Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li voljni uložiti vlastita sredstva radi ostvarivanja većih/boljih prilika:
Oko 10.000kn 6 20.69%
Oko 25.000kn 3 10.34%
Oko 50.000kn 6 20.69%
Oko 100.000kn 5 17.24%
Oko 200.000kn 7 24.14%
Oko 500.000kn 2 6.90%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2007., 16:34   #1
KST, TIMM - iliti Ajmo mi zajedno investirati

Prijedlog, ljudi:

Okupiti ljude s foruma (nekih dvadesetak stranica ranije čitala sam prijedloge o tome da se svi nađu uživo, dilema je bila... treba li to biti u Zagrebu ili Rijeci)... ni svakako, naći se, bilo gdje (dovoljno za fazu 1)

Okupljeni smisle pravila za osnivanje jednog zatvorenog fonda s privatnom ponudom (faza 2)

Smišljanje imena toga fonda bila bi dobra chat tema

Ovdje ima, čini se, dovoljno za to pameti i iskustva, od Edgar Investa nadalje da se smisli dobra ulagačka strategija

A ima i love, rasute po narazličitijim fondovima... razjedinjeni kapital

Unajmimo (zajednički) dobre fond menadžere (ako neće Edgar, možda bi pristali oni koji vode HPB Alphu)

Umjesto okupljanja radi pukog čavrljanja, ovdje bi se mogla oformiti jedna financijska (mala) velesila

šaljem temu na diskusiju i isključujem se... do ponedjeljka... i s velikim zanimanjem iščekujem hoćete li predložene: a) ignorirati, b) podvrgnuti humoru, c) uzeti u ozbiljnije razmatranje
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:37   #2
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
Prijedlog, ljudi:

Okupiti ljude s foruma (nekih dvadesetak stranica ranije čitala sam prijedloge o tome da se svi nađu uživo, dilema je bila... treba li to biti u Zagrebu ili Rijeci)... ni svakako, naći se, bilo gdje (dovoljno za fazu 1)

Okupljeni smisle pravila za osnivanje jednog zatvorenog fonda s privatnom ponudom (faza 2)

Smišljanje imena toga fonda bila bi dobra chat tema

Ovdje ima, čini se, dovoljno za to pameti i iskustva, od Edgar Investa nadalje da se smisli dobra ulagačka strategija

A ima i love, rasute po narazličitijim fondovima... razjedinjeni kapital

Unajmimo (zajednički) dobre fond menadžere (ako neće Edgar, možda bi pristali oni koji vode HPB Alphu)

Umjesto okupljanja radi pukog čavrljanja, ovdje bi se mogla oformiti jedna financijska (mala) velesila

šaljem temu na diskusiju i isključujem se... do ponedjeljka... i s velikim zanimanjem iščekujem hoćete li predložene: a) ignorirati, b) podvrgnuti humoru, c) uzeti u ozbiljnije razmatranje
1. Okupljanje da.
2. privatni fond - SF ili sintetika.
3. Znanje, iskustvo od Edgar Investa nadalje - neka ozbiljna sintetika!
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:48   #3
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
Prijedlog, ljudi:

Okupiti ljude s foruma (nekih dvadesetak stranica ranije čitala sam prijedloge o tome da se svi nađu uživo, dilema je bila... treba li to biti u Zagrebu ili Rijeci)... ni svakako, naći se, bilo gdje (dovoljno za fazu 1)

Okupljeni smisle pravila za osnivanje jednog zatvorenog fonda s privatnom ponudom (faza 2)

Smišljanje imena toga fonda bila bi dobra chat tema

Ovdje ima, čini se, dovoljno za to pameti i iskustva, od Edgar Investa nadalje da se smisli dobra ulagačka strategija

A ima i love, rasute po narazličitijim fondovima... razjedinjeni kapital

Unajmimo (zajednički) dobre fond menadžere (ako neće Edgar, možda bi pristali oni koji vode HPB Alphu)

