Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2004., 01:42   #1
web stranice HDKF

Cijenjene kolegice i kolege!
Stranice našeg društva (HDKF) su u izradi, trebale bi biti postavljene 4. IX. ove godine. Postoje još neki tehnički problemi koji bi trebali biti anulirani do gore navedenog datuma. Ovaj forum bi trebao pomoći da naše stranice budu što kvalitetnije. Zato vas pozivam da svojim idejama, prijedlozima i kritikama sudjelujete u raspravi na ovom forumu. Forum je izvrsno mjesto u kojem se naše ideje mogu kristalizirati i dobiti konkretan oblik. Zato vas još jednom molim da u što većem broju sudjelujete u ovaj raspravi.
Zasad stranice HDKF-a sadržavaju:
-Naslovnu ili početnu stranicu- stranica koja će nas voditi po ostalim dijelovima stranica.
- HDKF- stranica o povijesti društva…
- HRVATSKI LATINISTI- stranica o našim piscima qui latine scripserunt.
- NUNTIUS- stranice na kojima će te moći pročitati stare brojeve našeg glasnika i sadržaj novih.
- EVENTI- stranica koja će nas svih skupa obavještavati o seminarima, skupovima i ostalim događajima koji su povezani s našom strukom.
-LINKS- stranica koja će sadržavati tristotinjak linkova koje nas vode na svjetske stranice povezane sa nam zanimljivim sadržajima.
- NATJECANJA IZ POZNAVANJA KLASIČNIH JEZIKA- stranice sa rezultatima natjecanja, starim primjercima zadataka s natjecanja…
- EUROCLASSICA- stranica posvećena održavanju velikog skupa u prelijepom Dubrovniku slijedeće godine…
- FORVM- forum koji ćemo imati za našu međusobne polemike, rasprave i razmjenu ideja.
To je ukratko sadržaj stranica. Sve te stranice treba redovito puniti sadržajima, a to je ono što se očekuje od svih nas. Ukoliko imate kakve ideje pišite, ovo je javna rasprava. Ovom prilikom zahvaljujem se straicama forum.hr i monitor.hr koji nam omogućavaju ovu raspravu.
Svima skupa lijep pozdrav iz Zadra.
Bruno Ćurko, prof.
:klap:
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 16:13   #2
Re: web stranice HDKF

Bilo je i vrijeme!

Prijedlog broj jedan: napraviti posebnu stranicu ili bar uvrstiti na stranicu s linkovima linkove na djela pisana na latinskom i grčkom, a koja se mogu naći na Netu.

Prijedlog broj dva: skenirati tekstove auctorum nostrorum qui Latine scripserunt te ih tako učiniti dostupnijima.

Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 16:29   #3
A bilo bi lijepo i napisati(ovdje) puni naziv društva....

Mislim, znam ja, al mnogi ne znaju..
A nekako mi se to čini i kao osnovna informacija i pristojno, ako ništa drugo, kad nešto predstavljaš da kažeš kako se zove.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 16:31   #4
Bas sam ja htjela to isto rec: koliko je tesko napisat sto znaci hebena skracenica??? Predstavljas nam nesto, a neces nam cak reci ni kak se to nesto zove?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 16:36   #5
Bome, Johannes, cure su sto posto u pravu. Evo, pokušat ću to ispraviti umjesto tebe: Hrvatsko društvo klasičnih filologa.

P. S. Pokrivam se ušima u ime svih HF-ova zato što smo toliko umišljeni da mislimo kako svi moraju za nas znati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 06:09   #6
Neki su klasični filolozi još i gori od drugih!

Kaj je sad, Johannes? Ostavio si ovdje obavijest, zatražio prijedloge pa na sastanku Odbora za već nešto rekao: "Reklamirao sam nas malo i na jednom forumu". U nekoliko dana ni da bi se javio ili bar pristojno odgovorio na naše postove.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 09:41   #7
spori odgovori

Najprije oprostite što odmah nisam odgovarao na postove. Nažalost bio sam spriječen, a nažalost biti ću spriječen i sljedećih nekoliko dana. Međutim, na sve ću odgovoriti samo malo strpljenja.
Da, to je Hrvatsko društvo klasičnih filologa, i oprostite i na tom previdu.
Didi, što se tiče tvog prvog prijedloga: »Prijedlog broj jedan: napraviti posebnu stranicu ili bar uvrstiti na stranicu s linkovima linkove na djela pisana na latinskom i grčkom, a koja se mogu naći na Netu.», on je već u realizaciji i pod stranicom linkovi biti će i poseban dio s linkovima koji vode do tekstova na grčkom i latinskom jeziku.
Tvoj drugi prijedlog mi se jako sviđa i hvala ti na tome («skenirati tekstove auctorum nostrorum qui Latine scripserunt te ih tako učiniti dostupnijima»). Za početak će biti samo bibliografija pojedinih pisaca, a nadam se u budućnosti da ćemo složiti i bogatu biblioteku. Kao što znate postoji mnoštvo naših pisaca koji su pisali na latinskom jeziku. Moja je želja da se jednog dana na našim stranicama pojavi većina tekstova na latinskom jeziku koja je nastala u Hrvatskoj ili su pisani od strane pisaca našeg podrijetla. Didi, još jednom hvala Vam na prijedlozima i nadam se da ću ih od Vas dobiti još.
Volio bi doznati vaše mišljenje i o djelu stranica koji bi se bavio novim i starim izdanjima knjiga koje se dotiču područja klasične filologije.
Zasad toliko, nažalost do srijede neću imati pristup računalu. Nadam se da će me do tod dočekati hrpa postova sa hrpom novih ideja.
Još jednom hvala na idejama i oprostite na mojoj sporosti.
Pozdrav iz užasno vrućeg Zadra.
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 11:53   #8
Re: spori odgovori

