Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 11:38   #361
Trebam savjet.
Planiram postupiti u skladu s točkom 8. članka 30. ZOR i prekinuti rad (okolnosti zbog kojih nije opravdano očekiati da će poslodavac zaštititi dostojanstvo radnika, dakle zatražit ću zaštitu pred nadležnim sudom i prekinuti rad).

Naime dobila sam otkaz, odvjetnik je slao zahtjev za zaštitu prava radnika i poslodavac me vraća na posao.
Međutim smatram da bih trebala napraviti po gore navedenom.

E sad, što mi to nosi, da li je ta zaštita pred sudom ujedno i tužba ili je tužba nešto sasvim drugo?
Ima li tko iskustva sa sličnim stvarima?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:12   #362
Kod nas u firmi premjestili su tehniku (inženjer i serviser) u malu zgradu pokraj firme. Serviser je prebačen prije 12 mjeseci a ja inžinjer prije 3 mjeseca. Čim je on prebačen zauzeo je krajnju sobu i veliki dio prolazne sobe sa svojim hardverom, kutijama..Mene su stavili u tu prolaznu sobu i tu je moj samo jedan dio od 5m2 gdje ima mjesta, sve ostalo je njegovo.

Ono što se događa je slijedeće:
- organizira mi se doček ujutro: - kad dođem ujutro na posao, odnosno kad čuje da sam ušao, on otvori vrata svoje sobe, zagleda se u mene, i bez riječi (ni bok, ni ništa) se vrati u sobu i zatvori vrata
- ponavlja to isto svako jutro čim dođem.
- nemoguće je doći prije njega jer lik dođe 45 minuta prije radnog vremena
- izlika da provjerava tko je, ne stoji jer to radi samo ujutro kad dođem, a ako bilo kad u danu odem i vratim se onda neće
- neće da zaključa ulazna vrata tako da svako može slobodno ući u moju sobu i do mog kompa i mojih stvari
- rijetko kad me uopće pozdravi
- nikad ne priča sa mnom osim kad mora, a onda je ton živčan i uvrijeđen
- 100 puta dnevno nervozno maršira unutra-van, ispred mog radnog mjesta, pritom pjeva sam sebi ili uvijek govori nešto sam sa sobom, lupa kutijama, starim hardverom, pali gasi ventilaciju, nerijetko lupa vratima (ne zatvra vrata kvakom nego pusti da tresne) tako da nikad ne znam kad će zalupiti a kad neće, radi se o teškim drvenim vratima, a kad zalupne onda najviše pjeva.
- rijetko kad mi šalje obavijest da je što napravio, a vezano za moj posao, samo kad mora
- kad nešto uspije rješiti a i ja sam bio involviran onda šalje svima koje zna da je on to uspješno rješio
- za kompjuter u firmi koristi svoj privatni koji je iza nekog firewalla i koji uopće ne koristi našu mrežu, niko ne zna ni kuda se spaja na Internet ni što mu je u kompjuteru a ja bi trebao biti kao odgovoran za sigurnost mreže
- stavljao je neke uređaje koji su omogućili njemu i ko zna kome ulazak na našu mrežu preko wireless (AP) a da nikog nije obavijestio
- nekakve privatne laptope i uređaje ima u servisu
- govori na sva zvona da ugovori servisiranja koje on radi vrijede milijune kuna
- kad god ja napravim nešto veće, složim kakav sustav ili opremu, ili rješim kakav problem ili konfiguraciju, govori okolo da bi on to bolje rješio
- špijunira, čim ja razgovaram s nekim on se mora odmah nacrtati u krugu 3m, kao da samo prolazi, makar to bilo van zgrade
- primjetio sam da mi je odkad sam se doselio ovdje, kompjuter bio otvaran (po loše zatvorenom kućištu) i da neke kolege iz firme znaju da su mi bile igrice neke stare na kompu (pročuo se glas)
- također od kad sam došao nestaju mi memorije, dijelovi, usb stick je nestao..
- kad direktor treba promijeniti gume na autu, trči ovaj sa ručnom dizalicom da svi vide kako se mijenjaju gume za direktora..
- kad direktor kaže da na krovu ima suhog lišća popne se na krov, makar mogao pasti, što je par lomova za direktora...
itd..
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:32   #363
Klasična podguzna muha.
Ima ih po svuda i nepodnošljivi su. Najbolja taktika je ignoriranje jer ako se sukobiš s njim ili prijaviš nekom šefu, ti ćeš najgore proći jer su takvi zaštićeni. Do prve promjene vlasti. Ako je firma manja i privatna, bojim se da je najbolje da ti odeš onda.
Znači pravi se blesav koliko god možeš i ne ulazi u nikakve rasprave i diskusije. Najbolje da samo pozdraviš i to je sve.