Umjesto okupljanja radi pukog čavrljanja, ovdje bi se mogla oformiti jedna financijska (mala) velesila

šaljem temu na diskusiju i isključujem se... do ponedjeljka... i s velikim zanimanjem iščekujem hoćete li predložene: a) ignorirati, b) podvrgnuti humoru, c) uzeti u ozbiljnije razmatranje
ljudska pohlepa je prokletsvo, a naročito pohlepa nas Hrvata

ne bi ti tod dugo pilo vode; a osim neznam jel tu netko od nas ima brokersku licencu.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:54   #4
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ljudska pohlepa je prokletsvo, a naročito pohlepa nas Hrvata

ne bi ti tod dugo pilo vode; a osim neznam jel tu netko od nas ima brokersku licencu.......
ako netko nema ni licencu onda bar se moze naci dobar broj ljudi koji radi u interesu fodnova.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:05   #5
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
Prijedlog, ljudi:

Okupiti ljude s foruma (nekih dvadesetak stranica ranije čitala sam prijedloge o tome da se svi nađu uživo, dilema je bila... treba li to biti u Zagrebu ili Rijeci)... ni svakako, naći se, bilo gdje (dovoljno za fazu 1)

Okupljeni smisle pravila za osnivanje jednog zatvorenog fonda s privatnom ponudom (faza 2)

Smišljanje imena toga fonda bila bi dobra chat tema

Ovdje ima, čini se, dovoljno za to pameti i iskustva, od Edgar Investa nadalje da se smisli dobra ulagačka strategija

A ima i love, rasute po narazličitijim fondovima... razjedinjeni kapital

Unajmimo (zajednički) dobre fond menadžere (ako neće Edgar, možda bi pristali oni koji vode HPB Alphu)

Umjesto okupljanja radi pukog čavrljanja, ovdje bi se mogla oformiti jedna financijska (mala) velesila

šaljem temu na diskusiju i isključujem se... do ponedjeljka... i s velikim zanimanjem iščekujem hoćete li predložene: a) ignorirati, b) podvrgnuti humoru, c) uzeti u ozbiljnije razmatranje
Zgodno. Zanimljivo...

... i Zastrašujuće za većinu na ovom našem forumu.

Pa ovdje većina ljudi ima oročenja, a siću ulažu u fondove. Rekao bih da je prosjek sljedeći - 10.000 eura oročeno (u eurima, iako je na kune veća kamata!!!), a u fodove se ulaže 800KN od plaće svaki mjesec.

Naravno, situacija se polako, sigurno i svakodnevno mijenja u korist štednje u fondovima.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:21   #6
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Pa ovdje većina ljudi ima oročenja, a siću ulažu u fondove. Rekao bih da je prosjek sljedeći - 10.000 eura oročeno (u eurima, iako je na kune veća kamata!!!), a u fodove se ulaže 800KN od plaće svaki mjesec.
mislim da si nas precjenio, 10k eura?,

mnogo je kume, mnogo....
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:23   #7
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
Prijedlog, ljudi:

Okupiti ljude s foruma (nekih dvadesetak stranica ranije čitala sam prijedloge o tome da se svi nađu uživo, dilema je bila... treba li to biti u Zagrebu ili Rijeci)... ni svakako, naći se, bilo gdje (dovoljno za fazu 1)

Nađemo se na pola puta


Iako.. neki od nas se i nađu tu i tamo.. makar na kavi uz nezaobilazne teme investiranja i građenja kuće

