Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2003., 17:05   #21
Ovdje mi je zanimljivo gledati kako su neka imena koja su uobicajena kod nas uobicajena u drugim kulturama vrlo daleko od nase npr. Mina i Milan vrlo popularno u Indiji, Zora u Africi i kod americkih crnaca.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 07.06.2003., 19:56   #22
Lara je meni najljepše ime...
 
Old 07.06.2003., 22:01   #23
Quote:
sunshine kaže:
Moj je stariji Tin
mladji je Jan
kad sam ga rodila nisam znala niti cula niti za jednog Jana u siroj okolici a sad ih ima na pretek

Da sam imala kcer bila bi Lea
Dobra imena!

Ja ako ću ikad doć do te faze - onda Nina ili Jan

A mene su starci naravno po pčelici zajebali....
Crow Jane is offline  
Old 08.06.2003., 12:16   #24
moj se kikonja trenutacno zove houdini jer ga na prvom UZV-u nisam vidjela pa je ostalo tak. ja brijem da je decko i momentalno mi je najdraze ime luka. al kak se ja predomisljam ovisno o naletima progesterona, lako moguce da malac promijeni sto imena do sijecnja.
jedino se nadam da bu pater familias glas razuma
plavva is offline  
Old 08.06.2003., 14:29   #25
Quote:
Rajna kaže:


Od muskih dosta su u prometu Robert i gorespomenuti Filip, a takodjer i Jan, Dorian, Patrick.

Osim navedenih i Lovro, Luka i Vid.
A svaka treća curica je Laura.
oomph is offline  
Old 08.06.2003., 16:10   #26
Meni i muzu se inace svidaju Italian names.Neznam ovdije u Australiji izgovaraju imena da se ubijes.Eto dat cu vam jedan primjer ime Damir izgovaraju Damiar,sto zvuci kao Dumb ear.Sve nesto skracuju ili izmisljaju,ono uopce se netrude da pokusaju izgovoriti onako kako treba.Ako im kazes kako se izgovara opet nikome nista oni udaraju po svome.

Mi planiramo nasem bebacu dati ime Antonio-Marko,Antonio-Marco ili Antonio-Luka,svida nam se i jedno i drugo pa cemo da odlucimo soon imamo jos samo 27 dana odluke.

Za curicu lijepo mi je Anamarija,Ann-Marie,Antonella,Antonia.

Ovo ce Luka izgovarati fino bar ih vecina gleda ER,pa se nadam.Luke izgovaraju Luk pa da vidimo sto bude od Luka
 
Old 11.06.2003., 22:29   #27
isti izgovor i isto ili slicno spelovanje
Mia,Maja(Maya),Alisa,An(n)a,AnaMaria,Tatjana,Sara( h) naravno,Em(m)a,
Sonja(Sonya eng),Julia,Angela,Sabina,svi bi se snasli i sa Karmen(Carmen),(Magda)Lena,Lana,Alma,Selma,Anselma ,Di(j)ana,Glori(j)a,Han(n)a(h),Miriam,Mariana,Tere sa(z?),Sofia(ph),Kristina,Suzana,Barbara,Greta,Gab riela,Daniela,...

Oskar(oscar),Den(n)is,Oliver,Sebastian,Aleksandar( x),Dario,Daniel,Alen(Alan),Adam,Bruno,Jan bi bio Ian eng.(ili bi ga zvali Dzaen???),Julian(isto pisanje drugi izgovor),Gabriel,Ivan(Evan,Ajvan),Victor,August,An ton,Toni,Isak,Kristian(Ameri ce misspelovati svoja,namjerno,kao Chris,Cris,Kris...)...

U mom iskustvu stranci se cak bolje nose s nasim imenima nego mi s njihovim ponekad.A kreteni koji u Marija ne bi vidjeli Maria(spanski je u Americi nezvanicni drugi jezik,osobito na jugu,a francuski relativno poznat na sjeveru zbog Kanade,i oni dobro poznaju imena romanske govorne grupe) ili,jos gore,koji bi namjerno koristili pogresan izgovor zaista su kreteni kojima se ne treba ni baviti ni brinuti.Treba ih poniziti ,jer ti obicno misle da su "super-nacija" i eng. najtezi i najbolji jezik,i da smo mi ostali budale.Moje ime je ovdje "huh??? ",a ipak ga nikad niko nije izgovorio na eng. pogresno,tj.a da ne pita prethodno.Sa njemackim i spanskim govornim podrucjem imala sam jos manje problema,jer je njihov izgovor jos slicniji nasem.Meni su vise problem za bebu imala njihova standardna imena,kao Sebastian,koja oni drukcije izgovaraju.Moj sin ima jedno od univerzalnih imena.
IlBo is offline  
Old 12.06.2003., 12:13   #28
Moj sincic se zove Nikola, zeni se svidjalo Denis

Jednog dana kcer - Ana ili Maja
__________________
Life is like a box of chocolate....
forrest is offline  
Old 13.06.2003., 01:44   #29
Quote:
IlBo kaže:


U mom iskustvu stranci se cak bolje nose s nasim imenima nego mi s njihovim ponekad.A kreteni koji u Marija ne bi vidjeli Maria
Hmmm
prijateljice Marija i Sanja su postale Maridza i Sandza.
Ne mislim da su idioti oni koji u Mariji ne vide mariu. Oni citaju onako kako pise , a pise sa j.
I nema sanse da ce u Maji vidjeti Mayu. Maja postaje Meidza
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 13.06.2003., 01:48   #30
Quote:
sanny kaže:


Mi planiramo nasem bebacu dati ime Antonio-Marko,Antonio-Marco ili Antonio-Luka,svida nam se i jedno i drugo pa cemo da odlucimo soon imamo jos samo 27 dana odluke.



