Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 17:16   #81
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Mislim da me nitko nije shvatio.Nije problem u misi ni odslušati misu,nego je problem u tome što se u to vrijeme drži pjevana misa koja traje minimalno sat i pol,a to mi je previše da beba od dva mjeseca bude u hladnoj katedrali.Ako odemo bez njega,to nije to!
onda zatraži od svećenika da krštenje bude na misi koja nije pjevana i ne traje tako dugo. imaš pravo na to. a i svaka razumna osoba (iskreno se nadam da je taj svećenik razumna osoba) će shvatiti i razumijeti (glede dvomjesečne bebe).
ja bi napravila to na tvom mjestu. ne mora krštenje biti na najsvečanijoj misi...može biti na večernjoj koja je kraća. nitko ti to ne može zabraniti.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:18   #82
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Glede 100kn i svega što se traži: vi kao kršćani tražite od jedne zajednice "uslugu", e pa svatko tko je član neke zajednice treba duhovno i materijalnu ulagati u istu. Kao što ulažeš u svoju obitelj, tako ulažeš u svoju vjersku obitelj.
Najjadnije mi je kad se netko pojavi u crkvi kad nešto treba, ništa ne ulaže u nju, ni na izgradnju župe kao zajednice ni na materijalnu izgradnju i onda još prigovori.
Što misliš, kako se plaća struja, voda, grijanje, šišanje trave oko crkve, popravci instalacija, krova... Država daje pare za plaću, a ne za održavanje objekta.

to je to.brazda je sve rekla.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:18   #83
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Misa traje sat vremena, a ako će trajati sat i pol znači da će je imati kardinal/biskup, da je vrlo svećana, i da bude svega malo dugačkoga, a onda je pitanej zašto se pristali/htjeli krštenje na svečanoj misi?
Drugo, crkve imaju sakristiju i komotno možete tamo otići ako će dijete praviti probleme.

