Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 18:59   #61
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
oprosti, ali burza je upravo to što ti tvrdiš da nije
Bas mi je drago da si me prosvijetlio.

Sad znam da se na tvoje upise nema potrebe uopce osvrttati jer nemas pojma.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:10   #62
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago da si me prosvijetlio.

Sad znam da se na tvoje upise nema potrebe uopce osvrttati jer nemas pojma.
hvala, hvala i drugi put

i nemoj se osvrtati na moje postove, da slučajno ne naučiš pokoje novo slovo
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:56   #63
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
oprosti, ali burza je upravo to što ti tvrdiš da nije
Tek zato sto se pravis pametan, pa da ne ostane otvoreno pitanje za one koji ne znaju:
Quote:
http://www.investopedia.com/terms/z/zero-sumgame.asp kaže:
...A stock market, however, is not a zero-sum game because wealth can be created in a stock market.
...
Imas li jos koje novo slovo za mene?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:40   #64
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Tek zato sto se pravis pametan, pa da ne ostane otvoreno pitanje za one koji ne znaju:


Imas li jos koje novo slovo za mene?


da, još najmanje pola abecede
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 02:43   #65
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
to je samo uvjetno točno, ovisno od uvjeta poslovanja
Neću pametovat jer mi ekonomija i financije nije struka, samo hobi. Naravno generalizirao sam, ima svakakvih fondova koji ulažu u sve i svašta i svugdje po svijetu. Jedino kao laik primjećujem ovo: kad je korekcija padaju svi (čitaj 95%) fondova tako da u stvarnosti ne vidim nikakvu razliku među njima i laički tvrdim da je sve to još uvijek ista košara.

A moram primjetiti da si tamjane došao ovdje u korekciji raspoložen da svima držiš lekcije...Računam da ćeš sa korekcijom i ti otići..
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:24   #66
Da se i ja malo ukljucim,
Novac mozete ulagati direktno u dionicu-e. Rizik diverzificirate vecim iznosom i ulaganjem u veci broj dionica. Jos vise ga divezificirate ulaganjem u fondove (tj. oni, fond manageri, ga diverzificiraju za vas). Slijedeci mali korak u diverzifikaciji je ulaganje u veci broj razlicitih fondova. A naravno rizik najvise diverzificirate ulaganjem i u ostale oblike stednje. Naravno, kao i u svemu u zivotu, visina prinosa je obrnuto proporcionalna riziku ili kako narodna kaze, bez rizika nema ni profita. Nacin ulaganja ovisi o individualnoj osjetljivosti-sklonosti riziku.
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:32   #67
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Da se i ja malo ukljucim,
Novac mozete ulagati direktno u dionicu-e. Rizik diverzificirate vecim iznosom i ulaganjem u veci broj dionica. Jos vise ga divezificirate ulaganjem u fondove (tj. oni, fond manageri, ga diverzificiraju za vas). Slijedeci mali korak u diverzifikaciji je ulaganje u veci broj razlicitih fondova. A naravno rizik najvise diverzificirate ulaganjem i u ostale oblike stednje. Naravno, kao i u svemu u zivotu, visina prinosa je obrnuto proporcionalna riziku ili kako narodna kaze, bez rizika nema ni profita. Nacin ulaganja ovisi o individualnoj osjetljivosti-sklonosti riziku.

ovisno o kojima dionicama pričaš...ak pričaš o našim domačima, ne vidim neku posebnu diverzifikaciju tu...jel kad padaju padaju sve........samopitanje je koliko i koliko im treba da se oporave i ponovo uzlete. isto je s fondovima

s ostalim se u principu slažem. unatoč spektakularnim prinosima nisam sve utukao u fondove; plaćam IIIstup, stambenu i imam neš oročeno

nekako mi sve ovo izgleda too good to be true.........iako ću se vjerojatno jednog dana lupati po glavi što nisam jamio dok se moglo....

oprez je majka mudrosti.......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:15   #68
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ovisno o kojima dionicama pričaš...ak pričaš o našim domačima, ne vidim neku posebnu diverzifikaciju tu...jel kad padaju padaju sve........samopitanje je koliko i koliko im treba da se oporave i ponovo uzlete. isto je s fondovima

s ostalim se u principu slažem. unatoč spektakularnim prinosima nisam sve utukao u fondove; plaćam IIIstup, stambenu i imam neš oročeno

nekako mi sve ovo izgleda too good to be true.........iako ću se vjerojatno jednog dana lupati po glavi što nisam jamio dok se moglo....

