Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 21:45   #21
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nema nigdje - prošao je KROZ zid.
Ima samo - teleportacije - stvorio se, pojavi se, nestao je.
Možeš to nazvati i teleportacijom,ali smisao je isti.Ušao je u prostoriju koja je bila sa svih strana zatvorena.I kao što piše Isus u tu prostoriju dođe i stade nasred nje...
Ili odgovaraš samo da bi odgovarao i tvoja bila zadnja.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:33   #22
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Možeš to nazvati i teleportacijom,ali smisao je isti.Ušao je u prostoriju koja je bila sa svih strana zatvorena.I kao što piše Isus u tu prostoriju dođe i stade nasred nje...
Ili odgovaraš samo da bi odgovarao i tvoja bila zadnja.
Tako je - moja mora biti zadnja - jer je istinita.
Nigdje ne piše - prošao je KROZ nešto!
To može samo DUHovno biće,
ali ne i materijalno.
A Isus je Materija - Tijelo!

U svom novom proslavljenom tijelu,
naš Gospodin Isus ima mogućnosti koje naše tijelo nema.

Isus nije duh - nego je tijelo.
Bog je Duh - Isus nije duh.
Isus nije Bog.
----------------

Ovdje je tema:
Gdje je Isus otišao poslije smrti?

Ja sam odgovorio stihovima.
Jel se ti slažeš sa time - ili ne?

Ali znaj - moja mora biti zadnja!
hihihi
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:08   #23
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Moguće,podsjeti me na taj događaj,gdje to ima u Bibliji?
Sad je odjednom moguće da je i prije razapinjanja imao takve sposobnosti dok si prije pominjao da je to nakon što je umro imao u repertoaru.

Neozbiljno za diskusiju.

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nema nigdje - prošao je KROZ zid.
Ima samo - teleportacije - stvorio se, pojavi se, nestao je.
Da čitaš s razumjevanjema a očito si lišen toga,vidio bi da je čovjek unio taj termin prvi "PROLAZIO KROZ ZID" a ja samo nastavio da razumije lakše ono što želim da kažem ili žargonski rečeno spustio sam se na njegov nivo terminologije.

Zadnje uređivanje Meadow : 08.05.2013. at 23:29. Reason: multiquote
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:18   #24
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Prolazio je kroz zid prije nego je razapet,to bi ipak trebao prije da znaš nego da tvrdiš nešto tako.Opreznije malo...
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Moguće,podsjeti me na taj događaj,gdje to ima u Bibliji?
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sad je odjednom moguće da je i prije razapinjanja imao takve sposobnosti dok si prije pominjao da je to nakon što je umro imao u repertoaru.

Neozbiljno za diskusiju.
Ajde pročitaj ponovno tko je što tvrdio...Neznam tko je neozbiljan.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 19:42   #25
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ajde pročitaj ponovno tko je što tvrdio...Neznam tko je neozbiljan.
Ovakvu bezobraštinu nisam odavno vidio,za razliku od tebe ja pamtim tok dijaloga kako je išao a ja sam replicirao na tvoju tvrdnju koja je bila prva a ne da sam ja prije tebe to pisao.To se može lako provjeriti tko je prvi pisao i čemu je odgovor bio i zašto.

Ti si prvi tvrdio da tek nakon uskrsnuća ima takve sposobnosti a ja sam se dalje navezao na to i reagirao i rekao da je i prije smrti imao takve sposobnsoti i poslije je išlo kako je išlo.

Da li ti zaboravljaš tok i tajming kako je tekao to je teško za reći no uvjek ostaje način da se podsjetiš i pročitaš no možda je ljenost u pitanju a možda i neki problemi tko to zna.Sve u svemu bezobraština...


A ovako izvući moje postove(kao tvoj post br 25) iz konteksta može i navesti čitaoca na pomisao da zaista sam ja u krivu no postovi su imali različite tajminge i razloge zašto.Na takav način se i manipulira i biblijom kao što si ti ovo pokušao s površnim ubacivanjima postova u jedan kadar.
Da li ti ovo možeš razumijeti pitanje je...Veliko pitanje...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.05.2013., 09:38   #26
Quote:
Povlović kaže: Pogledaj post
Hvala na prilogu. E sad, imaš li šta reći vezano za ovu temu?

