Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 15:37   #141
Thumbs up

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Obratio si se službeno, sindikalnom povjereniku?
A iskreno - ne znam šta bi tu inspekcije imale za raditi
He,he... sindikalni povjerenik??
U mojem slučaju navedeni je gospodin dio te umrežene ekipe!!
a inspekcije? O, da, itekako bi imale - kad bi htjeli / smjeli.
Kad bih sad ovdje iznio-mnogi bi se tj. većina bi se zabezeknula
tko je jedina osoba/funkcija u ovoj Državi koja reagira i "gura stvar",
i to bez obzira dal' mu prijaviš imenom ili anonimno!! Meni - veliko i to ugodno iznenađenje.
što se tiče zahvale za ovo moje objavljivanje te savjeta kako se ponašati u slučaju
nekog ne daj Bože novog rata... Još sam prije 15-godina prvi put uvidio za šta sam se borio 5 godina: izgubio sam tada i Ustavni sud povodom moje tužbe zbog nezakonitog otkaza a za vrijeme bolovanja!!!! Moje radno mjesto popunjeno bez natječaja, razlog otkaza po dobivenom rješenju citiram "uštede u gradskom proračunu na stavci izdataka za plaće zaposlenih".... a u stvarnosti su broj uposlenih smanjili za nas 5 branitelja a iznos plaće u slijedećoj proračunskoj godini (koja je počela već 30 dana nakon narečenog rješenja!!) za dakle 23% manje zaposlenih povećali za 52%!!!
Pa po pitanju rata, (a nije moj tekst već je od druge osobe na ovom forumu prije izrečen) moje je: " tukli smo se za ovu državu, predali je bez ispaljenog metka - ma za koju to onda državu ponovno ratovati? Film bez mene, bez moje obitelji..... tutanj van, poslije se vratimo i ak' Bog da još se bude sredila i kakva "minhen" mirovina i to bu to!!!
Sorry za mali istup van teme al' tako je!!!
Pozdrav!!!
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:15   #142
Ok, jasno mi je da si i ogorčen i bijesan, ali i dalje ne vidim šta bi inspekcija po pitanju tebe imala raditi?
Je l ti podmiruju sve obaveze prema tebi? Da. Onda što ti inspekcija tamo?
A ti, ako trpiš mobbing i još k tome kažeš da imaš dokaze - obrati se odvjetniku, odradi proceduru, jer se po Zakonu trebaš prvo obratiti unutar firme i ako se ništa ne promjeni - digneš tužbu.
Stvar je vrlo jednostavna.. ti bi ratom i metcima - nema potrebe za tim, imaš zakone i "upotrijebi" ih u svoju zaštitu.

Jesi probao ikada prijaviti kakve nepravilnosti, kad kažeš da nitko ne reagira?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 13:13   #143
smanjenje plaće

Dok sam bio na bolovanju smanjili su mi plaću za 33% i od tada ne mogu doći k sebi. Psihološki sam dotučen. Uglavnom drugim djelatnicima je smanjena plaća ali za otprilike 5% te se me stavili u rang SSS iako sam taj posao radio više od 10 godina. Na usmenom razgovoru kod glavnog u četiri oka mi je rekao da netko mora biti žrtva i da su "oni" tako odlučili. Radi se o državnoj upravi...jako sam loše
barci5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:21   #144
Nisu ti mogli samo tako smanjiti plaću, morali su na temelju "nečega".

Na kraju, akosi u državnoj upravi, imate povjerenika. Jesi mu se obratio?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:37   #145
Imam pitanje vezano za mobbing i kako se postaviti u toj situaciji.

Nedavno sam našla posao preko student servisa. Radim u jednom kafiću.
Kafić zbilja nije neka prčvara nego je unutar zgrade s poslovnim objektima. Dolaze uglavnom ljudi nakon posla na cugu. Nema klošarske neke ekipe i tako to.
Hoću reći... kad sam došla na razgovor za posao nisam očekivala ono što će me snaći.

Ali... vlasnik. Vlasnik je... tragikomedija.

