Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 22:48   #1
Bljesak 1.5.1995-1.5.2008.

Pomalo zaboravljena bitka Domovinskog rata, koja je imala za posljedicu oslobađanja cijele Zapadne Slavonije i kraj višegodišnjeg pakla za građane Pakraca i drugih gradova.
Počela je kao operacija omogućavanja prometa autocestom Zagreb-Beograd,ali je, više željom samih vojnika nego službene politike, prerasla u operaciju oslobađanja cijele Zapadne Slavonije.

Posebna hvala Hrvatskim vojnicima,ali i podsjećanje na civile koji su godinama živjeli na samoj crti bojišnice, čineći im život nepodnošljivim (u Pakracu je bojišnica bila u samom gradu).
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:51   #2
Tamo je isto bilo jako krvavo. Svaka cast nasim braniteljima, koji su uspjeli osloboditi to podrucje, usprkos sto su ih Cetnici bombardirali sa okolnih podrucja (gora), cijelo vrijeme.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:53   #3
dosta realno akcija Bljesak je prikazana ovdje....http://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Bljesak

Zadnje uređivanje rezon@tor : 29.03.2010. at 14:24.
nomadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:11   #4
Lijepa sjećanja me vežu uz te slavne dane naše povijesti, pozdrav svima koji su dali svoj doprinos u Bljesku! Poseban pozdrav kolegama u "limenoj glazbi" na lijepo odsviranoj Prvomajskoj budnici!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:38   #5
Vječna slava i hvala svim braniteljima učesnicima akcije Bljesak. Poginulim braniteljima laka hrvatska zemlja, poginuli ste za slobodu i majku domovinu Hrvatsku. Zahvaljujući Vama mi i naša djeca imamo danas slobodu, demokraciju i samostalnu državu Hrvatsku.

Vječno ćete biti u našim mislima i srcima !
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:48   #6
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Vječna slava i hvala svim braniteljima učesnicima akcije Bljesak. Poginulim braniteljima laka hrvatska zemlja, poginuli ste za slobodu i majku domovinu Hrvatsku. Zahvaljujući Vama mi i naša djeca imamo danas slobodu, demokraciju i samostalnu državu Hrvatsku.

Vječno ćete biti u našim mislima i srcima !
Poptpisujem.
Sve je rečeno s ovim.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:51   #7
Uvijek sam znao da će se Hrvatska, usprkos slabim snagama, uspjeti osloboditi srpske okupacije. Moram ipak priznati da sam već pomalo gubio nadu da će se to dogoditi u dogledno vrijeme. "Bljesak" mi je vratio nadu. Nakon bljeska, postalo je jasno da ćemo razbojničku gamad vrlo brzo istjerati i osloboditi Hrvatsku do kraja.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:22   #8
VOJNOREDARSTVENA OPERACIJA: "Bljesak"

he he kako su se teroristi samo iznenadili , kako onaj četnik (Arkan) njihov narodni heroj reče: "Dok smo mi tokom godina samouvjereno slavili i opijali se, Hrvati su cijelo ovo vrijeme se strpljivo pripremali i planirali"
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:57   #9
Veliko hvala našim braniteljima!!!
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:33   #10
Bljesak 1995. , oslobađanje zapadne Slavonije

http://www.youtube.com/watch?v=c4oSP4PVJ4c
Angie4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 19:41   #11
Heh, sjetio sam se prekjučer: Bokte, prošlo je 13 godina.

Slava i hvala svim poginulima i pozdrav svima iz 105. brigade.
Gorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:53   #12
Inace imam cijeli Vukovar Poslednji Rez. Mogao bih ga uploadati negdje ako nekoga zanima. Odlican dokumentarac, cak je i mom ocu koji je inace osjetljiv na dokumentarce o Domovinskom ratu bio odlican. 700MB je.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:59   #13
Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Inace imam cijeli Vukovar Poslednji Rez. Mogao bih ga uploadati negdje ako nekoga zanima. Odlican dokumentarac, cak je i mom ocu koji je inace osjetljiv na dokumentarce o Domovinskom ratu bio odlican. 700MB je.
TO bi bilo lijepo da staviš negdje na neki server ako možeš.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 02:02   #14
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
predi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 04:55   #15
Quote:
predi kaže: Pogledaj post
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
Mocna avijacija JNA/RSK je uspjela promasiti cijeli grad? Ne samo par km, nego 20-30km koliko izmedu Kutine i Novske? Plz.