Luka 23,40 A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom?
Luka 23,41 Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini.
Luka 23,42 Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.
Luka 23,43 A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 09:52   #27
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
Luka 23,43 A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!
Možda se šališ ovim prijevodom?
Jer lijepo stoji:
" Zaista ti kažem danas : Bit ćeš samnom u Raju."

To sad mijenja sveobuhvatnu perspektivu, zar ne?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 10:08   #28
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Možda se šališ ovim prijevodom?
Jer lijepo stoji:
" Zaista ti kažem danas : Bit ćeš samnom u Raju."

To sad mijenja sveobuhvatnu perspektivu, zar ne?
naravno
taj prevod sam stavio jer ga Krscani(specijalisti )UGLAVNOM koriste kad je tu u pitanju NW.
Dakle ispada da ga je Isus slago ili ga je poveo u hadu..
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:25   #29
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
naravno
taj prevod sam stavio jer ga Krscani(specijalisti )UGLAVNOM koriste kad je tu u pitanju NW.
Dakle ispada da ga je Isus slago ili ga je poveo u hadu..
Štima, bilo je jasno da je nekaj interno. Ipak, nije red zbunjivat raju, ima dosta ljudi koji bi voljeli znat točan podatak u tom citatu jer je vrlo specifičan i dokazuje a nitko nakon smrti ne ide na nebo tog istog, drugog il trećeg dana.
Eto samo toliko.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:03   #30
Nema takvog što u N.Zavjetu kao : "Zaista ti kažem danas:...."
Interpunkcijski znaci su stavljani naknadno, u grčkim manuskriptima ne postoje.
Kako ono NWT prevodi na ostalim mjestima gdje Isus govori "Iaista ti kažem...."???
Ova dvotočka iza "danas" je izašla iz kuhinje E.White, a Js-i su samo preuzeli.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:13   #31
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Nema takvog što u N.Zavjetu kao : "Zaista ti kažem danas:...."
Interpunkcijski znaci su stavljani naknadno, u grčkim manuskriptima ne postoje.
Kako ono NWT prevodi na ostalim mjestima gdje Isus govori "Iaista ti kažem...."???
Ova dvotočka iza "danas" je izašla iz kuhinje E.White, a Js-i su samo preuzeli.
Nažalost, moramo mi neki neusuglasiti se s tvojime. Originali spisa kasnije u nekim prijevodima i jesu preinačeni s konkretnim ciljem, onim koji je crkvi trebao poslužiti kao "dokaz" da ljudi uskrsavaju po trenutku smrti. A vidiš, to nikako nije istina.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:06   #32
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nažalost, moramo mi neki neusuglasiti se s tvojime. Originali spisa kasnije u nekim prijevodima i jesu preinačeni s konkretnim ciljem, onim koji je crkvi trebao poslužiti kao "dokaz" da ljudi uskrsavaju po trenutku smrti. A vidiš, to nikako nije istina.
Kad Isus kaže: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!",onda nije razbojniku obećao da će danas biti uskrsnut.Mi vjerujemo u uskrsnuće tijela.
Duh nema potrebe za uskrsnućem,jer kao duh ne nestaje...
Tako Isus nije prestao egzistirati u smrti,jer treći dan nije oživio,nego uskrsnuo.Oživjeti i uskrsnuti su dva različita pojma.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:58   #33
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nažalost, moramo mi neki neusuglasiti se s tvojime. Originali spisa kasnije u nekim prijevodima i jesu preinačeni s konkretnim ciljem, onim koji je crkvi trebao poslužiti kao "dokaz" da ljudi uskrsavaju po trenutku smrti. A vidiš, to nikako nije istina.
Što hoćeš reći? Da je u originalnim spisima dvotočka bila poslije "danas"?
Nije bilo nikakvih interpunkcja (pa ni dvotočki, ni zareza) u grčkom tekstu.
Ono što sam ja ukazao je sljedeće:
Zašto se na drugim mjestima stavlja zarez poslije "kažem ti", samo se eto, baš u tom slučaju oko razbojnika NWT ne drži tog pravila?
Evo ti nekih primjera iz NWT prijevoda:
"Zaista, kažem ti, nećeš izaći odande dok ne isplatiš i posljednji novčić." (Mt.5:26)
"34 Isus mu je odvratio: “Zaista, kažem ti, ove noći, prije nego pijetao zapjeva, triput ćeš me se odreći" (Mt.26:34)
...itd...itd...ima 89 primjera u N.zavjetu gdje se kaže "zaista, kažem ti/vam" i svugdje se i u NWT prijevodu pravilno stavlja zarez, osim u slučaju razbojnika. Nije li ti to sumnjivo?

