Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 23:07   #1
Čitate li časopise, knjige, net o djeci i odgoju?

eto, pitanje je u naslovu. pitala bih još samo zašto i da li su vam bile korisne te informacije....
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:22   #2
Pozdrav!

Kad sam tek rodila, čitala sam svu dostupnu literaturu i gomilu savjeta ljudi oko mene, a onda sam shvatila da nema smisla kad sam skužila da je većina kontradiktorna. Sad pitam iskusnije samo kad baš nešto ne kužim, ali većina spoznaja dođe sama, instinktivno.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:24   #3
ne čitam.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:25   #4
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ne čitam.
a možeš li reći zašto ne?
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:29   #5
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
a možeš li reći zašto ne?
bez uvrede ikome, al meni se to čini kao hrpa bulšita
probala sam čitat i:
1. ili je bilo toliko nebulozno da mi je došlo da ozbiljno popričam s autorom
2. ili je bilo toliko logično da mi je bilo uopće besmisleno to čitat

pouzdajem se u instinkt i mislim da mi zasad dobro ide... osim toga, i ja sam još uvijek dijete pa se dobro kužimo
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:29   #6
ne čitam,jer više manje pročitam ono što već znam,mada sam htjela uzeti knjigu o dohrani,pa sam se predomislila,bolje mi je raditi oko bebe instinktivno nego po knjizi ili časopisu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:33   #7
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
bez uvrede ikome, al meni se to čini kao hrpa bulšita
probala sam čitat i:
1. ili je bilo toliko nebulozno da mi je došlo da ozbiljno popričam s autorom
2. ili je bilo toliko logično da mi je bilo uopće besmisleno to čitat

pouzdajem se u instinkt i mislim da mi zasad dobro ide... osim toga, i ja sam još uvijek dijete pa se dobro kužimo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:34   #8
Ja svako toliko kupim nekaj kaj me zanima, ne kupujem casopise ni sve prirucnike, ali kupim recimo knjigu u kojoj mi predlazu kaj da se igram s djetetom prilagodjeno njegovoj dobi, cisto da mi da ideju ili kupim knjigu s djecjim pjesmicama i notama jer sam totalna prazna ploca kaj se tice tih djecjih brojalica i pjesmica. Drugi par opanaka je kaj ne stignem to citat , mogla bih eventualno izmedju 3 i 5 u noci, ali ne znam ko bi drugi dan otisao radit i malu bedinao umjesto mene.
Ak te kaj zanima najbolje ti je otic na Starce i pitat ili postavit temu na forumu. najiskrenije
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:42   #9
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Ak te kaj zanima najbolje ti je otic na Starce i pitat ili postavit temu na forumu. najiskrenije
na kakve starce?

ali na forumu se u pravilu uvijek dobiju različiti odgovori, a i rijetko se baš zna tko je autor tog odgovora. a u nekom časopisu ili knjizi članak uglavnom potpisuje pedijatar, psiholog... i sl. a i ne piše svoje samo iz svog osobnog iskustva nego u skladu sa strukom, dakle nekakav problem opisuje i sagledava iz ptičje perspektive...
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:55   #10
čitam....

trenutno knjige o odgoju...prije trudnoće o trudnoći i porodu...uz sve to još prikupljam info sa neta (forumi, članci)

zasad pročitana "Da,molim, hvala" i u fazi čitanja "Povezujuće roditeljstvo"...

sljedeće na redu su "Najsretnije djiete u kvartu" i "kako odgojiti sretno dijete"

i ja sam još dijete (većinom se tako i ponašam ) al svejedno volim pročitat što i kako se postavit u nekoj situaciji...tipa bacanje na pod u dućanu i sl...

