Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 19:16   #281
Quote:
zoran988 kaže: Pogledaj post
OK ljudi, nadam se da nisam previše offtopic na ovoj opširnoj temi, ali mi treba savet ako je neko već imao slična iskustva.

Naime, planiram preći Slovenačku granicu sa određenom količinom robe (sportski rekvizit, igračka)jedno 5 kofera , robu sam autom preneo iz Srbije, a sad me brine to što put nastavljam autobusom a krajnje odredište je Beč?

Kakva je sad situacija na granici kad idem iz Zagreba, da li zaustavljaju vozila, i pre svega, da li strogo kontrolišu autobuse i njihove putnike.

HR sam državljanin i šta mže uslediti ako me uhvate ?

https://www.facebook.com/TennisTrainerSrbija

Any toughts ?
Ako si prešao carinu na HR-SRB granici tad ne bi smjelo biti ništa.

Zadnje uređivanje Corvus27 : 16.09.2014. at 19:24.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 12:48   #282
zna li ko koliko je stetno zracenje hrane koja se nosi u putnickoj torbi pri cekiranju karte na aerodromu?
fala.
__________________
Svuda je zivot proza,samo u Bosni je poezija.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:23   #283
Unatco tome sto hrvatski drzavljani naravno mogu bez ogranicenja putovati unutar EU nemojte se iznenaditi ako neki glupi granicar ne zna da je Hrvatska u EU. Imao sam par situacija gdje sam istovremeno bio frustriran, ali i trgao se od smijeha. Zivim u Britaniji. Ove godine sam dva puta putovao. Prvi puta u Italiju. Tada me osoba kod koje sam se checkirao za let zamolila da pricekm jer je morala obavit poziv. Rekla je da nije sigurna treba li mi viza za Italiju pa samo da provjeri, jer je bila sigurna da je imala hrvatsku putovnicu u rukama nedavno gdje je trebala viza za - Italiju. Ja sam joj objasnio da je Hrvatska u EU i da mi viza nije trebala ni prije toga. Pri ulasku u Italiju i izlazsku nije bilo nikakvih pitanja. Jedva da su pogledali putovnicu, ali oni su nam susjedi pa znaju.

Drugi slucaj je bio putovanje u Cesku. Opet me u Britaniji u zracnoj luci pitali jel mi treba viza, i morali su nazvati, a poziv je trajao neke 3 sekunde jer je osoba s druge strane ocito bolje upoznata. Kada sam se malo uzrujao i rekao da ne razumijem u cemu je problem zena mi je rekla da su oni zapravo jako zbunjeni sa svim tim pravilima i da ne znaju tko je vise u EU, a tko ne. Ulazak u Cesku je bio bez problema, putovnica skenirana u redu za EU/EEA, no pri izlasku iz zemlje me frajer pogledao i pitao gdje mi je zig. Ja onako zbunjen pitam kakav zig? A onda nastavlja s pitanjima kada sam dosao u zemlju i slicno. Engleski mu nije bio jaca strana, ali sam mu pokusao objasnit da je Hrvatska u EU, i to je sve trajalo par minuta dok mu nisam pokazao papir gdje je pisalo u kojem sam hotelu bio, i dok mu kolega sa strane nije nesto prisapnuo sa nekim smijehom na licu. Dakle, nemojte se iznenaditi ako naletite na ovakve budalastine.

Moje pitanje je sljedece. Je li netko ima informaciju kada ce Hrvatska poceti izdavati crvene putovnice s napisanim Europska unija?
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 04:07   #284
koliko ja znam uvedene su biometrijske putovnice i sumnjam da će išta mijenjati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 11:15   #285
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
koliko ja znam uvedene su biometrijske putovnice i sumnjam da će išta mijenjati
Da, ali nema to veze s biometrijskim putovnicama. Ovdje se radi o dizajnu. Svaka clanica EU je mijenjala putovnice jer se snazno preporucuje da budu crvene, i da na njima pise EU. Niti jedna clanica nije to obavezna napraviti, ali hoce li Hrvatska bas biti jedina iznimka po tom pitanju ili ne vidjet cemo. Ne bi ni morali nista specijalno mijenjati. Samo boju i dodati natpis.
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 18:06   #286
Kada ulazimo u Schengen?

Spominjala se 2015...

Jesmo ušli? Nismo? Kada ćemo?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 05:45   #287
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Kada ulazimo u Schengen?

Spominjala se 2015...

Jesmo ušli? Nismo? Kada ćemo?
još nije 1.7.2015
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:44   #288
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
još nije 1.7.2015
Dvije velike odluke ove godine, i ovo i ono kada će članice odlučivati hoće li produžavati zabranu.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:39   #289
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Dvije velike odluke ove godine, i ovo i ono kada će članice odlučivati hoće li produžavati zabranu.
Ne znam za ostatk drzava, ali sanse su skoro 100% da ce Britanija i dalje primjenjivati ogranicenje rada za drzavljane RH.
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:15   #290
Quote:
Eru Iluvatar kaže: Pogledaj post
Ne znam za ostatk drzava, ali sanse su skoro 100% da ce Britanija i dalje primjenjivati ogranicenje rada za drzavljane RH.
Kladio bih se, nažalost. U Velikoj Britaniji u ovih zadnjih nekoliko godina se vodi rasprava o ograničavanju imigracije. UKIP je sve popularniji i zbog toga je britanski premijer David Cameron pod pritiskom da razmatra da uvodi to ograničenje.

Također se kladim da će i Nizozemska to učiniti odnosno dalje primjenjivati zabranu rada za hrvatske državljane.