Ovo ce Luka izgovarati fino bar ih vecina gleda ER,pa se nadam.Luke izgovaraju Luk pa da vidimo sto bude od Luka
Samo nemojte Marko-Antonio ili Marco-Antonio

E, da zahvaljujuci ER nitko vise sa Lukom nema problema - svi dodaju ono -a na kraju
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 13.06.2003., 22:11   #31
Ocito mi se tema dopala,pa cu da razvezem pricu za one s vremenm i voljom za to.
Ne slazem se.Diadora.Ljudi koji imaju postovanja prema drugima u prakticnom svakodnevnom zivotu pitaju ako ne znaju kako izgovoriti izvjesno ime ili rijec.Jesi li ti ikad cula Amerikanca da Baha nazove Dzoaen,Sebascan Baek,i sta bi o takvom mislila???
Moje je iskustvo da takve stvari(samovoljno pogresno prozivanje,i ponekad uz podsmijavanje) rade samo arogantni.Stranci i nasi ljudi podjednako.Kao sto rekoh,ja sam ocekivala da moje ime u Americi izgovaraju pogresno,i bila sam vrlo spremna da to dobrocudno prihvatim(a sta oni znaju o nama!ne citam ni ja kineski!).Medutim,niko,NIKO me nije pogresno prozvao,nazvao.Cak su se svi trudili da mi zapamte ime,za iduci put.Jedini drukciji slucaj je jedan arogantni kreten na radiju koji je govorio o nekoj kosarkasici koju on nazva Avana Mandik(Ivana Mandic) na temu glupo i goofy ime.Moje je misljenje da je taj samo pokazao svoju (ne)inteligenciju,(ne)obrazovanje i aroganciju,jer bi i drugi narodi vjerovatno imali svakakve izgovore i asocijace za njegovo ime kad bi htjeli,a oni,Amerikanci,se ponose navodno svojom multi kulturalnom domovinom.Ali neeeee!Cijeli svijet MORA govoriti engleski,takvi pojedinci misle,jer su oni apsolutna elita(po svom neskromnom i pogresnom misljenju).Cinjenica da je engleski u stvari na gramatickoj skali jedan od laksih jezika,ima manje slova,i da i ostali stanovnici svijeta imaju mozak iste velicine,dakle nemaju im se razloga klanjati i prilagodavati oko zasluzenog i nezasluzenog...eh,do njihovih umova to ne dopre nikad.Ti imaju Anti Foreign Intelligence Block built in od rodenja,i treba ih sto prije spustit na zemlju(koja mi se zbog takvih sve manje dopada,pa pretpostavljam da mozemo naci i alternativno rjesenje-mi ostali mozemo na Mars).
Ali moje iskustvo nije zakon,i ne bih se naljutila da mi neko pogresno izgovori ime jer ne zna bolje.Ispravis osobu i idemo dalje.I na kraju,zasto bismo mi imena nase djece i svoja potpuno prilagodavali zemlji u kojoj smo(kad vec moramo potpuno ispustiti imena kao Visnja na pr.),osim ako imamo problema i sami s vlastitim porijeklom?Uostalom,ako je jedno malo "j" toliki problem,vjerujem da ispustanje istog iz rijeci ne bi bilo toliko uvrjedljivo nasoj kulturi.Bilo kako bilo,oni svoju djecu cesto nazivaju po omiljenim roditeljima i rodacima,i mislim da nema razloga da i mi ne uradimo slicno ako nam je od volje.Amerika(i Australija,pa danas dobrim dijelom i zap Evropa) je zemlja sacinjena od stranaca,i danas,moj je utisak,oni cak vise cijene neobicna imena u usporedbi s masom John,Josh,Micheal,Karen,etc.,bas kao sto se vise cijene ljudi sa snaznim karakterom.Osobeno ime daje djetetu preduslov da se istakne vec na prvi pogled.
I kako to da niko ne grijesi u imenima poznatih glumaca stranog porijekla na pr,ako su jadni tako nesposobni da procitaju,zapamte ili primjene logiku pri citanju?Jednostavno,to se lako da nauciti,i postoje samo oni koji hoce i mogu nauciti (ili moraju) i oni koji nece namjerno .I uzgred,njihov problem je upravo to sto oni NE citaju kako pise,nego kako im padne na um.Nasa gramaticka i pravila izgovora se odnose samo na nas jezik,pa ni eng nije drukciji,i ne moze se primijeniti na stranom imenu.Logicno onda onaj ko radi kako hoce,ili nema pojma o zivotu,ili nema respect za nosioca imena i njegovu kulturu.
Mi smo izabrala ime za dijete koje nam se dopalo,a otvorili smo porodicni forum za sugestije, i cita se i izgovara isto,i nije bog zna omiljeno ni kod nas ni kod njih,a srednje ime mu je nase ime,po ocu.Moram priznati da sam se odlucivala do zadnjeg dana,nakon porodaja,kad sam odlucila da mu dodam i srednje ime po ocu,jer je on glavni i odgovorni urednik fantasticnog stvorenjca koje izade iz mene.A zeljela sam u stvari neko malo mastovitije ime sa znacenjem koje bi me oborilo s nogu.Nisam ga uspjela naci.
IlBo is offline  
Old 13.06.2003., 22:21   #32
i jos obicnih univerzalnih koje ne vidjeh iznad:Martin,Albert,Leo(nard).
i,diadora,kakva steta sto nam ne mozes odati to nordijsko ime!izazvala si moju radoznalost.
IlBo is offline  
Old 13.06.2003., 22:49   #33
Ljudi nauce kad zele nauciti - nitko od nasih prijatelja nema problema sa izgovaranjem nasih imena.
Od sluzbenice na salteru ne mozes previse ocekivati ali je mozes ispraviti. Moj sin nema problem nikoga ispraviti i redovito mu zapamte ime pa i kad ga krenu krivo izgovoriti , on ucini onaj "mot" ocima i odmah se sami isprave
A sto se tice popularnih slazem se - jos nisam cula Amera koji je Ivanu Trump nazvao Ajvana.
Kod poznatih i slavnih neobicna su imena - egzoticna, originalna kod obicnih smrtnika - cudna i idu na zivce - kog si vraga kompliciraju zivot
Mada , ovo moram podijeliti imamo dvije sestre u skoli - jedna se zove Shining Star, a druga Moonshine...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 14.06.2003., 12:59   #34
Ja mislim da ovdije u Asutraliji ljudi su ili lijeni ili rude ili jednostavno misle da je ok da citaju onako kao oni misle.
Jasmina (Dasmajna),Jasmin (Dasmin),Ivan (Ajvn),itd.Mislim mene manje vise to zamara,posto svejdno mi je zovi me kako mislis da ti je lakse da izgovoris,nemoj sada zvati me shit i slicno,ali imam toliko nadimka da mi to postaje sada jako simpaticno.

