Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 13:27   #101
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Imaš li neku ideju, model, rješenja navedenog problema ?
Ne vidim mogućnost rješenja u skoroj budućnosti. Stvar je predaleko odmakla da bi konkretan plan mogao riješiti tako kompleksan problem jer se ne radi samo o unutarnjoj politici pojedine države nego i događanjima na svjetskoj razini.
Ali ono što bi se bez ikakvog premišljanja moralo učiniti je zatvaranje granica prema istoku sa iznimkom prolaska samo visokostručnih osoba i njihovih obitelji pod uvjetom da za njih jamči tvrtka koja će im osigurati radno mjesto.

U ideološkom smislu bijela Europa se treba osloboditi "krivnje bijelog čovjeka" zbog prošlosti i vratiti vladavinu sekularno humanističkih načela koja ne podliježu tzv. toleranciji kulturno vjerskoj različitosti. Simboličan primjer toga je problem nošenja burki u Francuskoj. Nemaš pravo sakrivati lice u javnosti i točka. Prigovore po pitanju vjerske slobode uputi Alahu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:23   #102
Najveći problem kako ja vidim, je to što su zemlje iz kojih dolaze najviše imigranata uništene. Integracija imigranata u europski model ili dominacija imigrantskog kulturnog modela je oboje kulturocid.
Jesu li imigranti muslimani ili hindusi ili kršćani je irelevantno.
Jedino rješenje je Afriku i Bliski istok dovesti u normalu. Stvoriti tamo nove mogućnosti.
Kolko je meni poznato, Kina je poduzimala napore u tom pravcu. I pokojni Gadafi.
I sada se radi na tome, kroz rješavanje sirijskog pitanja i šire. Kada bi se Evropa aktivno priključila konstruktivnom djelovanju, umjesto da nastavlja sudjelovati u proizvodnji kaosa, sve bi kroz par godina leglo na svoje mjesto.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:35   #103
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U ideološkom smislu bijela Europa se treba osloboditi "krivnje bijelog čovjeka" zbog prošlosti i vratiti vladavinu sekularno humanističkih načela koja ne podliježu tzv. toleranciji kulturno vjerskoj različitosti. Simboličan primjer toga je problem nošenja burki u Francuskoj. Nemaš pravo sakrivati lice u javnosti i točka. Prigovore po pitanju vjerske slobode uputi Alahu.
Nemoguće se osloboditi 'krivnje bijelog čovjeka' jer u životu sve je niz uzroka i posljedica. Prvo su Europljani kolonizirali i pljačkali zemlje trećeg svijeta, lažući stanovnicima da su njihovi građani. Sada su te kolonije došle u EU, kod svojih 'dobročinitelja'. Imaju puno pravo na to, vrijeme laganja i pretvaranja je prošlo.

Samih muslimana biti će za desetak godina 8-10% i muslimani iz kolonija dolaze u svoje matične države. Druga stvar je što kolonizatori nisu na to računali.

Mi nemamo nikave veze sa time jer nismo kolonizatori i to se nas ne tiče. Zato mi možemo raspravljati samo akademski onako sa strane.

U EU desit će se isto kao i u Americi, gdje su uvezeni robovi postali ravnopravi građani sa sve većim utjecajem. Ne sumnjam da će Amerika 'pomoći' u takvom razvoju situacije u EU, jer to im ide na ruku.

Osobno me zabole za probleme Njemačke, Belgije, Francuske i Britanije sa muslimanima. Ako nekome ne paše situacija neka ne ide tamo kao što ne ide u Saud. Arabiju. Moći će birati, da li želi u arabiziranu EU ili onu 'napredniju', tj bivše zemlje Istočnog bloka.