Uskrsni ponedjeljak,biskup vodi misu.....Da,malo duže.
Samo sam htjela reći kako to kod nas ide.Ionako se neće krstiti pod tom misom,nego će ga svećenik krstiti nakon nje.
Jel može sad prestati napad na mene!
Kao da sam došla na neku kršćanski www i izjavila da sam ateista i popljuval vjeru.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:19   #84
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Ne znam kako kod vas,ali kod nas se krštenje obavlja nevezano za misu.Ma nije ni problem otići na misu,ali kad mi je počela nabrajati šta bi sve trebali.....zavrtilo mi se u glavi,a stvari koje nisu vezane ua vjeru nego financije.
Brat mi je na selu i tamo se to sve organizira puno jednostavnije!
istina, misa nije "obavezna". moja sestra je svoje krstila "van mise".
al ja bih radije da to bude pod misom, posebno ak se zna da je krštenj uvod u kršćansku zajednicu...(koja je prisutna na misi)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:22   #85
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Uskrsni ponedjeljak,biskup vodi misu.....Da,malo duže.
Samo sam htjela reći kako to kod nas ide.Ionako se neće krstiti pod tom misom,nego će ga svećenik krstiti nakon nje.
Jel može sad prestati napad na mene!
Kao da sam došla na neku kršćanski www i izjavila da sam ateista i popljuval vjeru.
sad sam skužila da si iz đakova.
da...marin će ti poprilično odužit misu...ipak je uskrni ponedjeljak (mladi uskrs a od davnina su se na taj dan ljudi krstili posebno svečano.
kapelana đakovačke katedrale poznam jako dobro i super je tip, pa pitaj njega jel može krštenje na onoj jutarnjoj ili večernjoj misi koju ne predvodi biskup.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:42   #86
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Kao da sam došla na neku kršćanski www i izjavila da sam ateista i popljuval vjeru.
Nemoj se ljutit ali ti i Zmijica ste upravo tako zvucale. Ne ide vam se na misu, ne vjerujete u boga a ipak krstite djecu reda radi iako tu djecu ne namjeravate odgajati u krscanskom duhu. Ko da je krstenje i zavjetovanje na pripadnost crkvi samo neka ukrasna figurica koja eto nit smeta nit koristi.
I to ti kaze osoba koja ne ide u crkvu i nije krstila dijete.
Nije mi jasno zasto?
Zbog ljudi i obicaja
Iz katolicke sam obitelji i isla sam na vjeronauk i u crkvu javno kad su se drugi bili u partiji. Vidis, sad mi pada na pamet da oni mozda nisu htjeli biti u partiji ali su bili zbog ljudi i obicaja
Iz svojih razloga sam se udaljila iz crkve, ne zelim imati posla s tom institucijom. Roditelji padaju u nesvjest kad cuju da mala ne ide na vjeronauk da se nece pricestiti ali to je odluka mog muza i mene i nema se tko tu mijesati, ni rodbina ni susjedi.
Nit me hrane nit me oblace.
Ovo sto radite ti, Zmijica i vama slicni je licemjerno do bola. I onda se poslije cudite kad se izglasavaju zakoni koji klince uce da je samozadovoljavanje grijeh i padate u nesvjest od muke. A time sto ste se uclanile u crkvu pripadate toj organizaciji i red je da postujete njihove norme i zakone.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:20   #87
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Glede 100kn i svega što se traži: vi kao kršćani tražite od jedne zajednice "uslugu", e pa svatko tko je član neke zajednice treba duhovno i materijalnu ulagati u istu. Kao što ulažeš u svoju obitelj, tako ulažeš u svoju vjersku obitelj.
Najjadnije mi je kad se netko pojavi u crkvi kad nešto treba, ništa ne ulaže u nju, ni na izgradnju župe kao zajednice ni na materijalnu izgradnju i onda još prigovori.
Što misliš, kako se plaća struja, voda, grijanje, šišanje trave oko crkve, popravci instalacija, krova... Država daje pare za plaću, a ne za održavanje objekta.
O, jadna ta sirotinjska crkva Kad plaćam, ulazem li ja to i u novi vozni park koji voze. Bas sam se danas trkala s casnom koja je projurila kraj mene u novom golfu.
leona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:27   #88
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
O, jadna ta sirotinjska crkva Kad plaćam, ulazem li ja to i u novi vozni park koji voze. Bas sam se danas trkala s casnom koja je projurila kraj mene u novom golfu.

A ipak si svoje dijete odlucila uclaniti u tu ustanovu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:28   #89
Quote:
AgentSmith kaže: Pogledaj post
> ja sam osobno prema instituciji crkve jako negativno postavljen)

Pa mislim da bi u tom slucaju bilo licemjerno krstiti djete i mislim da bi to tebi kao covjeku, i ocu napravilo vise stete u zivotu nego koristi.
Kako ces objasniti sinu zasto sjedis na dvije stolice? Sto ce tvoj sin nauciti iz toga?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:34   #90
Buduci mi je bratic (uz to i i jako dobar prijatelj) svecenik i citava obitelj su vjernici, dijete ce biti krsteno.
Dragi i ja smo - ako to nije zastarjeli termin - agnostici.
Imamo dobre veze s crkvom, ali odgajt cemo ih u skladu s nasim vjerovanjima.

Vjerojatno ce prve razrede pohadjati u nekoj od protestanskih skola jer zelim da dobiju osjecaj za krscanstvo, ali ne zelim da ih ono sputava u zivotu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:44   #91
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
A ipak si svoje dijete odlucila uclaniti u tu ustanovu
Jesam, iz sasvim sebicnih razloga. Zbog djeteta mogu biti i licimjerna ako treba, jer posljednje sto zelim je da dijete pati i ima problema zbog mojih stavova. Na kraju krajeva, mozda on sutra bude razmisljao sasvim drugacije i ja cu mu pruziti sve sto mogu, a odluka ce biti njegova.
leona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:45   #92
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Mi imamo krštenje u ponedjeljak.Ne zato što smo veliki vjernici,nego što je to kod nas nekako logičan slijed stvari.
Vjerujem u Boga,molim mu se jako često,ali u Crkvu ne idem.
Ako je Bog svuda oko nas,zašto mu se ne možemo moliti u intimi našeg doma?!
Zato što ne idu oni čike s košaricama za milodar!