I mislimo ipak da ce se bebac zvati Antonio-Luka samo da najavim da nebi izabrali Marco-Antonio ili Marko-Antonio neide mi to nikako jest da su neki navaljivali da bolje tako zvuci nego Antonio-Marko ili Antonio-Marco.Ma izabrat cemo ono sto nam bude ljepse bilo,a bebac poslije neka bira hoce li biti jedno ili drugo,srecom ima sansu da to cini.

 
Old 17.03.2004., 13:29   #35
Quote:
plavva kaže:
ja brijem da je decko i momentalno mi je najdraze ime luka
ako sam dobro polovila, nije luka.. steta.. meni je luka prekrasno ime.
i dorian, hrm.. fali mi muskih imena.. za curicu: korina, laura, nika, i za sad je to to
adriana mi je lijepo
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 17.03.2004., 18:45   #36
Moje ime amerima nije bas lako za izgovorit ali se trude, a meni ne pada na pamet mjenjati, isto tako jednog dana ako cu imati djecu nazvat cu ih nasim domacim imenima.
 
Old 18.03.2004., 00:36   #37
ah tko je podignul ovu temu

Ja sam u takvoj gabuli sa imenom da bum poludila.
Ljudi vele: nemoj se zivcirati, nesto ces vec smisliti. Pa naravno da budem, ne mogu bebacha ostaviti bezimenog. Ali koje?!?!
Imam jos 5 mjeseci da mu dam dozivotnu presudu
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 18.03.2004., 11:26   #38
ma gle.....postavi to ovako ...izaberi ime i onda pokusaj to producirati u stvarnom zivotu..pri tome mislim...kako ces ga /ju milozvucno ... zazivati kad si ljuta.....

kako ce mu/ joj frendovi u skoli skratiti ime u nick name ....
uostalom.....i kako ce dijete nauciti pisati svoje ime (tesko ili lako)


mm je htio da Patrik bude Patrick u maticnom pa sam ga "odusevljeno " priupitala hoce li ga on uciti potpisivanju tamo sa tri cetiri godine (prva slova i to)...onda je shvatio i odustao....

kcer ima ime po zjenici oka..i to nam i predstavlja..nasa princeza....


(a zasto patrik....zato sto mama obozava nogomet )))))
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Old 18.03.2004., 11:54   #39
Ima moja poznanica sina Patrika.. Slatkica mala
A kcer je Iris, jel?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 19.03.2004., 07:48   #40
Smile

naravno.....mamin ponos,tatina maza
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.