Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 15:18   #21
Zivot bez partnera i seksa nema smisla, barem meni
Ali meni je tema apsurdna. Isto kao da si napisao "ima li zivot smisla bez milion eura" ili "bez putovanja na mjesec". Jer to su stvari koje jednostavno vecina ljudi nece moci nikada ostvariti, koliko god da se trudili.

Sa druge strane, naci partnera nije neki SF ili nesto sto se ne moze uraditi. Ako mislis da ti zivot bez partnera nema smisla, onda ga nadji. Vrlo jednostavno.

Pisao si o barenju cura po klubovima, to nije za svakoga, ne moze svako imati uspjeha tu, jer su potrebne odredjene vjestine koje ti nemas i nisi ih razvio, iako kazes izlazis godinama i jos pored toga druzis se sa uspjesnim muskarcima...zar ti oni nikad nisu dali kakav savjet ?

Ako ne ide po klubovima, pokusaj negdje drugo...
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:19   #22
svaki život ima smisla

samo što će ti okolina, ako si u nekim odraslim godinama, stalno davati izravnu ili neizravnu potvrdu i feedback da život nema smisla ako si sam, jer je sve u društvu skrojeno za dvoje. ako se možeš nositi s tim feedbackom, a on će biti konstantan, samo naprijed. evo kolege forumaši kažu da je kvaka u tome da si budeš dobar sam sa sobom, samo ne znam kakve to veze ima s potrebom za partnerom i razmjenom energije s istim

u klubovima su ego nabrijani likovi i tamo samo određena vrsta ljudi može naći nekog. probaj na drugim mjestima, traži nekog u svojoj ligi (neka je greška u koracima sigurno ako si 7 godina sam). tvrdiš da si neugledan ovakav onakav a 99% sam sigurna da pucaš na komade tipa Adriana Lima, sanjaš o tvrtki i profitu te da ćeš takve dobiti nakon toga. spusti se na zemlju, revidiraj što je važno, i onda polako. ako tako dobro zarađuješ, zašto nisi uzeo neki terapeutski program ili nešto da ti pomogne u tome
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:20   #23
Smisao života, od svih opcija smisla, sigurno ne bi trebao biti imanje partnera koji ga čini smislenim. Jer ako je život besmislen bez te druge osobe, što će osobi koja mu daje smisao, osoba kojoj je jedini smisao druga osoba? Život bez partnera je usamljen, ali ne i besmislen.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:23   #24
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Život bez partnera je usamljen, ali ne i besmislen.
tako je, dobro si to sročio. samo što usamljenost sve više liči na besmisao što si stariji
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:26   #25
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
tako je, dobro si to sročio. samo što usamljenost sve više liči na besmisao što si stariji
Tu su si pojedinci sami krivi. Dvostruko su nesposobni. Prvo; imati partnera. Drugo; živjeti donekle smisleno i posvetiti život nečem drugom (npr. boljitku zajednice)
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:29   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Teško da će život koji je zbog neuvezanosti proglašen nezanimljivim, bezsadržajnim, bezvrijednim itditditd., eventualnim uvezivanjem namah postati superduper zanimljiv, sadržajan i smislen. Puno je vjerojatnije da se radi o uobičajenom odvođenju problema u domenu nerješivoga., Eh, da mi je cura onda bi sve odmah bilo super i savršeno i poezija živa. Mo'š si mislit'.

Štoviše, ovakvo vješanje života o jednu jedinu niz uvezanosti, strahovito je opterećenje upravo za tu uvezanost: zamisli posve izglednu situaciju da nakon neke uvezanosti skužiš da od svega toga savršenstva baš i ne vidiš puno - najvjerojatnije ćeš za to okriviti vezu i proglasiti ju pogrešnom.
Ako ti fali nesto sto je osnovna ljudska potreba, naravno da ce zivot odjednom postati bolji kada ti to vise ne fali.
To ne moze razumijeti neko kome to nikada nije falilo
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:30   #27
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Tu su si pojedinci sami krivi. Dvostruko su nesposobni. Prvo; imati partnera. Drugo; živjeti donekle smisleno i posvetiti život nečem drugom (npr. boljitku zajednice)
Kaj bi sad trebali zakljuciti da su svi solo ljudi nesposobni??? Kako da ne.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:31   #28
Ja mislim da je većini na ovom pdfu općenito, smisao upravo - druga osoba. I to je potpuno krivo. Bila ta osoba samo imaginarna ili ne, u konačnici dođe na isto.

Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Kaj bi sad trebali zakljuciti da su svi solo ljudi nesposobni??? Kako da ne.
I ne i da.

Za sve ostalo možemo kriviti prirodnu selekciju.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:33   #29
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Kaj bi sad trebali zakljuciti da su svi solo ljudi nesposobni??? Kako da ne.
nesposobni za sto? odnos, trenutno? moglo bi se to tako interpretirati

__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:34   #30
Autore, ima li zivot bez partnera TEBI smisla?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:34   #31
njemu izgleda nema, po uvodnom. barem ne pijanom u 4h ujutru
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:37   #32
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je većini na ovom pdfu općenito, smisao upravo - druga osoba. I to je potpuno krivo. Bila ta osoba samo imaginarna ili ne, u konačnici dođe na isto.
bezveze zaključak

posebno su mi jaka ona self-help sranja budi ti smislen sam sa sobom. što nikakve veze nema s partnerstvom. viđala sam duhovno jako izgrađene ljude koji su potpuno nesposobni za partnerstvo, čak bih rekla da se to dvoje pobija
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:37   #33
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nesposobni za sto? odnos, trenutno? moglo bi se to tako interpretirati

Ili mozda nisu trenutno zainteresirani za (bilo kakav) odnos? Velika je razlika izmedju nesposobnosti i nezainteresiranosti.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:37   #34
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
da ali onda radiš za druge ljude, njihove partnere i tuđu djecu. bolje imati svoju
Što ima loše u tome? Neki ljudi jednostavno nisu tu da bi imali ono što imaju svi drugi. Prevedeno; svi drugi nemaju ono što imaš ti.

Kada bi pojedinac pogled, umjeso u druge, usmjerio unutar sebe, svijet bi bio puno ljepše mjesto.

Manje napućeno, također

Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
bezveze zaključak

posebno su mi jaka ona self-help sranja budi ti smislen sam sa sobom. što nikakve veze nema s partnerstvom. viđala sam duhovno jako izgrađene ljude koji su potpuno nesposobni za partnerstvo, čak bih rekla da se to dvoje pobija
Kakav self-help? Upravo pričam o Newtonu, Tesli, Beethovenu...

Eto, i sama si rekla - potpuno su nesposobni. Prirodna selekcija. Da se fokusiraju na nešto bitnije bili bi potpuno sposobni.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:38   #35
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Ili mozda nisu trenutno zainteresirani za (bilo kakav) odnos? Velika je razlika izmedju nesposobnosti i nezainteresiranosti.
to se negdje dodiruje. prije naginjem da su nesposobni (za partnerstvo), što ne znači da nisu super sposobni u drugim segmentima života
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:40   #36
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Ili mozda nisu trenutno zainteresirani za (bilo kakav) odnos? Velika je razlika izmedju nesposobnosti i nezainteresiranosti.
iskreno, imam dojam da je manji postotak solo ljudi zato sto su to uistinu odabrali. mislim, jedno je lagati drugima, drugo sebi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:40   #37
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Dok nisam pocela gledati po Forumu, nisam bila svjesna koliko Quasimoda (sto muskih, sto zenskih) hoda oko mene.
Ne znam kako to trebas izgledati, da je izgled krucijalan sto ne zanimas zene, ali fakat.
pa njemu je krucijalan. tu dolazi do disharmonije. krucijalan mu je i njegov sopstveni i izgled dotičnih dama, zato ne može i naći neku. ja sam viđala jako neugledne, dosadne i nesposobne ljude a opet uparene, kako to onda
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:49   #38
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
iskreno, imam dojam da je manji postotak solo ljudi zato sto su to uistinu odabrali. mislim, jedno je lagati drugima, drugo sebi.
to je vec dvojbeno
postoji direktan nacin, kad kazes da ne zelis nikoga da ti smeta u zivotu
a postoji indirektni, kad postavis ljestvicu toliko visoko da ju ni universal soldier ne bi presao/la, s tisucu petsto zahtjeva i uvjeta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:50   #39
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
iskreno, imam dojam da je manji postotak solo ljudi zato sto su to uistinu odabrali. mislim, jedno je lagati drugima, drugo sebi.
Kako se gleda. Da sam ovako zamisljala svoj zivot prije 15 godina, nisam. S druge strane, sasvim mi je ok samoj ako samacki zivot stavim u komparaciju sa zivotom u zajednici koja nije funkcionirala ili sa zivotom s nekim od likova koje sam upoznala zadnjih godina.
Da bih radije bila sretno uparena, bih, ali nisam. Ali to me svakako ne stavlja u kos nesposobnih osoba za zivot u zajednici.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:18   #40
Može imati, ali rijetki su takvi. To bi uglavnom bili ljudi koji su klasični ljubavni život žrtvovali radi neke druge vizije i nazovi ljubavi. Većina takvih završi mizerna i ne postigne ništa pametno u životu. Nekolicinu upamtimo i učimo o njima kao o ekscentričnim genijalcima u školi. Ima još njih kojima je takav život imao smisla, ali o njima ne učimo, naravno. Da ne bi bilo da samo neki teški ludi genijalci mogu pronać smisao u takvom životu.