Kakva je njegova reputacija po firmi, što kolege kažu o njemu?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:09   #364
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Kakva je njegova reputacija po firmi, što kolege kažu o njemu?
Mislim da ima dobru reputaciju, mada ne bih znao - moj inženjerski posao se dosta razlikuje od njegova serviserskog (za koji nije potreban ni faks ni certifikati ni neko posebno znanje). Ali on je mada neškolovan, dosta inteligentan, i zna svu opremu popraviti, što dosta imponira ovima u upravi, a s obzirom da dosta prodaju te opreme i ovaj im rješava reklamacije bez problema.
S druge strane ja sam sklon da tiho rješavam probleme, i ne vidi se toliko da radim, drugačiji je posao, sistemaštvo je čitanje, učenje, mozganje. Ali mi treba mirna atmosfera i bez nervoze itd.
Budem tražio novi posao samo da mi sa zdravljem bude malo bolje. Da, nema ništa od konfontacije. Probao sam - taj sve shvati osobno. Eventualno bilježiti i skupljati dokaze, možda mi budu trebali jednog dana.

Ali teško je navečer zaspati, razmišljaš kako ćeš sutra doći u firmu i čim uđeš izletit će jedan lik koji će te promatrati bez riječi - bolesno. A onda nerozno trčkaranje i lupanje po mojoj prolaznoj sobi do kraja radnog dana, dok se ja pokušavam koncentrirati i napraviti nešto..

Zadnje uređivanje Dameeer : 26.07.2017. at 16:20.
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:48   #365
Koliko je tužbi za mobbing uspjelo u RH ?
Na kojoj smo razini utuživanja te vrste zlostavljanja ?!
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:15   #366
Ekipa ovako.

Imam sitan problem, ne tiče se osobno mene ali..


Naime, dvojica radnika u firmi su se pokefala pred koji mjesec, krenulo s zivciranjem, kulminiralo je tuzbom za mobing.
Jedan je nekoliko puta dolazio tuzakat ostale kolege, najviše kolegu kojeg je sada i tuzio za mobing. Muz je direktor, pokušao je smiriti tenzije, zamolit ih da ako ne mogu uspostaviti komunikaciju nastave s radom u odvojenim prostorijama, mogu od doma.

U tuzbi je navedeno da ekipa sluša muziku dok rade u susjednoj prostoriji, da mi dolaze cure tu i tamo i zadržavaju se po pola sata-sat, da ga maltretiraju, daju da rješava njihov posao ako nisu u mogućnosti, da ga zovu pogrdnim nadimkom. Da konstantno nešto slave, rodenja djece, vjenčanja, krstitke, rodendane..
Muzika se nikad nije glasno čula bar ne dok je muz u firmi. A nije mi zatekao nikad da neko ometa druge.


Kad je sve to krenulo, muz je pokušao razgovarati s jednim i drugima ali svi imaju svoj stav o događajima.
Firma njeguje dobre međusobne odnose, nikakav presinga se ne vrši, imaju mogućnost fleksibilnih radnog vremena i rada od kuće.
Inače su svi stvarno ok, nikad nikakvih zalbi nije bilo.
Svi su zadovoljni naprednom i plaćom.