Nadu ulažem u preostale popularne destinacije poput Njemačke i Austrije.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 00:25   #291
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Kladio bih se, nažalost. U Velikoj Britaniji u ovih zadnjih nekoliko godina se vodi rasprava o ograničavanju imigracije. UKIP je sve popularniji i zbog toga je britanski premijer David Cameron pod pritiskom da razmatra da uvodi to ograničenje.

Također se kladim da će i Nizozemska to učiniti odnosno dalje primjenjivati zabranu rada za hrvatske državljane.

Nadu ulažem u preostale popularne destinacije poput Njemačke i Austrije.
Znam, zivim u Britaniji pa zato i kazem da po svemu se da zakljuciti da su sanse skoro pa nikakve da ce maknuti ogranicenja.
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:12   #292
Quote:
Eru Iluvatar kaže: Pogledaj post
Znam, zivim u Britaniji pa zato i kazem da po svemu se da zakljuciti da su sanse skoro pa nikakve da ce maknuti ogranicenja.
Znam da živiš tamo.

Ipak poslije pet i pol godina će morati maknuti zabranu. Osim ako održe referendum i odluče za izlazak iz EU-a.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:40   #293
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Znam da živiš tamo.

Ipak poslije pet i pol godina će morati maknuti zabranu. Osim ako održe referendum i odluče za izlazak iz EU-a.
Kako su stvari krenule nista me ne bi iznenadilo iskreno...
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 08:22   #294
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Kladio bih se, nažalost. U Velikoj Britaniji u ovih zadnjih nekoliko godina se vodi rasprava o ograničavanju imigracije. UKIP je sve popularniji i zbog toga je britanski premijer David Cameron pod pritiskom da razmatra da uvodi to ograničenje.

Također se kladim da će i Nizozemska to učiniti odnosno dalje primjenjivati zabranu rada za hrvatske državljane.

Nadu ulažem u preostale popularne destinacije poput Njemačke i Austrije.
Za Austriju sumnjam,
prije 2 g su rekli da ''imaju vec dosta Hrvata''

(valjda su i gradiscanske Hrvate ubrojali u tu cifru )
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:53   #295
Jel netko jos imao ovakvih bizarnih iskustava kada je putovao u druge EU drzave gdje nisu znali da se Hrvatska pridruzila, ili sam samo ja magnet za tupane na granicama?
Eru Iluvatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:49   #296
Pozdrav, jeli itko od vas prelazio granicu kod Imotskog kakva je tamo situacija? znači mislim na GP Donji Vinjani ... trebao bi ić ovo ljeto na vjenčanje pa me zanima oče me peglat puno budući ću i nosit dar zapakovan... Hvala !
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:51   #297
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jeli itko od vas prelazio granicu kod Imotskog kakva je tamo situacija? znači mislim na GP Donji Vinjani ... trebao bi ić ovo ljeto na vjenčanje pa me zanima oče me peglat puno budući ću i nosit dar zapakovan... Hvala !
Ne bi trebali. Nisu ništa vrlo promjenili u odnosu na prije ili ja imam dobra iskustva. Stvarno ne peglaju puno, posebno ne dok na ljeto budu gužve na granicama.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 21:05   #298
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:49   #299
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Kada ulazimo u Schengen?

Spominjala se 2015...

Jesmo ušli? Nismo? Kada ćemo?
Nećemo ući nikada.
Prvo, bilo kakva odluka koja ovisi i o Sloveniji, znači da neće pristati, pogotovo što bi oni izgubili bilo kakvu graničnu kontrolu s nama, što im je nezamislivo.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:44   #300
Ulazak Hrvatske u Schengen?!

Prošlo je eto već više od 3 godine od našeg ulaska u EU, a ako se ne varam bilo je govora da naša zemlja može pokrenuti postupak ulaska u Schengen nakon 2 godine, koje su odavno prošle! Međutim, u zadnje vrijeme se baš ništa ne spominje o tome. Činjenica jest da su neke zemlje parcijalno suspendirale Schengen, međutim to je samo privremeno, te predstavlja onakve letimične i nasumične kontrole. A za razliku od naše granice prema SLO i HU, koja je ostala tvrda i čvrsta unatoč tobožnjem ulasku u EU, te se kontrolira baš svakog putnika, a često i provjerava dokumente u sustavu. Smatram da smo na ovaj način mi diskriminirana članica EU i nemamo ista prava kao i drugi, što nikako nije u redu! Također, nešto me jako zbunilo: bio sam nedavno u Mađarskoj i oba puta, tj. i na ulasku i izlasku iz Mađarske su me tražili da otvorim prtljažnik i pokažem stvari, a ispitivali su me i kamo sam se zaputio! Jako me to frustriralo, jer radi se o unutarnjoj granici unutar EU, a k tome - ako se dobro sjećam bilo je kako je Linić na Bregani u noći pristupa u EU skinuo ploču od carinarnice i pričalo se da je GOTOVO s bilo kakvim carinskim kontrolama, da će se na granici samo brzinski pokazati osobna i to je to. Međutim, u stvarnosti očito NIJE tako! A još više me zbunilo nedavno na Bregani (veliki prijelaz), kada sam vidio da tamo stoji auto slovenske CARINE! Pa, što je to?! Jesmo li onda unutar carinske unije i smijemo li legalno prenositi robe koliko želimo, ili ipak onda i dalje (unatoč onom igrokazu sa skidanjem carinskih tabli) postoji carinska kontrola?!?!
Mislim da je puno toga posve nedorečeno i nejasno, a također očito se vidi da smo mi i dalje unatoč "pristupu EU" ostali građani trećeg reda i da nas se i dalje diskriminira na granicama!
Ima li tko od vas nešto više saznanja o svim ovim stvarima i može li nam malo pojasniti sve ove stvari?!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.