Ja sam i dalje ZA neko okupljanje (čitaj čevapanje).. ako ne na državnoj onda na regionalnoj bazi...
RI-invest na potezu...
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:44   #8
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
RiNvest se okuplja...o već nekoliko puta. Informiraj se malo kod članova Uprave.
Jesmo našli smo se i napali smo susjedno područje i kakav je iskod: TRENUTNI gubitak (budimo iskreni), ali...
Ali budimo i dalje iskreni IMAMO potencijala.
Ideja o zajedničkom fondu ovdje nas? ČISTA UTOPIJA!
Previše bi bilo interesa koji bi navlačili na različite strane. I kako to pomiriti! I kako to PRAVNO REGULIRATI!
Ali da tu ima ljudi koji znaju - ZNAJU!
Evo (za ozbač) ja bih dao ZA POČETAK par milja (čega god) nekima ovdje na upravljanje (pod određenom kontrolom i pravnim regulativama), biste li Vi? Budite iskreni i odgovorite. ... ako treba možemo postaviti i anketu na Formu: (tipa pitanje): biste li dali par milja (čega god) na upravljanje na godinu dana (svega i svačega na tržištu kapitala) nekolicini ovdje s Foruma???


Ali recimo da se i skupimo... Nas 20-tak (možda i više) i par milja po glavi (čega god) ... O LIJEPA bi svotica to bila za početak ulaganja.

Ali opet kome i pod kojim uvjetima.



p.s.
Imamo li ikakvog pravnika/pravnicu ovdje koji bi to mogao razjasniti???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:49   #9
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
biste li Vi? Budite iskreni i odgovorite.
ja bi dao, ko ga jebe,
ali se slažem - čista utopija
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:49   #10
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
biste li Vi? Budite iskreni i odgovorite.[/SIZE][/B]
Ne! Pa šta ne misli svako za sebe da je najpametniji?
Za dionice bih dala doduše - samo nekima
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:28   #11
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
ja bi dao, ko ga jebe,
ali se slažem - čista utopija
zato si i hrabar
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:35   #12
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
p.s.
Imamo li ikakvog pravnika/pravnicu ovdje koji bi to mogao razjasniti???[/I][/SIZE][/COLOR]
A šta se ima za razjasniti

fond nema svojstva pravne osobe.

fondom upravlja društvo za upravljanjem fondovimaa

daklem, potrebno je otvoriti d.o.o.

doduše, min. temeljni kapitla je 5 milja - kuna, a možda inetko od osnivača mor aimati licencu za brokera.....to su financije, strogo regulirano, valja pročitati zakon o inv. fondovima

a kak se osniva d.o.o. - nebi trebao biti problem
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:52   #13
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
zato si i hrabar
ma nije...
ja sam od onih, ako će svi skočit u Savi i ja ću ,
htio sam im dat pare i za CG, ali nisu htjeli, a sad gledam, možda i bolje tako
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:59   #14
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
htio sam im dat pare i za CG, ali nisu htjeli, a sad gledam, možda i bolje tako
Sve je bilo i ostalo transparentno, te sve detalje imaš na kojem topicu NIŽE opisano!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 23:04   #15
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Sve je bilo i ostalo transparentno, te sve detalje imaš na kojem topicu NIŽE opisano!
je, pratim redovito, ali nemam ni volje ni snage da se uključujem, prekomplicirano mi je....
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:23   #16
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Evo (za ozbač) ja bih dao ZA POČETAK par milja (čega god) nekima ovdje na upravljanje (pod određenom kontrolom i pravnim regulativama), biste li Vi? Budite iskreni i odgovorite. ... ako treba možemo postaviti i anketu na Formu: (tipa pitanje): biste li dali par milja (čega god) na upravljanje na godinu dana (svega i svačega na tržištu kapitala) nekolicini ovdje s Foruma???


Ali recimo da se i skupimo... Nas 20-tak (možda i više) i par milja po glavi (čega god) ... O LIJEPA bi svotica to bila za početak ulaganja.