Ali ta jedna osoba očito ima ili probleme sama sa sobom ili je stvarno ostatak okrenut protiv njega.

Muz nije s njima tokom vremena koje provode u firmi, ne čuje nit ga zanima tko što radi dok rade dobro i u rokovima.


Sad se ide na ročište, muz je ponudio sporazumni prekid radnog odnosa uz preporuku za tuzitelja.
Ponudio tuzitelju da od sad sve radi od doma uz istu plaću, ništa ne prihvaća, on zeli da ovaj jedan ode iz firme a muzu nije ni na kraj pameti otpustit tuzenika jer je sposoban i kvalitetan kadar.

Prije dva dana smo saznali da razlog lezi u plaći, i da su situacije koje su gore navedene samo gluposti koje ovog dodatno smetaju ali nisu presude.

Naime tuzitelj je osoba koja je završila sss, ima znanje, ima volju ali to nije dovoljno i shodno tome plaća mu je manja, naravno ne radi mi tezinu poslova kao i ovi drugi, ne moze obavit samostalno nego uvjek neko s diplomom mora dovršiti i doraditi njegov rad.

A tuzeni radi najduze kod muza, prije tog je imao iskustva iz drugih firmi, doslovno je došao jer mu je ponuđena bolja plaća i bolji uvjeti rada. Ima i odslušane seminare u inozemstvu on je praktički desna ruka svima u firmi i kolegijalna i jako sposobna osoba.


Mene zanima ima neko kako riješiti nastalu situaciju, da bi se očuvala dobra radna atmosfera.

Ostatak ljudi u firmi također misli da je neutemeljena tuzba.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:09   #367
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima neko kako riješiti nastalu situaciju, da bi se očuvala dobra radna atmosfera.
Kako je točno definirania tužba? Uznemiravanje mora dokazati tužitelj, u ovom slučaju radnik.
Je l muž ima išta od nuđenog napismeno i da je ovaj odbio?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:13   #368
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Kako je točno definirania tužba? Uznemiravanje mora dokazati tužitelj, u ovom slučaju radnik.
Je l muž ima išta od nuđenog napismeno i da je ovaj odbio?
Tuzeni je samo radnik isto kao i tuzitelj.
Tvrtka nema veze s tim osim toliko jer se "mobing " radi u prostorijama firme.

Nije dao na pismeno. I vjerujem da to ne znači ništa, uvjek mu moze dat na pismeno pa nek odbije ako zeli.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:32   #369
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Tuzeni je samo radnik isto kao i tuzitelj.
Tvrtka nema veze s tim osim toliko jer se "mobing " radi u prostorijama firme.

Nije dao na pismeno. I vjerujem da to ne znači ništa, uvjek mu moze dat na pismeno pa nek odbije ako zeli.
Nekako imam blagi osjećaj da ti zapravo govoriš o zahtjevu radnika za zaštitu dostojanstva, a ne klasičnoj tužbi pred sudom...
...u svakom slučaju, sorry, ja ti ne mogu pomoći. Ne na temelju ovih i ovakvih informacija.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 18:08   #370
Pozdrav, imam pitanje.

Ima li moj nadredjeni na poslu pravo znati moj privatni broj mobitela, i je li po zakonima potreban moj pismeni pristanak da dobije moj broj? Nemamo mogucnost dobiti poslovni mobitel i broj.

Ako ima pravo, kako se zastititi u slucaju gdje me nadredjeni kontaktira na taj broj sa stvarima vezanim uz posao izvan radnog vremena, navecer i vikendom?
__________________
“Folks, I don't trust children. They're here to replace us.” - Stevan Kolbert
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 18:44   #371
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post

Mene zanima ima neko kako riješiti nastalu situaciju, da bi se očuvala dobra radna atmosfera.
Ako ljudi rade ono za sto su zaposleni i rade to u skladu s ocekivanjima sve pet. U tom slucaju vrijedi pokrenuti proces medijacije - pokusati dijagnosticirati stvarnu situaciju u medjuljudskim odnosima. Mobbing, zivciranje i maltretiranje na poslu moze se provoditi na milijun nacina - ljudi sjede zajedno citav dan i netko jede smrdljivu salamu i ide na zivce ljudima, netko prica glupe viceve, ma bilo sto...U svakom slucaju to utjece na produktivnost.