Dakle... trenutno radimo za njega jedan dečko (koji radi već dulje vrijeme) i ja.

Stvarno...stvarno ne znam otkud bih počela i kako jer naprosto mi je sve ovo čudno. Radila sam na raznim mjestima gdje je profesionalnost bila jednostavno zagarantirana tako da mi je ovo što se sad događa NEPOJMLJIVO.

Prvo je imao scenu kad se derao na tog mog kolegu preda mnom.
Govorio mu je stvari tipa:"Do jučer si bio na baušteli pička ti materina. Oš da te odmah sad najurim? Šta ti misliš da si nezamjenjiv? Jel oš radit ili neš radit budalo jedna?"
(povod je bio taj što su tu noć gosti popili čitavu bocu neke žestice i nije bilo više te žestice ni u skladištu i nismo je imali gdje kupiti u 9 navečer, a gosti su htjeli još pit pa su se ljutili što nema te žestice i poručili vlasniku da ne zna vodit lokal. na što je ovaj pukao i izdrkao se na dečku što radi sa mnom).


Kod mene je bio ovaj slučaj... e, jebiga. Svakoj konobarici se to događa da joj se muškarci upucavaju...pa tako i meni. Ja se samo nasmiješim i nastavim svoj posao.
Međutim...jedan
je gospodin bio prilično otvoren pred vlasnikom i rekao je vlasniku:"Ovo vam je najljepša konobarica koju ste ikad imali. Samo zbog nje ću dolaziti ubuduće ovdje na cugu."
Vlasnik je toliko poludio da je čovjeka istjerao iz lokala i rekao mu da ima zabranu pristupa lokalu. A taj gospodin stvarno nije bio bezobrazan niti nekulturan niti prost... zbilja ništa ružno. Samo je rekao to što je rekao.
Jedini doticaj koji smo taj gospodin i ja imali je bilo rukovanje zato jer me gospodin zamolio može li se upoznati sa mnom.
I šta...ja sam mu rekla:"Ja sam XY...drago mi je."...ne shvaćam... zar sam mu trebala reći:"Ne možemo se upoznati."
Mislim...wtf?...
Ok. Nebitno. Vlasnikova reakcija prema meni nakon toga...
Kriste premili... zvučalo je u stilu:
"Da te više nisam vidio da pričaš s muškarcima tu. Jel ti hoćeš da ja nekoga nabijem zbog tebe? Jel ti hoćeš da muškarci pomisle da oni imaju pravo tebe častiti cugom i pozvati te da se družiš s njima? Nemaš ti šta s njima komunicirati. Kako si tako jebeno glupa. Letit ćeš van na glavu, jel ti jasno???"
Ja ono... oukej...
Pomislih...aj stvarno moja je krivnja... ono... rukovala sam se s tim gospodinom pa sad je to možda ispalo vulgarno. Naravno da ne želim narušiti reputaciju tako kulturnom lokalu, jelte.
Kažem vlasniku:"U redu....ispričavam se. Neću više."


Nakon toga dogodilo se, eto... da je netko očito malo jače povukao bravu izvana i iščupao ju lagano van. Ja sam tad bila na radnom mjestu i uopće se to nije niti čulo niti sam vidjela tko je to napravio. Znači, stvarno nemam blage veze kako se to s bravom dogodilo.
Vlasnik dolazi...i skuži to. Lokal prazan. Samo on i ja ostali navečer.
Evo našeg dijaloga od sinoć...otprilike ovako je zvučalo:
-Jel ti shvaćaš da si ti odgovorna za ovaj kafić dok ovdje radiš? Koji je tebi kurac? Jel tebi jasno da ti moraš paziti na stvari tu. Brava je strgana. To je netko morao jebački lupiti vratima da se to dogodi. Kako to nisi vidjela???
-Ali gospodine...zbilja...cijeli dan nije bilo nikakvih ekscesa. Stvarno mi nije jasno na koji način je netko mogao potrgati bravu. Ja stvarno ništa nisam čula. Pa vjerujte mi...da je bilo ikakvih naznaka da bi netko nešto polomio reagirala bih za boga miloga.
-Ma ti si glupa ko kurac.
-Ne. Nisam glupa.
-Jesi. Jebeno si glupa.
-Nisam glupa.
-Ma glupa si ko kurac mater ti jebem.
-Nemojte mi psovati mater...nema ona veze s ovim.
-Ma ajde jebem te glupu. Ne znaš radit. Ko te uopće zaposlio.
-Pa vi gospodine.
-Kurac ja. Zaposlio te XY. Meni ne bi ti radila ni dva dana.
-Da, gospodine...ali vi ste vlasnik lokala. Možete mi sad isplatiti ili ne isplatiti što sam odradila. Nije bitno. Dajte mi otkaz u miru i stvar riješena.
I kuži frajer da mene ne dira što se on dere na mene pa krene s ovom forom:
-Jel tebi jasno da ja tebi mogu naplatiti štetu za ovu bravu???
-Dobro...naplatite mi.
-Jesi ti toliko glupa da ne znaš voditi posao i da ti nije jasno da si ti odgovorna za stvari ovdje.
-Sasvim mi je jasno. Naplatite mi bravu.
-Ma ajde u kurac i ti i brava.