oduvijek volim čitat a u svakoj knjizi nađem nešto što mi pomogne u svakodnevnom životu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:58   #11
Imam neke knjige o djeci,časopise koje sam čitala. Nađe se ponekad dobar savjet,ali u odgoju djeteta nema pravila u knjigama,jer svako djete je različito i postoje različiti odgoji. Svako djete je osoba za sebe kao i mi odrasli. Eventualno neki savjeti dobro dođu. Dva djeteta-od iste mame i tate, jednako ih odgajaš-daješ najbolje od sebe, a oni totalno različiti karakteri. Ali dobro,sve valja pročitati. Trebalo bi pisati o svim tipovima karaktera,a 'ko to može. Koliko ljudi-toliko ćudi.
goya21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:04   #12
Na Starci zbor, tam vec imas pravih iskusnih starosjedilaca. Steta kaj sam ga tek ja pokrenula kad sam rodila
Idemo ovak. Ja sam se dosta kao studos muvala po pedijatriji jer mi je ukratko bila lijepa. Sve kaj sam tamo naucila o djeci nis mi nije pomoglo kad sam dobila svoje. Jer se odjednom perspektiva promijenila, zamijenile su se uloge. Tako sam recimo slijepo vjerovala onome kaj su me ucili da beba te i te dobi mora toliko i toliko spavat, jesti svakih toliko i toliko sati i zivcirala se nenormalno. Da sam imala jednu frisku ili iskusnu mamu koja bi mi rekla da ima beba koje uopce ne spavaju i da bebe vise na cici 24/7 ustedila bih si zivaca i zivaca
Jer sam mislila da s mojom bebom nekaj nije u redu, da je bolesna, da ju nekaj muci, da se ne razvija dobro....
U toj fazi nacitala sam se knjiga o uspavljivanju i spavanju djece. Mogu ti reci da onaj tko te knjige pise ili nema djece ili mu djecu bedina zena. Kaj moj muz zna o neprospavanim nocima i zalijepljenosti na cici, kaj on zna o trimenonskim kolikama osim onog kaj je iz knjiga naucio kad je 99,9% tih noci prespavao, odjurio na posao u pol 6 i dosao kuci u 21:00?
Sad sam i ja puno pametnija, ali naucila sam iz vlastitog iskustva. Tek sad mi je jasno da moja sefica koja nema djece, moja babica koja nema djece i pedijatar od male koji nema djece meni nisu ni mogli pomoci. Jer su i oni sve naucili iz knjiga, a djeca koju vidjas na odjelima, nisu tipican primjer jer su ili bubana ili predugo odvojena od roditelja i naucena da koliko god plakala nitko nece doci. Moram priznati da mi je tek nakon sto sam rodila pedijatrijski odjel postao kuca strave i uzasa. Jer sam sada mama i tek sada kuzim neke stvari.
Naravno da neces rjesavati probleme koji zahtijevaju intervenciju strucnjaka na forumu, ali ti roditelji mogu dati informaciju kome, gdje i kako.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:05   #13
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
čitam....

trenutno knjige o odgoju...prije trudnoće o trudnoći i porodu...uz sve to još prikupljam info sa neta (forumi, članci)

zasad pročitana "Da,molim, hvala" i u fazi čitanja "Povezujuće roditeljstvo"...

sljedeće na redu su "Najsretnije djiete u kvartu" i "kako odgojiti sretno dijete"

i ja sam još dijete (većinom se tako i ponašam ) al svejedno volim pročitat što i kako se postavit u nekoj situaciji...tipa bacanje na pod u dućanu i sl...

oduvijek volim čitat a u svakoj knjizi nađem nešto što mi pomogne u svakodnevnom životu...
Evo mandy mozes uvijek svasta pitat
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:07   #14
Naravno da citam.. Nisam se rodila pametna (kao vi ostale :P)

Najdrazi su mi bili djelovi gdje preporucuju vjezbe za razvoj bebe.. Tako je moj beban rekao I baba I mama sa 4mj.. Skoro 5mj..

