Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 11:44   #241
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
3.) Ima to dijete i oca. To što su razvedeni, ne znači da on ne može barem nazvati i zauzeti se za svoje dijete. Roditelj maltretira tamo gdje drugi roditelj dopušta.
A ako klinac još ide u školu, može se požaliti školskom psihologu. Bit će sigurno pozvana u školu na razgovor. Pa nek ju barem pošteno osramoti. Na to sigurno neće ostat ravnodušna.
I ja to mislim. Ako on/ona vrijeđa naše dijete, neću dijete ostaviti da se bori samo i točka! Uradi to jednom -opomenut si, uradi drugi put - glavu ću ti otkinuti. Neka odabere -ili neće viđati dijete ili će raditi na svojim problemima. Mogu dokle im je dopušteno. To je meni isto kao da mi susjed zlostavlja dijete, a ja govorim djetetu - joj, kaj možemo? Nemoj ga slušati, prilaziti mu, what ever...
Mogu zaštititi svoje dijete, a ako je eto sustav takav kakav je, vodiću dijete kod dječjeg psihologa, pedagoga koga god, ucicu ga da nije ono krivo što mu je stari/stara imbecil. Da ono nije odgovorno štose neko ružno ponaša prema njemu. Jer ne želim sutra da mi dijete piše na "otrovnim roditeljima" ili sutra preuzme taj obrazac ponašanja. Nemojmo se praviti da je odgovornost samo na sustavu, nije nam on napravio djecu.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:47   #242
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A što bi radnici u sustavu trebali, ako se misli na ministarstvo i radnike u sustavu socijalne skrbi, sudove - osim spriječiti zlostavljanja i kršenja zakona, to je odnos između dvoje ljudi koji samo oni mogu popraviti ili pustiti da sve ode u propast.

Užasno je za čuti da netko nema samokontrole i da radi ono za sto zna da smeta njegovom djetetu i da ga povređuje ali neke stvari starci riješavaju (ili ne) prije i tijekom razvoda. A ako je razvod bio gadan reflektirati će se na dijete sigurno. Ne znam što bi sustav tu trebao, eventualno osigurati podršku od strane besplatnih stručnjaka - psiholog, socijalni radnik.
kao vi ljudi, ne znate baš ništa o onom o čemu pišete

sustav je dužan spriječiti obiteljsko nasilje...ako treba, i oduzimanjem prava na roditeljsku skrb
a kad se otac npr, nakon 3 g borbe sa korumpiranim sustavom, napokon domogne pravomoćne presude majci radi istog, kaznenih prijava majci radi obiteljskog nasilja, sustav i dalje sliježe ramenima
i dozvoljava i dalje majci da vrši obiteljskop nasilje
nikakva kazna nasilnika neće spriječiti da to i dalje radi
samo udaljavanje od djeteta
a to sustav nikad neče učiniti
u rvackoj...

ertrinken

na žalost,pričaš i ti nešto o čemu ne znaš dovoljno

ako, kao otac npr, odlučiš da zaštitiš svoje dijete od obiteljskog nasilnika majke, pa je makneš od nje, vrlo brzo bit ćeš priveden u najbližu policijsku postaju radi sprečavanja ustavom zagarntiranog prava majke na kontakt sa djetetom
slijedi ti sudski proces
gle
nemaš pojma pa ne pričaj "e, ja bih to i to"
vrlo vrlo brzo bi me shvatila, ne daj bože da ti se to desi pa da osjetiš kako si nemoćan zaštitt dijete od roditeja nasilnika
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:01   #243
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
I ja to mislim. Ako on/ona vrijeđa naše dijete, neću dijete ostaviti da se bori samo i točka! Uradi to jednom -opomenut si, uradi drugi put - glavu ću ti otkinuti. Neka odabere -ili neće viđati dijete ili će raditi na svojim problemima. Mogu dokle im je dopušteno. To je meni isto kao da mi susjed zlostavlja dijete, a ja govorim djetetu - joj, kaj možemo? Nemoj ga slušati, prilaziti mu, what ever...
Mogu zaštititi svoje dijete, a ako je eto sustav takav kakav je, vodiću dijete kod dječjeg psihologa, pedagoga koga god, ucicu ga da nije ono krivo što mu je stari/stara imbecil. Da ono nije odgovorno štose neko ružno ponaša prema njemu. Jer ne želim sutra da mi dijete piše na "otrovnim roditeljima" ili sutra preuzme taj obrazac ponašanja. Nemojmo se praviti da je odgovornost samo na sustavu, nije nam on napravio djecu.
Ma naravno!
Ne vjerujem u tu patetiku da jedan otac, odrastao muškarac, ne može zaštititi svoje dijete. Mo'š mislit kako je velika umjetnost začepiti gubicu bezobraznom laprdalu. Ako se želi.

