Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2007., 00:22   #41
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa probaj se konciznije izražavati, nekima to ide od ruke, drugima ne....al probaj

jedno je imenovati, a drugo navlačiti kako ti kažeš na svoja mlin
- samo veleumu posebne vrste može pasti naum, da na javnom forumu zahtjevati od stranca da se taj "konciznije" izražava, a da pri tome taj isti veleum ostane živ . . .

- jedno je misliti na neko izvjesno imanje u glavi, a drugo je zaista ga imati . . .


Eto, ja probao biti "koncizniji" . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:39   #42
Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post
- samo veleumu posebne vrste može pasti naum, da na javnom forumu zahtjevati od stranca da se taj "konciznije" izražava, a da pri tome taj isti veleum ostane živ . . .
na chat temi, na tvoje sveopće iznenađenje, može

bilo bi dobro da pod pravilima podforuma potražiš pojašnjenje pojma chat, jer ga očigledno ne razumiješ

Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post
- jedno je misliti na neko izvjesno imanje u glavi, a drugo je zaista ga imati . . .
konačno si se pročitao?

Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post
Eto, ja probao biti "koncizniji" . . .
vidiš, nije teško
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:45   #43
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
vidiš, nije teško
meni nikada nije bilo teško reči popu pop, a bobu bob . . .

zato me i mrziš . . .

e da, već me toliko mrziš, da si čak zaboravio na dodatni karton i negativne poene . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:51   #44
ne nisam, ne osjećam se uvrijeđenim tvojim gornjim navodima, jer kao što odgovorih,više se odnose na tebe nek na mene, pa teško nekome dati karton za vrijeđanje samog sebe
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:55   #45
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne nisam, teško nekome dati karton za vrijeđanje samog sebe
ma daj, ajde barem jednoga . . .

tek toliko da lakše zaspiš . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 01:05   #46
ah, nemoj sad biti patetičan, možeš ti to i bolje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 01:08   #47
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ah, nemoj sad biti patetičan, možeš ti to i bolje
e vidiš, veliko je umiječe dati čovjeku nešto onda kada on želi, a ne naturati mu onda kada misliš da je red da mu daš . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 01:10   #48
ne krivo si to protumačio

to je bila samo tvoja provokacija, a ne želja

a na provokacije ne nasjedam

a to već jest umijeće
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 11:10   #49
Kao mala djeca.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 13:17   #50
sve se lipo obecava kada ti prodaju policu.
prijatelj mi je ostao bez noge koja je amputirana i dobio 0 kuna
nakon dvije godine umra strefilo ga srce 50 godina obitelj dobila 0 kuna
tada mu je sin odlucio prekinuti uplate i povuci novac i naravno nakon 10 godina uplacivanja dobije 30% uplacenog novca.
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 15:45   #51
Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post
Točno Zaf-e, ne drži vodu u onom smislu kako ga ti navodiš, a ja ne razumijem, ove "niske udarce" ne liče mi previše na tvoj stil . . .
...
EIII, daj molim te, kakvi niski udarci.

Mislio sam da sam naišao na nelogičnost i u skladu s time sam i pisao. Nemoj sveki put tražiti skriveno značenje, po 100ti put ti kažem. Ispadaš da se držiš ugoženim, a na to je većina ljudi alergična. Nikakve skrivene namjere nije bilo, nego sam uzeo u obzir buduću vrijednosti novca koju bi svatko trebao uzeti u obzir prilikom takvih bitnih odluka. I procijeniti buduće zahtjeve za sredstvima u životu svoje obitelji.

Činjenica je da se ta svota koja sad izgleda zadovoljavajuća, nije za 30 godina (ako se potrebe ne smanje). Najvjerojatnije je da će se smanjiti, ali to nije sigurno.

I dalje tvrdim da treba uzeti u obzir inflaciju i rast troškova života u obzir. Ali na kraju, svatko mora matematiku raditi za sebe.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 09:38   #52
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
EIII, daj molim te, kakvi niski udarci.

Mislio sam da sam naišao na nelogičnost i u skladu s time sam i pisao . . .

. . . I dalje tvrdim da treba uzeti u obzir inflaciju i rast troškova života u obzir . . .

. . . Ali na kraju, svatko mora matematiku raditi za sebe . . .
- tako sam osjetio . . .

- sugurno da nije logično, ali je puno logičnije od 90% svih polica koje dobivam na razmatranje . . .
- znaš ti to i ljepše napisati . . .

- to isto tvrdim i ja . . .

