Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2004., 16:09   #61
imam potrebu malo stati u obranu Lu, jer ako netko u ovom slučaju krši zakon onda je to agent , a ne Lu, iako će netko reći da je ona mogla pretpostaviti da se radi o nečem nezakonitom.

očito je da se on odriče dijela svoje provizije ( legalno proknjižena , sa plaćenim porezom) kako bi pridobio novog člana u mirovinski fond.
fond ili društvo koje upravlja fondom to ne mora znati, ali haj'te molim vas zar zaista mislite da to PBZ, RBA ili Alianz ili netko drugi prešutno ne tolerira - sve dotle dok dobiva nove članove?!

ne podupirem ovakav "marketing", pogotovo što je Zakon vrlo precizan po tom pitanju; svoje fondove , kao i do sada , birat ću i dalje bez posredstva agenata i agentovih 100kn ne može mi biti argument za odabir (najboljeg) fonda, ali - kladila bih se , da bi 90 od 100 ljudi u sličnim okolnostima uzelo 100kn od svog agenta.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 16:26   #62
Do nedavno sam radila u mirovinskom fondu i aktivno sudjelovala u cijeloj mirovinskoj reformi. Niti jedan agent bilo kojeg fonda nikada nije uhvaćen da je nekome dao lovu da se učlani u neki fond. Pa nisu blesavi - ona provizija koju su dobivali za tzv. anketiranje tj. informiraje je išla LEGALNO NA NJIHOV RAČUN i čisto sumnjam da su je bili spremni dijeliti s osobm koja IOVAKO IONAKO mora izabrati neki fond. Bilo koji.

Kako reče Vojky

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Lu´ kaže:
Super, samo se vi toga držite i ja se držim i smatram da ništa dosada nisam napravila protu zakonito i nadam se da neću
--------------------------------------------------------------------------------



Tako priča većina onih koji sjede po zatvorima...

Nikada od nikoga, a znam jako puno ljudi, prošla sam cijelu Hrvatsku za vrijeme kampanje, NIKADA, od NIKOGA nisam čula da je od agenta dobio lovu. Ja mislim da Lu izmišlja, iskreno. A ako ne izmišlja neka nam ostavi podatke tog agenta pa da ga prijavimo za protuzakonite radnje.
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 09:58   #63
Lu' ili netko tko zna kako tocno tece prijenos novcana mase u drugi obv.mir.fond.

Koliko ja znam, kada odem u REGOS i prijaivm da zelim u drugi fond, onda se za 5 radnih dana je sigurno da cu dobiti novac u drugom fondu, a poslije cu dobiti pismo od drugog fonda gdje mi se zahvaljuje na pravom odabiru.

Sto moram vise paziti, da je bolje u ponedjeljak otici u REGOS jer bih u petak dobio fiktivni novac. Ili je to tek tri dana?

RBa je sve vise jako los pa bih htio u PBZ, ali mozda Lu' izmislja ili ne, stvarno bih volio od nekog agenta dobiti barem 100kn, iako je sve to protuzakonito...ah...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:58   #64
A jebote al ćeš se pomoć za tih 0,05 posto što jedan fond ima veći prinos od drugog. Godišnje razlike od par kuna....a izlazna naknada, pa gnjavaža...pa ti PBZove inozemne dionice iz portfelja preko noći krknu dolje....ajd baš se veselim...javi kak ti je u novom fondu...a javi mi i ako uspiješ iskamčit tih 100 kuna, baš me zanima jel to stvarno moguće....

kak vam se da ljudi moji? vi sigurno za 5 kuna razlike u cijeni vrećice Ariela odete s Črnomerca u Dubravu i nazad, javnim prijevozom, izgubite pol dana, amortizirate cipele, platite kartu za bus i sl...al ste platili jeftinije 5 kuna, jelda?