Ali opet kome i pod kojim uvjetima.



p.s.
Imamo li ikakvog pravnika/pravnicu ovdje koji bi to mogao razjasniti???
Eve me, ponedjeljak je... vratila se
I ja bih dala par milja (čega god) pa da se pokuša nešto jače od praćenja crvenih i zelenih strelica s hrportfolia
Vjerujem da je sve drugo stvar DOBRE organizacija; pravo uvijek nudi više mogućih putova prema nekom cilju
Evo, čisto napamet (nisam pravnik, i nisam iz financijskog sektora, ali domišljala sam se se pravnim rješenjima rukovodeći raznim inicijativama... i iskustvo mi veli da se za dobru ideju, ako je u osnovici poštena, može iznaći pravno rješenje... da se smije biti inventivan, dapače... unutar pravnih okvira ima za to prostora)
Npr. osnujemo udruženje građana s kriterijima učlanjenja kojim se kvalificiraju forumaši, a zašto ne i neki drugi
Kao pravna osoba (udruženje) odabaremo investicijski d-d- kojem se obratimo radi osnivanja fonda...
Dakako, potreban je dobar pravnik koji bi razradio stvari... kao osigurati svačiji ulog kroz udruženje.... jer na van, kapital bi bio jedinstven
Vjerujem da su ostalo detalji... kao i da to nije jedini put..
Ovo je ad hoc smišljeno rješenje
No pitanje je:
Zašto bismo samo trkeljali.... zašto ne bismo nešto i poduzeli i iskoristili prednost kontakta po osnovi interesa za investiranja... da smo se tražili po ulicama i ureda svojih gradova, nikada se ne bismo okupili
Btw... ja sam također iz Rijeke
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:30   #17
Mislim da ne razmišljaš u pravom smjeru

fond nije PRAVNA OSOBA

fondom upravlja društvo za upravljanje inv. fondom

to društvo jest PRAVNA OSOBA iliti d.o.o. ( amožda čak i d.d.)

kako se osnivaju d.o.o-i i temeljem kojeg zakona i na koji način se udjeli osnivača unose u društvo - to je valjda jasno - vidi Zakon o trgovačkim društvima, odio koji govori o društvima s ograničeno odgovornošći ili onaj koji govori o dioničkim drušvima

što jest nejasno je - tko može osnivati takovo društvo za upravljanjem inv. fondova - valjalo bi pročitati zakon o inv. fondovima (mislim da je NN 137/95 iliti tako nešto slično), ograničenja sigurno ima jel je riječ o financijskoj djelatnosti i gotovo sam siguran da se ne mogu skupiti tri babe s placa i samo tako osnovati društvo za upravljanje inv. fondovima

isto tako što znam je da je temeljni kapital takovog društva min. 5 milja kuna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:09   #18
Ovak, ak me sjecanje dobro sluzi, za prijaviti brokersku kucu treba enormna svota, mislim 400 000 kuna. Tako da to, osim ako nisam u krivu, odma pada u vodu.

E, sad...druga opcija je da se udruzimo s novcima i odemo u neku brokersku kucu, recimo HPB Invest, i zatrazimo od njih da za nas osnuju OIF s privatnom ponudom, nesto kao Alphu. Na poslovanje tog fonda bi i dalje mogli direktno utjecati (iako, s obzirom na Alphin uspjeh, moje osobno misljenje je da bi samo trebali reci menadzerima da rade isto ono kaj radi Alpha), a vlasnicke omjere mozemo urediti ako nista drugo onda preko javnog biljeznika.

Uglavnom, neko bi trebao nazvati HPB i pitati kolika je potrebna svota novca za osnivanje jednog takvog privatnog fonda. Ukoliko to bude moguce, i ukoliko nas se dovoljno skupi, ja sam definitivno za!
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:19   #19
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Mislim da ne razmišljaš u pravom smjeru

fond nije PRAVNA OSOBA

fondom upravlja društvo za upravljanje inv. fondom

to društvo jest PRAVNA OSOBA iliti d.o.o. ( amožda čak i d.d.)

