Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 05:53   #5401
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koliko treba proći vremena da ljudi shvate da su uglavnom sve priče o sotonskom glutenu marketinški trik.

Ako čovjek pojede obilan obrok osjećat će se umorno zbog prepunog želuca koji treba da svari toliku količinu hrane a ne zbog glutena.
wtf? nisam rekla da je gluten sotonski, niti promoviram bezglutensku prehranu

rekla sam samo sto sam skuzila da mene smeta

svatko treba sam za sebe naci sto mu odgovara, a sto ne
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:47   #5402
Quote:
Cehinja kaže: Pogledaj post
Bok.
Nije me dugo bilo.
Znaci s novim programom sam krenula u vjezbanje i dva tjedna radila samo superseriu DL + Good morning. Od 12.11 tjedan sam izgubila 4kg jer sam imala 74. Ali uz gubitke snage pa sam se savjetovala sa strucnjacima kako ne bi izgGubila energiju pa sad prije radnje jedem sat i pol, neke saharide i proteine pa poslije niskomasni protein. Danas sam se izvagala i 68kg. Ide sporije ali zato kvalitetnije. Jer vjezbam i jedem a ne da sam bez hrane. Znaci 1 tjedan 1kg manje.
fino. nastavi. pazljivo s tim saharidima.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:25   #5403
Griz dijeta.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:09   #5404
Da griz jedem svaki dan onda bi se zabrinula. Ali rizin griz jednom tjedno ili tri put mjesecno necu od toga pravit horor.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:34   #5405
ček tjednima samo trening od 1 super serije ? i to stalno iste vježbe?
bome svega ima
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:04   #5406
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
ček tjednima samo trening od 1 super serije ? i to stalno iste vježbe?
bome svega ima
Ne. Nego sad sam ubacila čučnjeve. Pa kombinacija. I onda svašta po malo.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:49   #5407
Pocetak mrsavljenja

Pozdrav svima. Eto odlucio sam se smrsaviti koji kilogram i dovesti tijelo u red. Trenirao sam dugo nogomet, no kad mi je poceo fakultet moram sam prestati zbog previse obaveza. Ipak, na trecoj godini faksa se vracam nogometu (u meduvremenu sam isao u teretanu i tu i tamo trcao), ali je tu vec postojao problem. Na trbuhu mi se pojavila masna naslaga, odnosno jedan veci slauf jer sam jeo stvarno nezdravo i jako velike porcije, puno fast fooda, malo voca i povrca, studentski zivot.

Visok sam 180 cm, i trenutno imam oko 84-85 kg. Ponovno prestajem s nogometom nakon faksa zbog odlaksa u inozemstvo i krecem s kucnim treninzima, odnosno tu smo sad, pa me zanima sto mislite o mom danu, tj. treninzima i prehrani koju planiram poceti provoditi nakon vasih misljenja. Ujutro pijem impact diet whey proteine, te nakon nekog vremena doruckujem (konzerva filea skuse, tunj ili smoothie od vise voca i sl.) Za rucak jedem sto baka napravi (npr. Komad svinjske ili pilece snicle bez masti ili pileći saft, gulaš, riba.. šaka pommesa ili rize ili tijesta i salata u gotovo svim oblicima jer mi sve paše). Stvarno rucam raznoliko, tocne kolicine ne znam, ali cu probati smanjiti porcije koliko je god moguce. Za desert bi uzeo komad voca, orasatih plodova ili smoothie. Nakon toga slijedi trening. Radim nesto vrlo slicno insanityu (zagrijavanje u pokretu, jako dugo istezanje i onda razlicite vjezbe poput insanitya), te nakon toga jos odem van otrcati 4-5 km (nije monotono trcanje, ima i tempo treninga, rastrcavanja, ubrzavanja). Ponekad odradim samo to slicno insanityu, ponekad samo trcanje, no planiram uvesti u svakodnevicu oboje. Trebam li to razdvojiti ili mogu jedno za drugim? Nakon toga pijem gold standard whey od ON-a, i na kraju veceram ili ostatke od rucka, ili neku ribu iz konzerve ili nesto slicno. I da, zaboravio sam reci da sam ljubitelj cajeva, svaki dan popijem 2-3 salice (kamilica, macha, metvica, razne mjesavine i sl.). Moram napomenuti da sam do sad jeo puno slatkog, planiram gotovo sve izbacit, tu i tamo pojesti tamnu cokoladu. Isto tako, vazno je da ne volim nikakve sirne i mlijecne proizvode, osim mlijeka. Eto, to bi bilo to. Nadam se da cete mi dati neke savjete, sto promjeniti, sto izbaciti i sl. Hvala unaprijed svima.
kronx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 09:03   #5408
Dobro jutro!
Ja sam za sada dosla samo pricati o mrsavljenju.
Skinula sam dosta centimetara ( kila bas i ne) tijekom proljeca i ljeta i bas sam ponosna na sebe. Sad malo stagniram sa vjezbanjem, a opustila sam se i sto se prehrane tice. Ali naprosto takav mi je period.
Idem baciti oko o cemu ovdje sve pisete

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Tarjasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:45   #5409
Moze pomoc oko racunanja kalorija
Kako biste vi procijenili kaloricnost jela, konkr.graha (500g suhog, nisam vagala kad nakon namakanja) kojeg sam skuhala sa buncekom od 1300g. Islo je tu povrca za juhu kojima se ne bi zamarala. 80g tjestenine i 50g prosa.