To je ujedno poruka onim našim gastarbajterima - farizejima koji se bune na EU došljake iako su i sami tamo došljaci. Ako im ne paše neka odsele
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:05   #104
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
.
Jedino rješenje je Afriku i Bliski istok dovesti u normalu. Stvoriti tamo nove mogućnosti.
Kolko je meni poznato, Kina je poduzimala napore u tom pravcu. I pokojni Gadafi.
I sada se radi na tome, kroz rješavanje sirijskog pitanja i šire. Kada bi se Evropa aktivno priključila konstruktivnom djelovanju, umjesto da nastavlja sudjelovati u proizvodnji kaosa, sve bi kroz par godina leglo na svoje mjesto.
Nitko ti se neće upuštat u trošenje ogromnih sredstava u prosperitet bankrotirane besperspektivne zemlje u humane svrhe, ne očekujući ništa zauzvrat. Da bi državu tipa Afganistan postavio na noge trebaju desetljeća ulaganja ogromnih resursa.
Država uostalom nije ni u mogućnosti upuštat se u takve avanture jer si ne može priuštit veliko smanjivanje budžeta na štetu svojih građana. Novac se može osigurati jedino preko investitora koji traže nešto zauzvrat a to u pravilu znači profit a to se u takvim državama svodi na eksploataciju prirodnih dobara.
Ako ih nemaš, tko te hebe. U slučaju da ih imaš gledat će se što manje uložit za što veći profit što u pravilu završava minornim postotkom povećanja zaposlenosti po ropskoj cijeni radne snage.

Gdje vidiš interes za gašenjem kriza, radi se samo o ekonomskom interesu ili strateškom u smislu sprječavanja širenja požara na interesna područja.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:17   #105
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ne vidim mogućnost rješenja u skoroj budućnosti. Stvar je predaleko odmakla da bi konkretan plan mogao riješiti tako kompleksan problem jer se ne radi samo o unutarnjoj politici pojedine države nego i događanjima na svjetskoj razini.
Istina je da se radi o događanjima na svjetskoj razini, stoga sam i spominjao nužnost stvaranja svijesti u javnosti da vanjska politika nije nešto izolirano od unutarnje, kako se i na razini EU, a u budućnosti i šire, mora raditi na stvaranju autentične transnacionalne organizacije koja će izražavati interese građanstva van elite upravljača.
Navedeno ne isključuje djelovanje na nacionalnoj razini, samo je dopunjuje.

Za mnoge postojeće NGO se s pravom smatra kako su samo privjesak nekih državnih i poslovnih interesa...

Tako će se izbiti "argumenti" o "populizmu" čim se postave neka pitanja vlastitom "mudrom rukovodstvu". Također, potrebno je razotkriti sebične parcijalne interese koji sa masovnom imigracijom žele postići snižavanje cijene rada, tobožnje rješavanje demografskog problema i više drugih stvari...

Quote:
Ali ono što bi se bez ikakvog premišljanja moralo učiniti je zatvaranje granica prema istoku sa iznimkom prolaska samo visokostručnih osoba i njihovih obitelji pod uvjetom da za njih jamči tvrtka koja će im osigurati radno mjesto.
Slažem se... ovo je dio "normalne" politike zemalja koje imaju uređenu imigrantsku politiku i koje ne miješaju humanitarne i ekonomske razloge migracija.

Quote:
U ideološkom smislu bijela Europa se treba osloboditi "krivnje bijelog čovjeka" zbog prošlosti i vratiti vladavinu sekularno humanističkih načela koja ne podliježu tzv. toleranciji kulturno vjerskoj različitosti. Simboličan primjer toga je problem nošenja burki u Francuskoj. Nemaš pravo sakrivati lice u javnosti i točka. Prigovore po pitanju vjerske slobode uputi Alahu.
Kompleksima "krivnje" se manipulira, jasno je.
Što se tiče toleriranja kulturno-vjerske različitosti potrebno je biti oprezan i voditi računa o redoslijedu poteza. Zabrana burki, ako se svi potezi svedu na to, ne znači ništa, štoviše, kontraproduktivna je.

