Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 11:35   #1961
Puno hvala na odgovoru!
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 11:59   #1962
jedno pitanje, koji je najkasniji rok za dobit potvrdu kod maticara za vjersko sklapanje braka, jer ne zivimo u hrvatskoj a dolazimo najvjerovatnije tek tjedan dana prije samih svatova....
__________________
znam da nisam anđeo...ali vjeruj mi ako neznaš tko sam ja...ljubav zna...
zbunjena*85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 12:07   #1963
nasla sam odgovor na svoje pitanje hvala))))
__________________
znam da nisam anđeo...ali vjeruj mi ako neznaš tko sam ja...ljubav zna...
zbunjena*85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 22:09   #1964
Ako se vjenčamo u jednom gradu da li ćemo moći podizati bez problema vjenčani list u drugom gradu?
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 20:40   #1965
Quote:
zbunjena*85 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, koji je najkasniji rok za dobit potvrdu kod maticara za vjersko sklapanje braka, jer ne zivimo u hrvatskoj a dolazimo najvjerovatnije tek tjedan dana prije samih svatova....
što se tiče matičara možete se vjenčat i isti dan, ali svakako treba razgovarat i dogovorit se sa svećenikom, on ima neka svoja pravila..
matičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 20:42   #1966
Quote:
illy ema kaže: Pogledaj post
Ako se vjenčamo u jednom gradu da li ćemo moći podizati bez problema vjenčani list u drugom gradu?
DA, cijeli teritorij Republike Hrvatske povezan je u jedinstvenom sustavu, to znači da se bilo koji dokumenat od matičara može podići u bilo kojem matičnom uredu, naravno nakon što je izvršen temeljni upis u matice, prijava rođenja, sklapanja braka, prijava smrti...
matičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 11:29   #1967
Može jedno pitanje, uz ispriku ako sam gdje previdjela odgovor...
Da li je za crkveno vjenčanje potrebna otpusnica iz moje župe ako bi se vjenčali u župi zaručnika..moj župnik jako komplicira, pa bi ovako bilo lakše...
I još nešto, da li imate kakva saznanja kako se svećenici (znam da nije mjerodavno, ovisi o njima, ali općenito) nose sa vjenčanjem samo s kumovima bez ikakve pompe, samo sakrament i gotovo...
Nikako da se odlučimo da li matičar ili crkveno vjenčanje...
Hvala
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:50   #1968
Maticar, ako sam dobro shvatila... sada mozemo u bilo kojem maticnom izvaditi svoje papire? Ne zivimo u istim gradovima i mislila sam da svaki mora u svoj maticni... ako ne mora, super
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 22:47   #1969
Na Središnjem državnom portalu piše (za građanski brak):

Quote:
Potrebni dokumenti

Za sklapanje braka potrebne su sljedeće isprave:
izvadak iz matice rođenih (ne stariji od tri mjeseca)
potvrda o slobodnom bračnom stanju (ako je izvadak iz matice rođenih stariji od tri mjeseca)
odluka suda o dopuštenju sklapanja braka (ako brak sklapa maloljetnik stariji od 16 godina).

Izvadak iz matice rođenih i potvrdu o slobodnom bračnom stanju podižete u matičnom uredu gdje ste upisani u maticu rođenih. Matičaru se obvezno daju na uvid i isprave o identitetu i dokaz o državljanstvu. To su u pravilu osobna iskaznica, putovnica, a ovisno o pojedinačnom slučaju, matičar može tražiti i druge

Pitanja:

Ako mi u putovnici pise drzavljanstvo, treba li mi domovnica?
Znam da je rečeno da se izvadak iz matice rođenih može podici bilo gdje, ali moram provjeriti, je li to tocno? Naime, nema mi smisla recenica Izvadak iz matice rođenih i potvrdu o slobodnom bračnom stanju podižete u matičnom uredu gdje ste upisani u maticu rođenih.
Moze li se taj izvadak isprintati sa gov.hr?
Sto je sa svjedocima? Kad prijavljujemo vjencanje, moramo reci tko ce biti svjedoci i to je to?
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 00:02   #1970
Za prijavu svjedoka kazes njihovo ime, prezime i adresu prebivalista. Neki traze i kopije osobnih iskaznica pa ih uzmi za svaki slucaj.

Mi smo nosili kopije domovnica pa nisam sigurna moze li putovnica, a ne znam tocno ni info za vadjenje dokumenata.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 20:44   #1971
Nama nista nije trebalo, ni kopije osobnih od kumova ni nase domovnice, bili kod maticara u utorak.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:54   #1972
Quote:
Hera kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje, uz ispriku ako sam gdje previdjela odgovor...
Da li je za crkveno vjenčanje potrebna otpusnica iz moje župe ako bi se vjenčali u župi zaručnika..moj župnik jako komplicira, pa bi ovako bilo lakše...
I još nešto, da li imate kakva saznanja kako se svećenici (znam da nije mjerodavno, ovisi o njima, ali općenito) nose sa vjenčanjem samo s kumovima bez ikakve pompe, samo sakrament i gotovo...
Nikako da se odlučimo da li matičar ili crkveno vjenčanje...
Hvala
Otpusnica pod tim nazivom ne, ali KRSNI LIST-dokaz o tome da ste kršteni u vašoj župi te da niste sklapali brak do sada, OBAVEZNO NOSITE U ŽUPU U KOJOJ ŽELITE SKLAPATI BRAK. Svatovi nisu obveza, važni su mladenci i kumovi.
A vaša odluka nek bude onakva kako se osjećate, ako ste vjernici-naravno da ćete ići u crkvu, ali ako niste onda bolje da idete samo k matičaru. Ja neznam vaše stavove o vjeri, nemojte to radit samo zato što drugi to žele, pitajte se dali vi to želite?
matičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:58   #1973
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Na Središnjem državnom portalu piše (za građanski brak):




