Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li voljni uložiti vlastita sredstva radi ostvarivanja većih/boljih prilika:
Oko 10.000kn 6 20.69%
Oko 25.000kn 3 10.34%
Oko 50.000kn 6 20.69%
Oko 100.000kn 5 17.24%
Oko 200.000kn 7 24.14%
Oko 500.000kn 2 6.90%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 09:01   #41
Ideja je dobra ali potrebno vam je malo više ozbiljnosti.
D.o.o. ili neki drugi oblik zasigurno zaslužuje pažnju i uz pravilne ugovore i podjelu poslova takvi oblici su mi jako interesantni.

Naravno, tu podrazumijevam one koji se ovime i drugim vidovima ulaganja te poduzetništva misle baviti i raditi to kao regularan posao i živjeti od toga.

Ako netko ima kakve konkretnije vizije i prijedloge neka napiše ili na p.p.

pozdrav
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:55   #42
Na razini ovako vrlo preliminarnog upita ne sazna se baš puno, no učinila sam što sam zasad mogla... Teško je razgovarati a da ne znaš o kojem iznosu ulaganja pričaš, a isto tako ne znaš ni govoriš li u ime neke još neosnovane firme ili organizacije

No zasad, ovoliko (što je možda mnogima već i znano):

Moguće je, pod pretpostavkom da se uprava određene kuće složi, osnovati otvoreni fond s privatnom ponudom (kakav ne npr. Aureus Private) ili zatvoreni fond (u kojem se postaje vlasnikom dionica, a ne udjela, kao što je npr. Breza Invest)

Takvi fondovi, kao uostalom i oni s javnom ponudom, startaju s radom s prikupljenim kapitalom od 5 mil. kuna

Poticaj za osnivanje mogao bi doći i s manjim prikupljenim iznosom, pa se ostatak prikupi ciljanom ponudom (npr. prikupi se 1/3, 1/2 ili već koliko), a inv. kuća tu može biti od pomoći da se prikupi ostatak (privatna ponuda za otv. fond... javna za zatvoreni)

U svakom slučaju, kapital pojedinačnog ulagatelja ne može biti manji od 750000 - pojedinačni ulagatelj može biti pravna osoba (iza koje stoji više ljudi.. neki d.d. ili udruga građana ili što već) ili privatna osoba (dakle, doslovno jedna osoba)

Vraćamo se priči o osnivanju bilo civilnog društva ili d.d. koja bi okupila kapital... i potrebnoj regulativi unutar takve organizacije radi pravne sigurnosti svakog ulagatelja

Mislim da je to ključno pitanje... okupi li se kapital, solucije za investiranje se otvaraju

Dakako, i bez osnivanja novog fonda novac se može plasirati u Aureus Private (HPB Alpha ne prima nikog)... dakle, nije nužno, no moguće je, osnivati novi fond, ako Aureus P. udovoljava investicijskim očekivanjima

Prednost potpuno novog fonda bila bi u mogućnosti dogovora oko ulagačke strategije

Treća varijanta je otvaranje ozbiljnog portfelja.... no tu su limiti s obzirom na dostupna tražišta... fondovi su slobodniji u kretanju različitim tržištima
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:12   #43
ja predlažem da se grupiramo u 7 grupa........svaka grupa skupi prvo 25k za otvaranje d.o.o.-a a onda tih 7 grupa, svaka pukne po 750000kn u fond......

svaka grupa tj. d.o.o. samostalno pravno regulira što već treba regulirati radi podjele dobiti, područja odgovornosti itd
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:49   #44
edgar...sve zajedno nas je 7
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:19   #45
e hebiga onda, čekaj, moram prodati grunt prvo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 11:30   #46
Mislim da nas ima više od 7... ljudi čitaju a ne pišu... ponetko čeka da nešto suvislo predložimo

Mislim da bi anketa bila zbilja korisna... Ako je ciljani iznos za svih 7 (ili već koliko) grupa 5 mil. kuna, onda bi upit mogao glasiti - koliko ste voljni uložiti u jedan takav fond (multiple choice... npr. a) do 5- 20k, b) do 20- 50k c) 50-d100k d)100-150k, e) 150-200k.... vjerojatno je dovljno). No anketa ne bi trebala eksponirati zasad nikoga... samo dati uvid u to koliko nas ima i koji je cca. kapital okupljiv). Anketa mora biti propisno editirana, podaci idu samo moderatoru