(smiješno kako mi non stop govori da ne znam raditi i da će mi dat otkaz...ja mu na to svaki put kažem neka mi da otkaz... a on nikako da mi da otkaz... lol ...)



Ok...mislim...ljudi...sory...ali... ovo stvarno u životu na radnom mjestu nisam doživjela. Ja još uvijek ne vjerujem da vlasnik tako komunicira sa mnom.
Mene to ne dira niti najmanje jer ja stvarno na poslu radim ko' manijak. Ono... da pet sati ne sjednem da se odmorim na par minuta jer naravno da volim i moram držati sve urednim, čistim...i uz to posluživati goste, itd.
Moja savjest je čista. I ja nisam bravu strgala.
A najveći dokaz da radim dobro svoj posao je taj što mi valjda 95% gostiju redovito govori kako sam "ljubazna i draga djevojka." (i ostavljaju mi prilično velike bakšiše... onako... usput...)

Nego...on se tako odnosi i prema ovom drugom radniku koji nažalost nije u poziciji kao i ja da može reći:"Pa daj mi otkaz i bok."
... nego dečko živi u abnormalnom strahu od njega... čitav život mu se vrti oko tog glupog posla... njegovo radno vrijeme nije gotovo niti onda kad ja preuzmem smjenu jer ga gazda zove da ode provjerit u lokalu jel sve ok, itd, itd.
Dok se vlasnik derao na mene ja sam mu se unijela u "intiman" prostor tj. stajala sam cca 30cm dalje od njega, pogledala ga u oči i rekla mu mirnim tonom:
"Ne derite se na mene. Uznemiruje me deranje. I nisam glupa. Točka."
Ali... Ja sam gledala reakciju tog dečka dok se vlasnik derao na njega. On se jadan sav skamenio i buljio u pod. Problijedio je totalno.
Ja sam vlasniku govorila za to vrijeme:"Dajte molim Vas nemojte njega okrivljavati. On stvarno radi pošteno i nevjerojatno je pedantan. Ne želite izgubiti takvog zaposlenika. Vjerujte mi. Stvarno nije on kriv. Ja sam kriva."
Vlasnika to nije diralo uopće... on se i dalje derao na ovog dečka i evidentno se hranio njegovim strahom. Ja sam samo čekala da se jadni dečko onesvijesti.

Jel bih ja tu trebala reagirati na nekim višim instancama ili?...
Mislim...jebe mi se za mene... ja idem na posao bez grča u želucu. Jebanje matere i slične primitivne fore su mi dječji vrtić...može on meni visit nad glavom čitav dan, derat se i jebat mi mater...ja ću u miru pomest pod i oprat suđe.

Ali onako objektivno...njegovo ponašanje...to je mobing? Zar ne?