Jučer smo baš ja i mm išli sve dogovoriit za krštenje i naravno odmah morali dati 100 kn za lukno.Godišnje je toliko po bračnom paru.Do sada to nismo jer nijedno od nas ne ide u Crkvu niti se idemo ispovijedati prije blagdana.
Danas bi se trebala ići ispovijedati,ići na misu i pričestiti se(i ja i muž),ali još razmišljam hoću li.On neće....

I da,trebali bi cijelu misu prije krštenja biti prisutni i odrediti tu misu kao misu za našu malu obitelj...
Kalve to ima veze se krštenjem bebe?!
Mislim da ti ne znas sto znaci krstenje.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:46   #93
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
Jesam, iz sasvim sebicnih razloga. Zbog djeteta mogu biti i licimjerna ako treba, jer posljednje sto zelim je da dijete pati i ima problema zbog mojih stavova. Na kraju krajeva, mozda on sutra bude razmisljao sasvim drugacije i ja cu mu pruziti sve sto mogu, a odluka ce biti njegova.
Nelijep primjer dajes djetetu.
Previse lako izdajes samu sebe.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:47   #94
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
Jesam, iz sasvim sebicnih razloga. Zbog djeteta mogu biti i licimjerna ako treba, jer posljednje sto zelim je da dijete pati i ima problema zbog mojih stavova. Na kraju krajeva, mozda on sutra bude razmisljao sasvim drugacije i ja cu mu pruziti sve sto mogu, a odluka ce biti njegova.
Ovo nemoj shvatiti kao napad ali kojih konkretno problema bi ti moglo imati dijete ako nije krsteno? Stvarno me interesira
Moja cura pokazuje interes prema vjeri, cita bibliju i ja joj to ne branim. Ako se bude htjela krstiti nek se krsti ali to je onda njena odluka.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:01   #95
moja je nećakinja krštena sa 13 mjeseci jer :
- joj je majka glupača
- joj je otac beskičmenjak
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:02   #96
Gle, odrasla sam u kuci koja je jednim zidom naslonjena na crkvu. I dok su sva djeca iz ulice isla na vjeronauk, ja nisam, pa iako su mi roditelji lijepo objasnili zasto je to tako, osjecaj nije bio nimalo lijep dok sam gledala kako svi ulaze, poslije pricaju o vjerskim filmovima koji su gledali, sto su crtali i sl.
I je, licimjerno je od mene, ali ja ne zelim da moje dijete bude izdvojeno. I ne zelim da se krsti u tridesetoj, jer se eto zeli vjencati u crkvi. Cinjenica je da krstenje nista ne kosta i da mu u zivotu nece odmoci. A hoce li on biti vjernik ili nece, hoce li ici u crkvu ili ne, vjencati se u crkvi ili ne, to je stvar njegovog izbora. A ono sto mu ja pruzim, nece mu skoditi ni smetati, pa koliko god neki mislili da je to nelijepi primjer.
leona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:12   #97
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
Gle, odrasla sam u kuci koja je jednim zidom naslonjena na crkvu. I dok su sva djeca iz ulice isla na vjeronauk, ja nisam, pa iako su mi roditelji lijepo objasnili zasto je to tako, osjecaj nije bio nimalo lijep dok sam gledala kako svi ulaze, poslije pricaju o vjerskim filmovima koji su gledali, sto su crtali i sl.
I je, licimjerno je od mene, ali ja ne zelim da moje dijete bude izdvojeno. I ne zelim da se krsti u tridesetoj, jer se eto zeli vjencati u crkvi. Cinjenica je da krstenje nista ne kosta i da mu u zivotu nece odmoci. A hoce li on biti vjernik ili nece, hoce li ici u crkvu ili ne, vjencati se u crkvi ili ne, to je stvar njegovog izbora. A ono sto mu ja pruzim, nece mu skoditi ni smetati, pa koliko god neki mislili da je to nelijepi primjer.

