Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 19:22   #221
Teska nesanica

Imam skoro 6 meseci totalnu insomniju,potpunu nemogucnost usnivanja prirodnm putem.U pocetku su lekovi dosta pomagali,dok u poslednje vreme postajem sve viise imun na njih.Bukvalno ludim od nemogucnosti uspavljivanja.Da li je neko od forumasa imao slican problem i kako ga je resio?
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 06:12   #222
Jednostavne mjere za poboljšanje spavanja:

- Regularan san - Odlazak u krevet i buđenje uvijek u isto vrijeme, uključujući i vikend.

- Radnje prije spavanja - Razne aktivnosti kao pranje zubi, navijanje budilice, mogu koristiti ulasku u san.

- Uvjeti okoline - Spavaća soba treba biti tamna, tiha i svježa, treba se koristiti samo za spavanje i seksualne aktivnosti, ne za čitanje i konzumiranje hrane.

- Jastuci - Jastuci između nogu ili ispod križa mogu biti ugodni. Za osobe s bolovima u kralježnici velik jastuk ispod nogu pomaže.

- Stalna aktivnost - Fizička aktivnost je korisna za san, ali predvečer može utjecati na kardiovaskularni i živčani sustav i omesti spavanje.

- Relaksacija - Stres i briga negativno utječu na san. Čitanje može pomoći, isto kao i mišićna relaksacija i vježbe disanja. Meditacija isto pomaže. Pusti brige, razmišljanja i žaljenja navečer, te odmori svoj um. Tada će se i tijelo opustiti i odmoriti.

- Izbjegavanje stimulansa - Konzumiranje alkohola ili napitaka s kofeinom, pušenje itd.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:21   #223
zdravo kolumbo, dobrodosao ti nama u ameriku. jesi li za casu vode, bas je fino topla?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 17:07   #224
..

Nazalost nije tako jednostavno,iako su tvoji saveti korisni.Meni nesanica traje 6 meseci.Pre nego sto se javila,imao sam neka gusenja prilikom usnivanja(verovatno na nervnoj bazi).Zatim me pojacana kiselina budila nocu i jedne noci jednostavno nisam mogao da zaspim..druge..trece...tako da sam proveo oko 90 sati budan.Neki strah kao da je sprzio moj sklop za uspavljivanje,pretpotstavljam da je problem u lucenju gaba neurotransmitera jer je mozak samoga sebe doveo u stanje pripravnosti.Prepisivane su mi razne kombinacije lekova,koje su u pocetku bile efikasne..zatim su trebale vece doze i ozbiljniji lekovi..sto ne vodi nigde,ali moram spavati na ovaj ili onaj nacin.Lekare boli ona stvar,rutinski prepisuju lekove koji lece samo posledicu.Najvecu gresku sam napravio jer sam se oslonio samo na lekove.Na pocetku terapije se san jedne noci spontano vratio.To je bio momenat da prekinem sa hemijom i mozda bi sve postupno doslo u normalu.Nespavanje je oblik psihicke i fizicke torture.Ako se ne resi ubrzo,ubice me doslovno..pogotovo sto sam prirodno sklon depresiji.Da napomenem da sam iz bratske Srbije,pa ce nekome mozda i biti drago zbog toga D.U jednom clanku dr.Hodoba -specijalista za spavanje u vasoj bolnici Vrapce navodi kako nesanica ne moze biti smrtonosna.Evo ja sam na pravom putu da ga demantujem.
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 10:44   #225
Još jedna neprospavana noć ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 15:33   #226
Koliko ti dugo traje nesanica.Uzimas li nesto od terapije?
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 22:43   #227
Pila sam helex, normabel ali više ne.. Nije mi puno ni pomoglo..

