Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 14:19   #101
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Pa nije baš tako, ako ima valjan ugovor o najmu namještenog stana, vidljivo je da stvari nisu njene
jedino tako, mislim da to sama zna ako je takav slučaj, ali mislim da nije
__________________
Gradski mačak ide kroz život : "Per aspera ad astra!",
a seoski : " Kroz čičke do pi... !!!
~hellena~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 19:00   #102
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne ideš u zatvor
oni ovrhu pa se čeka da nešto nasljediš,a u međuvremenu idu kamate
evo pa velim ti da ništa neću prepisati na sebe, nemam roditelje, šta su imali, ostavili su državi jer sam ja bio nepismen i u šumi. a i zamislimo da ih imam, ali u drugoj su državi (naveo sam da imam dvojno državljanstvo). neću se ženiti, tj.zamisli živim u izvanbračnoj zajednici... i šta... Tko će platiti račun? U birokraciju je najbolje što manje ulaziti i što manje toga potpisivati. Ugovori su pljačka, opekao sam se već 3 puta i kreten nikad naučiti. Sva obavezna plaćanja putem ugovora od ljudi traže dobru upućenost u određenu tematiku i preciznost i točnost u plaćanju. Nisu korektni glede dijela ''upućenosti'', u biti da mi je cijela priča prenesena kakva uistinu jest, ne bih ništa ni potpisivao. Ali zato oke, velim, prljave igre, mogu i ja to ako ćemo se igrati Freuda.
egoveritass is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 15:07   #103
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
Pitanje, sto ako se sklopi dogovor za kredit, za koji nisu potrebni jamci, na recimo pet godina, i ti vise ne zelis placat auto? jel ti ga uzmu? ili sto ako ti auto slupas a nemas kasko?kako se to naplacuje?
neces dobit kredit za auto bez kasko osiguranja, a ako ga ne placas naravno da ga uzmu!
tajanstvenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 15:09   #104
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Već postavih ovo pitanje, ali na drugom topicu...
Pa kako vidim da se na ovom topicu bavite ovrhama - evo da i vas pitam...

Ispred CZSS postignuta je Nagodba o uzdržavanju djeteta - obveza uplate minimalnog iznosa na ime uzdržavanja djeteta. Nagodba je automatski ovršni dokument. bilo da CZSS ili ja pokrećemo postupak Ovrhe, a temeljem Nagodbe kao ovršnog dokumenta, postoji problem (kojei JA ne znam riješiti, a CZSS vjerojatno zna i može...zato i inzistiram da upravo CZSS vodi postupak Ovrhe...)

Otac djeteta nije u stalnom radnom odnosu. No uredno podmiruje svoje "obveze spram života": plaća stan, hranu, odjeću, putuje (recimo u London na kazališnu predstavu...)....
Zaradu ostvaruje prevođenjem knjiga, držanjem predavanja, radionica.....

Kako pri pokretanju Ovrhe (na temelju ovršne isprave Nagodbe) navesti nad čime želim se treba izvrši Ovrha.....što navesti????
Da spomenem i da se na ime oca djeteta ne vodi nikakva nekretnina.....

Očito je da vrlo ugodno živi, no tijek novca kao i izvor - ne znam navesti.

Imate li savjet što, kako dalje?
Koji je postupak?
ako nema nekretnine, pokretnine ili bilo kakve prijave na mirovinskom iz koje se vidi da dobiva i od koga neki novac, naplatit ces se gotovo nikako!
tajanstvenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 15:11   #105
Quote:
diamond3 kaže: Pogledaj post
postavio sam pitanje na legalis ali nitko ne odgovara pa evo da pitam Vas ovdje koji vise znate o tome.... naime imam nekoliko kazni neplacenih od prije pola godine, krecu se negdje oko 4000kn, i dolazi meni doma neki dan jedan papir i pise mi da ako neplatim to, jos neke troskove i slicno da ce mi se pokrenuti postupak ovrhe ...i sad mene zanima dali meni oni mogu dignuti novac sa tekuceg a imam na njemu vise novaca od kazene, ali nemam stalnih primanja,
Unaprijed hvala
uzest ce ti onoliko koliko im treba da naplate glavnicu kamate i troškove...
tajanstvenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:20   #106
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Već postavih ovo pitanje, ali na drugom topicu...
Pa kako vidim da se na ovom topicu bavite ovrhama - evo da i vas pitam...