Dobar nacin za pocetak je napraviti company policy - i u njoj jasno naznaciti sto se od ljudi ocekuje, pravila, obicaji i kultura koju kompanija zeli njegovati i posebno naznaciti sto kostituira workplace safety i harassment.

Pogledaj si ovaj link :https://www.ontario.ca/page/understa...and-harassment

To sto su se pokefali - je li bilo fizickog kontakta? Mislim, jesu se pokefali verbalno ili stvarno? I jedno i drugo je znak da nesto uistinu ne stima i odgovornost je poslodavca da osigura sigurno i zdravo radno okruzje.

Company policy nece sprijeciti idiota da bude idiot ali ce ti dati alat kojim ces problem moci efikasno rijesiti.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 18:50   #372
Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje.

Ima li moj nadredjeni na poslu pravo znati moj privatni broj mobitela, i je li po zakonima potreban moj pismeni pristanak da dobije moj broj? Nemamo mogucnost dobiti poslovni mobitel i broj.

Ako ima pravo, kako se zastititi u slucaju gdje me nadredjeni kontaktira na taj broj sa stvarima vezanim uz posao izvan radnog vremena, navecer i vikendom?
Ne, ne moraš mu dati. Reci mi šta kada ti se dogodi da ne budeš obaviješten o nečem važnom, npr da ti je promijenjena smjena poslije slobodnog dana i da nisi popodne, nego ujutro, pa kad tu uvali opomenu zbog neopravdanog dolaska na posao... ko će ti onda biti kriv?

A ko te napada da bi se trebao zaštićivati? Ako se nećeš javiti, ne moraš. Ja to obično prakticiram i prema drugim ljudima u životu, pa nisam znala da se nekom mora napomenuti da se na svoj mob ne mora javljati ako neće.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:56   #373
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, ne moraš mu dati. Reci mi šta kada ti se dogodi da ne budeš obaviješten o nečem važnom, npr da ti je promijenjena smjena poslije slobodnog dana i da nisi popodne, nego ujutro, pa kad tu uvali opomenu zbog neopravdanog dolaska na posao... ko će ti onda biti kriv?

A ko te napada da bi se trebao zaštićivati? Ako se nećeš javiti, ne moraš. Ja to obično prakticiram i prema drugim ljudima u životu, pa nisam znala da se nekom mora napomenuti da se na svoj mob ne mora javljati ako neće.

Ovo je istina - svojedobno su i mene zivkali iz firme. Prestao sam se javljati na telefon ali to nije pomoglo mojoj popularnosti. Sefovima sam isao na zivce. U to doba mislilo se (a vidim da se jos uvijek misli) da covjek potpisujuci ugovor o radu prenosi vlasnistvo nad sobom na poslodavca.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:44   #374
@lee - ne znam ekipu, ali ono što je uvijek činjenica je da manje sposobna, da ne kažem nesposobna ekipa, mobingira najsposobnijeg.
Taj vaš slučaj je kliše i držim palčeve da tip dobije tužbu, jer sam sigurna da ju je s razlogom digao.

Žao mi je što se tvoj muž našao u tome, ali to što se odvija "samo u prostorijama firme" i tvoj muž je "samo direktor" čini ga suučesnikom.

Ako je riječ stvarno o tužbi, ja vam preporučujem da to shvatite ozbiljno ili ćete "samo biti odgovorni" i vjerojatno platiti "samo masnu odštetu" jer ste dopustili zlostavljanje.

Ako imate pameti otpustit ćete nesposobne i mobing će biti završen.
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:42   #375
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, ne moraš mu dati. Reci mi šta kada ti se dogodi da ne budeš obaviješten o nečem važnom, npr da ti je promijenjena smjena poslije slobodnog dana i da nisi popodne, nego ujutro, pa kad tu uvali opomenu zbog neopravdanog dolaska na posao... ko će ti onda biti kriv?