Još ako se radi u muškarcu koji je sebi, nakon razvoda, ipak lijepo posložio kak' mu paše... Tak nemoćan i nesnalažljiv ipak nije, je l'...
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:05   #244
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Ma naravno!
Ne vjerujem u tu patetiku da jedan otac, odrastao muškarac, ne može zaštititi svoje dijete. Mo'š mislit kako je velika umjetnost začepiti gubicu bezobraznom laprdalu. Ako se želi.

Još ako se radi u muškarcu koji je sebi, nakon razvoda, ipak lijepo posložio kak' mu paše... Tak nemoćan i nesnalažljiv ipak nije, je l'...
ako začepiš gubici bezobraznom laprdalu, ideš u zatvor


a ako je to tebi patetika, sory, onda bi tvoj post zaista trebalo prijaviti
što ću i učiniti
pa da napokon vidim kako radi forum
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:09   #245
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
kao vi ljudi, ne znate baš ništa o onom o čemu pišete

sustav je dužan spriječiti obiteljsko nasilje...ako treba, i oduzimanjem prava na roditeljsku skrb
a kad se otac npr, nakon 3 g borbe sa korumpiranim sustavom, napokon domogne pravomoćne presude majci radi istog, kaznenih prijava majci radi obiteljskog nasilja, sustav i dalje sliježe ramenima
i dozvoljava i dalje majci da vrši obiteljskop nasilje
nikakva kazna nasilnika neće spriječiti da to i dalje radi
samo udaljavanje od djeteta
a to sustav nikad neče učiniti
u rvackoj...

ertrinken

na žalost,pričaš i ti nešto o čemu ne znaš dovoljno

ako, kao otac npr, odlučiš da zaštitiš svoje dijete od obiteljskog nasilnika majke, pa je makneš od nje, vrlo brzo bit ćeš priveden u najbližu policijsku postaju radi sprečavanja ustavom zagarntiranog prava majke na kontakt sa djetetom
slijedi ti sudski proces
gle
nemaš pojma pa ne pričaj "e, ja bih to i to"
vrlo vrlo brzo bi me shvatila, ne daj bože da ti se to desi pa da osjetiš kako si nemoćan zaštitt dijete od roditeja nasilnika
Čuj, osim ako nije podmićivala ministricu, onda je jasno da se i solucija imalo. Od prebacivanja predmeta u drugi centar do izlazaka javno u novine.
Jasno je da naše pravosuđe ne radi dobro, i to se najjasnije vidjelo sad i po slučaju ove Nine Kuluz.
Centri imaju i malo ljudi i svojih grešaka i nekih nelogičnih odluka... al pravi pritisak itekako riješi stvar. I nije uvijek sve na Centru
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:12   #246
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

ako, kao otac npr, odlučiš da zaštitiš svoje dijete od obiteljskog nasilnika majke, pa je makneš od nje, vrlo brzo bit ćeš priveden u najbližu policijsku postaju radi sprečavanja ustavom zagarntiranog prava majke na kontakt sa djetetom
slijedi ti sudski proces
gle
nemaš pojma pa ne pričaj "e, ja bih to i to"
vrlo vrlo brzo bi me shvatila, ne daj bože da ti se to desi pa da osjetiš kako si nemoćan zaštitt dijete od roditeja nasilnika
Ovo vrijedi za oba spola.
Svi znamo za slučajeve u kojima otac, obiteljski nasilnik, ima pravo na posjete i viđa djecu pod normalno. Nitko to ne dovodi u pitanje.
Štoviše, viđa ih bez nadzora i svakako. Samo mali dio njih viđa djecu pod nadzorom. I to oni najgori slučajevi. Najgori od najgorih.