kako se osnivaju d.o.o-i i temeljem kojeg zakona i na koji način se udjeli osnivača unose u društvo - to je valjda jasno - vidi Zakon o trgovačkim društvima, odio koji govori o društvima s ograničeno odgovornošći ili onaj koji govori o dioničkim drušvima

što jest nejasno je - tko može osnivati takovo društvo za upravljanjem inv. fondova - valjalo bi pročitati zakon o inv. fondovima (mislim da je NN 137/95 iliti tako nešto slično), ograničenja sigurno ima jel je riječ o financijskoj djelatnosti i gotovo sam siguran da se ne mogu skupiti tri babe s placa i samo tako osnovati društvo za upravljanje inv. fondovima

isto tako što znam je da je temeljni kapital takovog društva min. 5 milja kuna
Nisam ni govorila da formiramo investicijsko društvo... govorila sam o korištenju postojećih infrastruktura, ali na način da se mi organiziramo kao udruga građana (civilni sektor..)... to nas također čini pravnom osobom, a ne gomilom forumaša najrazličitijih backgrounda od kojih nitko sam za sebe nema financijske snage da bude kandidat za Alphu ili nešto slično

Možda netko ima bolju ideju od osnivanja udruge... ja ne kažem da je to jedini put za objedinjavanje snaga, ali jedan mogući jest

Udruge mogu štošta.... npr. mogla bi to biti Udruga za podizanje životnog standarda građana - ili se to može nazvati nekako bolje.... Odnos među članstvom uredi se na nivou udruge, a kao Udruga /pravna osoba/ može se nastupiti prema van s respektabilnim kapitalom - kao jedan investicijski relevantan faktor koji će biti ozbiljno uzet u razmatranje od bilo koje brokerske ili sl. kuće

Udruga donosi svoj statut i program rada i tu sve treba biti precizno definirano... problemi anticipirani, rješenja predviđena...

Članovi udruge pristupaju po osnovi udruživanja kapitala koji omogućuje provođenje statuta i programa... prava članova moraju biti jasno definirana, kao i obveze

Dio dobiti može ići u prava članova, a u obveze može ići da se dio dobiti namijeni za nešto društveno korisno... s time moraju biti zadovoljni i osnivači, i članstvo, a i društvena zajednica koja ima koristi od provođenja programa rada udruge (npr. predvidi se dio dobiti za pomoć socijalno ugroženim kategorijama stanovništva, recimo u vidu dodjele nekih udjela onima koji si to ne mogu sami omogućiti, ali koji se po nekim precizno definiranim kriterijima udruge za to kvalificiraju)

Sama udruga inače ne radi na principu dobiti, što ne znači da ne može imati dobit ako je ona namijenjena društveno korisnim ciljevima... podizanje standarda građana mogao biti jedan takav cilj... pomoć socijalno ugroženima i te kako
tu bez sumnje ima dosta caka za proučiti... no po tom principu funkcioniraju zaklade, čijim osnivačima nije nipošto loše kao što je dobro i onima koje takve zaklade potpomažu (recimo Soros),

Udruga i sama ima pravo dobivati raznorazne potpore od države... ako ima program koji je dobar i konkurentan

sve to podliježe pomnoj razradi, ja samo nabacujem ideje

no sve to nije nešto nerješivo; manje je komplicirano nego što zvuči... treba prikupiti informacije i raspraviti stvar (bolje uživo nego ovako)
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:33   #20
Auuuuuuu

Mislim da si falila ceo fudbal. Nama nije do dijeljenja love, nama je do povecanja nase love. A za druge nam, kao investitorima, cisto puca... prsluk.

Nemojmo se sad razvodniti...

Mislim da bi to trebalo rijesiti ortackim ili nekim slicnim ugovorom.

Po meni najveci problem bi bio u upravljanju lovom, ali i to se moze rijesiti na nacin da svaka kuna je 1 glas (ili 1000kn...). Pa se glasa. Natpolovicna vecina pobjedjuje.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.