Svaka vam čast
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 01:53   #65
Quote:
cudim_se kaže:
Ako smijem primjetila bih da nije jasno kad je njoj frajer dao 100 kuna? I zašto bi on to njoj dao uopće, po čemu je on siguran da će ona otić u Regos i izabrat PBZ? Ili je možda s njim za ručicu išla u Regos? Ma da?

Ili joj je tip dao 100 kuna na lijepe oči, vjerujući da će ona možda jednog dana otići u Regos promijeniti fond.

Surfer, jedino mjesto gdje se bira/mijenja fond je Regos, daj se informiraj malo o tome Kak si ti prvi put uopće izabrao fond? Ili su te rasporedili ?
cudim_se, nemoj se toliko čuditi - ovo je hrvatska, a to u koj si fond učlanjen je vrlo lako dokazati agentu ako želiš da ti da 100Kn na ruke (pokažeš mu potvrdu o prijavi). To što je to nelegalno i što bi se sad hagena mogla počet prijetit da će nekog kaznit (mislim na društvo za upravljanje fondom) ako se o ovakvim stvarima počne previše pisat, to je druga priča. No, tko kaže da to nije samostalna "inicijativa" dotičnog agenta koji dobiva proviziju navlačeći ljude u fond i onda dio svoje provizije isplati njima?
__________________
The truth has to be won with overwhelming power
hulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 14:37   #66
Quote:
kaže:
Nikada od nikoga, a znam jako puno ljudi, prošla sam cijelu Hrvatsku za vrijeme kampanje, NIKADA, od NIKOGA nisam čula da je od agenta dobio lovu. Ja mislim da Lu izmišlja, iskreno. A ako ne izmišlja neka nam ostavi podatke tog agenta pa da ga prijavimo za protuzakonite radnje.
Mislim da je odmah u startu kada su se pokretali fondovi i sve to, bilo čak u i javnosti (novinama i sl) govorkanja o tome i da se hagena čak i očitovala po tom pitanju. Istina - nelegalno je, no štošta je u ovoj državi nelegalno, pa se događa Kada se previše razmašu, neki od agenata će sjest na minu kako to obično biva, pa će se ostali opet malo primiriti do slijedeće prilike.


Sa svojim stavom nikada nećeš ni dobiti takvu informaciju - znaju mutikaše kome treba predložiti mito, a kome ne
__________________
The truth has to be won with overwhelming power
hulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 10:32   #67
Nije rijec o 5 kuna razlike, jerbo placa mi je prevelika i sada se eto vec osjeti razlika izmedju 40-50kn, to je samo za sada, a kakva ce onda biti razlika za 10-20godina,. o tome ne smijem tako naspavati, zato trebam jos vidjeti kako da ostanem u najboljem fndu....a koji je to, to je jos moj tezak zadatak...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:18   #68
Narode, jeste vidjeli ludjacki skok RBA OMF u jednome danu?! Vise od 2% rasta u jednom danu! A ostali svega 0,23%! Vjerujem da je greska u tipkanju, drugacije objasnjenje ce biti vrlo tesko biti protumaceno osim tipfelera...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:57   #69
golden, nije tipfeler, primjećuješ li da je ostalo na visokom nivou?
ako nekoga zanima, za to postoji dobar razlog...
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:59   #70
Quote:
bobica kaže:
golden, nije tipfeler, primjećuješ li da je ostalo na visokom nivou?
ako nekoga zanima, za to postoji dobar razlog...
a ta je...?
__________________
The truth has to be won with overwhelming power
hulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:04   #71
velika količina obveznica koje su držali u portfelju do dospijeća i vrednovali po eks-u prebačena je toga dana (kad je bio skok) u trgovački ili za prodaju, naravno, na dan kad je cijena bila u-hu-hu gore
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:34   #72
Znam da vise nije tipfeler otkako se poslije toga stalno vrednovalo po visem prinosu, ali odnekada RBA polako posustaje na utrci no to je vec ionako poznata stvar....to je los OMF...

Trebo sam ispocetka stalno i samo biti u PBZ/CO ali kako kada je meni stalno spocitavan prijelazak...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.