Sto je bilo u Vocarici, imam prijatelja odatle.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 01:39   #16
Quote:
predi kaže: Pogledaj post
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
Zamolio bih te da nam malo pojasniš "zauzimanje " Novske . Nije sramota biti poražen od hrvata , ali ne pričaj bajke . Niti jedan vojnik JNA ili ostale srbske postrojbe nisu niti pomirišale Novsku ,a kamo da su u njoj bile . To je otprilike kao vaša "pobjeda na Kosovu " Čudi me da niste cara Lazara nosali kroz Novsku .Usput u Vočarici ste nastradali u studenom ili ti novembru , ali možda se i varam . Trebali ste malo bolje paziti šumu , a ne se napijati u selu . I nisu svi poklani , bilo je i metaka .

Zadnje uređivanje pop84 : 15.05.2010. at 01:44.
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:05   #17
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Zamolio bih te da nam malo pojasniš "zauzimanje " Novske . Nije sramota biti poražen od hrvata , ali ne pričaj bajke . Niti jedan vojnik JNA ili ostale srbske postrojbe nisu niti pomirišale Novsku ,a kamo da su u njoj bile . To je otprilike kao vaša "pobjeda na Kosovu " Čudi me da niste cara Lazara nosali kroz Novsku .Usput u Vočarici ste nastradali u studenom ili ti novembru , ali možda se i varam . Trebali ste malo bolje paziti šumu , a ne se napijati u selu . I nisu svi poklani , bilo je i metaka .
Koliko je meni poznato a je ,ta po njemu dobro izvedena akcija je ona koju je izveo general Gotovina a tom prilikom osim što su ostali bez ovih vojnika zarobljen im je i pukovnik a snjim i plaće za vojnike.Naravno bez klanja ,jer to hrvatski vojnik ne radi. Čisti metak.
zozef is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:58   #18
Quote:
zozef kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato a je ,ta po njemu dobro izvedena akcija je ona koju je izveo general Gotovina a tom prilikom osim što su ostali bez ovih vojnika zarobljen im je i pukovnik a snjim i plaće za vojnike.Naravno bez klanja ,jer to hrvatski vojnik ne radi. Čisti metak.
Nebi trebali spominjati ničija imena , možda i u Haagu čitaju forum . Akcija je izvedena , ali nikakva pronjena linija nije se dogodila nakon toga . Osobno po meni akcija je doživjela neuspjeh .Bilo je puno naših ranjenih , sječam se da su ih dopremaki na Pujić , pa dalje u Kutinsku bolnicu . I ako se dobro siječam zarobljeni su nekakav lugar i njegov sin ( ali nisam više siguran ) Naravno da nije bilo klanja ipak smo se držali Ženevske konvencije .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:29   #19
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nebi trebali spominjati ničija imena , možda i u Haagu čitaju forum . Akcija je izvedena , ali nikakva pronjena linija nije se dogodila nakon toga . Osobno po meni akcija je doživjela neuspjeh .Bilo je puno naših ranjenih , sječam se da su ih dopremaki na Pujić , pa dalje u Kutinsku bolnicu . I ako se dobro siječam zarobljeni su nekakav lugar i njegov sin ( ali nisam više siguran ) Naravno da nije bilo klanja ipak smo se držali Ženevske konvencije .
Ma jasno je meni ,i nikako nebi iznijeo nešto što već nije objavljeno u više knjiga i navrata.
zozef is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:37   #20
Quote:
predi kaže: Pogledaj post
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
a štaglavni cilj vam je bio silos u Novskoj, daj reci nest vise o tome, zanima me
ivan1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.