Puno je važnije onemogućiti propagandu i financiranje vahabitsko-deobandijskog islama, uz kontrolu migrantskih tokova i izrade programa integracije u društvo onih koji već jesu građani EU.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nitko ti se neće upuštat u trošenje ogromnih sredstava u prosperitet bankrotirane besperspektivne zemlje u humane svrhe, ne očekujući ništa zauzvrat. Da bi državu tipa Afganistan postavio na noge trebaju desetljeća ulaganja ogromnih resursa.
Država uostalom nije ni u mogućnosti upuštat se u takve avanture jer si ne može priuštit veliko smanjivanje budžeta na štetu svojih građana. Novac se može osigurati jedino preko investitora koji traže nešto zauzvrat a to u pravilu znači profit a to se u takvim državama svodi na eksploataciju prirodnih dobara.
Ako ih nemaš, tko te hebe. U slučaju da ih imaš gledat će se što manje uložit za što veći profit što u pravilu završava minornim postotkom povećanja zaposlenosti po ropskoj cijeni radne snage.

Gdje vidiš interes za gašenjem kriza, radi se samo o ekonomskom interesu ili strateškom u smislu sprječavanja širenja požara na interesna područja.
Složio bih se prije sa onim što kaže @TheQuill... istina je kako se ne može očekivati od EU država (a i drugih) veće trošenje u humanitarne svrhe.

Međutim, po meni ima smisla u onom što piše profesor Paul Collier, kojeg sam više puta spominjao, tj. da se mogu napraviti početni koraci koji bi naveli investitore da iz svog poslovnog interesa ulažu u tzv. "ekonomsko-izbjegličke" zone u neposrednoj blizini domicilnih zemalja.
Poslovni (i državni) interes za trgovinom oružjem i rasplamsavanjem ratnih požara trebalo bi tako preusmjeriti u interes za ulaganje u takve zone, makar to značilo za početak "eksploataciju prirodnih dobara i jeftine radne snage".

U slučaju Afganistana, npr., trokut oružje-narkodolari-droga bi se postepeno razbio.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:47   #106
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Nemoguće se osloboditi 'krivnje bijelog čovjeka' jer u životu sve je niz uzroka i posljedica. Prvo su Europljani kolonizirali i pljačkali zemlje trećeg svijeta, lažući stanovnicima da su njihovi građani. Sada su te kolonije došle u EU, kod svojih 'dobročinitelja'. Imaju puno pravo na to, vrijeme laganja i pretvaranja je prošlo.

Samih muslimana biti će za desetak godina 8-10% i muslimani iz kolonija dolaze u svoje matične države. Druga stvar je što kolonizatori nisu na to računali.

Mi nemamo nikave veze sa time jer nismo kolonizatori i to se nas ne tiče. Zato mi možemo raspravljati samo akademski onako sa strane.

U EU desit će se isto kao i u Americi, gdje su uvezeni robovi postali ravnopravi građani sa sve većim utjecajem. Ne sumnjam da će Amerika 'pomoći' u takvom razvoju situacije u EU, jer to im ide na ruku.

Osobno me zabole za probleme Njemačke, Belgije, Francuske i Britanije sa muslimanima. Ako nekome ne paše situacija neka ne ide tamo kao što ne ide u Saud. Arabiju. Moći će birati, da li želi u arabiziranu EU ili onu 'napredniju', tj bivše zemlje Istočnog bloka.

To je ujedno poruka onim našim gastarbajterima - farizejima koji se bune na EU došljake iako su i sami tamo došljaci. Ako im ne paše neka odsele
Ma nije moguće?? , kad se postave stvari da zaista postoji krivica Evropljana onda to ide samo ka osveti i ničemu drugom a kamoli integraciji , jer nikad u istoriji nisu tzv.krivac i tzv.žrtva posle svog događanja živeli zajedno u integraciji ravnopravno.