I je li moja građanska dužnost ili moja moralna obligacija nešto napraviti u vezi toga ili da šutim?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 15.01.2014. at 13:47.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 01:14   #146
A konkretno što bi ti napravila, ako dečko neće ništa napraviti sam za sebe?
Jedino što bi ti mogla napraviti je svjedočiti kada bi on digao tužbu protiv gazde.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:48   #147
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A konkretno što bi ti napravila, ako dečko neće ništa napraviti sam za sebe?
Jedino što bi ti mogla napraviti je svjedočiti kada bi on digao tužbu protiv gazde.
Baš sam bila pričala s kolegom. Kolega je zbilja vrhunski ugostitelj i u tom poslu je već 20 godina. Čovjek se može zaposliti sa svojim načinom rada bilo gdje, za veću plaću gdje ga nitko neće jebat u mozak.
Ja sam tek počela konobarit. Ja sam blentava....normalno da ne znam radit, fućka mi se za mene. Nije meni cilj u životu biti konobar nego zaradit pare za faks pa neka mene ovaj vrijeđa do sutra.

Kolega to trpi. On meni kaže da njega to ne dira. A svaki dan je...mislim... pijan praktički. Nakon posla se obavezno napije valjda da lakše istrpi ta sranja.

Ja znam da čak i ako bih ja prijavila mobing da taj kolega od straha ne bi ništa rekao protiv gazde jer ga se boji ko' crnog đavla.

Meni je samo žao kolege. Ja nisam tip osobe nad kojom se može vršiti mobing jer se meni živo jebe za sve. Nisam u osnovnoj školi da drhtim ko od profesora iz matematike.
Ali sam svjesna činjenice da neki ljudi moraju trpit mobing i trpe ga jer nemaju drugog izbora.
A ja tome svjedočim.
I iskreno mi samo to ide na kurac.
Jasno je meni da je to stvar kolege šta će on napraviti. Ali jebemu mater on je žrtva i on je sav prestravljen. Njemu treba netko izvana da ga potakne da ne trpi to. Pa uništava si život praktički.
I tako se te žrtve nakupljaju i nakupljaju... ili se propiju ili odlaze psihijatrima na liječenje od mobinga. To se širi ko epidemija jer nitko ne staje na kraj tome.

Ja se osjećam glupo ponajviše zbog toga...što gledam to i ništa ne činim u vezi toga.

Ne znam snosim li dio krivnje kao svjedok svemu tome jer šutim?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 19:59   #148
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Kolega je zbilja vrhunski ugostitelj i u tom poslu je već 20 godina. Čovjek se može zaposliti sa svojim načinom rada bilo gdje, za veću plaću gdje ga nitko neće jebat u mozak.
------------------------------------------------------
Ali sam svjesna činjenice da neki ljudi moraju trpit mobing i trpe ga jer nemaju drugog izbora.
A ja tome svjedočim.
Nemoj se ljutiti, ali ovo je malo kontradiktorno

Quote:
Ne znam snosim li dio krivnje kao svjedok svemu tome jer šutim?
Probaj ga potaknuti da ode na bolovanje i terapije, pa nek potraži drugi posao
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 18:22   #149
Mobing zaposlenika prema vlasniku firme

Naš sindikalni povjerenik ima jednu neobičnu ideju, pa me zanima da li je tako nešto zakonski kažnjivo.
Naime, on je pronašao neki komprimitiajući tekst o vlasniku (da je pronevjerio neke novce). Taj je tekst iskopirao (samo naslov i par rečenica), te izvor webstranice. Taj tekst on misli uštampati na leđnoj strani mantila. Ali onoga kojeg kupi u trgovini, a ne onog koga je dobio od firme.

Dakle nešto kao ovako: http://www.svijet-majice.com/media/c..._is_better.jpg
Ali na radnom mantilu.
Da li ga vlasnik može tužiti za mobing jer je će biti problema kada budu poslovni partneri obilazili firmu. Jer je on samo pod istragom, ali bez pravomoćnog rješenja o pronevjeri.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 18:52   #150
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Naš sindikalni povjerenik ima jednu neobičnu ideju, pa me zanima da li je tako nešto zakonski kažnjivo.
Naime, on je pronašao neki komprimitiajući tekst o vlasniku (da je pronevjerio neke novce). Taj je tekst iskopirao (samo naslov i par rečenica), te izvor webstranice. Taj tekst on misli uštampati na leđnoj strani mantila. Ali onoga kojeg kupi u trgovini, a ne onog koga je dobio od firme.

