Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 16:05   #3161
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
ahhh još uvijek ovakvi stavovi na ŽUDu ...

Brak nije još jedan papir. Zato i je problem s brakom što ljudi olako to sve shvaćaju. Misle da se vole i puhne im u glavu da se požene i onda lupaju glavom o zid. A koliko vidim većina takvih upravo i jesu žene
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:18   #3162
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Brak nije još jedan papir. Zato i je problem s brakom što ljudi olako to sve shvaćaju. Misle da se vole i puhne im u glavu da se požene i onda lupaju glavom o zid. A koliko vidim većina takvih upravo i jesu žene
pa upravo si potvrdio ono što sam ja i napisala, da brak nije garancija za ljubav i sreću u zajedničkom životu
on u suštini i je samo papir koji pravno uređuje odnose između dvije stranke. ne uređuje ili određuje njihovu ljubav, nego tehničke stvar između partnera.
vjerski aspekt neću komentirati, iako poznajem dosta vjernika koji su sklopili brak pred bogom pa svejedno ih to ne spriječava da varaju svog partnera.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:20   #3163
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Ljudi koji izbjegavaju brak, a kao vole se ostavljaju si samo mogućnost za lakši razlaz. Ništa drugo.
Vidim da se na ovaj post netko odmah nadovezao o Bogu, vjeri i ne znam ni je sve o čemu.
Uvijek se skreće s teme.

Ja nisam vjernica, a isto smatram da je odbijanje ulaska u brak s osobom za koju tvrdiš da je voliš - čisto izvrdavanje pod krinkom širokih pogleda.
Držanje fige u džepu.

Čega se to ljudi boje ako se vole?

Moja prijateljica kaže da su to malograđanske konvencije, a tu je prijateljicu dečko ostavio pred samo vjenčanje. I sad joj je brak malograđanština, a prije nije tako govorila.
Ali kod nje je to sad stanje ogorčenosti. Vjerujem da će naći dobru osobu kao što je i sama, osobu bez fige u džepu. Koja je neće jebavati desetljeće u zdrav mozak.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:26   #3164
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post

Čega se to ljudi boje ako se vole?

Moja prijateljica kaže da su to malograđanske konvencije, a tu je prijateljicu dečko ostavio pred samo vjenčanje. I sad joj je brak malograđanština, a prije nije tako govorila.
Ali kod nje je to sad stanje ogorčenosti. Vjerujem da će naći dobru osobu kao što je i sama, osobu bez fige u džepu. Koja je neće jebavati desetljeće u zdrav mozak.
ne boje se ničega, samo ne razmišljaju jednako kao ti
nekima je papir potvrda ljubavi i spremnosti na obvezu, nekima potpuno nepotreban, i sve super dok su skupa oni koji jednako razmišljaju.
ako se nađu u vezi osobe svaka sa svoje strane po tom pitanju, naravno da će jedna strana misliti da se druga ne želi obvezati, a druga pak da ova traži potvrde u papiru, a ne u njegovim/njezinim postpucima, odnosu itd.
i tu opet dolazimo do toga da nije papir garancija niti kamen spoticanja nego razlike u stavovima.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:29   #3165
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
pa upravo si potvrdio ono što sam ja i napisala...
Pa i nisam baš. Ljudi koji drže do braka upravo taj papir o kojem stalno govoriš nije toliko bitan koliko vjenčanje u Crkvi. Normalno da nije ništa garancija sreće. Ali evo npr. ako uzmem za primjer svoje roditelje. Nije baš da mi je mrsko bilo odrastati uz roditelje koji su u bračnoj zajednici nego uz nekakav par koji je zajedno eto samo tako što za sada jednako razmišljaju kako ti veliš
A i recimo da više ljudi misli da se ne treba ženiti niti imati djceu (ako si ti ona Lepricorn sa jedne teme) na koji način bi onda imali tak zgodne cure? Kloniranje za sada barem još nije baš uspješno niti nekakav takav način proizvodnje ljudi. Tak da za sada je još moguć jedino starinski način reprodukcije.

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Vidim da se na ovaj post netko odmah nadovezao o Bogu, vjeri i ne znam ni je sve o čemu...

Ne znam sad da li ovo sve ide mene, ali opet ista stvar. Ljudi koji drže do braka i imaju pozitivno mišljenje o tome najmanje pod brak misle na papir. A i kako god okreneš brak i je povezan s vjerom

Zadnje uređivanje Mr-Whatever : 03.07.2016. at 16:42.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:56   #3166
@ Mr. Whatever

Ne, nisam tebi ništa upućivala vezano uz vjeru. To su vrlo osobne stvari. Govorila sam općenito o skretanju s teme.

