Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 10:38   #61
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ako joj nije bitan...isto tako ga je mogla držati za sebe. Klinke idu tati...ima vremena sa njih dvoje jel tako?
Zašto stvarati konfuziju u dječjim glavama ako ne misliš ozbiljno?
Isto tako, ako planiraš useliti tipa k sebi i curkama...zašto stvari ne zovemo pravim imenom??
Čemu muljanje
baš!
da prijatelj....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:39   #62
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
kako bi to trebalo odraditi?
evo , ja pokušavam zamisliti,
ako curice imaju mamu i tatu koji ih vole i pokazuju im to, normalno
komuniciraju, osjećaju da imaju oslonac i podršku,
jedino što mama može objasniti da postoji osoba u njenom životu do koje joj je jako stalo, s naglaskom da će roditelji biti tu za njih uvijek..ili postoji još nešto? mislim razvod je sam po sebi velika trauma, ali da li u ovoj situaciji postoji još nešto konkretno za napraviti da djeca ne postanu emocionalni invalidi?
ne imati nikoga?
Mislim da sam sve opisala u pocetku, da se sada ne ponavljam. Svatko tko je kao dijete prosao kroz to iskustvo, zna o cemu pisem. To su u stvari toliko jednostavne stvari koje ti mogu zakomplicirati cijeli zivot.
Ja sam dijete roditelja koji su emotivno nedostupne osobe. Niti su se znali izraziti, niti su imali vremena, a u ono vrijeme bilo je i sramota ne biti cvrst.
I znam da je danas promjena samo utoliko da roditelji zaboravljaju kako je biti dijete.
Opcenito zaboravljamo biti ljudi.
Opcenito postajemo imuni na bilo kakvu patnju.
A djeca su tu najvise zakinuta.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:40   #63
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi uopce nije isto, niti je ista problematika kad su u pitanju djecaci, a kad djevojcice.
Ali to je neka druga tema, jer ovdje su u pitanju djevojcice.
da, primjetila sam to,
i to mi je baš isto tema za raspravu...
evo moj bm ima tetu, cure je tako zovu pa onda i ja,
ne djeluju ništa posebno zabrinuto,
ok, mi otvoreno pričamo o tome, nemam s tim baš nikakvih problema,
valjda osjete, apsolutno nikakvu traumu mi se čini da nemaju.. pokazuju slike..komentiramo skupa,
ne znam jel bi tako bilo da je obrnuto , da ja imam nekoga...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:41   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koji pojam želiš uvesti djeci pa da ti srce bude na mjestu? Dečko? Ljubavnik (netočno)? Prijatelj s povlasticama? Partner (dijelom netočno)? Nijednom nisi naveo taj spasonosni pojam koji ti tako jako nedostaje.

Ustrajavanje na "istinitoj" definiciji pojma kao ključnoj prijelomnici nakon koje ćeš napokon s djecom moći razgovarati o tome kako se osjećaju i napokon (freudovski bitna formulacija) raditi na toj istini , infantilno je prikrivanje onoga što po pitanju maminog prijatelja kuha u tebi.
Zašto misliš da sa tom tvojom infantilnom psihologijom možeš doprijeti do moje infantilne osobnosti. I kao takvog me okrakterizirati.
Zašto misliš da ustrajem na ičemu, zašto misliš da navaljujem na bilo što.....zašto misliš da taj problem predstavlja toliki kamen spomutnje u mom odnosu i sa bivšom i sa djecom....da sam došao i tu da se istresem na način kako sam ja super brizan otac a ona bezbrižna zaljubljena kučka, ....stari moj mani se frojda on je bio narkoman.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:42   #65
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Mislim da sam sve opisala u pocetku, da se sada ne ponavljam. Svatko tko je kao dijete prosao kroz to iskustvo, zna o cemu pisem. To su u stvari toliko jednostavne stvari koje ti mogu zakomplicirati cijeli zivot.
Ja sam dijete roditelja koji su emotivno nedostupne osobe. Niti su se znali izraziti, niti su imali vremena, a u ono vrijeme bilo je i sramota ne biti cvrst.
I znam da je danas promjena samo utoliko da roditelji zaboravljaju kako je biti dijete.
Opcenito zaboravljamo biti ljudi.
Opcenito postajemo imuni na bilo kakvu patnju.
A djeca su tu najvise zakinuta.
mislim da je ovo glavni problem,
djeca se uglavnom boje nepoznatih, prešućenih stvari
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:49   #66
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo glavni problem,
djeca se uglavnom boje nepoznatih, prešućenih stvari
Sasvim je isto jesu li presucene ili ne prepoznate kao problem. Bit je u tome da su ostale u djeci i kad tad ce se morati rijesiti jer ce izaci na vidjelo kad se u buducnosti ponovi nesto sto ce ih vratiti unazad.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:50   #67
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
...
OK, a može li sad odgovor na pitanje - "draga djeco, Pero nije mamin prijatelj, on je mamin..." što?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:55   #68
Rogoland; sva tvoja razmišljanja su na mjestu. I ne treba stručna osoba za ovo o čemu ti pišeš. Treba samo razum.

