Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 09:26   #181
imala sam jedan klomifenski ivf, ali stimulacija je ista u principu
inače sam jako sklona hiperstimulaciji, od svake stimulacije gonalima sam ju dobila, no od klomifena zaista ništa, dobial sam 2 folikula samo, a inače ih dobim po 19

no ne bi ni ja bez nadzora, radije se strpi mjesec dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:42   #182
bila kod dr.gina u većem bolničkom centru, on radi kao na traci...
pregledao me, sve ok, uzeo sa hrpe unaprijed pripremljeni obrazac koje pretrage odradit za mpo
heloouuuu...
šta ak se 7mj ne ostane trudan, odmah se ide na mpo???
misilim, sad je od toga prošlo već dugo...ali nekak sam očekivala da će se tražiti uzrok zašto se niš ne događa, a ne odmah mpo. ili sam u krivu?
kao povišen mi je tsh ( prije terapije oko 3.6) . a tko kaže da mi nije bio povišen i prije trudnoće?

šta raditi? koje pretrage obaviti? što od dr.tražiti?
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:23   #183
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
imala sam jedan klomifenski ivf, ali stimulacija je ista u principu
inače sam jako sklona hiperstimulaciji, od svake stimulacije gonalima sam ju dobila, no od klomifena zaista ništa, dobial sam 2 folikula samo, a inače ih dobim po 19

no ne bi ni ja bez nadzora, radije se strpi mjesec dana


Tako je, ovo ti je drugi primjer- moze se desiti da se kljukas klomifenima, a da tijelo uopce ne trza, dakle bzvz tanjis endometrij i sl....
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:33   #184
Quote:
cicibela3 kaže: Pogledaj post
bila kod dr.gina u većem bolničkom centru, on radi kao na traci...
pregledao me, sve ok, uzeo sa hrpe unaprijed pripremljeni obrazac koje pretrage odradit za mpo
heloouuuu...
šta ak se 7mj ne ostane trudan, odmah se ide na mpo???
misilim, sad je od toga prošlo već dugo...ali nekak sam očekivala da će se tražiti uzrok zašto se niš ne događa, a ne odmah mpo. ili sam u krivu?
kao povišen mi je tsh ( prije terapije oko 3.6) . a tko kaže da mi nije bio povišen i prije trudnoće?

šta raditi? koje pretrage obaviti? što od dr.tražiti?


U sklopu mpo se istrazuje zasto ne ostajes trudna... "Obicni" gin ne gleda antralne folikule, tumaci hormonalne disbslanse i odredjuje terapije...

Od dr. Trazi uputnicu za MPO i naruci se - otidji, porazgovaraj i vidi sto dalje

(Ne znam koliko ti je godina? Nije isto ako imas npr. 25, 30 ili 35...)

Otprilike se racuna da ako imas do 35 god i unutar godine dana ne dodje do trudnoce (naravno uz redovite odnose) - imas razloga posumnjati da ti treba mpo.. Ako si starija od 35 - onda nakon 6 mjeseci

Ono sto sama mozes pokusati i prije mpo je - pratiti ovulaciju, mjeriti bazalnu i sl.
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:56   #185
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
U sklopu mpo se istrazuje zasto ne ostajes trudna... "Obicni" gin ne gleda antralne folikule, tumaci hormonalne disbslanse i odredjuje terapije...

Od dr. Trazi uputnicu za MPO i naruci se - otidji, porazgovaraj i vidi sto dalje

(Ne znam koliko ti je godina? Nije isto ako imas npr. 25, 30 ili 35...)

Otprilike se racuna da ako imas do 35 god i unutar godine dana ne dodje do trudnoce (naravno uz redovite odnose) - imas razloga posumnjati da ti treba mpo.. Ako si starija od 35 - onda nakon 6 mjeseci

Ono sto sama mozes pokusati i prije mpo je - pratiti ovulaciju, mjeriti bazalnu i sl.
nisam pojam imala. dakle, naručim se u zg u neku kliniku i istražujemo što je problem. sve mi je to nepoznato.
imam 35g, prva i jedina trudnoća ekspresna, spermiogram ok, a ciklusi su mi svakakvi. unatrag 2 g dogode se i oni od 16 sada, svaki mjesec variraju, ali def nikad nisu duži od 27 dana.
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:45   #186
Pa mozda je bas u tim "svakakvim" ciklusima kvaka: skracena lutealna, fulas plodne dane i sl...

Mislim da je prethodna uredna trudnoca svakako odlican znak, mozda vas samo treba malo "pogurati"...

Pa i kura klomifena uz ciljane odnose i folikulometriju bude dobitna))

Ali sve to bi po meni trebao pratiti i ginekolog
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:06   #187
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Pa mozda je bas u tim "svakakvim" ciklusima kvaka: skracena lutealna, fulas plodne dane i sl...

Mislim da je prethodna uredna trudnoca svakako odlican znak, mozda vas samo treba malo "pogurati"...