Našla sam si nešto drugo.. Mislim da je netko o tome pisao i na forumu, nekakav organski litij.. To mi je do sada imalo najjači učinak..
Ali stvar je u tome da ga trebaš popiti cca 3h prije. Ja uzmem u 2,3 h noću pa se čudim što ne mogu zaspati .. No za par sati od toga, utonem u jako dubok san..
Jedino što me mi je onako pomalo bizarno, od toga imam lucidne snove . Neki dan sam sanjala da sam otkrila da sam princeza i da mi je u nasljedstvo ostavljen dvorac ..
Uglavnom, svakakvi slikoviti snovi ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 04:34   #228
A ponekada je anksioznost tolika da mislim da mi ništa ne može pomoći ..
Eventualno možda one injekcije kojima se uspavljuju slonovi, lavovi ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 11:29   #229
Meni je zavrsni udarac nesanici zadala devojka,slomila mi je srce na 3 biliona delova.Sada cu da zaspim kada Srbija udje u EU.
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 01:35   #230
Quote:
nele80 kaže: Pogledaj post
Meni je zavrsni udarac nesanici zadala devojka,slomila mi je srce na 3 biliona delova.Sada cu da zaspim kada Srbija udje u EU.
Znači nisam jedina koja ne spava radi ljubavi ..
Sada sam popila 3mg melatonina + 5mg litija pa čekam, ako budem ovdje tipkala i u 5 u jutro, onda znajte da ne djeluje ..

Za boladano .. Biti će bolje, uvijek bude ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 02:08   #231
pa znate kako kazu:

ne mogu doruckovati jer mislim na tebe
ne mogu rucati jer mislim na tebe
ne mogu vecerati jer mislim na tebe
ne mogu spavati jer sam gladna.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 12:40   #232
Za boldano,to je samo metafora..ne verujem ni da ce vas EU usreciti.Koliko ti sreco slozis tako dana nespavanja i kako funkcionise?..Ja sam postao hodajuci zombi
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:51   #233
Quote:
nele80 kaže: Pogledaj post
Za boldano,to je samo metafora..ne verujem ni da ce vas EU usreciti.Koliko ti sreco slozis tako dana nespavanja i kako funkcionise?..Ja sam postao hodajuci zombi
Fizički sam jaaako iscrpljena, često osjećam i slabost u tijelu radi toga.. Ako nekada uspijem zaspati na par sati tijekom dana, sretna sam ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 10:23   #234
Joj sreco i ja se slicno osecam.Sta znaci nekada po par sati..znaci po vise dana ne spavas?Jesi li mlada osoba?
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 15:01   #235
Quote:
nele80 kaže: Pogledaj post
Joj sreco i ja se slicno osecam.Sta znaci nekada po par sati..znaci po vise dana ne spavas?Jesi li mlada osoba?
Nemoj me zvati srećo pliz ..
Nemam normalan ritam spavanja, ono 16h budna pa 8 spavanja..
Budna budem obično 24h pa tek onda odspavam 4,5h..
Sve u svemu katastrofa ..
Da, mlada sam.. Ako se blizu 30, računa kao mladost ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 15:54   #236
onda smo blizu po godinama...moj problem je jos ozbiljniji..nisam poremetio ritam,nego jednostavno mi je ubijen sklop za uspavljivanje..od lekara nema neke velike pomoci,jer lece samo posledicu a ne i uzrok.
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 01:00   #237
Quote:
nele80 kaže: Pogledaj post
onda smo blizu po godinama...moj problem je jos ozbiljniji..nisam poremetio ritam,nego jednostavno mi je ubijen sklop za uspavljivanje..od lekara nema neke velike pomoci,jer lece samo posledicu a ne i uzrok.
Ček malo, želiš reći da ti nikako ne spavaš ?
Koliko to uopće traje?
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 13:57   #238
Traje 6 meseci.Spavam,ali pod lekovima.U pocetku sam sa njima spavao bez problema.Sada se mucim,jer organiizam postaje imun na njih i trazi vece doze.Stvarno neznam gde to vodi.
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:41   #239
Quote:
nele80 kaže: Pogledaj post
Traje 6 meseci.Spavam,ali pod lekovima.U pocetku sam sa njima spavao bez problema.Sada se mucim,jer organiizam postaje imun na njih i trazi vece doze.Stvarno neznam gde to vodi.
Toliko i kod mene traje.. Da znam, zeznuto je to, razvije se tolerancija..
Pazi da se na navučeš na te stvari..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 20:32   #240
Na zalost,izgleda da nemam alternativu..moram da spavam.A sve sam pokusao..bio kod 3 lekara..pisao na desetine mailova strucnjacima za spavanje.Izgleda da niko nije voljan da pomogne.
nele80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.