Čim se poveća broj muslimana i čak broj crnaca i ostalih došljaka ,iz njihovih korpusa će krenuti kampanja da se sruši sistem koji je uredio Evropljanin jer sve što je evropsko je ujedno i dušmansko , a sami Evropljani da se okrive i konačno nad njima sprovede osveta.

To većina muslimana misli i to ostavlja svojim potomcima u "amanet" i naravno novim islamskim doseljenicima , jer uostalom to i sam islam kao ideologija nalaže.

Moj lični stav da je Evropa NIKAD AMA BAŠ NIKAD se neće moći intgegrisati sa muslimanima upravo zato što je njihov identetitet prvenstveno ideološki a ne čisto ljudski nacionalni , a da ne govorim da je islam supremacistička tzv.religija.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:55   #107
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ma nije moguće?? , kad se postave stvari da zaista postoji krivica Evropljana onda to ide samo ka osveti i ničemu drugom a kamoli integraciji , jer nikad u istoriji nisu tzv.krivac i tzv.žrtva posle svog događanja živeli zajedno u integraciji ravnopravno.

Čim se poveća broj muslimana i čak broj crnaca i ostalih došljaka ,iz njihovih korpusa će krenuti kampanja da se sruši sistem koji je uredio Evropljanin jer sve što je evropsko je ujedno i dušmansko , a sami Evropljani da se okrive i konačno nad njima sprovede osveta.

To većina muslimana misli i to ostavlja svojim potomcima u "amanet" i naravno novim islamskim doseljenicima , jer uostalom to i sam islam kao ideologija nalaže.

Moj lični stav da je Evropa NIKAD AMA BAŠ NIKAD se neće moći intgegrisati sa muslimanima upravo zato što je njihov identetitet prvenstveno ideološki a ne čisto ljudski nacionalni , a da ne govorim da je islam supremacistička tzv.religija.

Sasvim moguće da si u pravu za nemogućnost integracije. Dodao bih ipak da je europska ideološka krivnja jednaka onoj došljačkoj koju spominješ. Možemo reći da jedni druge zaslužuju, iako smo mi bliži jednima. Da parafraziram Izetbegovića, to nije naš rat iako nismo daleko.

Naš rat je bio za vrijeme Otomana kada ista EU nije prstom makla da pomogle nama kao kulturološkoj, ideološkoj i vjerskoj braći. Dapače, naš otpor iskoristila je da se nesmetano razvija na naš račun. Ne vidim zašto bismo se mi sada uzbuđivali.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:35   #108
RH ima u BiH oko pola milijuna svojih državljana.
Ustavna obaveza je da ih zaštiti, bez obzira gdje se nalazili.
A da mi dobijemo mini-Tursku na našim granicama nam zbilja ne treba.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:54   #109
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Nemoguće se osloboditi 'krivnje bijelog čovjeka' jer u životu sve je niz uzroka i posljedica. Prvo su Europljani kolonizirali i pljačkali zemlje trećeg svijeta, lažući stanovnicima da su njihovi građani. Sada su te kolonije došle u EU, kod svojih 'dobročinitelja'. Imaju puno pravo na to, vrijeme laganja i pretvaranja je prošlo.

Samih muslimana biti će za desetak godina 8-10% i muslimani iz kolonija dolaze u svoje matične države. Druga stvar je što kolonizatori nisu na to računali.
Gdje stoji da bivši kolonizator mora primati imigrante iz svojih bivših kolonija?
Gdje stoji da je bivšim kolonijama danas matična zemlja bivši kolonizator?
Odluka temeljena na krivnji je samo dobra volja a ne pravna obaveza.


Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
U EU desit će se isto kao i u Americi, gdje su uvezeni robovi postali ravnopravi građani sa sve većim utjecajem. Ne sumnjam da će Amerika 'pomoći' u takvom razvoju situacije u EU, jer to im ide na ruku.
Ovo nema veze sa mozgom.
Američki robovi su oslobođeni ropstva i postali ravnopravni građani kao i robovi u Europi i ta priča je odavno gotova.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Osobno me zabole za probleme Njemačke, Belgije, Francuske i Britanije sa muslimanima. Ako nekome ne paše situacija neka ne ide tamo kao što ne ide u Saud. Arabiju. Moći će birati, da li želi u arabiziranu EU ili onu 'napredniju', tj bivše zemlje Istočnog bloka.

To je ujedno poruka onim našim gastarbajterima - farizejima koji se bune na EU došljake iako su i sami tamo došljaci. Ako im ne paše neka odsele
Treba te zanimat šta se događa u navedenim državama jer se krize ovakvog tipa uvijek šire po principu spojenih posuda. U Bosni imaš islamske ekstremističke skupine koje surađuju sa ISIS-om, u Francuskoj su uhapšeni Srbin i Crnogorac koji su povezani sa prodajom oružja teroristima.
Sve je povezano na mnogim razinama.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:51   #110
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Istina je da se radi o događanjima na svjetskoj razini, stoga sam i spominjao nužnost stvaranja svijesti u javnosti da vanjska politika nije nešto izolirano od unutarnje, kako se i na razini EU, a u budućnosti i šire, mora raditi na stvaranju autentične transnacionalne organizacije koja će izražavati interese građanstva van elite upravljača.
Navedeno ne isključuje djelovanje na nacionalnoj razini, samo je dopunjuje.
To ti ne bi prošlo ni u Disneylandu.

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zabrana burki, ako se svi potezi svedu na to, ne znači ništa, štoviše, kontraproduktivna je.
Ne svode se svi potezi na to ali zabrana sakrivanja lica u javnosti je itekako važna jer je u potpunoj kontradikciji sa načelima slobode izražavanja i sekularnom ustrojstvu društva.
Maskiranje lica uskraćuje slobodu izražavanja onih koji nisu u mogućnosti vidjet izražaj tvog lica koje neverbalnim putem komunicira sa tobom. Riječi su samo jedan dio komunikacije. Veliki dio otpada na tjelesnu gestikulaciju, izražajima lica. Znanstvenici bi rekli da zapravo najveći dio naše komunikacije se svodi na dojmovnu komunikaciju kao što su tonalitet glasa, ekspresija lica, pogled.
Uostalom kriminalistička policija o neverbalnoj komunikaciji uči u školi i velikim se dijelom oslanja na njeno poznavanje.

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Puno je važnije onemogućiti propagandu i financiranje vahabitsko-deobandijskog islama,
Yep, ali problem je što tu lako možeš doći u sukob sa načelom vjerske slobode.
Kada se u jednoj od tih škola uči da svi koji nisu muslimani zaslužuju kamenovanje jer tako piše u Kuranu, država tu ne može ništa jer se radi o vjerskoj slobodi.


Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
uz kontrolu migrantskih tokova i izrade programa integracije u društvo onih koji već jesu građani EU.
Možeš ti smišljat programe integracije ali to neće ništa promijeniti zbog toga što ne možeš nikoga prisiliti da prihvati kulturna i moralna načela Zapada niti te država može kazniti zbog nepoštivanja osim ako se radi o kršenju zakona.
Drugim riječima, roditelj može okrutno kažnjavati svoju kćer ili sina jer su stupili u intimnu vezu sa ne-muslimanima i nema tog programa integracije koji će imat snagu to promijenit.



Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Složio bih se prije sa onim što kaže @TheQuill... istina je kako se ne može očekivati od EU država (a i drugih) veće trošenje u humanitarne svrhe.

Međutim, po meni ima smisla u onom što piše profesor Paul Collier, kojeg sam više puta spominjao, tj. da se mogu napraviti početni koraci koji bi naveli investitore da iz svog poslovnog interesa ulažu u tzv. "ekonomsko-izbjegličke" zone u neposrednoj blizini domicilnih zemalja.
Ne znam što podrazumijevaš pod "domicilne zemlje".
Zemlje porijekla izbjeglica ili zemlje koje su primile izbjeglice?