oprez je majka mudrosti.......
Slazem se,
pod diverzifikacijom rizika vecim brojem razlicitih dionica sam mislio na uprosjecavanje rasta i pada,tj. nisi izlozen samo jednoj dionici. Slicno kao i kod kontinuiranog uplacivanja u fond gdje kupujes udjele i kad su ˝skupi˝i kad su ˝jeftini˝.
Ja lupam glavom sto nisam poceo trgovati prije dvije godine i ne bi volio lupati glavom nakon dvije godine (bilo zato sto nisam dovoljno ulozio, bilo zato sto sam ulozio sve a nisam trebao), ali nitko ne zna sto ga ceka u buducnosti, samo mjena vječna jest
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:56   #69
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ovisno o kojima dionicama pričaš...ak pričaš o našim domačima, ne vidim neku posebnu diverzifikaciju tu...jel kad padaju padaju sve........samopitanje je koliko i koliko im treba da se oporave i ponovo uzlete. isto je s fondovima

s ostalim se u principu slažem. unatoč spektakularnim prinosima nisam sve utukao u fondove; plaćam IIIstup, stambenu i imam neš oročeno

nekako mi sve ovo izgleda too good to be true.........iako ću se vjerojatno jednog dana lupati po glavi što nisam jamio dok se moglo....

oprez je majka mudrosti.......
nikad ne padaju sve.. da bolje pratis burzu, primijetio bi to i sam..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:57   #70
p.s. ponavljanje je majka mudrosti
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:15   #71
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
Neću pametovat jer mi ekonomija i financije nije struka, samo hobi. Naravno generalizirao sam, ima svakakvih fondova koji ulažu u sve i svašta i svugdje po svijetu. Jedino kao laik primjećujem ovo: kad je korekcija padaju svi (čitaj 95%) fondova tako da u stvarnosti ne vidim nikakvu razliku među njima i laički tvrdim da je sve to još uvijek ista košara.

A moram primjetiti da si tamjane došao ovdje u korekciji raspoložen da svima držiš lekcije...Računam da ćeš sa korekcijom i ti otići..
Interesantno kako netko unatoč vlastitoj samokritici, izraženoj u podebljanom djelu posta, ipak nađe mjesta za kritiku i diskreditiranje drugih, bez obzira tko su i što su

Ja bogme računam na tvoju ispriku
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:27   #72
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
nikad ne padaju sve.. da bolje pratis burzu, primijetio bi to i sam..
u pravu si, u čet. kad je poela korekcija.....sve su pale osim moje medike koju imam u našoj igri...ona je začudo skočila čitavih 6%
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 00:27   #73
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
Interesantno kako netko unatoč vlastitoj samokritici, izraženoj u podebljanom djelu posta, ipak nađe mjesta za kritiku i diskreditiranje drugih, bez obzira tko su i što su

Ja bogme računam na tvoju ispriku
Dobro Tamjane onaj zadnji dio je bio više u šali (vidi smajlić). Ako si ga ozbiljno shvatio (a vidim da sve preozbiljno shvaćaš) ispričavam se. Ja osobno volim nove ljude, i sam sam relativno novi na ovom forumu i nemam problema sa prihvaćanjem..Cijenim kad je netko iskren i svoj a vidim ti pokušavaš.. Izgleda da i imaš nekog znanja o ovim temama...zato samo piši i bez uzrujavanja i nepotrebnih tenzija. Za svakog je vrijeme najbolji sudac...
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 23:46   #74
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
Dobro Tamjane onaj zadnji dio je bio više u šali (vidi smajlić). Ako si ga ozbiljno shvatio (a vidim da sve preozbiljno shvaćaš) ispričavam se. Ja osobno volim nove ljude, i sam sam relativno novi na ovom forumu i nemam problema sa prihvaćanjem..Cijenim kad je netko iskren i svoj a vidim ti pokušavaš.. Izgleda da i imaš nekog znanja o ovim temama...zato samo piši i bez uzrujavanja i nepotrebnih tenzija. Za svakog je vrijeme najbolji sudac...