A ko te napada da bi se trebao zaštićivati? Ako se nećeš javiti, ne moraš. Ja to obično prakticiram i prema drugim ljudima u životu, pa nisam znala da se nekom mora napomenuti da se na svoj mob ne mora javljati ako neće.
Kuzim sto hocete reci, ali pozivi i poruke na whatsapp dolaze i kada je nesto hitno i kada je totalno ne-hitno. Recimo da je svaka dvadeseta poruka ili poziv nesto neodgodivo. Jucer mi je pukao film jer sef zove u subotu u 18:00 (ne radimo vikendom) oko necega sto moze cekati, ne jer ja tako mislim nego jer stvarno moze cekati. I to je u redu?

Uznemiravanje je i sami akt zvanja i slanja poruka, tebi je lako reci "nemoj se javljati" ili "nemoj odgovarati" ako mi u startu samim upitima oko posla vikendom ide dizati tlak. Steta je vec napravljena. Kako se zastititi i jesam li duzan dati poslodavcu broj ako ga zatrazi, npr. u slucaju da promijenim broj? Inace, nemamo smjenski rad.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
U to doba mislilo se (a vidim da se jos uvijek misli) da covjek potpisujuci ugovor o radu prenosi vlasnistvo nad sobom na poslodavca.
To je odnos naseg sefa prema nama, ne odnos nas prema poslu. Nisu te docekale nikakve sankcije? Mene ne bi smetalo da sef nije zivcan tip vrlo kratkog fitilja koji se voli iskaljivati na radnicima.
__________________
“Folks, I don't trust children. They're here to replace us.” - Stevan Kolbert

Zadnje uređivanje Urbalari : 04.12.2017. at 00:56.
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:57   #376
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
U to doba mislilo se (a vidim da se jos uvijek misli) da covjek potpisujuci ugovor o radu prenosi vlasnistvo nad sobom na poslodavca.
Ljudi će ići onoliko daleko kolik im dozvoliš.

Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Kuzim sto hocete reci, ali pozivi i poruke na whatsapp dolaze i kada je nesto hitno i kada je totalno ne-hitno. Recimo da je svaka dvadeseta poruka ili poziv nesto neodgodivo. Jucer mi je pukao film jer sef zove u subotu u 18:00 (ne radimo vikendom) oko necega sto moze cekati, ne jer ja tako mislim nego jer stvarno moze cekati. I to je u redu?

Uznemiravanje je i sami akt zvanja i slanja poruka, tebi je lako reci "nemoj se javljati" ili "nemoj odgovarati" ako mi u startu samim upitima oko posla vikendom ide dizati tlak. Steta je vec napravljena. Kako se zastititi i jesam li duzan dati poslodavcu broj ako ga zatrazi, npr. u slucaju da promijenim broj? Inace, nemamo smjenski rad.
Ne, nisi dužan. Uopće. Čak i da ti daju službeni mob, ni to ne bi značilo da ti smije jašiti po kičmi u tvoje slobodno vrijeme.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:12   #377
Ugasiš zvuk za njegov broj na svemu i to je to. Ili staviš da mu se pozivi prosljeđuju na govornu poštu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:33   #378
Biti ili ne biti mobingiran

Frendi mi radi u Bolton Croatia i planira otići, ja bez posla već neko vrijeme, nudi mi da uskočim umjesto njega. S druge strane čujem da im je sales manager navodno psihopat koji mobingira ljude. Manager domaći, stranci vlasnici. Ići ili ne ići? Ima li tko kakvih saznanja o toj tvrtki?
Hvala.
Japod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:02   #379
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
@lee - ne znam ekipu, ali ono što je uvijek činjenica je da manje sposobna, da ne kažem nesposobna ekipa, mobingira najsposobnijeg.
Taj vaš slučaj je kliše i držim palčeve da tip dobije tužbu, jer sam sigurna da ju je s razlogom digao.

