Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 23:42   #1
Grcevi u listovima?

Zanimaju me osobe koje su imale problema sa grcenjem listova. Problem jest u tome sto radi istoga ne smijem trcati, pogotovo ne po tvrdoj podlozi. Realno, da odem trcati po atletskom stadionu, nakon max 3-4 kruga (1200-1600m) bi morao stati radi grcenja i jake boli u listovima.
Nemam nekog rjesenja, pa me zanimaju iskustva osoba koja su se susrela s istime.
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:54   #2
Mene su budili usred noći, umirala sam od bolova... Zbog manjka magnezija.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:55   #3
+1 za Mg


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:26   #4
Kod mene nije do Mg, iako znam o cemu pricas, cesta pojava kod zena
Sumnjam na "cvorove" u misicima koji navodno utjecu na to, pa me zanima jel ima tko takva iskustva.
Npr s nekom kvazi kompresionom carapom jest puno bolje i potrebno je puno vise vremena i aktivnosti da dodje do grcenja
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:36   #5
slab i neutreniran mišić
prije trčanja probaj hodati određeni period
isteži se svaki dan, bez obzira jel vježbaš ili ne



probaj ojačati list vježbama sa i bez utega
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:21   #6
Ako sigurno nije zbog manjka magnezija, moze biti zbog stitnjace.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:11   #7
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
slab i neutreniran mišić
prije trčanja probaj hodati određeni period
isteži se svaki dan, bez obzira jel vježbaš ili ne.
probaj ojačati list vježbama sa i bez utega
Pa bas u tom grmu i lezi paradoks; misic je iznimno jak, a ja iznimno utreniran. Zato i pitam, jer me to jako ogranicava, inace se ne bi zamarao s time
Ekstrem ide do tuda da sam znao cak dobiti upalu i od kraceg hodanja...sto je djon tvrdji i podloga tvrdja to se problem ispoljava ekstremnije.

Zasto stitnjaca? Prike par godina sam kontrolirao, bila je uredna
Tu je prisutan veci brij ljudi pa ako netko zna nekog doktora ortopeda ili spec sporr medicine koji je upucen u probkematiku pa da me uputi
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:35   #8
Spomenula sam stitnjacu jer su grcevi u nogama jedan od simptoma hipotireoze.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:02   #9
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Spomenula sam stitnjacu jer su grcevi u nogama jedan od simptoma hipotireoze.
Dobro je znati
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:25   #10
Počelo mi prije 5 godina i uglavnom se javljalo za vrijeme plivanja. S time da sam prije plivao na dosta duge staze i bez obzira što je more ponekad bila ledana. Mislio sam tada da je moguće zbog hladnog mora i što sam se previše naprezao s plivanjem. No onda mi se počelo događati i ovako iz vedra neba kada bi sjedio, doduše u nekoj ne baš normalnoj pozi. Rekla doktorica da je zbog magnezija. Počeo piti tablete i zaista se ublažila, da ne kažem sasvim iščeznulo.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:55   #11
Uzrok je uglavnom nedostatak magnezija, a osobama s hipotireozom preporučeno je povremeno uraditi mineralogram.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:11   #12
Eto, ja sam pomorac koji radi u strojarnici i kod velikih vručina grčevi u listovima nisu rijetkost. Čovjek se dosta znoji i tako gubi soli i minerale. Dosta mojih kolega nosi tablete s magnezijem sa sobom jer su im to doktori savjetovali. Kažu mi da im to pomaže.

Inače sam plivao prije na bazenima pa sam znao ponekad imati grč u listu, ali mislim da je u tom slučaju prije uzrok dugotrajnog neprirodnog položaja noge. Stopala uvjek ispružena, listovi uvjek zgrčeni.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:12   #13
Probat cu s malo intezivnijom istezanjem i unosenjem vecih kolicina Mg, za pocetak. Pa bumo vidjeli rezultat
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:06   #14
Malo sam izmjenio rutinu, krenuo sam s intezivnim cjelodnevnim istezanjima listova (kako bi rekli "u hodu", kad god je prilika), i na prvim sljedecim kracim sprintevima, na moje iznenadjenje, nisam osjetio onu klasicnu uvertiru (tupa bol) koja vodi u grc. Nisam pretjerivao, to je bilo samo za probu.
Bit ce vjerojatno problem u pretjeranom skracivanju misicnih vlakana, kako bi rekli; krutost (tj neelasticnosti) zbog premasovnih/prejakih listova i razmjerno tome neadekvatnom trajanju istezanja...zato klasicno "na brzaka" istezanje nije sluzilo nicemu. Vidjet cu kako ce ici kad malo pojacam intezitet...
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.