Shvacam tvoje razloge ali nije lijepo da pljujes po oganizaciji kojoj si prikljucila svoje dijete. Razumijem te sto si krstila dijete unatoc svojim uvjerenjima ali onda budi barem toliko pristojna i suti
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:18   #98
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
Jesam, iz sasvim sebicnih razloga. Zbog djeteta mogu biti i licimjerna ako treba, jer posljednje sto zelim je da dijete pati i ima problema zbog mojih stavova. Na kraju krajeva, mozda on sutra bude razmisljao sasvim drugacije i ja cu mu pruziti sve sto mogu, a odluka ce biti njegova.
gledajte, dokle god vi krstili dijete zbog sela pa da jadno ne pati izdvojeno e upravo ce dotle i patit. kad bi se konacno ljudi sabrali i krstili samo i iskljucivo zbog vjere i ako u tome vide neki smisao onda tih svih svinjarija vise ne bi bilo. zasto u hrvatskoj ima 87 posto katolika? zato jer mi recimo moj otac nije na popisu stanovnistva dao da se izjasnim kao ateist. a tko zna koliko jos takvih ima. a kad bi se ljudi sabrali pa lijepo rekli sta misle pa bismo dosli do neke realnije brojke od, stajaznam, pedeset posto katolika - stvari bi bile drukcije. jedna banda bi isla na vjerkas, druga bi igrala nogac u dvoristu i bilo bi ih podjednako i nitko ne bi bio zakinut (mada jab ukinila vjeronauk u skoli, to je za crkvu al tko mene pita, kad se pisem ko katolik i racunam medju one koji to odobravaju kao).
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:21   #99
Quote:
leona1 kaže: Pogledaj post
Gle, odrasla sam u kuci koja je jednim zidom naslonjena na crkvu. I dok su sva djeca iz ulice isla na vjeronauk, ja nisam, pa iako su mi roditelji lijepo objasnili zasto je to tako, osjecaj nije bio nimalo lijep dok sam gledala kako svi ulaze, poslije pricaju o vjerskim filmovima koji su gledali, sto su crtali i sl.
bezveze, mogli su ti dopustit da se krstis ako si pokazala interes za to. ne znam, ja sam protiv krstenja beba zbog sela al da ce dijete dobit mogucnost izbora kad poodraste - oce. nikad nije kasno, moze se krstit i sa sedam, i sa deset i sa petnaest ako zeli a ako ne isto je dobro, to sa mnom veze nema.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:29   #100
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
gledajte, dokle god vi krstili dijete zbog sela pa da jadno ne pati izdvojeno e upravo ce dotle i patit. kad bi se konacno ljudi sabrali i krstili samo i iskljucivo zbog vjere i ako u tome vide neki smisao onda tih svih svinjarija vise ne bi bilo. zasto u hrvatskoj ima 87 posto katolika? zato jer mi recimo moj otac nije na popisu stanovnistva dao da se izjasnim kao ateist. a tko zna koliko jos takvih ima. a kad bi se ljudi sabrali pa lijepo rekli sta misle pa bismo dosli do neke realnije brojke od, stajaznam, pedeset posto katolika - stvari bi bile drukcije. jedna banda bi isla na vjerkas, druga bi igrala nogac u dvoristu i bilo bi ih podjednako i nitko ne bi bio zakinut (mada jab ukinila vjeronauk u skoli, to je za crkvu al tko mene pita, kad se pisem ko katolik i racunam medju one koji to odobravaju kao).
s koje si ti kruške zviznula i kako jako se pri tome udarila ???

pa ;
- u RH ima xx% nezaposlenih, a opet svi rade; neki na crno doduše
- u RH ima xx% neobrazovanih, a opet svi pametuju
- u RH ima xx% gayeva, a opet ih je samo 104 na paradi
- u RH ima xx% VSS obrazovanih, a opet je prosječna plaća 650€
.
.
.
i mogli bi tako nabrajati to besvjesti

zato, pusti statistiku , OK ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.