Što se prosječnog čovjeka tiče, stvari su ipak bitno drugačije. I ne bih se previše obazirao na ove klasične izjave koje ćeš pročitat na temama ovakve tematike. Tipa da partner neće tvoj život učinit smislenijim, zanimljivijim, štogod, ukoliko tvoj život nije takav i bez partnera. To su sve odreda gluposti. To je ravno govorenju kako posao koji želiš radit neće tvoj život učinit smislenijim, zanimljivijim, itd., ukoliko tvoj život nije takav i bez tog posla. Da se razumijemo, ne govorim da je partner isto što i posao, samo povlačim paralelu po pitanju utjecaja tih stvari na život pojedinca. To su sve klišej izjave iz ženskih časopisa. Ne treba to slušat. Logično je da stvari u tvom životu utječu na kvalitetu tvog života. Pogotovo bitne stvari kao što su tvoja okupacija, partner, prijatelji, itd. Stvari na kojima se ljudski život generalno i temelji. Primjera radi, imalo bi smisla reć da ti novi mobitel ili nova jakna neće podarit previše smisla u životu jer su to kompletno trivijalne stvari. To su polja na kojima te mudrosti iz ženskih časopisa zapravo i drže vodu, ali to se ne može ekstrapolirati na bitna životna polja poput obitelji, posla, prijatelja, itd.

Ljudi, generalno, smisao pronalaze upravo u tim stvarima. I bitno je održavati balans između njih. Primjerice, danas je jako popularno zanemariti neka bitna životna polja radi naše karijere, ali karijera sama po sebi većini ljudi nije dovoljna. Ovo je bez da uopće spominjemo činjenicu da je karijera danas razvodnjena riječ koja više ne znači ništa. Jer, u pravom smislu riječi, većina ljudi nema karijeru - imaju običan posao. Potrebno je biti prizemljen i održavati balans između svih bitnih strana individualnog života kako bismo maksimizirali naše šanse za zadovoljstvo istim tim životom.

Čovjek je društvena životinja i posljedično mora imati prijatelje. Pravi samotnjaci su rijetka vrsta. S tim da obično imanje prijatelja zapravo nije ni dovoljno, bitan je osjećaj pripadnosti široj zajednici pa bi tako za ljude bilo bolje da održavaju dobre odnose i sa zajednicom te se osjećaju povezano s njom. To je pogotovo problem u većim gradovima u kojima si doslovno okružen ljudima koje ne poznaješ.

Ljudi su također i više-manje monogamne životinje i romantično im je partnerstvo bitan faktor u životu. Da, sposobni jesmo za širok spektar seksualnog ponašanja, ali povijesno se ustalio jedan konkretan obrazac ponašanja -> monogamija. I to nije društveno nametnuto nego je jednostavno obrazac ponašanja koji nam, kako individualno, tako i kolektivno najbolje leži na svim razinama. Zato i jest obrazac koji je preživio kroz povijest. Ljudima je generalno potreban stabilan partnerski odnos kroz život. Kroz obitelj se ispunjava jedna od najvažnijih životnih uloga koje imamo, zapravo i najvažnija jer je cijelo naše društvo upravo na temelju obitelji izgrađeno. Neki su to u stanju žrtvovati da pronađu lijek za rak i u tome pronalaze dovoljno smisla, ali to nije većina ljudi. Stoga manjkavost na tom životnom polju također rezultira nezadovoljstvom.

Ukratko, sve su to stvari koje su nam za posljedicu naše evolucijske povijesti bitne i ljudi koji mogu živjeti bez da su ostvareni na nekom od tih područja su debele, debele iznimke. Nemoj zaglaviti u ovom modernom načinu razmišljanja koji ti govori da čovjek mora biti sretan sam kako bi bio sretan i s drugima. To su gluposti. Čovjek nije otok. Ako osjećaš da ti po tim pitanjima nešto u životu fali, onda su šanse da si u pravu i da ne balansiraš dovoljno dobro.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.