I da, trebaš razlikovati uskrsnuće u duhu i uskrsnuće tijela.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:31   #34
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Što hoćeš reći? Da je u originalnim spisima dvotočka bila poslije "danas"?
Nije bilo nikakvih interpunkcja (pa ni dvotočki, ni zareza) u grčkom tekstu.
A vidiš, ne samo da su stajale nego stoje i danas, tu su kao živi dokaz razdvajanja te dvije rečenice kako bi se točno znalo što se onog dana reklo i s kojom naznakom na što točno. Ne vidim zašto se buniti kontra tog, ionako je poznato da niko prije Isusa nije uskrsnuo na nebo. Ne piše li da je upravo on bio jedini u tom? Zašto se ne zapitati aa gdje su onda svi oni živjeli nekad u davnina puno prije Isusa. Samo nemoj reć da i oni danas nastanjuju nebesa, npr. David, Salamon, Mojsije, Izaija, Ezehijel, Job, nabroji ih sam pa im pribroji i svakog najmanjeg pojedinca koji se u Svetom pismu ne spominje ali je pred Stvoriteljem stajao u istini poštujući Zakon. Znaš li im broja? Mislim da niko ne zna osim Boga. Uostalom, stari Hebreji nisu vjerovali u uskrsnuće kakvo danas propovijedaju crkve. I reci, zašto nisu, reci jer je interesantno.

I pojasni, zašto ljudi plaču kad im umre netko drag il član obitelji?
Zašto se lome u boli i plaču u tuzi ako znaju da je taj preminuli odma nakon smrti prešao gore na nebesa i uživa kao "anđeo"?
Plaču jer znaju da "prelazak" ne postoji, da nije možda to?
E da, al zato nada u jedan dan u budućnosti i to uskrsnuće - čini radost vjerniku.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:57   #35
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A vidiš, ne samo da su stajale nego stoje i danas, tu su kao živi dokaz razdvajanja te dvije rečenice kako bi se točno znalo što se onog dana reklo i s kojom naznakom na što točno. Ne vidim zašto se buniti kontra tog

A što sad da ti odgovorim na ovu tvrdnju?
Ako ne vjeruješ meni, pitaj miky-mausa, Jonadaba ili Anti Protivana.
Lijepo ti kažem da u starogrčkom pismu nisu postojali interpunkcijski znakovi.
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto se buniti kontra tog, ionako je poznato da niko prije Isusa nije uskrsnuo na nebo. Ne piše li da je upravo on bio jedini u tom? Zašto se ne zapitati aa gdje su onda svi oni živjeli nekad u davnina puno prije Isusa. Samo nemoj reć da i oni danas nastanjuju nebesa, npr. David, Salamon, Mojsije, Izaija, Ezehijel, Job, nabroji ih sam pa im pribroji i svakog najmanjeg pojedinca koji se u Svetom pismu ne spominje ali je pred Stvoriteljem stajao u istini poštujući Zakon. Znaš li im broja? Mislim da niko ne zna osim Boga. Uostalom, stari Hebreji nisu vjerovali u uskrsnuće kakvo danas propovijedaju crkve. I reci, zašto nisu, reci jer je interesantno.
Eh, nije to baš tako, ali da sad ne razvlačimo temu naširoko i nadugačko.
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