Pa i kura klomifena uz ciljane odnose i folikulometriju bude dobitna))

Ali sve to bi po meni trebao pratiti i ginekolog
hvala punooo
obzirom si aktivna na temi, možeš li mi preporučiti kliniku u zg na kojoj bi se malo pozabavili mojom problemom?
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:18   #188
Pa nisam bas aktivna, slucajno sam vidjela tvoj post, pa rekoh - da podijelim svoje iskustvo... Ako ides preko hzzo - Sv. Duh, Vnogradska, Petrova, V. Vrhovec... Imas zasebnih tema o svakoj na forumu pa procitaj malo

Ja sam isla privatno jer imam 39 god i jako mi se žurilo. Od hvaljenijih privatnika su BetaPlus, Lučinger, a pojavio se i najnoviji Repromed od dr. Radončića koji je hvaljen dr... Mislim da su cijene slične, pa opet - pročitaj malo o svakoj, mislim da je najvažnije kako ti tko legne

Čitam da hvale i dr. Škvorca u Samoboru, a kod njega se može na teret hzzo - ako već putuješ - onda ti je svejedno - pa možda i ta opcija igra

Meni su cure s foruma puno pomogle, osobito na Vannabe i MPO chat topicu, pa predlažem da se tamo uključiš i pitaš još sve što te zanima! Cure su super

Sretno!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:21   #189
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Pa nisam bas aktivna, slucajno sam vidjela tvoj post, pa rekoh - da podijelim svoje iskustvo... Ako ides preko hzzo - Sv. Duh, Vnogradska, Petrova, V. Vrhovec... Imas zasebnih tema o svakoj na forumu pa procitaj malo

Ja sam isla privatno jer imam 39 god i jako mi se žurilo. Od hvaljenijih privatnika su BetaPlus, Lučinger, a pojavio se i najnoviji Repromed od dr. Radončića koji je hvaljen dr... Mislim da su cijene slične, pa opet - pročitaj malo o svakoj, mislim da je najvažnije kako ti tko legne

Čitam da hvale i dr. Škvorca u Samoboru, a kod njega se može na teret hzzo - ako već putuješ - onda ti je svejedno - pa možda i ta opcija igra

Meni su cure s foruma puno pomogle, osobito na Vannabe i MPO chat topicu, pa predlažem da se tamo uključiš i pitaš još sve što te zanima! Cure su super

Sretno!
hvala što si imala sluha za mene i strpljivo odgovarala na moja pitanja
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:29   #190
cure jel trošite kakve čajeve dodatno uz klomifen?????
vrkuta i sl????
ili neke tablete?????
prenatal i sl?
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 07:41   #191
Cajeve nikad ne bih kombinirala s bilo kakvim tabletama ili lijekovima vezanim uz mpo. Niti bilo sto drugo sto moze imati utjecaj na rezultat i hormone.

Samo folna kiselina il neki prenatalni vitamini i to je svs
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:39   #192
pozdrav cure
krećem sa klomifenima idući ciklus ali sam totalno smetnila s uma najvažniju činjenicu-muž će radi posla dolaziti samo vikendom. Ja imam inače ovulaciju uvijek 17 DC. Zanima me da li klomifen utječe na dan ovulacije?
Čisto da znam računati oću uopće krenuti s njim
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:27   #193
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
pozdrav cure
krećem sa klomifenima idući ciklus ali sam totalno smetnila s uma najvažniju činjenicu-muž će radi posla dolaziti samo vikendom. Ja imam inače ovulaciju uvijek 17 DC. Zanima me da li klomifen utječe na dan ovulacije?
Čisto da znam računati oću uopće krenuti s njim
Moje su ovulacije inače oko 21-23dc a sa klomifenom su bile jednom 14dc, drugi put 15dc.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:15   #194
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Moje su ovulacije inače oko 21-23dc a sa klomifenom su bile jednom 14dc, drugi put 15dc.
hvala ti na odgovoru..
to mi komplicira situaciju ali bolje je nego da sam je očekivala 17 dc a muža nema
morala bi poštara zamoliti
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 15:16   #195
Hi

Nova sam na forumu i opcenito mi je sve to novo sto se tice pomoci pri zatrudnjivanju. Evo da prvo provjerim dali sam uspjela stupiti u kontakt s vama pa da ispricam ukratko svoju problematiku...
RebekaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2021., 12:32   #196
Bok Rebeka, malo sam se nasmijala tvom upisu - zazvučalo mi ko da radiš neku seansu..... " imaaaa li koga, javite se, dajte neki znak " .....

U svakom slučaju donrodošla, ne znam kako si odmah ovaj dio podforuma piknula - ovaj je podosta specijaliziran , jel a ti želiš neku svoju početnu i općenitu sliku ispričati

Zato, možda ti je bolje krenuti od

https://www.forum.hr/showthread.php?t=999527&page=403

a i vjerujem da si s nekim pravom na ovom pdf-u, potpomognuta oplodnja - znači već si negdje nekoga nekaj pitala.....

Sretno
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.