Sve se to da izracucnati ali ovaj buncek koji se satipol kuhao, pustio je masnocu i sta vec...taj dio me zanima, koliko doprinosi kaloricnosti. Ako ne bi jela buncek, da zanemarim njegov doprinos ili bas i nije za zanemarit?

Odnosno koliko kcal je buncek?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:50   #5410
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Moze pomoc oko racunanja kalorija
Kako biste vi procijenili kaloricnost jela, konkr.graha (500g suhog, nisam vagala kad nakon namakanja) kojeg sam skuhala sa buncekom od 1300g. Islo je tu povrca za juhu kojima se ne bi zamarala. 80g tjestenine i 50g prosa.


Sve se to da izracucnati ali ovaj buncek koji se satipol kuhao, pustio je masnocu i sta vec...taj dio me zanima, koliko doprinosi kaloricnosti. Ako ne bi jela buncek, da zanemarim njegov doprinos ili bas i nije za zanemarit?

Odnosno koliko kcal je buncek?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Ajd ti angaziraj onog jubitu profesora matematike a ne da nas vuces za nos

Zbroji sve oojedinacne kalorije i to je to, buncek budes tako i tako smazala.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:21   #5411
Ahhahha moje pitanje je docekano kao zajebancija ali nije. Ozbiljno pitam. To mi je vjecni misterij.

Kad mi ke klinka bila mala, jako slabo je jela. Ali bistru mesnu juhu je tamanila. Pokusavala sam doznati koliko kcal i nutrijenata ima u onome sto meso i kosti ispuste u vodu kuhanjem. Nisam nikad skontala.

Tak i ovdje taj buncek, nije malen ni kalorijski beznacajan. Koliko tog pusti u grah, misterij

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:32   #5412
Ne zamaraj se bedastoćama.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:35   #5413
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ahhahha moje pitanje je docekano kao zajebancija ali nije. Ozbiljno pitam. To mi je vjecni misterij.

Kad mi ke klinka bila mala, jako slabo je jela. Ali bistru mesnu juhu je tamanila. Pokusavala sam doznati koliko kcal i nutrijenata ima u onome sto meso i kosti ispuste u vodu kuhanjem. Nisam nikad skontala.

Tak i ovdje taj buncek, nije malen ni kalorijski beznacajan. Koliko tog pusti u grah, misterij

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
nemam pojma. Glede bunceka ocekivao bih da se nakon duljeg kuhanja manje vise sve masnoce nadju u tekucoj frakciji, slicno i sa mineralima i ostalim sitnicama. Za bjelancevine ne znam, ali mozda se one najsporije otapaju.

Vjerojato ti neki pokazatelj moze biti sadrzaj juhe u kocki - u teoriji to bi trebalo biti kuhano meso pa kondenzirano, tj ono sto se otopilo. Mislim da je tu najvise masnoca nesto minerala i tih kerefeka koje vjerojatno daju okus, a da proteina bas i nema. U kupovnoj kocki su naravno i jos razni pojacivaci okusa, seceri i sl.

Ali velim, malo lupam
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:56   #5414
To sto buncek pusti u varivo mi se vise cini ekvivalent dodavanju zlica ulja ili masti u jelo. Ono sto kosti i kokosje/junece meso ispuste u juhu mi se cini kalorijski beznacajno. Ne znam, bubam.

Nemam pametniji savjet od uzimanja kalorijske vrijednosti prije kuhanja
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:01   #5415
Juha od mesa i kostiju je jedno od najhranjivijih obroka koje možeš dati organizmu.Sadrži puno kolagena, kondroitin,glukozamin,inhibira citokine i sprečava inflamatornu reakciju.Bijela koštana srž sadrži nešto više masti od crvene,ali je vrlo hranjiva i bogata mineralima.Papaj to i organizam će ti biti zahvalan.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:27   #5416
Cca 6 od 7 dana u tjednu imam tanjur bistre juhe za predjelo za rucak i veceru
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:48   #5417
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Cca 6 od 7 dana u tjednu imam tanjur bistre juhe za predjelo za rucak i veceru
Nemoj se prejesti.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:47   #5418
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Juha od mesa i kostiju je jedno od najhranjivijih obroka koje možeš dati organizmu.Sadrži puno kolagena, kondroitin,glukozamin,inhibira citokine i sprečava inflamatornu reakciju.Bijela koštana srž sadrži nešto više masti od crvene,ali je vrlo hranjiva i bogata mineralima.Papaj to i organizam će ti biti zahvalan.
Okej. Al koliko kalorija ima?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:01   #5419
OMG! Ne jedi juhu i bok!
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:28   #5420
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
OMG! Ne jedi juhu i bok!
Koliko ima kalorija ako je ne jedeš?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.