Ja čvrsto vjerujem u brak, u ulazak u njega čista srca (samo sam to htjela istaknuti), iako Vjenčani list nije garancija ni ljubavi ni sreće, jer garancije ni za što u životu nema.
Možeš samo postupati pošteno i nadati se najboljem.

Ako se nađu partneri koji u jednakoj mjeri preziru konvencije, onda im taj papir stvarno ne treba.
Ali mora se naći dvoje da isto razmišlja, a ne da jedno zavlači drugo, kako se to najčešće događa u stvarnom životu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:58   #3167
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Pa i nisam baš. Ljudi koji drže do braka upravo taj papir o kojem stalno govoriš nije toliko bitan koliko vjenčanje u Crkvi. Normalno da nije ništa garancija sreće. Ali evo npr. ako uzmem za primjer svoje roditelje. Nije baš da mi je mrsko bilo odrastati uz roditelje koji su u bračnoj zajednici nego uz nekakav par koji je zajedno eto samo tako što za sada jednako razmišljaju kako ti veliš
Ja kao dijete uopce nisam razmisljala o svojim roditeljima kao "nekakvom paru" ili "bracnim partnerima". Bilo mi je bitno da se vole i da me vole
Ubracila sam se jer smo zeljeli profestat dobro s dragim ljudima, u principu iz zajebancije, koliko god to glupo zvucalo. Njemu je bilo malo vise stalo do toga od mene, a meni niti malo. Pa smo jednog dana odlucili da bi mogli. Bilo mi je svejedno. Nes ti, papir manje papir vise.
Niti nam je veza sad ista kvalitetnija, cvrsca, bolja negoli je bila prije potpisa pred maticarem. On je istog stava. Nista se nije promijenilo (pa ni moje prezime). Zivot nam je isti kao i prije. Potpuno. Pa se ponekad pitam zasto smo to uopce cinili...al dobro, obavljeno je pa nek je

Tako da, ako se mene ubracenu pita, brak JE samo jos jedan papir. Ja ga eto toliko olako shvacam da sam s onim s kojim zelim ostariti i mogla i ne morala potpisati. Sta se mene tice, mozemo ga sutra i razvrgnuti, iz zajebancije, opet se nista ne bi promijenilo medju nama.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:34   #3168
Pa brak i je samo jedan običan papir.
Zašto to ljudi onda rade? Zbog djece i imovine. Iako kažu da danas nevječani brak ima sva prava kao i onaj na papiru. U to ne ulazim jer me pravne stvari ne zanimaju.
Meni je sasvim ok da dvoje žive nevjenčano, samo kad dođe dijete ipak je bolje imati taj papir. Tko ne želi djecu i to je ok. Ljudi danas nisu opterećeni time.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:42   #3169
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
vjernik, ili ne vjernik, tko god stavlja naglasak na taj komad papira, po mom mišljenju, stavlja naglasak na potpuno pogrešnu, i u stvarnom životu potpuno nebitnu stvar.
jer u suštini, u odnosu dvoje ljudi taj papir je najmanje bitan.
poštivanje, ljubav, uvažavanje, gledanje u istom smjeru, zajedničke želje i snovi, e to je ono što je bitno i na čemu se gradi zajednički život i sreća.

Ne radi se o komadu papira ili sličnom. Vjenčanje/ulazak u brak je čin, inicijacija u nešto šta treba imati težinu. Ne čini ju papir ili crkva nego iskrena, posvećena i jasno iznesena namjera partnera. Ovo sve navedeno u zadnjoj rečenici jest bitno, ali je itekako i bitno ono šta jasno iznesete jedno drugome zaokruženo u smislenu i iskrenu cjelinu. Da bi to mogli prvo morate razmisliti i dogovoriti se sa sobom, a onda sa partnerom.