Quote:
Johhanes kaže:
Volio bi doznati vaše mišljenje i o djelu stranica koji bi se bavio novim i starim izdanjima knjiga koje se dotiču područja klasične filologije.
Što bi to točno značilo? Da se ne upuštam u nagađanja.

Inače, nemoj krivo shvatiti moja sitna podbadanja. Kao prvo, takav mi je karakter, a kao drugo, ovo je takav medij.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 12:47   #9
recenzije, osvrti i ogledi

Mislio sam na recenzije, osvrte i oglede knjiga, prijevoda… Ovom prilikom pozivam sve članove HRVATSKO DRUŠTVO KLASIČNIH FILOLOGA da mi pošalju takve recenzije, osvrte i oglede. Na taj način bi možda mogli sakupiti određeni broj materijala koji bi obogatilo taj dio naših stranica. Unaprijed zahvaljujem svima koji to učline!!!
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 09:29   #10
komentare, ideje...

Cijenjene kolege!
Vidim da se ovi postovi dosta čitaju, ali nikako dobiti komentare, ideje i sl. Molim vas javite se s vašim idejama, pokudama i sl.
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 18:37   #11
Bojim se, Johannes, da ovdje baš i nema puno klasičnih filologa. No, kako bi bilo da pokušaš ostalima reći nešto više o projektu. Mogla bi koja dobra ideja doći i sa strane.

Osobno, voljela bih vidjeti stranice - vjerujem da će mi onda i štogod novo pasti na pamet.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 10:49   #12
Nema

Didi, znam da nema ovdje baš puno klasičnih filologa, ali pokušavam obavijestiti što više njih. I Vas bi molio da javite o ovom forum svim članovnima koe znate. Možete mi se javiti s mail adresom, pa Vam mogu poslati ogled stranica. Nažalost ovih dana odgovaram iz jednog od Internet caffea, tako da Vam stranice mogu poslati tek za desetak dana.
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 12:07   #13
Johannes, adresu ću ti poslati u PP, a stranice kad stignu, stignu. Baš bi me zanimalo.

Nego, čudno mi je da klasični filolozi nisu službeno obaviješteni o projektu. Bar u okviru pismene obavijesti u vezi s nekom drugom temom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 23:02   #14
Nema više komentara?

Nema više komentara,nastade tišina! Ali ja još cekam!
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 16:56   #15
Ave

Tek sam nedavno otkrila ove stranice,pa da se i ja malo javim.
Ideja je za pohvalu i vrlo je zanimljiva.

no.mislim da poneki komentari nisu za pohvalu, dapace.Umijesto da se samo kritizira trebalo bi se dati konstruktivni prijedlig....
Npr mogle bi se ponuditi isjecke nekoh starih tekstova i onada otvoreno diskutirati u forumu o njima.
Srdacni pozdrav flora
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 22:42   #16
re:

ave, ave!
evo samo da se zna da i ja postojim
trenutno nemam nista pametno za reći, pa samo pozdrav svim filolozima i onima koji se tako osjećaju
pozdrav,
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 02:55   #17
Zadar da, ostali?

Vidim da su studenti koji studiraju u Zadru, tako vidim u profilima, ipak došli do ovog foruma. Nadam se de će se i drugi prikljuciti.
Poslao sam tridesetak mailova po Hrvatskoj u kojoj molim ljude da šalju poruku dalje, ali samo stara forumašica Didi je do sada jedina bila tu. Nadam se da će se javiti još ljudi.
Eireen & Flora hvala na pozdravima i prijedlozima!
Flora dicit: "Npr mogle bi se ponuditi isjecke nekoh starih tekstova i onada otvoreno diskutirati u forumu o njima."

Po nekim stranicam apostoji tzv. pomoć za školarce i studente u kojima se raspravlja o morfološkoj, sintaktičkoj...analizi pojedinih starih tekstova. Možda nešto tako?
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 19:39   #18
Pokrivam se ušima. Obećala sam posalti adresu, ali sam zaboravila.

Johannes, ako se već ima štogod pogledati, zanimalo bi me.

Hvala!

P. S. A adresu šaljem iz ovih stopa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 02:03   #19
maturalno

HeY vas nekoliko koji navratite!
Na moju žalost gibam na maturalno putovanje ,(razredničke obaveze). Nažalost radi tehničkih problema i godišnjih odmora (ne naših) stranice neće biti postavljene prije polovice rujna mjeseca. Ja ću po Pragu tražiti Internet caffe nadajući se da će pocetkom školske godine poceti stizazi i još neke ideje. Didi tebi prije puta šaljem radne stranice na uvid.
Johhanes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 06:37   #20
Nisam još ništa primila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.