I pojasni, zašto ljudi plaču kad im umre netko drag il član obitelji?
Zašto se lome u boli i plaču u tuzi ako znaju da je taj preminuli odma nakon smrti prešao gore na nebesa i uživa kao "anđeo"?
Plaču jer znaju da "prelazak" ne postoji, da nije možda to?
E da, al zato nada u jedan dan u budućnosti i to uskrsnuće - čini radost vjerniku.
Ljudi uglavnom plaču zbog sebe jer su ostali bez nekoga do koga im je stalo.
A ni to ne mora biti pravilo da svi plaču.
Ja sam bio na sprovodu gdje žena, koji je sa svojim mužem preživjela više od 60 godina, nije uopće plakala. Rekla je da joj je suprug otišao kući gdje će mu se i ona pridružiti kada bude vrijeme.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 21:25   #36
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post

A što sad da ti odgovorim na ovu tvrdnju?
Ako ne vjeruješ meni, pitaj miky-mausa, Jonadaba ili Anti Protivana.
Lijepo ti kažem da u starogrčkom pismu nisu postojali interpunkcijski znakovi.

Eh, nije to baš tako, ali da sad ne razvlačimo temu naširoko i nadugačko.

Ljudi uglavnom plaču zbog sebe jer su ostali bez nekoga do koga im je stalo.
A ni to ne mora biti pravilo da svi plaču.
Ja sam bio na sprovodu gdje žena, koji je sa svojim mužem preživjela više od 60 godina, nije uopće plakala. Rekla je da joj je suprug otišao kući gdje će mu se i ona pridružiti kada bude vrijeme.
naravno da nisu , al odkud tebi da bi ( : ) trebale prije rjeci "DANAS stajati?
i zu to pitanje:
Sta verujes ti kako je to razbojnik bio "danas" sa Isusom u raju ?
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 08:52   #37
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post

A što sad da ti odgovorim na ovu tvrdnju?
Ako ne vjeruješ meni, pitaj miky-mausa, Jonadaba ili Anti Protivana.
Lijepo ti kažem da u starogrčkom pismu nisu postojali interpunkcijski znakovi.

Eh, nije to baš tako, ali da sad ne razvlačimo temu naširoko i nadugačko.

Ljudi uglavnom plaču zbog sebe jer su ostali bez nekoga do koga im je stalo.
A ni to ne mora biti pravilo da svi plaču.
Ja sam bio na sprovodu gdje žena, koji je sa svojim mužem preživjela više od 60 godina, nije uopće plakala. Rekla je da joj je suprug otišao kući gdje će mu se i ona pridružiti kada bude vrijeme.
Vidiš sada da ipak ima?
Jedino ostaje taj detalj po kojem ispada da je sve teže predočiti taj komad svemirskih okvira, i tu, pretpostavljam, dolazimo do onog što uvijek govorim kad je riječ o nama vjernicima... ljudi, iziđimo iz poznatih nam okvira, vrijeme je da promišljamo dublje i jače, jer, prostranstva su to.
Recimo, ako je nešto napisano perom umočenim u limunov sok, neće moći pročitati baš svatko, al ne znači da ipak nije napisano, zar ne. (ovo je samo usporedba, nema je smisla širiti)

A to što ljudi plaču u boli, naravno, plaču sebe radi.
Ali, zar ne bi trebali zapravo biti radosni ako vjeruju u takav oblik uskrsnuća? Čemu onda plač umjesto veselja?
Vidiš, ne štima tu i dalje. I to je komad prostranstva da se čovjek zapita što je tu doista na stvari, osim onog standarda nikad nisu sto posto ziher na koje je točno mjesto pokojnik otišao, dal u raj ili pakao, eh da nije slučajno u čistilištu, hm. Možda plaču zbog te nesigurnosti?
Zato, nije to nešto kao plačemo mi na rastanku, ide on na put, pratim ga do vlaka, ko zna kad će se vratiti i hoćemo li se uopće ikada više vidjeti.
Oni za kojima se ne plače, kako vidim, su stari ljudi, umre čovjek od devedeset godina i za njim niko ne tuguje kao tuguje, dapače za takvog kažu hvala Bogu, sada se napokon odmorio od muka. A opet, i on je ljudsko biće, što ne plaču i za njim, a mislim ono, kaj ne.

Zato, Isus se vratio Ocu, pored njega je od onog dana otprije dva soma godina, a za druge nema nikakvog al nikakvog dokaza.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.