Ako se pokaže da ima izgleda za nešto ozbiljnije, onda okupljanje uživo... organiziranje u grupe... i predlažem razgovor s Prospectusom (čini mi se da smo s ovim prijedlogom na tragu njihovih planova o osnivanju novih fondova)
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 11:31   #47
Za anketu tu je Zash...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:06   #48
Post

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Za anketu tu je Zash...
Anketa, može li, Zash...? Pa da vidimo
Bilo bi bude otvorena nekih 10-15 dana, i objavljena kao zaseban topic da bude uočljiva
Možda imaju pravo skeptici, a možda nemaju
Nemamo što izgubiti... ako ništa drugo, bolje će se moći razabrati okruženje u kojem se družimo
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:13   #49
I JA SAM IN.............
lobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:19   #50
KST, TIMM - iliti Ajmo mi zajedno investirati 2

Anketa postavljena.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:36   #51
kad budedogovor javite ia sam za
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:40   #52
Što se čeka s glasovanjem??? živo me zanima što će anketa pokazati!
troyangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:43   #53
Quote:
troyangirl kaže: Pogledaj post
Što se čeka s glasovanjem??? živo me zanima što će anketa pokazati!
ja odglaso
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 08:57   #54
Ako je dogovor u igri onda treba omogućiti npr. i da se unose već kupljene dionice.Naročito ako su one dobre.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 09:09   #55
Dobra ideja. Naravno... Samo po kojoj cijeni? Sto ako je u tom trenutku cijena na vrhu po kojoj ja/ti/on/ona/ono nebi ni u kom slucaju kupila tu dionicu? Tu nastaje problemcic procjene, zar ne?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 09:15   #56
Mislim da je anketa treba biti javna!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:12   #57
Postaje živahno!

Ja ne mislim da u ovoj fazi treba anketa biti javna.
Ljudi se sustežu licitirati s iznosima, čak i pod pseudonimima, što mislim da je posve razumljivo
Pretpostavljam da moderator može imati uvid u podatke (tko je glasao, za što je glasao)... to je i dovoljno polazište, ustreba li... a ne ustreba li, imat ćemo barem uvid u dosta zanimljivu statistiku... u ovom drugom slučaju nitko zbilja ne treba znati s koliko se novca tko mogao ili htio"isprsiti"

Zar nije najvažnije znati koliko je zainteresiranih i koji je cca investicijski prag s kojim bi se moglo računati? Bez toga, svaki prijedlog je pucanj u prazno.

No, drago mi je da je živahno...

Cheers!
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:16   #58
Ja mislim da treba biti javna!
TKO IZDA - PIZDA!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:18   #59
Quote:
cinci kaže: Pogledaj post
...
Ja ne mislim da u ovoj fazi treba anketa biti javna.
...
Pretpostavljam da moderator može imati uvid u podatke (tko je glasao, za što je glasao)... to je i dovoljno polazište, ustreba li... a ne ustreba li, imat ćemo barem uvid u dosta zanimljivu statistiku... u ovom drugom slučaju nitko zbilja ne treba znati s koliko se novca tko mogao ili htio"isprsiti"

Zar nije najvažnije znati koliko je zainteresiranih i koji je cca investicijski prag s kojim bi se moglo računati? Bez toga, svaki prijedlog je pucanj u prazno.
...
Nije javna jer nema potrebe biti javna.

Ne moze imati uvid. Govorim kao Bandit(s), o sebi u trecem licu

To sam i ja mislio, najbitnije je imati ukupnu (ev.) cifru.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:39   #60
Free, nitko te ne priječi da sam iziđeš u javnost... možda pokreneš lavinu drugih
Nemamo (pardon na pluralu, usuđujem se podrazumijevati) ništa protiv javnih iskoraka, dapače... mislim da bi koristili anketi

Srčani pojedinci su most welcome
A i oni manje srčani, jednako su welcome - u anonimnoj anketi

Nema diskriminacije ni po kojoj osnovi
cinci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.