Dakle nešto kao ovako: http://www.svijet-majice.com/media/c..._is_better.jpg
Ali na radnom mantilu.
Da li ga vlasnik može tužiti za mobing jer je će biti problema kada budu poslovni partneri obilazili firmu. Jer je on samo pod istragom, ali bez pravomoćnog rješenja o pronevjeri.
Članak 148. Kaznenog zakona, sramoćenje.
180 dnevnih dohodaka.
A možda i neki drugi članci, npr. možda 133.

Da ne pričamo o raznim drugim mogućim tužbama.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 10:50   #151
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Članak 148. Kaznenog zakona, sramoćenje.
180 dnevnih dohodaka.
A možda i neki drugi članci, npr. možda 133.

Da ne pričamo o raznim drugim mogućim tužbama.
A da li je sramoćenje nakon pravomoćne presude ?

Znam jedan slučaj kada je zadarski policajac stavio u novine preko prijatelja novinara jedan članak kako ga žena vara. Stavio je svoje ime i prezime, kako je on dobar policajac koji se brine za svoju djecu i hrani svoju ženu. A ona ga vara sa drugim.

Da li je ta gospođa mogla podnijeti tužbu radi sramoćenja? Ili je mogla samo da je on stavio i njezine ime i prezime u tekst?

Evo i friškog slučaja u Štotskoj: http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...ctures-3187313

Žena dakle može tužiti muža za sramoćenje. Da li to vrijedi da je stavio njezinu sliku iz osobne ?
Odnosno koliko smije netko nešto staviti u javnost, a da to ne ispadne sramoćenje.
Ispada da je hrpa novinskih tračeva sramoćenje. Recimo objava u novinama da svećenik ima ženu i sa njom dvoje djece i da su se posvađali. Ili svećenika tuženog za masturbaciju ?

Da li to znači ako ja navučem na sebe majicu sa citatom iz novina i otiđem u crkvu u kojoj služi svećenik-nasilnik, mogu dobiti privatnu tužbu. Ali to ne mogu dobiti novinari ???!!!!!!

Zadnje uređivanje krena : 03.03.2014. at 11:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 08:09   #152
Prijetnje sadašnjeg poslodavca

Doživljavam prijetnje sadašnjeg poslodavca jer sam im rekao da dajem otkaz i odlazim raditi u inozemstvo. Najveći problem što sam rekao naziv firme u koju idem. Prijete mi sad da će mi uništiti moj novi posao. Šta da radim da se zaštitim, dali je moguće da oni mogu tu šta učiniti i upropastiti mi novi posao.


HITNO MI TREBAJU SAVJETI!
asusf5sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 09:51   #153
Mislim da su to jedino psihološke igre vrlih hrvatskih poduzetnika.
Jedino što te može je blatiti u novoj firmi, slati mailove ili zivkati da si neradnik, da si lopov, ovo ili ono.

Kako ti može uništiti novi posao?
Ima rođu u toj tvojoj novoj firmi kojem će reći da ti da otkaz?
Hoće podmititi šefa inozemne tvrtke da ti da otkaz?

Sve što si naveo spada u mobbing i utuživo je.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 10:04   #154
Quote:
asusf5sl kaže: Pogledaj post
Doživljavam prijetnje sadašnjeg poslodavca jer sam im rekao da dajem otkaz i odlazim raditi u inozemstvo. Najveći problem što sam rekao naziv firme u koju idem. Prijete mi sad da će mi uništiti moj novi posao. Šta da radim da se zaštitim, dali je moguće da oni mogu tu šta učiniti i upropastiti mi novi posao.


HITNO MI TREBAJU SAVJETI!
Snimi prijetnje.
Audio snimanje vlastitog razgovora nije kažnjivo, iako nije sigurno da bi sud prihvatio takav dokaz.