Forum je isto ok, no da dobijem cijelu sliku lakse mi je prolistati knjigu nego citati sve topice I postove (ovdje trazim ciljani savjet, misljenja).. A I dosta su podjeljena misljenja.. Sada (nakon par mjeseci forumiranja) vec kuzim ko djeli pametne savjete, a ko se pravi pametan.. pa tako I postupam
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:16   #15
Ali Leonee, i moja je govorila i babababa i mamamamma i baba i mama i koko s 4 mjeseca, cak i ranije. Kakve si to vjezbe s njim radila? Ja sam samo mojoj cijelo vrijeme pricala jer je trazila da ju kontinuirano zabavljam. To je normalno, pa neces sutit s djetetom ko mutava Neuropedijatri to strucno zovu "stimulacija" (khm )
Stimulacijom zovu jos i sarene igracke u osnovnim bojama, mobile, svasta.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:18   #16
Nemamo svi ista mišljenja-to nije nikakav grijeh. Netko čita,netko ne čita-pa što. Osobni izbor. Ljudi imaju različita iskustva. Osobno volim pročitati bilo to o odgoju ili o zdravlju djeteta. Nemamo svi'' Salamonov znak'' na nosu. Pa da,forum je ok. Izmjenjuju se mišljenja i iskustva. Glavu moš' isto stavit' ponekad u knjigu.
goya21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:18   #17
Svaki mjesec kupujem Mame&bebe.. navukla sam se na taj časopis još u trudnoći i nastavit ću ga kupovat i dalje jer mi je super... uvijek ima šta zanimljivo za pročitat a i lakše mi je to nego knjigu....

Od knjiga imam samo onu "Godine prve, zašto su važne"...

A za ostalo šta me zanima tu je net....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:37   #18
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Svaki mjesec kupujem Mame&bebe.. navukla sam se na taj časopis još u trudnoći i nastavit ću ga kupovat i dalje jer mi je super... uvijek ima šta zanimljivo za pročitat a i lakše mi je to nego knjigu....

Od knjiga imam samo onu "Godine prve, zašto su važne"...

A za ostalo šta me zanima tu je net....
No da, da vec nisam apriori informirana o cijepljenju, bolestima, dohrani, pokazateljima psihomotornog razvoja u granicama normale i sl. kupila bih si knjigu o tome. Pa i moja mama si je jednu takvu knjigu kupila prije vise od tri desetljeca. Ova od Jovancevica bi vjerojatno bila i moj izbor.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 06:55   #19
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Ali Leonee, i moja je govorila i babababa i mamamamma i baba i mama i koko s 4 mjeseca, cak i ranije. Kakve si to vjezbe s njim radila? Ja sam samo mojoj cijelo vrijeme pricala jer je trazila da ju kontinuirano zabavljam. To je normalno, pa neces sutit s djetetom ko mutava Neuropedijatri to strucno zovu "stimulacija" (khm )
Stimulacijom zovu jos i sarene igracke u osnovnim bojama, mobile, svasta.....

To je normalno? ako je normalno da pricaju mama I baba u 4mj onda zasto vecini djece koju poznam to nije normalno .. Sto si napisala ono da si po struci? Pedijatar? ....
Pa evo I na forumu ih isto vecina ne prica tako rano (tip: skicni 'prve rijeci')..

Mozda u njemackoj djeca propricaju brze nego u hrvatskoj...

...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 09:55   #20
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
eto, pitanje je u naslovu. pitala bih još samo zašto i da li su vam bile korisne te informacije....
knjige čitam, časopise ne...

a jesu li pomogle...pa uvijek se u njima nađe nešto inspirativno i drago mi je kad dođem do faze "e to je to", kad autor uobliči moje misli koje su meni samoj bile "razbacane", a isto tako drago mi je vidjeti stvari iz drugih kuteva, volim čuti što drugi imaju za reći i volim kad zatvorim knjigu i još neko vrijeme razmišljam o tome što sam pročitala....ne znam, to me nekako ispunjuje...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.