- misliš na individualni pristup ?
- kada bi ljudi znali sami sebi "napraviti" svoju matematiku, takvih glupih polica uopče ne bi bilo . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 15:07   #53
za EIII - savjet

N dakle, kako vidim da si elokventan po pitanju polica ŽO od kojih sam si jednu sama uvalila prije dvije godine ne znajuć ono što danas znam o sebi i inim oblicima ulaganja potražujem savjet što danas učiniti s njom (klasičnom policom ŽO). Kako potomaka nemam (još!), ne bavim se rizičnim poslom, vjerujem u doživljenje svoje 60.-e (a i više) tako zaključujem ovih dana da mi je ta polica koju sam nesmotreno uzela, više-manje nepotrebna i da bih tu lovu mogla usmjerit na drugu stranu, jelte. Lova nije velika, čak štoviše na godišnjoj razini je sitna, a trenutno teče treća godina osiguranja (znači nisam im preveć love dosad dala). E sad si ja razmišljam dal je kapitalizirat i ostavit tu siću da se paca još 26g (neće mi preteško pasti činjenica da sam im dala 35% više i da mi je lova zarobljena kod njih pošto se ne radi o velikom iznosu, a u međuvremenu ću tu razliku zasigurno više puta nadoknaditi), dal promijenit namjenu, iznos, rok police (kako???, šta???, koliko???) ili učinit nešto treće, meni trenutno nepoznato?
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 17:39   #54
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
sve se lipo obecava kada ti prodaju policu.
prijatelj mi je ostao bez noge koja je amputirana i dobio 0 kuna
nakon dvije godine umra strefilo ga srce 50 godina obitelj dobila 0 kuna
tada mu je sin odlucio prekinuti uplate i povuci novac i naravno nakon 10 godina uplacivanja dobije 30% uplacenog novca.
Baš da obitelj nije dobila ništa za smrt , teško za povjerovat . Moja je pretpostavka da je nešto prešutio kod sklapanja police , pri tome mislim na zdravstveni upitnik, A za nogu , moguće je da je sklopio policu koja pokriva invaliditet od 50-100 % ( veća lova ali zato nema ništa za ispod 50% )
Ili nije uopće sklopio dopunsko za invaliditet

Zadnje uređivanje zeko9 : 19.08.2007. at 17:41. Reason: dopuna
zeko9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 17:59   #55
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
N dakle, kako vidim da si elokventan po pitanju polica ŽO od kojih sam si jednu sama uvalila . . .

. . . ili učinit nešto treće, meni trenutno nepoznato?
Dosta podataka o samoj polici potrebno je da bi se moglo reći nešto konkretnoga . . .

Onako generalno usudio bih se predložiti zahtjev za preoblikovanje postojeće police u smislu skraćenja trajanja osiguranja, umanjivanja osigurane sume, kao i prilagodbe mjesečnih i/ili godišnjih premija prema gornjim zahtjevima, a sve u odnosu na već uplaćene premije.

I naravno, sve ukupno prilagoditi aktualnim internim pravilima dotičnog Osiguravajućeg društva uz posebnu skrb za dikciju nekih od pravila važećih za aktualnu vrstu i/ili tip produkta (police) . . .

- za „skraćivanje“ trajanja osiguranja zahtjeva se najkraća moguća dob (različita od Osiguranja do Osiguranja) . . .
- za „umanjivanje“ osigurane sume zahtjeva se najminimalnija moguća suma (opet ovisno od Osiguranja) . . .
- za „umanjivanje“ mjesečne i/ili godišnje premije zahtjeva se izračun aktuara prema već uplaćenim sredstvima u vrijeme do podnošenja zahtjeva . . .

Zahtjev se podnosi najmanje 3 mjeseca pred zaključivanjem osiguravajuće godine (od dana stupanja police na snagu zaključuje se po jedna osiguravajuća godina svake iduće godine na isti dan) . . .

Takvim načinom umanjen je financijski gubitak na minimum mogućega, no gubitak kao takav ipak ostaje, ako ne drugačije onda barem onaj u smislu oportunog troška (cijena propuštenih prilika) . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 18:45   #56
Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post
Takvim načinom umanjen je financijski gubitak na minimum mogućega, no gubitak kao takav ipak ostaje, ako ne drugačije onda barem onaj u smislu oportunog troška (cijena propuštenih prilika) . . .
A u paraleli s eventualom kapitalizacijom u ovom trenutku (ili u prvom mogućem trenutku), misliš da bi to ipak bilo isplativije? Jer kolko god da je skratim, smanjim itd. gubitak kao što reče ostaje.
Koliko se isplati preusmjeravanje premije na neki tip osiguranja od nezgode/bolesti/slično i dal je uopće to moguće (potpuno preusmjeravanje police, a ne otvaranje još jedne)?
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 19:28   #57
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
. . . gubitak kao što reče ostaje . . . .
Koliko se isplati preusmjeravanje premije . . . ?
- što smatraš pod „prvi mogući trenutak“?
- ako ti godina završava u 11. mjesecu, a Osiguranje dozvoljava policu u trajanju od 3 godine (što sumnjam), nemaš što misliti . . .

Inače provjeri kako je sa kapitalizacijom u „ovom trenutku“, za godinu i/ili za dvije, a ja ču izračunati „preoblikovanje“ sa skraćenjem na 3, 4 ili 5 godina . . .

