Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 10:22   #81
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
isprobao sam nakratko,ali nije baš "user friendly", mora se sve raditi mišem i sve su padajući izbornici.Tako da mi se ne sviđa takav način rada.

ali program je besplatan što je za svaku pohvalu

nedavno sam se registrirala za testiranje programa e-računi pa ću se samo nakratko nadovezati na prijašnji izjavu. Kolko sam ja to isprobala, program se može koristiti i bez klikanja mišom, ako se koriste tipke tab i alt u kombinaciji s f(1,2,3,...) tipkama. da, i još sam uspijela napraviti prečace u alatnoj traci, pa sam ubacila tipku za novi račun u "prvi plan" i pokrećem ju kombinacijom alt +f1. Meni se to čini dosta praktičnim.

a uz to mi se sviđa što s tim programom možeš voditi i obrt i d.o.o.., tak da ne treba kupovati dva programa.

Ako se gleda na cijenu, mislim da ni jedan drugi program ne nudi toliko funkcija na jednom mjestu, ko taj, barem prema mojim dosadašnjjim iskustvima. Nije potrebno kupovati svaku funkciju posebno, ja sam dobila u jednom paketu i fakturiranje i obračun plaća i glavnu knjigu, vođenje obrta, putne naloge...), a za 150kn mjesečno.

Isplati se isprobati, 30 dana je besplatno. brisan link-reklama

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:12.
**Mila** is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:53   #82
I puno znaci njihova podrska.
HelpDesk - poseban modul namijenjen komunikaciji izmedju onih koji se brinu o programu e-racuni i korisnika.
HelpDesk možete koristiti za dojave o greskama u programu, za postavljanje pitanja o radu programa, te za davanje prijedloga za poboljsanja u programu e-racuni.

Program je dobar... ali ipak ima manu.
150 kn mjesecno - nije malo.... jer, ipak to je program na koristenje, to nije kupljeni program.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:37   #83
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
I puno znaci njihova podrska.
HelpDesk - poseban modul namijenjen komunikaciji izmedju onih koji se brinu o programu e-racuni i korisnika.
HelpDesk možete koristiti za dojave o greskama u programu, za postavljanje pitanja o radu programa, te za davanje prijedloga za poboljsanja u programu e-racuni.

Program je dobar... ali ipak ima manu.
150 kn mjesecno - nije malo.... jer, ipak to je program na koristenje, to nije kupljeni program.
Pa da, ali ako se radi o nečem korisnom za tvrtku i k tome funkcionalno, nije preskupo. Zar nije svaki program na korištenje?
A obećali su besplatno uzdržavanje i nadogradnju. Ja ću pokušati s ozbiljnijim korištenjem, pa ću vam javiti kako funkcionira.
**Mila** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:25   #84
Ma nije preskupo. Ali kad izracunas koliko ces dati love godisnje, mozes si i kupiti program, koji ces imati na svom kompu zauvjek.

Ovo sto oni nude je na koristenje, znaci nije tvoj program, nego placas mjesecno, koristis njihov server i njihov program.

Taj program neces nikada imati na svom kompjuteru. I mozes ga koristiti samo kad si na internetu. Znaci ako se nesto zezne s internetom, ti nemozes na program, a treba ti. E, na to sam ja mislila kad sam rekla "na koristenje".
Pozitivno je to sto taj program mozse koristiti bilo gdje samo da imas dostup internetu.

Probaj, pa nam napisi kako ide.
Mozda se i ja odlucim za njega. Kazem voljela bi kad bi ga mogla kupitia ne da se placa mjesecno.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:22   #85
ja na to gledam drugačije, i to recimo 2000kn godišnje, na rate, bez nadoknade za uzdržavanje i nadogradnju.
Kolko vremena u prosjeku koristite knjig. program bez plaćanja nadogradnje ili bez kupnje novog?
ja nisam imala te sreće, da bi jedan kupljeni koristila zauvjek. Uvijek je bilo dodatnih troškova, ili bi jednostavno program "prerasla".
**Mila** is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:38   #86
Da, svatko ima svoje potrebe... i zato to gledamo drugacije.