Ili ti živiš u Rvackoj u kojoj svi muški nasilnici sjede u zatvoru i nemoćno plaču.

Ja živim u Hrvatskoj u kojoj bogme nije tako.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:15   #247
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Mog posinka njegova mama i očuh zovu prezimenom, onako posprdno aludirajući na njegovog oca. Svaki put kad nije nešto kako je ona zamislila zove ga prezimenom....užas.
Mali se požalio da mu to smeta...otada to radi redovno
I sad vi meni recite da je to normalno? Godine prolaze, a njezin gnjev samo raste. Sa druge strane kao sretna je, udana za čovjeka svog života.
Ne možeš da ne pomisliš...WTF??
Jbt da, i ti si imala ful problema s takvim govnima. To mi je ful tužno i ružno. I jako je žalosno da sa takvima ne možeš ništa osim dizat prijavu na prijavu
Al meni je nekako ostalo u sjecanju da je maleni kod vas? Nešto sam krivo pokopčala očito.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:16   #248
Da li misliš da bi sustav trebao biti odgovoran za procjene pojedinaca? I moje i tvoje procjene. Okej, znam što govorite, imam stepdjecu u kasnim dvadesetima. I znam koliko u drugim brakovima, ljudi mogu propuštati, svjesno ili nesvjesno, zaštiti svoju djecu. Ne opravdavam ničije odurno ponašanje prema djeci.

Ali jedino što možeš napraviti jest donositi svoje odluke i ponašati se unutar svog vrijednosnog sustava. Koji bi trebao više nego ikad biti besprijekoran.

Kad kažeš svom dosadašnjem partneru da te je prevario, uvukao u brak pretvarajući se da je netko drugi, time impliciraš potpuno nepostojanje svoje odgovornosti za svoje dotadašnje odluke. Vrlo jednostavno, svaljuješ svu krivnju na onog drugog i potpiruješ začarani krug gnjeva. I tad se kreće služiti djecom kao polugom i instrumentom razračunavanja. I to je samo jedna izjava, na prvi pogled nevažna, ali šalje snažnu poruku. I takvih je na kilometre izrečenih jedno drugom. Tko god je u braku ikada bio, zna da su priče o bivšim totalnim beštijama, a nevinim janjadima s druge strane stola, priče za malu djecu.

Ne znam, nemam potrebu uzvratiti na nepravdu. Ne mogu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:17   #249
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ako začepiš gubici bezobraznom laprdalu, ideš u zatvor


a ako je to tebi patetika, sory, onda bi tvoj post zaista trebalo prijaviti
što ću i učiniti
pa da napokon vidim kako radi forum
Pretjeruješ, nije tako. Da, taman posla da jadan ne smije reći nijednu riječ.
I da, siroće, drhti od straha.
A to sa tim tvojim odlaskom u zatvoom... Fakat si dosadan s tim.
Ne, ne bi išao u zatvor, prestani preuveličavati i dramatizirati.
U Hrvatskoj pravi nasilnici za puno gore stvari ne idu u zatvor.


I je, patetika je. Nego što je?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:24   #250
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
kao vi ljudi, ne znate baš ništa o onom o čemu pišete

sustav je dužan spriječiti obiteljsko nasilje...ako treba, i oduzimanjem prava na roditeljsku skrb
a kad se otac npr, nakon 3 g borbe sa korumpiranim sustavom, napokon domogne pravomoćne presude majci radi istog, kaznenih prijava majci radi obiteljskog nasilja, sustav i dalje sliježe ramenima
i dozvoljava i dalje majci da vrši obiteljskop nasilje
nikakva kazna nasilnika neće spriječiti da to i dalje radi
samo udaljavanje od djeteta
a to sustav nikad neče učiniti
u rvackoj...