Ako je polica ŽO, neka bude isključivo ŽO za slučaj doživljenja i/ili smrti, uz eventualni dodatak osiguranja invaliditeta u slučaju nezgode.
- sve ostalo apsolutno brisati . . .

Kao što rekoh, osiguranje invaliditeta kao posljedice nesreće, poželjno je, bez obzira bila to samostalna polica ili u sklopu police ŽO . . .

Sve ostalo su luk i voda . . .


Kako god okreneš, nakon 3 godine financijski gubitak ne može biti prevelik, barem ne u odnosu na gubitak u slučaju održavanja police do kraja (26 godina) . . .
- pa je i razlika u gubitku do kojega dolazi radi načina obustave police minimalna (od 300 do 1.200,00 €) . . .
Pitanje je što tebi predstavlja smanjivanje gubitka za nekoliko stotina Eura danas, odmah sada ?
Odluka je naravno tvoja . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:21   #58
Quote:
zeko9 kaže: Pogledaj post
Baš da obitelj nije dobila ništa za smrt , teško za povjerovat . Moja je pretpostavka da je nešto prešutio kod sklapanja police , pri tome mislim na zdravstveni upitnik, A za nogu , moguće je da je sklopio policu koja pokriva invaliditet od 50-100 % ( veća lova ali zato nema ništa za ispod 50% )
Ili nije uopće sklopio dopunsko za invaliditet
prijatelj je jasno i glasno rekao da ima secernu bolest ali lesinara nije to zamaralo jer je gledao samo na svoju proviziju i nista mu drugo nije vazno.
on mu je uredno napravio policu,za koju se kasnije ispostavilo da je samo porez na budalu odnosno bilo bi bolje da je 7keura bacio u dobrotvorne svrhe bar bi netko bio zahvalan
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:28   #59
Ovo je moj prvi post na ovom forumu, vidim da je rasprava zanimljiva pa samo nekolko rečenica. Nisam zaposlen u nijednoj osiguravajućoj kući ali sam dobro upoznat s tom branšom i načinom rada zastupnika u osiguranju kao i radom samih osiguravajućih kuća.

Nekoliko stvari mislim da treba naglasiti, životno osiguranje nije nekakav instant produkt već institucija stara par stoljeća što već nešto govori.

Prvenstveni cilj je zaštita osobe odnosno njene obitelji od neželjenih posljedica (smrti ili teške bolesti osigurane osobe) i to mu je osnovna namjena.

Ja bi to pojednostavio mojim primjerom:

Kupio sam stan i digao kredit od cca 55 000 € na 30 godina. Ako se meni nešto desi (poginem na auto cesti a toga ima nažalost ovih dana sve više ili obolim od neke teške bolesti) tko će otplaćivati kredit, mojoj djeci omogućiti normalno djetinjstvo i školovanje i mojoj ženi olakšati život a ne da slijedećih X godina zadnju kunu daje za otplatu kredita i još da kao samohrana majka brine da ta djeca imaju sve što im treba. Tko???? Fond sigurno ne, priljev svježeg kapitala tu prestaje i nema ga više. Naravno da se u našim uvjetima teško osigurati na način da se pokrije sva eventualno izgubljena zarada hranioca obitelji do kraja radnog vijeka ali barem se može ublažiti posljedice financijskog šoka za one koji ostaju iza nas a koji nastaje u takvim slučajevima.

Jasno je da ima ljudi koji na život gledaju optimistično (gledam i ja i očekujem da doživim isplatu tih novaca) ali ne shvaćam ljude koji tako olako izgovaraju rečenice kao neki ovdje.
Ja osobno imam dvije police, jednu imam već 10 godina kada se na ovim prostorima nije ni znalo što je fond, dionica i "laka zarada" kako se to danas spominje. Za životno osiguranje sam siguran da će biti tu i za 30 i 50 godina ali za fondove baš i ne. Možda sam u krivu ali to je moje skromno mišljenje.

Moja životna filozofija je jednostavna: za mene i moju obitelj važna je sigurnost i moj temelj sigurnosti je životno osiguranje. Ostatak novaca koji ostaje kad se sve poplati štedim u malo rizičnijim sferama a to su balanced i dionički fondovi. Za dionice nemam vremena i volje mada se trenutno na njima može najviše zaraditi ali i izgubiti, to ću prepustiti stručnjacima koji se u to razumiju.

Mislim da svatko treba sam odvagnuti odnos sigurnosti i profita, ljudi su podložni tuđim mišljenjima ali na kraju odluku moraju donijeti sami. Vodite se zdravim razumom i vodite brigu o svojim najmilijima.
Markoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:36   #60
ma bravo...a sad nam pojasni prednosti oročene štednje nad ulaganjem u fondove i molim te obavezno naglsi sigurnost.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.