Ja zapravo vodim samo jednu firmu i nije mi potrebam takav program. Imammo svoj interni program.
Samo, svidio mi se jako taj e-racuni progrm. Obuhvaceno je bas sve, u jednom programu. Sve na jednom mjestu, sve povezano.
Isprobala sam i ja demo verziju.

Da vodim vise firmi i da imam vise posla vjerojatno bi ga i ja uzela.

Eto.... zanima me tvoje misljenje kad ga dobro isprobas. Napisi nesto.. i ipozitivno i negativno.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:49   #87
Software za mali dućan

pozdrav!
prijatelj mi otvara mali dućan i treba neki software koji bi mu služio za vođenje blagajne i nekih osnovnih poslovnih knjiga. Jedini koji sam ja koristila je Synesis i moje skromno mišnjenje je da je smeće zadnje....
Ako itko ima iskustva s ovakvim programima molim savjet ili preporuku.
Kako se još nije obogatio cijena je dosta veliki faktor....
tesla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:55   #88
Quote:
tesla kaže: Pogledaj post
pozdrav!
prijatelj mi otvara mali dućan i treba neki software koji bi mu služio za vođenje blagajne i nekih osnovnih poslovnih knjiga. Jedini koji sam ja koristila je Synesis i moje skromno mišnjenje je da je smeće zadnje....
Ako itko ima iskustva s ovakvim programima molim savjet ili preporuku.
Kako se još nije obogatio cijena je dosta veliki faktor....
pa synesis ti koristi gro malih/srednjih firmi, zašto nebi bio dovoljno dobar i za tu firmu?
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:08   #89
pa program ima gomilu bugova! dupla mi dokumente kojima je na kraju nemoguće pristupiti ili ih stornirati. koristim ga ja na poslu i stvarno ga nikom ne bih preporučila
tesla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:37   #90
Quote:
tesla kaže: Pogledaj post
pa program ima gomilu bugova! dupla mi dokumente kojima je na kraju nemoguće pristupiti ili ih stornirati. koristim ga ja na poslu i stvarno ga nikom ne bih preporučila
da budem iskren nisam ga koristio, ali sam čuo za potrebe one man d.o.o. je čisto zadovoljavajući.

neznam kaj bi ti preporučio, što se tiče backoffice djela, možda Pantheon brisan link-reklama imaju pristupačan model licenciranja...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:13.
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 20:05   #91
Pogledaj brisan link-reklama. osobno koristim njihov program za veleprodaju i zadovoljna sam, maloprodaju nemam ali pretpostavljam da je isto dobar .

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:13.
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 12:23   #92
Quote:
tesla kaže: Pogledaj post
pozdrav!
prijatelj mi otvara mali dućan i treba neki software koji bi mu služio za vođenje blagajne i nekih osnovnih poslovnih knjiga. Jedini koji sam ja koristila je Synesis i moje skromno mišnjenje je da je smeće zadnje....
Ako itko ima iskustva s ovakvim programima molim savjet ili preporuku.
Kako se još nije obogatio cijena je dosta veliki faktor....
Mišljenja su različita pa evo ja sam imala po firmama različite programe ali osobno mi je Synesis daleko najbolji od svih do sad.Za obrtnike je baš dobar,sve se "povlači"automatizmom samo što je najbitnije u startu dobro upisati parametre.No stvar izbora.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:26   #93
Quote:
spidergirl kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje . osobno koristim njihov program za veleprodaju i zadovoljna sam, maloprodaju nemam ali pretpostavljam da je isto dobar .
Ja koristim maloprodaju, i zasad nemam nikakvih problema.
apps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 01:48   #94
Jednostavno knjigovodstvo

Pozdrav svima!

