5kg). Frendovima isto tako negdje malo vise od godinu, ali njihova beba je bila u startu teza beba, pa je "popunila" jaje. To jaje je kao do 24mj i 87cm. Znaci mala mi je u njemu toliko sklupcana da mi je izgledala smijesno. A i koristenje jajeta nakon prve godine nam je malo tlaka, pretvorilo se maltene u fiksnu sjedalicu, nemas vise potrebe nositi dijete u njemu, u kolicima vec ide u sportski dio.

Jedino zasto mi je jaje bilo top je mogucnost da ga vrlo lako preselim na suvozacevo sjedalo i vezem pojasom kada idem na duzu voznju s malom. I u tom slucaju su joj pred kraj noge lupale u taj pojas, sjedila je rasirenih nogu (lupa u naslon sjedala i od gore je prekriva taj pojas pa mora rasiriti koljena).

Na zadnjem sjedalu smo imali bazu i tu je imala nesto vise mjesta za noge jer baza ipak odmakne jaje od naslona.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 17:01   #4266
Meni je dijete sad 1g i 4mj, još uvijek joj je jaje ok.
Nuna pipa, do 83cm i 13kg.
Mala je prosječne visine i težine za dob, računam još max 2 mjeseca prije nego ga preraste.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 22:27   #4267
Roditelji se često bune da dijete izgleda stisnuto u sjedalici, ali tako i treba biti, inače nema smisla. Autosjedalica nije fotelja nego štitnik života.
Isto tako to što su noge u nama čudnom položaju, na naslonu, u turskom sjedu, sa strane je nebitno. Bolje slomljena noga nego vrat. Ništa to nogama ne smeta, ionako ih drže svakako i kad nisu u autu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 16:10   #4268
Da li je netko imao ovakvu situaciju ...

Malac 10 god, 142 cm, 33 kg. Imamo Britax Romer sjedalicu grupe 2-3.

Sad bih mu trebala dignuti naslon za glavu ful do kraja, a ne mogu jer mi ne dopusti krov auta, tj. Onaj bočni dio koji ide od vrata je očito malo nizak.

Auto je kia rio, i uopće se nisam nadala da bi se ovo moglo dogoditi.

Što sad

Muž bi maknuo as i stavio samo neki booster pod guzu. Bez as ne može još jer su sjedala nagnuta i pojas mu reže vrat



Gledam da ima nekih i-size boostera, ali oni se navode do 36 kg. On ce to brzo prerasti, sto onda?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 16:56   #4269
Ne razumijem točno koji dio smeta. Naslon za glavu bi se trebao moći izvući skroz/maknuti. Probajte ako se smije staviti booster na sredinu.
Postoje boosteri koji su samo do 150cm bez ograničenja kilaže, odnosno do 50kg.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 12:56   #4270
Smeta moj krov auta. Nizak je očito. Znaci rub sjedalice koji je uz staklo dira gornji dio auta i zato ne ide dalje

Koji su to boosteri, ne nalazim ih, sve sam nasla do 36.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 13:17   #4271
Besafe izi flex fix i size, Avionaut maxspace, Kinderkraft- junior fix i-size i junior fix 2 i-size, joie i-trillo i trillo lx, graco eversure i size... zapravo velika većina i-size R129 boostera, ali nemojte gledati specifikacije po stranicama trgovina nego u uputama i na stranici proizvođača jer većinom piše krivo, nepotpuno ili neprecizno.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 13:37   #4272
Hvala

Muž me podsjetio da se Romerici u njegovom autu skida naslon, tako da za njegov imamo rješenje.

Kad vozimo male aute
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 19:20   #4273
Evo ovo je problem

Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 10:31   #4274
Da, tu nema pomoći, jedino ako smije na srednje sjedalo, ali vjerojatno je auto četverosjed plus "rukonaslon"/pola sjedala pa ne može ni to. Ne znam ima li koji baš uži booster, ali onda jedino uzeti booster bez naslona i nadati se najboljem.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 11:01   #4275
Ma nema naslon za ruke niti nista, obična kia rio

Nasla vehicle list za model as, ne smije u sredinu.

Ništa, tražim neki booster bez naslona


Ja se s tim deprimiram, a 90% njegovih prijatelja odavno bez as

Kao i 50% kcerinih (a ona ima 6)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 19:41   #4276
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ma nema naslon za ruke niti nista, obična kia rio

Nasla vehicle list za model as, ne smije u sredinu.

Ništa, tražim neki booster bez naslona


Ja se s tim deprimiram, a 90% njegovih prijatelja odavno bez as

Kao i 50% kcerinih (a ona ima 6)
I mi smo imali isti problem sa Cybexom u Yaris Crossu. Sad je u Peg Perego Boosteru bez naslona
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.