zahvaljujem

cijenim što tovrsne kritike prepuštaš vremenu, ali bih te želio upozoriti da je i vrijeme dobar saveznik samo ako si na pravoj strani, barem što se financija tiče
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 01:07   #75
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
zahvaljujem

cijenim što tovrsne kritike prepuštaš vremenu, ali bih te želio upozoriti da je i vrijeme dobar saveznik samo ako si na pravoj strani, barem što se financija tiče
Nadam se da jesam na pravoj strani, barem se trudim.. Ali nažalost to saznamo obično tek na kraju..
Iako je offtopic kad već potežeš baš me zanima tvoj portfelj..
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 16:44   #76
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
Nadam se da jesam na pravoj strani, barem se trudim.. Ali nažalost to saznamo obično tek na kraju..
Iako je offtopic kad već potežeš baš me zanima tvoj portfelj..

- napisao sam već jednom, kao da sam upravo tada napravio največu pogrešku
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 17:46   #77
Ja bih u ovom trenutku kupio petrokemije za 100.000 kuna po 290 kn per šer, a ostalih 100.000 kuna bih pičnuo na transadriju ako može ispod 10.000 kn.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:03   #78
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ja bih u ovom trenutku kupio petrokemije za 100.000 kuna po 290 kn per šer, a ostalih 100.000 kuna bih pičnuo na transadriju ako može ispod 10.000 kn.
Daa? A zasto bas njih? Jer si tako cuo od susjede ili imas neko objasnjenje?
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:41   #79
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Daa? A zasto bas njih? Jer si tako cuo od susjede ili imas neko objasnjenje?
Što se Petrokemije tiče, ona je bila gubitaš jer joj država nije mogla omogućiti plin tijekom zimskih mjeseci. Sad je napravljen plinovod, a svi gubici Petrokemije koji su nastali u međuvremenu su sanirani kroz državnu dokapitalizaciju. Ovaj kvartal je prvi nakon dugo godina u kojem je PTKM poslovala pozitivno, i to je trend koji će se izgleda nastaviti. Dogodio se trenutak obrata u poslovanju.

Donekle slična situacija je i s Transadrijom. Ona je na osnovu špekulacija krajem prošle godine bila na all time high od 11.800 kuna, da bi potom spala na nekih 6.000 zbog medijskih napisa o špekulacijama.

No, ispostavilo se da su špekulacije o udjelu u Toweru u Rijeci ipak istinite, kao što je istinit i podatak o mnogim nekretninama u vlasništvu Transadrije.

Uglavnom, glavni prekret u TNSA je u oglašavanju Uprave. Uprava je shvatila da transparentnost nije ništa loše. Zarada od Towera je prilično velika, prošlogodišnja zarada TNSA je osam puta veća od one iz 2004. godine, prije par dana sklopili su dosta velik ugovor s Petrokemijom, u ovom kvartalu bit će prikizana i dobit od prodaje Kvarner banke, tako da bi zarada u prvom kvartalu 2007. godine trebala nadmašiti cjelokupnu zaradu iz 2006. godine.

Projekt Towera je pokrenut još prije desetak godina i sad se pokazuje koliko je to dalekovidan potez bio. Usput, Riječka luka iz godine u godinu poveća promet (danas je bio članak o tome u Vjesniku), i sve to trebalo bi pozitivno utjecati na dionicu.

Mnogi su se na njoj opekli (oni koji su prije potvrde kupovali iznad 10.000 kn) i zbog toga je tržište oprezno, što je dobro, je se stigne nadokupiti.

Ovo ni u kojem slučaju nije nagovor na kupnju te dvije dionice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 07:39   #80
Nisam bas nesto posebno proucavao ove dvije dionice ali vec na prvi pogled ovo sto si napisao i nisu bas neki argumenti. Nije bas tako jednostavna situacija oko petrokemije; bila gubitas jer nije imala plin, dobila plin i sada je pocelo zlatno doba.
Transadrija je tobogan dionica, jedna od najspekulativnijih dionica na trzistu (a istovremeno se smanjuju udjeli top10 dionicara)
Uostalom sve napisano je vec ukljuceno u cijenu osim rezultata za 1Q.
Ali sve to zajedno nije ni bitno jer ce vjerojatno obje dionice kroz odredeni vremenski period rasti jer nam je takvo cijelo ovo western trziste.
Ovo nije nagovor da se ne kupe ove dvije dionice ali ne vjerujem da bi itko tko ima 200 000kn "pičnuo" lovu u njih dvije osim ako mu je to visak kapitala
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.