Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 09:25   #1
Bric fondovi

Ovaj je pdf totalno zamro, što je u stvari šteta jer se na fondovima u zadnju godinu dana moglo lijepo zaraditi.

U zadnje vrijeme čujem da su jako in tzv. BRIC fondovi. BRIC je koliko sam shvatila Brazil, Rusija, Indija i Kina, sve perspektivna tržišta, i ti fondovi lijepo rastu.

Ne radi mi sad hr portfolio, da pejstam grafove, ali pogledajte sami, to raste. Logično gledajući, budući da vani trube da je kriza završila, ovo su marketi koji će i dalje rasti, bez obzira što Ico1 misli da smo na plafonu

Dakle, da li je netko ponosni vlasnik udjela? Ili ako nije, ima li razloga NE kupiti udjele u ovim fondovima?

Ako nema, koji? ZB bric je krenuo prije par dana, a on mi je najjednostavniji, sve onlajn. Recite
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:34   #2
Evo šta neki misle:
http://www.seebiz.eu/hr/burze/goldma...ila,64941.html
Goldman Sachs: BRIC zemlje do 2020. postaju vodeća ekonomska sila
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:10   #3
Pa to je meni sasvim logično. To su države u kojima se radi, jeftine su, nemaju neke sulude dugove.
Po meni će i njihova tržišta kapitala rasti, i zato bi fondovi trebali profitirati.

Vidim da ima već 50 čitanja ove teme, ipak nisu potpuno zamrli fondovi. Ali ljudi više ne pišu
Ili nitko nema udjele u fondovima više
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 22:00   #4
Po meni će Kina, pod time mislim na njihov index Hang Seng, rasti jedino ako će i američki dow. Toliko.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 01:26   #5
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Vidim da ima već 50 čitanja ove teme, ipak nisu potpuno zamrli fondovi. Ali ljudi više ne pišu
Ili nitko nema udjele u fondovima više
eo ja cu kupiti malo tog brice, cisto da razgibam token i imam nesto novo za pratiti.

sto se tice prognoza rasta i misljenja da je njihovo vrijeme proslo, mislim da su pretjerane - nikad nije prekasno za ispušit peneze
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:48   #6
Ja sam uzeo isto za 1000kn tek tolko da vidim kak će ići dok Aktiv ponovo dođe do 200 i ostali u kojima sam jedno 50% u minusu ali nadam se da za jedno 10g nekoj zaradi valjda...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:19   #7
Zemlje BRIC-a ce ekonomski zasigurno rasti sljedecih 20-30 godina. Sad, cijene na njihovim burzama i nisu male, pa mi se cini da je taj rast vec uračunat u cijene. Citanjem raznoraznih stranih analiticara nisam nis pametniji. Jedni tvrde da je to veliki balon (pogotovo Kina), drugi da su realne cijene, treci da ce to jos puno rasti. Iskreno pojma nemam.

Uzeo sam nesto malo u ZB BRIC+ cisto da malo diverzificiram portfelj jer sam previse izlozen balkanu. Bit ce zanimljivo vidjeti i kakav ce portfelj fonda biti, dali ce ici na zicere (velike kompanije, nafta i čelik, te banke) ili ce ici malo riskantnije s manjim kompanijama u manjim zemljama koje su im dopustene prospektom.
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:52   #8
Neću uzeti ZB Bric+, odlučila sam. Razlozi:

1. Već imam Aktiv i Global, dosta od ZABE
2. Psihološki je vrlo loše što su nakon 4 dana rada u minusu 0,74%
3. Pogledala sam statut i članove nadzornog odbora, četvorica su. Svi veliki direktori cijelu (dvojica kratku) karijeru, a od njih 4 samo jedan ima nekog iskustva sa investiranjem, koje je završilo daleko prije 2007.

Sve u svemu nemam neki jako dobar filing za njih

Ostali:
Ilirika je imala lijepi zaron na početku, rade 3 mjeseca http://www.hrportfolio.com/hr/fondov...-_Ilirika_BRIC
Ovaj MP još nije na nuli nakon 2 godine http://www.hrportfolio.com/hr/fondov...de-_MP-Bric_HR
Kao ni NFD nakon 3 http://www.hrportfolio.com/hr/fondov...ande-_NFD_BRIC