Taj čovjek mami tvojie djece nije; jer prijatelji ne prespavaju povremeno kod svojih prijateljica; pogotovo ne diejle postelju.
Djeca nisu tupa ni glupa ni bedsta; uvijek i u svakoj dobi razumiju; samo je pitanje dali im mi znamo prezentirati i pojasniti na ispravan i adekvatan način. Jasno da nema potrebe tog muškarca predstavljati kao prijatelja s povlasticama, kako neki navode, jer klinke nemaju baš pojma za izraz " povlastice"; nemaju pojma , ni pobliže, šta je to prijatelj. Njima je to onaj s kime se igraš u vrtiću i koji ti dođe doma na ročkas.

Tvoje curke najviše buni, u svemu ovome, to povremeno spavanje te osobe u njihovom domu. Jer, djeca vole rutinu, on im je razbije. A da poznajem majku tvojih curica; prvo kaj bi joj rekla je : ili ili; ili krenite zajednički ti i taj ili ajde bok.
Djeca vole stabilnost.

Pazi kojeg peseka budeš nabavio; jer nabavljaš ga sebi. I nemoj da završi na cesti jer više nećeš imati : volje, vremena, blah blah......


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
OK, a može li sad odgovor na pitanje - "draga djeco, Pero nije mamin prijatelj, on je mamin..." što?
Pa ta mama je trebala već odavno i sama sebi to iskristalizirati.

Kaj, treba sprobavanje od dvije godine. Računamo da je to neka razumna ženska, sa nešto iskustva. Hoda s dečkom dve godine, on povremeno prespava kod nje?

Dajtenajte.

I da, svakako da je bolji i ispravniji termin : mamin dečko . Curke od 6 i 10 znaju kaj su dečki.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:58   #69
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
OK, a može li sad odgovor na pitanje - "draga djeco, Pero nije mamin prijatelj, on je mamin..." što?
Čuj Psiholog.....Ja sam sebi na to pitanje odgovorio....odavno.
mislim da je odgovor na tvoje pitanje, djeci, postavljen previše..onako svečarski.....nije to način za objašnjavati djeci....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:59   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
OK, a može li sad odgovor na pitanje - "draga djeco, Pero nije mamin prijatelj, on je mamin..." što?
da , to je i meni odmah palo na pamet, mislim ono wtf??
pa i ja bih rekla prijatelj..
ali kad dublje zakopaš vidiš da je problem ipak u nečem drugom,
da cure o onome što ih zanima pitaju tatu, a ne mamu,
znači da imaju problem u komunikaciji s mamom ili...?
to bi onda mogao biti problem
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:01   #71
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Rogoland; sva tvoja razmišljanja su na mjestu. I ne treba stručna osoba za ovo o čemu ti pišeš. Treba samo razum.

Taj čovjek mami tvojie djece nije; jer prijatelji ne prespavaju povremeno kod svojih prijateljica; pogotovo ne diejle postelju.
Djeca nisu tupa ni glupa ni bedsta; uvijek i u svakoj dobi razumiju; samo je pitanje dali im mi znamo prezentirati i pojasniti na ispravan i adekvatan način. Jasno da nema potrebe tog muškarca predstavljati kao prijatelja s povlasticama, kako neki navode, jer klinke nemaju baš pojma za izraz " povlastice"; nemaju pojma , ni pobliže, šta je to prijatelj. Njima je to onaj s kime se igraš u vrtiću i koji ti dođe doma na ročkas.

Tvoje curke najviše buni, u svemu ovome, to povremeno spavanje te osobe u njihovom domu. Jer, djeca vole rutinu, on im je razbije. A da poznajem majku tvojih curica; prvo kaj bi joj rekla je : ili ili; ili krenite zajednički ti i taj ili ajde bok.
Djeca vole stabilnost.