Žao mi je što se tvoj muž našao u tome, ali to što se odvija "samo u prostorijama firme" i tvoj muž je "samo direktor" čini ga suučesnikom.

Ako je riječ stvarno o tužbi, ja vam preporučujem da to shvatite ozbiljno ili ćete "samo biti odgovorni" i vjerojatno platiti "samo masnu odštetu" jer ste dopustili zlostavljanje.

Ako imate pameti otpustit ćete nesposobne i mobing će biti završen.
Nebi rekla da je stvar u sposobnosti ili me sposobnosti.

Tuženi je jedan od najsposobnijh ljudi, stvarno zna što radi, kako radi, kao radnik je osoba za poželjeti, brz, pametan, sposoban, osoba koja prema priči ostalih kolega nakon mog muza ima najviše znanja i koja im pomogne svaki put kad im je pomoć potrebna.

Po naravi je oštar na jeziku, nema se volje ni zelje ulizivati, čak će i nadređenima ukazati na grešku, ali nije nimalo zlonamjeran.
Do tužbe je tuzitelju završavao njegov segment posla jer ovaj nema dovoljno znanja, nije se nikad bunio, sad jednostavno ne želi, meni je to potpuno razumljivo.

Prije koji dan sam bila u firmi, tuzitelj je došao u tuzenikov ured, ja sam bila tamo, i namjerno mu rekao "aha, pola radnog vremena ti je tu bila cura, sad će drugu polovicu bit šefica, ne zaradiš plaću koju imaš" I ovaj mu je rekao "sjaši s mene i s moje plaće već jednom, naporan si i bog i meni, sta te briga što ja radim i kako radim, nisi ti plaćen za to da nadgledaš moj posao i da mi brojiš radne sate."

Mislim da je upravu, ovaj nikad nije ne ispoštovao rokove, ako se desi da nešto mora napravit prije napravit će, ne treba mu vremena kao ostalima, a to cijenimo, kolege su se izjasnile da ovaj mozda ima oštar jezik ali da ne mobingira nikog i da je izrazito kolegijalna osoba.

Mozda je problem što ovome nije smisao za humor na razini ostalih, svaki put kad je nekome nešto u životu bitno, tipa rođendani, fešte, kad se neko ženi ili krsti djecu donesu u firmu počastiti ekipu, ove to smeta jer mu ne paše da se drugi zabavljaju.


Sad je počeo negodovat i na sale između drugih.
Muzu svaki dan dolazi s nekim novim tračevima, tipa "Marko je Peri rekao da je nebitan, fejk i smatra"
"Pero je marku rekao da će počinit suicid ako bude još jednom prepravljao njegov rad"

A stim da se pero i Marko jako dobro slažu.


Sigurna sam da je problem u tužitelju, da je do tuženika neko bi nešto rekao, ovako su svi stali u obranu tuženika.

A mene i muza nije nimalo briga kome dolaze cure, ko je na posao došao u 12 a ne u 8, tko je puštao muziku u svom uredu, tko je na posao doveo djete jer ga nije imao tko pricuvat, naravno dok ne ometa druge a nitko osim ovog, koji je sam u uredu i ništa ne čuje iz drugih ureda, teoretski ne moze bit ometan.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:02   #380
Večer svima!

Čitao sam ZOR, čl 134 http://www.racunovodja.hr/33/zastita...KIiUYmR-h2lxg/
Moja firma ima tu osobu ovlaštenu primati pritužbe. Ne znam moram li se prvo javiti njoj pa onda ići s tužbom? Ako se javim, što ako me zmuljaju? Tko kaže da su oni objektivni i nepristrani
Ugl, što ak idem prvo preko njih, oni donesu neko rješenje za mene nepovoljno, svejedno mogu na sud?
Jel radnik dužan prvo napisati pritužbu poslodavcu/osobi ovlaštenoj za primanje pritužbi?
sipko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.