ertrinken

na žalost,pričaš i ti nešto o čemu ne znaš dovoljno

ako, kao otac npr, odlučiš da zaštitiš svoje dijete od obiteljskog nasilnika majke, pa je makneš od nje, vrlo brzo bit ćeš priveden u najbližu policijsku postaju radi sprečavanja ustavom zagarntiranog prava majke na kontakt sa djetetom
slijedi ti sudski proces
gle
nemaš pojma pa ne pričaj "e, ja bih to i to"
vrlo vrlo brzo bi me shvatila, ne daj bože da ti se to desi pa da osjetiš kako si nemoćan zaštitt dijete od roditeja nasilnika
Nije to slučaj samo sa očevima, već i sa majkama, koje u slučaju da ne dopuštaju viđanje djece dobijaju ohoho kazne, dok se suđenje za isplatu alimentacije odlaze do beskonačnog. Preveza je napisala dva slučaja u samo mjesec dana što se desilo u Srbiji, a vjerujem da nije neka drastična razlika u mentalitetu. Gdje je otac ubio ženu pred samim centrom, a drugi doveo zadavljeno dijete i nju ubio kada joj je dao mrtvo dijete u naručje.
Da li su one trebale imati povjerenje u sustav ili biti kuje i oduzeti ocu dijete tako što bi se pokupile i pobjegle bilo kud sa djecom.
Hajde, recicemo da se takvi slučajevi ne događaju kod nas, kako ovo kako ono -ali se postavlja pitanje : čije pravo je više -pravo djeteta ili pravo zlostavljaca?
Kako sam vremenom prikupila snagu i vratila svoj mir - ozbiljno kažem : da se tako ponaša prema našoj djeci, ne bi bilo suda koji bi bio iznad njih.Pa da ih je deset puta i napravio i rodio.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:27   #251
KHS, zašto ti nije prihvatljiva varijanta da vaša djeca provode podjednako vremena s tobom i bivšom ženom? Zašto, ako si dobio privremeno skrbništvo (tako sam shvatila) ne ponudiš bivšoj tu opciju i kreneš pokapati ratne sjekire? Zašto ti je tako teško i nama i njoj reći, jest i ja sam kriv za to i to?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:30   #252
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
da se tako ponaša prema našoj djeci, ne bi bilo suda koji bi bio iznad njih.Pa da ih je deset puta i napravio i rodio.
Nasmijala si me.

Ne funkcionira to tako.

Koliko god pokušao zaštitit svoje dijete, nikad osim ako nemaš dobru dobru vezu nisi iznad prava ma o čemu se radilo... ono što možeš je kako tako manipulirati sustavom ali takvi se slucajevi najviše obiju u glavu ni manje ni više nego na djetetu.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:33   #253
Po kojem sistemu rade te ustanove za zastitu djece?
Obavljaju li razgovore s djecom i imaju li se djeca pravo izjasniti u vezi roditelja?
Ne znam kako je danas, ali kad su se moji roditelji rastajali, takoder je bilo rata zbog brata i mene, i kad se roditelji nisu mogli dogovoriti, obavljeno je nekoliko razgovora s nama od strane sutkinje.
Na temelju onog sto je cula od nas i kako smo se izjasnili, brat je ostao s tatom, a ja s mamom.
Barem mislim da je odluka tako pala nakon razgovora s nama.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:35   #254
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Po kojem sistemu rade te ustanove za zastitu djece?
Obavljaju li razgovore s djecom i imaju li se djeca pravo izjasniti u vezi roditelja?
Ne znam kako je danas, ali kad su se moji roditelji rastajali, takoder je bilo rata zbog brata i mene, i kad se roditelji nisu mogli dogovoriti, obavljeno je nekoliko razgovora s nama od strane sutkinje.
Na temelju onog sto je cula od nas i kako smo se izjasnili, brat je ostao s tatom, a ja s mamom.
Barem mislim da je odluka tako pala nakon razgovora s nama.
Ne znam, možda je ovo kod vas bilo u redu, ali ja bi se radije odrekla skrbništva nego razdvajala djecu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:37   #255
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
KHS, zašto ti nije prihvatljiva varijanta da vaša djeca provode podjednako vremena s tobom i bivšom ženom? Zašto, ako si dobio privremeno skrbništvo (tako sam shvatila) ne ponudiš bivšoj tu opciju i kreneš pokapati ratne sjekire? Zašto ti je tako teško i nama i njoj reći, jest i ja sam kriv za to i to?
mislim da je jedan od puta samoizlječenja
osvijestiti i prihvatiti svoju krivnju u svemu,
dug i poprilično bolan proces,
koji na kraju rezultira tim nekim mirom,
i nepotrebom za tuđom krvlju,