Pazi kojeg peseka budeš nabavio; jer nabavljaš ga sebi. I nemoj da završi na cesti jer više nećeš imati : volje, vremena, blah blah......




Pa ta mama je trebala već odavno i sama sebi to iskristalizirati.

Kaj, treba sprobavanje od dvije godine. Računamo da je to neka razumna ženska, sa nešto iskustva. Hoda s dečkom dve godine, on povremeno prespava kod nje?

Dajtenajte.

I da, svakako da je bolji i ispravniji termin : mamin dečko . Curke od 6 i 10 znaju kaj su dečki.
Nemam ja kome reći bok....osim djeci...a to nije opcija. Nit se mogu postavljati na takav način.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:07   #72
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ali kad dublje zakopaš vidiš da je problem ipak u nečem drugom, da cure o onome što ih zanima pitaju tatu, a ne mamu,
znači da imaju problem u komunikaciji s mamom ili...?
O tome ništa ne znamo.

Sve se svodi na činjenicu da se prema svim ovdje dostupnim opisima cure ponašaju posve normalno, tako da su sva naklapanja o oštećenjima i groznoj budućnosti koja ih čeka obične osobne projekcije onih koji ih ispisuju, bez temelja i u jednoj rečenici s ovoga topica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:07   #73
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Rogoland; sva tvoja razmišljanja su na mjestu. I ne treba stručna osoba za ovo o čemu ti pišeš. Treba samo razum.

Taj čovjek mami tvojie djece nije; jer prijatelji ne prespavaju povremeno kod svojih prijateljica; pogotovo ne diejle postelju.
Djeca nisu tupa ni glupa ni bedsta; uvijek i u svakoj dobi razumiju; samo je pitanje dali im mi znamo prezentirati i pojasniti na ispravan i adekvatan način. Jasno da nema potrebe tog muškarca predstavljati kao prijatelja s povlasticama, kako neki navode, jer klinke nemaju baš pojma za izraz " povlastice"; nemaju pojma , ni pobliže, šta je to prijatelj. Njima je to onaj s kime se igraš u vrtiću i koji ti dođe doma na ročkas.

Tvoje curke najviše buni, u svemu ovome, to povremeno spavanje te osobe u njihovom domu. Jer, djeca vole rutinu, on im je razbije. A da poznajem majku tvojih curica; prvo kaj bi joj rekla je : ili ili; ili krenite zajednički ti i taj ili ajde bok.
Djeca vole stabilnost.

Pazi kojeg peseka budeš nabavio; jer nabavljaš ga sebi. I nemoj da završi na cesti jer više nećeš imati : volje, vremena, blah blah......




Pa ta mama je trebala već odavno i sama sebi to iskristalizirati.

Kaj, treba sprobavanje od dvije godine. Računamo da je to neka razumna ženska, sa nešto iskustva. Hoda s dečkom dve godine, on povremeno prespava kod nje?

Dajtenajte.

I da, svakako da je bolji i ispravniji termin : mamin dečko . Curke od 6 i 10 znaju kaj su dečki.
uf pa gdje će to reći..i ovako se pita jel se previše upliće...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:13   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O tome ništa ne znamo.

Sve se svodi na činjenicu da se prema svim ovdje dostupnim opisima cure ponašaju posve normalno, tako da su sva naklapanja o oštećenjima i groznoj budućnosti koja ih čeka obične osobne projekcije onih koji ih ispisuju, bez temelja i u jednoj rečenici s ovoga topica.
to i mene zanima, kao potencijalnoj mami s prijateljom..
zašto neki misle da uz normalne roditelje, ovakva situacija
može dovesti do emicionalnog oštećenja djece?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:13   #75
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O tome ništa ne znamo.

Sve se svodi na činjenicu da se prema svim ovdje dostupnim opisima cure ponašaju posve normalno, tako da su sva naklapanja o oštećenjima i groznoj budućnosti koja ih čeka obične osobne projekcije onih koji ih ispisuju, bez temelja i u jednoj rečenici s ovoga topica.
Aj ova ti je na mjestu.