Oni bi te mogli ocrniti kod novog poslodavca, podmetnuti ti da si loše radio, skrivio kakvu štetu, da si nešto ukrao...

Suočeni sa činjenicom da su njihove prijetnje snimljene teško da bi ti pokušavali dalje činiti pakosti ( a jednom kad nešto snimiš, oni više nikada neće biti sigurni što je od prijetnji snimljeno, a što nije).

Ne treba im spominjati da si prijetnje snimio. To je samo krajnji argument u sporu.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 10:18   #155
Novi poslodavac je Nijemac.Cisto sumnjam da ce im povjerovati na optuzbe.Neki dan sam iskoristio odsustvo sefa i izbrisao historiju pregledavanja interneta i takodjer na papiru sam posarao naziv firme.Opet se brinem da nije upamtio naziv firme i brinem se sve dok ne odem u Njemacku.
asusf5sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:56   #156
Tvoj strah je razumljiv, ali to ti je kao što su ti već napisali - samo reakcija tvog poslodavca na njegov povrijeđeni ego. Drugim riječima, zastrašivanje, vježbanje "moći" nad tobom. Neće on ništa poduzeti....doduše, nije nikad pametno dati otkaz prije nego je novi posao siguran. Trebao si dati izvanredni nakon što bi nešto potpisao sa Nijemcem i tako ovog starog poslodavca ne bi više niti vidio. No, nema sad smisla pisati što si trebao. Ako iz nekog razloga još uvijek radiš (otkazni rok, štoveć) - nastoj ostati pribran i smiren i ne reagirati na poslodavčeve prijetnje. Ali niti sa drugim randicima ne razgovaraj o ovome.

Za primjer: meni je moj ostao dužan novce, mobbingirao me i sl. i na kraju je on meni prijetio da će me tužiti . Misleći valjda kako ću se usrati. Naravno da to nije napravio, a ja sam i dalje tražila svoja prava. Čak je postao onda jako ljubazan.

Samo ustraj, ne boj se.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:04   #157
Ja sam inače prijavljen na stručno osposobljavanje i sad poslodavac traži od mene da ostanem ovaj mjesec na burzi ali da taj novac njima dam. Meni to skroz smiješno. Snimio sam i razgovor u kojem su to pričali. Šta bi ja sad trebao uraditi? dali da to prijavim ili da se ja sam odjavim s burze kad budem htio?
asusf5sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:07   #158
Čekaj, ti si bio na stručnom osposobljavanju za 1600 kn? Kako da ostaneš na burzi i da njemu daš novac? Ne razumijem, kad si na stručnom osposobljavanju, ti si prijavljen na burzi??
Bilo kako bilo, tih 1600 kn po niti jednoj osnovi nisi dužan njima dati,ionako ta lova dolazi od države, i s njom nema ništa.
Pazi se tajnog i neovlaštenog snimanja.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:34   #159
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti si bio na stručnom osposobljavanju za 1600 kn? Kako da ostaneš na burzi i da njemu daš novac? Ne razumijem, kad si na stručnom osposobljavanju, ti si prijavljen na burzi??
Bilo kako bilo, tih 1600 kn po niti jednoj osnovi nisi dužan njima dati,ionako ta lova dolazi od države, i s njom nema ništa.
Pazi se tajnog i neovlaštenog snimanja.

To ide sve preko burze i država isplaćuje plaće. Rekli su mi neki ljudi da svatko tko je na stručnom osposobljavanju sam može dati otkaz ukoliko ima nekih problema s poslodavcem. Ne razumijem čemu tolika muljaža da me drže još ovaj mjesec na burzi. Da mi ne žele nešto namjestiti?
asusf5sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:55   #160
Znam da to sve ide preko HZZ-a, i da on sve odrađuje, ali što ti oni imaju određivati kad ćeš se prijavljivati na burzu? Moraš li se prijaviti na burzu da bi prešao raditi u Njemačku uopće? Što te konkretno spriječava da daš izvanredni raskid ugovora par dana prije nego trebaš otići raditi u Njemačku? Š

to se tiče davanja love poslodavcu, to ničime nisi dužan.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.