mislim da je kod KHS problem što bivša želi odvesti djecu iz zg,
te je podjednako viđanje djece samim tim nemoguće
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:39   #256
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda je ovo kod vas bilo u redu, ali ja bi se radije odrekla skrbništva nego razdvajala djecu.
Svom bi djetetu rekla ne, ne, idi i ti tati iako se izjasnilo da bi voljelo živjet s tobom?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:40   #257
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Po kojem sistemu rade te ustanove za zastitu djece?
Obavljaju li razgovore s djecom i imaju li se djeca pravo izjasniti u vezi roditelja?
Ne znam kako je danas, ali kad su se moji roditelji rastajali, takoder je bilo rata zbog brata i mene, i kad se roditelji nisu mogli dogovoriti, obavljeno je nekoliko razgovora s nama od strane sutkinje.
Na temelju onog sto je cula od nas i kako smo se izjasnili, brat je ostao s tatom, a ja s mamom.
Barem mislim da je odluka tako pala nakon razgovora s nama.
kada su htjeli da djeca na sudu svjedoče
rekla sam bivšem da ako želi ostanu s njim u dogovoru s djecom..
neprihvatljivo mi je razdvajanje djece i potreba da donose takve odluke
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:44   #258
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Svom bi djetetu rekla ne, ne, idi i ti tati iako se izjasnilo da bi voljelo živjet s tobom?
vrlo teška tema, slažem se,
kada sam ja sa svojima razgovarala u to doba
bilo im je bitno da ostanu zajedno i da ostanu doma,
to sam željela ispoštovati,
makar ja morala otići

edit, nisam advokat
samo odgovaram iz svog kuta,
iako je to vrlo, vrlo teška, tužna i osjetljiva tema
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:47   #259
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Jbt da, i ti si imala ful problema s takvim govnima. To mi je ful tužno i ružno. I jako je žalosno da sa takvima ne možeš ništa osim dizat prijavu na prijavu
Al meni je nekako ostalo u sjecanju da je maleni kod vas? Nešto sam krivo pokopčala očito.
Bio je jedno vrijeme...uglavnom sustav nam je prefakin odlican
Ona je uspjela cak i skolu tuziti...ma joj bollje da sutim, odmah mi se dlake dignu na glavi. Dosli smo do tog stadija da se Centar i DO pravi da ne postoji, eto. Nisu cak ni obradili do kraja prijavu pedijatra sa fotografijama i masnicama po cijelom tijelu. Odgovor je....neda im se drkati sa ludjakinjom...citiram.
U skoli ravnateljica otvoreno kaze....jedva cekam da taj mali ode iz skole.
Dragi je vec popusio par prijava za obiteljsko zlostavljanje jer se suprostavio gdji kad je maltretirala maloga. I. Nista.
Kao sto je u ovom slucaju Nine Kuluz sud dosudio da se dijete do 18-te nece dirati bez obzira sto je zena otela dijete i onemogucila vidjanje sa ocem.
Gamad nesposobna.
Reagiraj....zavrsit ces u zatvoru....nemoj, dijete ce pisati na Psihologiiji ionako.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:47   #260
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda je ovo kod vas bilo u redu, ali ja bi se radije odrekla skrbništva nego razdvajala djecu.
Brat se tako izjasnio, isto kao sto sam se ja izjasnila da bih radije zivjela s mamom. Ispalo je da je tako i bilo najbolje i za njega i za mene. Mi smo se redovito vidali i druzili. Cak su se roditelji tako i primirili i jos uvijek, i nakon trideset godina od njihove rastave, svaki dan se ili cuju ili vide, i mama jos uvijek ide tati pospremati i kuhati.
Ali dobro, oni su specificni slucaj.
Ali da, mislim da je sutkinja dobro postupila i odlucila.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.