Iako su svi u lijepom zaletu. Sugestije?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:54   #9
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Iako su svi u lijepom zaletu. Sugestije?
kupuj na minimumu, prodaj na maksimumu

ja sam davno odustao od očekivanja po pitanju kompetencije fond managera, uzdam se u tržište koje raste dovoljno da će zakačiti i dionice u portfelju fonda
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:03   #10
Pa da, i ja
Zadnje dvije godine bolje zaradim na dionicama, ali to se moram truditi i pratiti
Bilo bi zgodnije zavalit se u fotelju i gledati kako se novci umnožavaju
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:07   #11
mene malo zasvrbio taj Bric ... mislim da ću ipak nešto uložiti
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 01:33   #12
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Pa da, i ja
Zadnje dvije godine bolje zaradim na dionicama, ali to se moram truditi i pratiti
Bilo bi zgodnije zavalit se u fotelju i gledati kako se novci umnožavaju
što se dionica tiče...hm, meni to izgleda kao da u bilo čemu u što uložiš toliko vremena možeš ostvarivati sličnu zaradu...a kako mi je buljenje u grafove na monitoru struka, ne da mi se time baviti još i u slobodno vrijeme. dakle, krmim u fotelji, a tržište pratim tek toliko da mogu vaditi na minimumu i kupovati na maksimumu

što se zebe brica tiče, kupio sam po jučerašnjih 96.xx, pa me lijepo razveselio danas
glazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:57   #13
osobno imam nešto sredstava u jednom od domaćih BRIC fondova, zaradu očekujem ali daleko od toga da sam "siguran" u nju.

i sama kina ima dosta problema, prvenstveno iz razloga što su stope rasta zadane dekretom pa se gradi i radi što treba i što ne treba samo da se ispuni propisani rast.

china financial markets http://mpettis.com/
još jednom hvala someidu na odličnom linku
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:33   #14
ZB BRIC+ 21.04. 97,0500 € -0,89 '10 % -2,95

O tome govorim. Ako dow prestane rast odoše kinezi.
Sad je vrlo opasno kupovat udjele u BRIC fondovima, s obzirom da su rasli 50+ %,
Osim ako ne želite izgubiti..
A i ovi fond menađeri uskočili ko neki početnici u vlak, misleći da će još rasti, Mislim oni bi trebali barem biti pametniji i dio sredstava uložiti u short fondove, kad već kupuju na vrhu..nisu ništa pametniji kao ni ovi koji sada ulaze na vrhu u njih.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:26   #15
http://www.braziliansources.com/news...e_dollar_.html
Bric wants to take to alternative G-20 to the dollar

http://www.seebiz.eu/cg/politika/gol...-g7,75536.html
Goldman Sachs: BRIC uskoro alternativa za G7
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 11:30   #16
Eh, sad, možda netko zna kaj napraviti: muž je pred nešto godina, između ostalog, uložio u bric, Luksemburg, preko nekog posrednika ovdje, i sad nemamo pojma kak doći do te love, tipa nemremo uhvatiti, a nije dao nikakvo drugo ime za kontakt. Mogli bi možda kontaktirati direktno Luksemburg, ali koliko čujem lova se nemre dići preko računa u Hr??? Ima li tko kakvog iskustva s tak zeznutom situacijom?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 11:36   #17
Ako imate nekakav dokaz da imate udjele u fondu, svakako treba kontaktirati direktno fond. Nađi mail adresu i piši
Ako nemate nikakav dokaz, nego samo ime posrednika, bojim se da ste prevareni.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 12:37   #18
E hvala! Imamo ugovor, uplatnice i svake godine stigne obavijest na njemačkom, muž se s time bavio, ali sada je zdravstveno onemogućen, a ja sam totalno izgubljena. Hebiga, propustila sam se naučiti strane jezike, pa sad blejim ko tele u šarena vrata. A ništ, izgleda da ću morati naći nekog prevodioca od povjerenja....
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:52   #19
Ajd molim te prestani paničariti (i ovo pisati na više tema). Uzmi taj papir na njemačkom i s njega nam prepiši točno ime fonda, saznat ćemo nešto. Pogledaj da li se to ime poklapa s nekim od ovdje nabrojanih fondova http://www.franklintempleton.ca/ca/r...p?familyName=1
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 19:14   #20
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ajd molim te prestani paničariti ...
Ne paničarim, samo me lovi panika.
To su Franklin India, Templeton Bric, Templeton China i Templeton Latin America Funds Class A.
Obavijesti dobivamo iz Frankfurta na Majni, a centrala je u Luxembourgu. Imaju neki Kundenservice s radnim vremenom kad se može zvati u Njemačkoj i Austriji, a sad vidim da imaju i fax, pa možda da sklepam neki upit na engleskom...

Ma, nadala sam se da je netko imao iskustva s punomoćima, i dal se to uopće može...
I gdje otvoriti račun, ako se u Austriji više nemre?


p.s.
Vidim da se ti kužiš, čitala sam nešto na našim fondovima. Tu se nekak snalazim, bar znam pročitati što piše...
Ajd, hvala ti što si se javila.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.