Pitanja:

Ako mi u putovnici pise drzavljanstvo, treba li mi domovnica?
Znam da je rečeno da se izvadak iz matice rođenih može podici bilo gdje, ali moram provjeriti, je li to tocno? Naime, nema mi smisla recenica Izvadak iz matice rođenih i potvrdu o slobodnom bračnom stanju podižete u matičnom uredu gdje ste upisani u maticu rođenih.
Moze li se taj izvadak isprintati sa gov.hr?
Sto je sa svjedocima? Kad prijavljujemo vjencanje, moramo reci tko ce biti svjedoci i to je to?
Izvadak podižete u uredu u kojem ćete prijaviti vjenčanje, domovnica nije obvezna jer matičar ima uvid u knjigu državljana i tamo će pogledati gdje ste i pod kojim brojem upisani, a osobna iskaznica vam treba kao identifikacijska isprava, za kumove može kopija O.I. da se utvrdi da su punoljetni i njihovo prebivalište. a potvrda o slobodnom bračnom stanju je dokumenat uz izvadak za sklapanje braka u inozemstvu! za RH ne treba.
matičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:00   #1974
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Maticar, ako sam dobro shvatila... sada mozemo u bilo kojem maticnom izvaditi svoje papire? Ne zivimo u istim gradovima i mislila sam da svaki mora u svoj maticni... ako ne mora, super
DA, od 01.01.2014. svi matični uredi u RH su povezani i vadite dokumente gdje želite
matičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:33   #1975
Quote:
matičar kaže: Pogledaj post
Za 06.09. u rikverc izračunajte minus 45 dana i to je to -1. dan kad je moguća prijava vjenčanja 24.07.2014.
Pozdrav,

Ja sam išla računati također u rikverc 45 dana i stalno mi ispada 23.07. Pa provjeravam jel može 23.07. ili baš mora 24.07.?

Znam da je jedan dan razlike, ali zbog nekih razloga želimo to što prije obaviti.

Koliko traje obred? Da znam napraviti raspored zbog fotkanja i slično. I može li se kasnije pomicati 15-30 minuta gore-dolje, ako skužimo da smo se zeznuli?

Hvala!
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 12:52   #1976
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ja sam išla računati također u rikverc 45 dana i stalno mi ispada 23.07. Pa provjeravam jel može 23.07. ili baš mora 24.07.?

Znam da je jedan dan razlike, ali zbog nekih razloga želimo to što prije obaviti.

Koliko traje obred? Da znam napraviti raspored zbog fotkanja i slično. I može li se kasnije pomicati 15-30 minuta gore-dolje, ako skužimo da smo se zeznuli?

Hvala!
Koji datum ti je vjenčanje?

Mi idemo 28.7. se prijaviti za 6.9.
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:13   #1977
Nas dvije imamo isti datum, sjećaš se?

EDIT: Sad sam zvala matični ured i gospođa mi je rekla da možemo doći 21.07.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 17.07.2014. at 13:18.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 19:48   #1978
Pozdrav svima! Imam i ja jedno pitanje pa ako mi moze bilo tko u najkracem roku odgovoriti.
Zivim s deckom u Austriji, oboje smo Hrv.drzavljani. Iako smo se planirali vjencat tek za dvije-tri godine, ispalo je da cemo to morati uciniti vec sada.
Nije nimalo romantican taj razlog uranjenog vjencanja, ali nadam se da cete mi usprkos tomu pomoci.
Naime, decko je zaposlen vec godinama u Austriji, a ja sam se nedavno preselila k njemu jer vodit vezu na daljinu vise nije imalo smisla. (Nakon 3 godine
Nakon sto mi je moja firma iz Zga omogucila premjestaj u istu firmu gore, pocela sam ganjat sve potrebne papire kako bih sto prije pocela raditi. U firmi mi je obecano bilo da ce sve dozvole biti sredjene do 01.09. i da tada startam s poslom. Medjutim, ipak se pojavio problem i za najbitniju- radnu dozvolu se moram izboriti sama, a kako mi se iskreno neda vise dugo cekati i hodati od institucije do institucije za taj jedan papir, odlucila sam se udat i preko decka ju dobit.
E sad, kako se sve izdesavalo brzo i sokiralo me sto do radne dozvole nisam dosla na zeljeni nacin, trebala bih se udat sto prije kako bih 01.09. nesmetano pocela raditi jer ovaj posao vec dugo ,,ganjam,, i zao mi je da mi propadne. Pa eto, ako netko zna u kojem najkracem roku bi nas maticar mogao vjencati, ako se u ponedjeljak prijavimo? Na godisnjem smo dva tjedna i u ponedjeljak dolazimo u Zg pa jel bi to moglo biti u ta dva tjedna rijeseno ako naravno lijepo objasnimo zasto. Brzo brzo mi odgovorite. Hvala!!
InnaMallena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 11:50   #1979
Nisam sigurna bas da je objasnjenje "udajem se zbog radne dozvole" legalno....ne osudujem, samo kazem da se moze desiti da vas maticar ne zeli vjencati. Ja bih radije probala s objasnjenjem da on radi u austriji i nije mogoa dobiti godisnji za prijavu vjencanja na vrijeme
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 10:21   #1980
Imamo pitanje vezano za krsni/slobodni list. Isla sam po navedeno u zupu u kojoj sam krstena. Dobila sam samo jedan papir- krsni list, a na dnu je svecenik napisao da sam slobodnog stanja.
Jucer je dragi vadio svoj i dobio je dva papira- posebno krsni, posebno slobodni list. Trebam li i ja imati dva?
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.