Ispred CZSS postignuta je Nagodba o uzdržavanju djeteta - obveza uplate minimalnog iznosa na ime uzdržavanja djeteta. Nagodba je automatski ovršni dokument. bilo da CZSS ili ja pokrećemo postupak Ovrhe, a temeljem Nagodbe kao ovršnog dokumenta, postoji problem (kojei JA ne znam riješiti, a CZSS vjerojatno zna i može...zato i inzistiram da upravo CZSS vodi postupak Ovrhe...)

Otac djeteta nije u stalnom radnom odnosu. No uredno podmiruje svoje "obveze spram života": plaća stan, hranu, odjeću, putuje (recimo u London na kazališnu predstavu...)....
Zaradu ostvaruje prevođenjem knjiga, držanjem predavanja, radionica.....

Kako pri pokretanju Ovrhe (na temelju ovršne isprave Nagodbe) navesti nad čime želim se treba izvrši Ovrha.....što navesti????
Da spomenem i da se na ime oca djeteta ne vodi nikakva nekretnina.....

Očito je da vrlo ugodno živi, no tijek novca kao i izvor - ne znam navesti.

Imate li savjet što, kako dalje?
Koji je postupak?
S ovrhom vjerojatno nećete ništa postići.

Neplaćanje uzdržavanja je inače kazneno djelo, pa ga lijepo prijavite državnom odvjetništvu i oni će se pozabaviti s time. Onda će morati platiti sve dospjele obroke uzdržavanja s kamatom, a i buduće - ako ne želi završiti u zatvoru.

u praksi to stvarno i funkcionira. Ne vjerujem da će si dozvoliti da završi u zatvoru, posebno ako ima love. Ionako će dug samo rasti.
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:11   #107
Porodiljna naknada i ovrha

3. 8. otvorit će mi doktorica porodiljni dopust, a u firmi će mi raditi obračun plaće za srpanj. Već godinu dana skidaju mi s plaće 1400 kn kao jamcu. Ovo sve govorim zato što sam čula da mi kada se otvori porodiljni dopust ne mogu više skidati s plaće kao jamcu. Zanima me da li je to istina i gdje je to propisano da mogu reći kolegici iz računovodstva.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:06   #108
Ovršni prijedlog,krivo napisano ime ovršenika

Ima li kakvih posljedica napisano krivo ime,u ovom konkretnom slucaju,Vladko umjesto Vlatko?
Pretpostavljam da ne,ali tko pita ne skita
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:12   #109
Quote:
Spinnaker kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih posljedica napisano krivo ime,u ovom konkretnom slucaju,Vladko umjesto Vlatko?
Pretpostavljam da ne,ali tko pita ne skita
naravno da ima veze, ta osoba na toj adresi ne postoji
__________________
Gradski mačak ide kroz život : "Per aspera ad astra!",
a seoski : " Kroz čičke do pi... !!!
~hellena~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:32   #110
Ah zo.Faul.

I kaj sad,svakako se mislio napisati prigovor na taj prijedlog..mislim,da sad u prigovoru pise ono sto se i prvotno mislilo napisati,da HRT ne moze od fizickih osoba naplacivati pristojbu vise od jednog prijemnika,kako navodi i nedavna presuda Prekrsajnog suda u Krku,ili zbog te greske s imenom sad se mijenja plan?
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:34   #111
obavezno napiši prigovor tako da bar ako ništa dobiješ na vremenu i obavezno napomeni grešku u imenu, imam iskustva po tom pitanju
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:48   #112
Dakle,da u prigovoru,uz ovo vec planirano,da po Zakonu o HRT-u Hrt nema pravo naplacivati pristojbu za vise od jednog prijemnika,sto je potvrdio i Sud u Krku,dodam i to da ime nije tocno napisano?
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 21:57   #113
Quote:
Spinnaker kaže: Pogledaj post
Dakle,da u prigovoru,uz ovo vec planirano,da po Zakonu o HRT-u Hrt nema pravo naplacivati pristojbu za vise od jednog prijemnika,sto je potvrdio i Sud u Krku,dodam i to da ime nije tocno napisano?
Da naznači i to u prigovoru, samo pazi da bude u roku, neradni dan ti se ne računa, a gleda se datum kada je predan na poštu, i printaj ga u 3 primjerka.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:34   #114
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Da naznači i to u prigovoru, samo pazi da bude u roku, neradni dan ti se ne računa, a gleda se datum kada je predan na poštu, i printaj ga u 3 primjerka.
Nije točno da se neradni dan ne računa.

Neradni dani se računaju kao i ostali u protek roka, jedino ako je zadnji dan roka neradni dan onda se taj dan "ne računa" već se rok produžuje za još jedan dan.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:37   #115
Exclamation

Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Nije točno da se neradni dan ne računa.