Kakogod, u takvom slučaju bi to moralo biti na teritoriju neke države koja bi bila voljna prihvatiti more izbjeglica i investicijski eksperiment izvana. To mi zvuči totalno nerealno.
Prije svega pitanje je integracije mora izbjeglica u društvo.
Zatim osposobljavanje za poslove koje projekt nudi i pitanje projekcije uspješnosti u tome. Neki će završiti obuku dok se drugi neće naći u tome.
Neki će gledat pobjeći u zemlje koje "obećaju" med i mlijeko. A neki će se posvetiti kriminalu.
Na temelju kojih parametara Collier procjenjuje uspješnost realizacije projekta?

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Poslovni (i državni) interes za trgovinom oružjem i rasplamsavanjem ratnih požara trebalo bi tako preusmjeriti u interes za ulaganje u takve zone, makar to značilo za početak "eksploataciju prirodnih dobara i jeftine radne snage".

U slučaju Afganistana, npr., trokut oružje-narkodolari-droga bi se postepeno razbio.
Hehe....bilo bi divno kada bi države kojima je interes za trgovinom oružjem i rasplamsavanjem požara odjednom pokazale interes u svoje zdravlje.

Stvarnost je da su takve države u osnovi autokratske i žestoko korumpirane.
Vladajuća struktura prosperira kaosom i u najmanjem im je interesu odreći se izvora bogatstva tj. kaosa u državi.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 08:23   #111
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U Bosni imaš islamske ekstremističke skupine koje surađuju sa ISIS-om, u Francuskoj su uhapšeni Srbin i Crnogorac koji su povezani sa prodajom oružja teroristima.
Sve je povezano na mnogim razinama.
U Bosni godinu dana niko nije ni pokusao otici na ratista u Siriju niti je pravio problem nekakav. U Bosni su nasli nacin sprijeciti pojedince da kvare opstu sliku. Pitam se kada ce se Hrvatska izboriti sa ustaskim fasizmom koji je prisutan od politike do sporta, od Kitarovicke do Simunica.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:11   #112
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
U Bosni godinu dana niko nije ni pokusao otici na ratista u Siriju niti je pravio problem nekakav. U Bosni su nasli nacin sprijeciti pojedince da kvare opstu sliku. Pitam se kada ce se Hrvatska izboriti sa ustaskim fasizmom koji je prisutan od politike do sporta, od Kitarovicke do Simunica.
zahvaljujući putinu
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:31   #113
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zahvaljujući putinu
kako misliš 'zahvaljujući putinu'?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:45   #114
zahvaljujući putinu bosanskim muslimanima sirija više nije privlačna kao što je bila prije par godina...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:10   #115
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zahvaljujući putinu bosanskim muslimanima sirija više nije privlačna kao što je bila prije par godina...
Totalni apsurd.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:30   #116
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
U Bosni godinu dana niko nije ni pokusao otici na ratista u Siriju niti je pravio problem nekakav. U Bosni su nasli nacin sprijeciti pojedince da kvare opstu sliku.
Kao prvo, nije stvar u tome da li ekstremističke skupine nisu mogle djelovat zbog restrikcija. Stvar je da postoje ekstremističke skupine.
Kao drugo, otkud ti znaš da nitko nije ni pokušao otiči u Siriju?
Tko to uopće može znati? Vlada Bosne nema apsolutnu kontrolu nad svojim granicama.

Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Pitam se kada ce se Hrvatska izboriti sa ustaskim fasizmom koji je prisutan od politike do sporta, od Kitarovicke do Simunica.
Ovo nema veze sa temom.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:41   #117
Paa .. nije bas bajna buducnost:

http://grrrgraphics.com/uploads/7/4/..._i1_w1500.jpeg

Najviše ovisi o "turskom faktoru" i kako ce završiti 'plinski rat' izmedju SAD-a i Njemačke & Rusije (sto se na gornjoj slici ne vidi).
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:56   #118
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post

Kada se u jednoj od tih škola uči da svi koji nisu muslimani zaslužuju kamenovanje jer tako piše u Kuranu, država tu ne može ništa jer se radi o vjerskoj slobodi.
Inače se ne bih miješao, ali u Kur'anu se kamenovanje uopće ne spominje. Dapače, prema istom postaje "obsolete"...

Problem nastaje kad ti dođe netko tko je i u arapskim zemljama problematičan (i to iz istih razloga kao i ovdje) pa počne lupetati svoju verziju koja mu služi za opravdavanje vlastitog mahnitanja, a Kur'an vjerojatno nije ni pročitao.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:32   #119
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
To ti ne bi prošlo ni u Disneylandu.
To je put dug tisuće milja, ali svijest o tom problemu raste... jer povjerenje kako u klasične institucije tako i u NGO opada.

2017 Edelman TRUST BAROMETER

Quote:
The 2017 Edelman Trust Barometer reveals that trust is in crisis around the world. The general population’s trust in all four key institutions — business, government, NGOs, and media — has declined broadly, a phenomenon not reported since Edelman began tracking trust among this segment in 2012.

With the fall of trust, the majority of respondents now lack full belief that the overall system is working for them. In this climate, people’s societal and economic concerns, including globalization, the pace of innovation and eroding social values, turn into fears, spurring the rise of populist actions now playing out in several Western-style democracies.
Ne smatram sve NGO "jednakim", to je vrlo šaroliko društvo, ali neke od njih su zaista produžena ruka ili fasada moćnika iza scene.


Quote:
Ne svode se svi potezi na to ali zabrana sakrivanja lica u javnosti je itekako važna jer je u potpunoj kontradikciji sa načelima slobode izražavanja i sekularnom ustrojstvu društva.
Maskiranje lica uskraćuje slobodu izražavanja onih koji nisu u mogućnosti vidjet izražaj tvog lica koje neverbalnim putem komunicira sa tobom. Riječi su samo jedan dio komunikacije. Veliki dio otpada na tjelesnu gestikulaciju, izražajima lica. Znanstvenici bi rekli da zapravo najveći dio naše komunikacije se svodi na dojmovnu komunikaciju kao što su tonalitet glasa, ekspresija lica, pogled.
Uostalom kriminalistička policija o neverbalnoj komunikaciji uči u školi i velikim se dijelom oslanja na njeno poznavanje.
Slažem se potpuno, ali postoji spontana težnja ka integraciji u novu sredinu. Ona može biti blokirana ako ta sredina ne zna što bi sa imigrantima ili pretpostavlja da će se u svemu "sami snaći", ako nema pripremljen zakonski sustav za imigrante... a i ako ne poštuje vlastitu kulturu i vrijednosti.

Quote:
Yep, ali problem je što tu lako možeš doći u sukob sa načelom vjerske slobode.
Kada se u jednoj od tih škola uči da svi koji nisu muslimani zaslužuju kamenovanje jer tako piše u Kuranu, država tu ne može ništa jer se radi o vjerskoj slobodi.
Kada dolaziš u drugu zemlju, dužan si poštovati njezine zakone i institucije, podrazumijeva se i fizički integritet stanovnika te zemlje.
Uz poštovanje tih uvjeta imaš pravo očekivati respekt prema prakticiranju vlastite vjere, a i razumnu pomoć za integraciju u novu sredinu.

Quote:
Možeš ti smišljat programe integracije ali to neće ništa promijeniti zbog toga što ne možeš nikoga prisiliti da prihvati kulturna i moralna načela Zapada niti te država može kazniti zbog nepoštivanja osim ako se radi o kršenju zakona.
Drugim riječima, roditelj može okrutno kažnjavati svoju kćer ili sina jer su stupili u intimnu vezu sa ne-muslimanima i nema tog programa integracije koji će imat snagu to promijenit.
Može se, stvar je želje domaćih upravljačkih elita da održe društvenu koheziju.
Ako tu želju gube i prelaze na neku drugu opciju, mora ih se podsjetiti kako ugrožavaju društveno-politički poredak ništa manje nego što su to uradile sile fašističke koalicije ili bivšeg SSSR-a.