Ali u cijeloj raspravi nisi odgovorio na pitanje.....gdje počinje i prestaje privatnost kada su odnosi sa djecom u pitanju?
Osim da si odgovorio jednostavno. DA. Miješam se.
Imaš li djece?
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:16   #76
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Nemam ja kome reći bok....osim djeci...a to nije opcija. Nit se mogu postavljati na takav način.
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
uf pa gdje će to reći..i ovako se pita jel se previše upliće...
Krivo ste me shvatili; ok, nije nešto najjasnije ni sročeno.

To je bio moj osvrt na stanje stvari. Spomenuta ženska osoba iz ove priče, majka djece od autora, hoda s nekim likom dve godine. Kaj imaš hodati dve godine s nekime, ili ide ili nejde. To " ajde bok" je samo moj komentar. Nije savjet autoru da tako prezentira stvari majci svoje djece. Štoviše, u njen odnos s tim čovjekom se nema šta mješati. Ali, s djecom može razgovarati, ako imaju šta za pitati, komentirati; o istome. Na adekvatan način.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:18   #77
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
to i mene zanima, kao potencijalnoj mami s prijateljom..
zašto neki misle da uz normalne roditelje, ovakva situacija
može dovesti do emicionalnog oštećenja djece?
Što jer normalan roditelj? Da se recimo ponašam u skladu sa sudskom odlukom....moja bi djeca bila oštećena.
Netko bi rekao da nebi. Ja kažem da bi.
Ali da se tako ponašam, svjestan posljedica na djecu....ja bi i dalje bio normalan roditelj, zar ne. A u biti bio bi jebeni psihopat.
" Klinci ne možete doć kod mene jer nije utorak i nije 16 sati"
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:20   #78
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
zašto neki misle da uz normalne roditelje, ovakva situacija može dovesti do emicionalnog oštećenja djece?
Ovakva situacija može - da sad ne ponavljam sve napisane problematične rečenice.

Nema nikakvih razloga da emocionalna oštećenja djece proizvede situacija u kojoj je prošlo "dovoljno" vremena od razvoda (navodnici zato jer nema konkretne univerzalne brojke kojom bi se opisalo "dovoljno"), u kojoj je mamina veza bitno zrelija od razine početnoga ushita i zanesenosti, u kojoj se nova osoba uvodi u dječji život po principu "uvođenja namirnica u dječju prehranu", u kojoj se tata ne petlja u taj dio priče "radeći na toj istini" nego jednostavno na eventualne dječje upite podrži majčino (i svoje) pravo na sreću i milijun puta ponovi djeci da su se mama i tata razveli jedno od drugoga, a ne od njih koji su im i dalje najvažniji u svemiru.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:25   #79
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
gdje počinje i prestaje privatnost kada su odnosi sa djecom u pitanju?
Počinje i prestaje na dječjoj dobrobiti. Crta razdjelnice nije (ne)savršenstvo postupka drugog roditelja, nego ozbiljnost posljedica tog postupka na djecu.

Po svemu napisanome, ovo nije priča u kojoj je dječja dobrobit ugrožena - svi opisi cura su opisi najnormalnije djece te dobi. Prema tome, ako i ima nekih posljedica (a logično je da novi čovjek u maminom životu utječe na djecu) nema ozbiljnih posljedica.

Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Što jer normalan roditelj? Da se recimo ponašam u skladu sa sudskom odlukom....moja bi djeca bila oštećena.
Sudska odluka u pravilu propisuje minimum roditeljskog kontakta s djecom. Sve preko toga i dalje je u skladu sa sudskom odlukom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:27   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovakva situacija može - da sad ne ponavljam sve napisane problematične rečenice.

Nema nikakvih razloga da emocionalna oštećenja djece proizvede situacija u kojoj je prošlo "dovoljno" vremena od razvoda (navodnici zato jer nema konkretne univerzalne brojke kojom bi se opisalo "dovoljno"), u kojoj je mamina veza bitno zrelija od razine početnoga ushita i zanesenosti, u kojoj se nova osoba uvodi u dječji život po principu "uvođenja namirnica u dječju prehranu", u kojoj se tata ne petlja u taj dio priče "radeći na toj istini" nego jednostavno na eventualne dječje upite podrži majčino (i svoje) pravo na sreću i milijun puta ponovi djeci da su se mama i tata razveli jedno od drugoga, a ne od njih koji su im i dalje najvažniji u svemiru.
Ti hoćeš reći da se nisam trebao petljati, niti da sam trebao povući to pitanje sa bivšom?
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.