Samo cu uletiti ako nekome treba malo knjigovodstvo (UR,IR,Kalkulacije,PDV obrazac,vise skladista,Kartice, vodjenje vise firmi...)
**vrlo jednostavno i brzo za upotrebu....
**samo 500 kn godišnje po firmi, a ako uzimate još nesto iz paketa (npr: R1 računi, loko voznje, putni nalozi...) onda je popust 50% na drugu aplikaciju!
**Radjeno u tehnologiji FRAMEWORK 3.5 SP1, Radi kao desktop aplikacija, a moguce ju je koristiti i kao Web aplikaciju!! (Na trzistu kod nas jos nema takvih aplikacija-barem nisam vidio)
**Moguce nadogradnje po Vašok želji

Ako je netko zaiteresiran nek se javi na PM, pa cu mu poslati ili demo ili PRTSC!
Jedan sam od autora aplikacija, pa mislim da mogu odgovoriti na sve sto trebate!!

Marko!
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:58   #95
Glavna knjiga

Možda nekome dobro dođe besplatni program Glavna knjiga, na aurasoft brisan link-reklama. Ako ništa drugo, može poslužit za učenje dvojnog knjigovodstva...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:13.
FreeMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:11   #96
Pantheon 5.5

Jeli se netko možda susretao sa ovim programom, kakva su Vaša iskustva?
manga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:58   #97
Quote:
manga kaže: Pogledaj post
Jeli se netko možda susretao sa ovim programom, kakva su Vaša iskustva?
Sve zavisi što želiš,frendica kaže da nije bila zadovoljna pa je prešla na drugi
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:36   #98
Nadam se da nisam na krivoj temi, ako jesam...selite me ali mi prije, molim vas, odgovorite

Ja sam sudski tumač i vodim si sama knjige (zapravo knjigu primitaka i izdataka). Ovo mi je druga godina pa me zanima par stvari:

1. redni broj (prvi stupac) kreće u svakoj godini od 1 ili se nastavlja na prethodnu godinu?
2. donos na novoj stranici ne smije krenuti od 0 za 2008. nego se nastavlja na stanje kojim je zaključena 2007., jel'da?


Pitanja su vjerojatno smiješna, ali i takva traže odgovore

Zahvaljujem unaprijed!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:06   #99
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Nadam se da nisam na krivoj temi, ako jesam...selite me ali mi prije, molim vas, odgovorite

Ja sam sudski tumač i vodim si sama knjige (zapravo knjigu primitaka i izdataka). Ovo mi je druga godina pa me zanima par stvari:

1. redni broj (prvi stupac) kreće u svakoj godini od 1 ili se nastavlja na prethodnu godinu?
2. donos na novoj stranici ne smije krenuti od 0 za 2008. nego se nastavlja na stanje kojim je zaključena 2007., jel'da?


Pitanja su vjerojatno smiješna, ali i takva traže odgovore

Zahvaljujem unaprijed!
Osnovna stvar je da obrtnici vode knjige po načelu blagajne,dakle u KPI se kronološkim redom upisuju primici i izdaci koji su stvarno tebi plaćeni i izdaci koje si platila.KPI se zaključuje na kraju poslovne godine pa preskočiš list i kreneš u 2009 od 01.01.
Ako ti je ostalo neplaćenih računa npr dobavljačima proknjižiti ćeš ih u URU kad ig platiš(ako si u sustavu pdv-a)i na isti datum u KPI.Ako nisi u sustavu PDV-a onda ih knjižiš u knjigu primitaka i izdataka.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:09   #100
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Osnovna stvar je da obrtnici vode knjige po načelu blagajne,dakle u KPI se kronološkim redom upisuju primici i izdaci koji su stvarno tebi plaćeni i izdaci koje si platila.KPI se zaključuje na kraju poslovne godine pa preskočiš list i kreneš u 2009 od 01.01.
Ako ti je ostalo neplaćenih računa npr dobavljačima proknjižiti ćeš ih u URU kad ig platiš(ako si u sustavu pdv-a)i na isti datum u KPI.Ako nisi u sustavu PDV-a onda ih knjižiš u knjigu primitaka i izdataka.
Oprosti, ali ne razumijem

Sve je ovo s kronološkim redom meni jasno. Samo me zanima da li redni broj za svaku godinu ide od 1. Nemam nenaplaćenih računa od prethodne godine.
Krećem dakle s 1.1.09 s rednim brojem 1 i nastavljam zbrajat sa stanjem na 31.12.2008.?

Nisam u sustavu pdv-a nego u rpo-u.

Hvala unaprijed
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.