Neradni dani se računaju kao i ostali u protek roka, jedino ako je zadnji dan roka neradni dan onda se taj dan "ne računa" već se rok produžuje za još jedan dan.
to sam i mislila, sorry, samo nisam objasnila
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:39   #116
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
obavezno napiši prigovor tako da bar ako ništa dobiješ na vremenu i obavezno napomeni grešku u imenu, imam iskustva po tom pitanju
Samim protekom vremena ovršenik (dužnik) malo šta dobiva, već više gubi, jer mu protekom vremena, samo teku kamate i dug se povećava.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:47   #117
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Samim protekom vremena ovršenik (dužnik) malo šta dobiva, već više gubi, jer mu protekom vremena, samo teku kamate i dug se povećava.
znam to, dobro mi je poznato, to je u smislu ako ne napiše prigovor...tada se stvar ubrzavaproučila ja ovršni zakon....
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 19:05   #118
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
znam to, dobro mi je poznato, to je u smislu ako ne napiše prigovor...tada se stvar ubrzavaproučila ja ovršni zakon....
Kako misliš da se ubrzava???

Samim ulaganjem prigovora (bez neke posebne osnove) se rješenje o ovrsi stavlja van snage i postupak se nastavlja na sudu kao parnični, i onda treba čekati ročište, pa presudu, pa ako se uloži žalba i drugostupnjsku odluku...a cijelo vrijeme dužniku teku kamate.... i na kraju se dug bar utrostruči...

Tako da te ne kužim, šta misliš da se ulaganjem prigovora ubrzava??
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:04   #119
Ovrha

Postovanje!

Stigao mi je doma PRIJEDLOG ZA OVRHU zbog neplacanja pauka odnosno odvozenja vozila u Strojarsku.
Posto se ne smatram krivimjer auto je bio parkiran u Hebrangovoj ulici i kako pise u papirima "onemogucio pristup drugom vozilu ili izlazak nekom vec parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu". Posto se ne smatram krivim jer je od mog auta bilo nesto vise od 2m do rubnjaka i time nisam zaprijecio put kolnom izlazu iz zgrade,a samim time nisam smetao niti autu koji bi se eventualno parkirao kraj mene,a tada bi on bio direktno ispred ulaza i zaprijecio ulaz.Znaci s desne strane auta nije bilo nikoga,vjerojatno je neko od stanara zvao pauk.
Posto vidim da imam pravo podnjeti prigovor zanima me da mi neko napise dal mi se isplati ici s Zagrebparkingom u spor ili eventualno kaj bi bilo pametno navesti u zalbi.
Unaprijed se zahvaljujem !

P.S. Zanimljnivo je da se taj Zagrebparking siri Zagrebom kao tumor.Jasno mi je da dizu po centru i uzem dijelu centra grada,al prosli tjedan digli auto u Malesnici. Ocito Kraljevicu nije dosta love.
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:28   #120
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Postovanje!

Stigao mi je doma PRIJEDLOG ZA OVRHU zbog neplacanja pauka odnosno odvozenja vozila u Strojarsku.
Posto se ne smatram krivimjer auto je bio parkiran u Hebrangovoj ulici i kako pise u papirima "onemogucio pristup drugom vozilu ili izlazak nekom vec parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu". Posto se ne smatram krivim jer je od mog auta bilo nesto vise od 2m do rubnjaka i time nisam zaprijecio put kolnom izlazu iz zgrade,a samim time nisam smetao niti autu koji bi se eventualno parkirao kraj mene,a tada bi on bio direktno ispred ulaza i zaprijecio ulaz.Znaci s desne strane auta nije bilo nikoga,vjerojatno je neko od stanara zvao pauk.
Posto vidim da imam pravo podnjeti prigovor zanima me da mi neko napise dal mi se isplati ici s Zagrebparkingom u spor ili eventualno kaj bi bilo pametno navesti u zalbi.
Unaprijed se zahvaljujem !

U prigovor možeš napisati ovo što si napisao ovdje. Da li ćeš na kraju uspjeti, to ti ovako nitko ne može reći, ali ako izgubiš spor računaj na troškove postupka i kamate. Inače, dobio si rješenje o ovrsi, a ne prijedlog. Ako uložiš prigovor sud će ga ukinuti i zakazati ročište pa ćeš tamo dokazivat da nisi kriv. ZG-parking vjerojatno ima fotografiju na kojoj se vidi kako si parkirao.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.