Podsjećam, dopuštanjem neograničenog naseljavanja federata u Zapadnorimsko carstvo i sve većim oslanjanjem na njih, to je carstvo propalo.


Quote:
Ne znam što podrazumijevaš pod "domicilne zemlje".
Zemlje porijekla izbjeglica ili zemlje koje su primile izbjeglice?
Zemlje porijekla izbjeglica, tj. njima susjedne zemlje.

Quote:
Kakogod, u takvom slučaju bi to moralo biti na teritoriju neke države koja bi bila voljna prihvatiti more izbjeglica i investicijski eksperiment izvana. To mi zvuči totalno nerealno.
Prije svega pitanje je integracije mora izbjeglica u društvo.
Zatim osposobljavanje za poslove koje projekt nudi i pitanje projekcije uspješnosti u tome. Neki će završiti obuku dok se drugi neće naći u tome.
Neki će gledat pobjeći u zemlje koje "obećaju" med i mlijeko. A neki će se posvetiti kriminalu.
Na temelju kojih parametara Collier procjenjuje uspješnost realizacije projekta?
U samoj Siriji imaš milijune izbjeglih...

Refugees of the Syrian Civil War

Quote:
In 2016, from an estimated pre-war population of 22 million, the United Nations (UN) identified 13.5 million Syrians requiring humanitarian assistance, of which more than 6 million are internally displaced within Syria, and around 5 million are refugees outside of Syria. The vast majority of the latter are hosted by countries neighboring Syria.
U Turskoj ih je bilo 3 milijuna, nešto više od 2 milijuna u Libanonu i nešto više od milijun u Jordanu.
Od Europe, najviše u Njemačkoj, oko 600.000...

Koji su parametri u igri ? Pretpostavljam, mogućnost zapošljavanja i prehranjivanja obitelji kroz dulje vrijeme koliko bi morali biti u tim zonama, uz dovoljnu mogućnost prilagodbe kada se steknu uvjeti za povratak.

Teza mu je, lakše će se to izvesti tamo nego u Europi koja traži visokokvalificiranu radnu snagu uz poznavanje jezika i kulturnu prilagodbu.

Quote:
Hehe....bilo bi divno kada bi države kojima je interes za trgovinom oružjem i rasplamsavanjem požara odjednom pokazale interes u svoje zdravlje.

Stvarnost je da su takve države u osnovi autokratske i žestoko korumpirane.
Vladajuća struktura prosperira kaosom i u najmanjem im je interesu odreći se izvora bogatstva tj. kaosa u državi.
Znam, postoji izuzetno jaka sprega interesa... sad tu stupa na scenu pritisak javnosti u kojoj dovoljno velik broj ljudi mora postati svjestan kako je tu i njihova koža u pitanju.
Tko će biti "detonatori" tog vala ? Organizacije drugačijeg profila i na nadnacionalnoj i nacionalnoj, pa i lokalnoj razini.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:04   #120
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Inače se ne bih miješao, ali u Kur'anu se kamenovanje uopće ne spominje. Dapače, prema istom postaje "obsolete"...

Problem nastaje kad ti dođe netko tko je i u arapskim zemljama problematičan (i to iz istih razloga kao i ovdje) pa počne lupetati svoju verziju koja mu služi za opravdavanje vlastitog mahnitanja, a Kur'an vjerojatno nije ni pročitao.
Tako je... jednostavne stvari se mogu zakomplicirati do besvijesti, ako je nekome u interesu.
U postu iznad sam i naveo kome otprilike...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.