Ili primjerice, pušač si, i cigarete te smetaju, hoćeš ih se riješiti. Da bi prestao pušiti uglavnom nije dovoljno samo sjetiti se sa vremenom da ti to smeta, da bi mogao prestati i sl. Ako hoćeš stvarno u tome uspjeti potrebno je dati dodatnu vrijednost, posvećenost odluci. Treba ju složiti u glavi, treba pogledati daleko u budućnost i moći se zamisliti "da više nikada ne pušim" i pod pritiscima i pod crnim nebom, treba stvoriti namjeru, impuls koji će imati dubinu i dodatno pomoći da nešto učinite sveto/posvećeno, odnosno ozbiljno. Stupanje u brak je upravo to, dodatna pomoć, krajnja posvećenost drugom biću (ili bi barem trebalo biti) jer to je maksimum koji možeš u svojoj moći učiniti od momenta od kada si spoznao da sa partnerom želiš provesti ostatak života. (plus naravno ono šta slijedi) A to sve nije lako ljudima koji su negdje "između", koji se vide i da kalkuliraju pomalo, a pogotovo onima koji ne mogu da održe riječ oko nečeg manje bitnog i kojima se "obvezati", biti ozbiljan u nekoj običnoj stvari znači slomiti si krila. Njima je "brak" smrt, drugima samo smeta taj prizvuk, treći ni ne misle šta bi isti trebao značiti (ili samo budu papagaji gdje jedni slijede da je brak zakon, a drugi kontru da je zlo i sl. bez detaljnijeg promišljanja uopće o sebi, životu pa time i partnerskom odnosu)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 08:01   #3170
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
...
Ja nisam vjernica, a isto smatram da je odbijanje ulaska u brak s osobom za koju tvrdiš da je voliš - čisto izvrdavanje pod krinkom širokih pogleda.
Držanje fige u džepu.

Čega se to ljudi boje ako se vole?
...
zajednički život bez papira,
mogu ostvariti jedino zdrave
i neindoktrinirane osobe.

to su osobe koje razumiju,
kako potpis ne garantira ljubav,
te istovremeno iz osobnog života isključuju "pijavice"
- državni biljezi, crkvene dače, advokati, ...

pametno ušteđen novac !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:05   #3171
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
zajednički život bez papira,
mogu ostvariti jedino zdrave
i neindoktrinirane osobe.

to su osobe koje razumiju,
kako potpis ne garantira ljubav,
te istovremeno iz osobnog života isključuju "pijavice"
- državni biljezi, crkvene dače, advokati, ...

pametno ušteđen novac !
Po tvojim riječima ispada da u brak ulaze samo nezdrave i indoktrinirane osobe.
Svašta!
Naravno da papir ne garantira ljubav. Nisam o tome ni govorila.
Ali ovakva tvoja podjela na zdrave i nezdrave prelazi granicu dobrog ukusa.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:21   #3172
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
zajednički život bez papira,
mogu ostvariti jedino zdrave
i neindoktrinirane osobe.

to su osobe koje razumiju,
kako potpis ne garantira ljubav,
te istovremeno iz osobnog života isključuju "pijavice"
- državni biljezi, crkvene dače, advokati, ...

pametno ušteđen novac !
...dok ne dođe do razlaza. Onda je "državo pomagaj"
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:26   #3173
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Po tvojim riječima ispada da u brak ulaze samo nezdrave i indoktrinirane osobe.
Svašta!
...
ne.
u brak s potpisom,
ulaze popularno zvane "ovce".
ljudi koji više drže do forme,
a rjeđe do promišljenog sadržaja

i ljudi,
koji se iz osobnog komfora,
ne žele suprotstaviti želji - navici okoline
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:28   #3174
S obzirom da su i oni koji su u izvanbračnim zajednicama radili na tome da se pravno izjednače s brakom, kako možeš reći tako nešto?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:29   #3175
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
...dok ne dođe do razlaza. Onda je "državo pomagaj"
nema "državo pomagaj".
sporazumni i inteligentni razlaz
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:30   #3176
Aha...a to ovisi o tome jesu li se ubračili ili ne? Please
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:34   #3177
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Aha...a to ovisi o tome jesu li se ubračili ili ne? Please
draga,
ubračiš se s potpisom,
ili bez njega.
sadržaj odnosa je isti
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:25   #3178
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
nema "državo pomagaj".
sporazumni i inteligentni razlaz
Od kud ti samo ovo? To je toliko rijedak događaj da zapanjuje i same suce koji vode razvode.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:34   #3179
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
draga,
ubračiš se s potpisom,
ili bez njega.
sadržaj odnosa je isti
Naravno, ali onda ne pričaš da ti ne trebaju te pravne stvari kad ti u biti trebaju.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:59   #3180
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Od kud ti samo ovo? To je toliko rijedak događaj da zapanjuje i same suce koji vode razvode.
rijetka sam vrsta,
a i ubračeni bez potpisa također.

rješenje ove problematike,
u sveopćem (stvarnom) višem obrazovanju ?


@ hilda

može se zajedno živjeti i rastati
- bez države, crkve, advokata, ...
dovoljna je samo udružena pamet (intelekt) ubračenih
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.