Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 23:48   #221
Quote:
zeppelin1984 kaže: Pogledaj post
Kad ulazis u UK imas samo standardnu kontrolu osobne iskaznice ili putovnice. Netreba ispunjavat vise imigracijski landing card, ides na salter eu passports I nemaju te pravo pitat kojim is poslom tamo I koliko ces se zadrzavat. Po zakonu mozes ostat do 3 mjeseca bez da prijavis boravak, nakon toga se trebas prijavit.
Hvala ti puno na odgovoru, ovo mi je jako bitno, jer prije tacno mijesec dana sam putovala za UK da posjetim dečka, imigraciona me je zaustavila i sve zivo su me ispitali a tako i mog decka, odlucili su da me vrate prvim avionom za Zagreb samo zato sto su oni smatrali da se necu vratiti kada sam ja to navela iako sam imala povratnu kartu. Strasno mi je bilo krivo jer su me vratili samo na osnovu njihovog misljenja. A da stvar bude gora rekli su mi da dodjem sl mijesec jer me tad nece moci zaustaviti.
Stvarno mi je drago cuti da je to istina jer cu napokon moci provest mijesec dana sa deckom, a i stvarno nepadaju nam novci sa neba pa da mogu stalno da kupujem kartu i da me oni vracaju.
anaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 03:04   #222
mene zanima kojim dokumentom državljan britanije dokazuje državljanstvo, dok je recimo na odmoru u 'rvackoj, pošto nemaju osobnu, a za EU mu ne treba putovnica? Također me zanima možemo li se mi ko građani EU slobodno kretati po britanskom teritoriju izvan Europe, primjerica Falklandima? Spadaju li i oni u EU ili su njihova privatna prćija?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 05:48   #223
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
mene zanima kojim dokumentom državljan britanije dokazuje državljanstvo, dok je recimo na odmoru u 'rvackoj, pošto nemaju osobnu, a za EU mu ne treba putovnica? Također me zanima možemo li se mi ko građani EU slobodno kretati po britanskom teritoriju izvan Europe, primjerica Falklandima? Spadaju li i oni u EU ili su njihova privatna prćija?
Očito im treba putovnica, budući da su osobne ukinuli. Nečim moraju dokazati identitet-a sad to mogu isključivo putovnicom.

Prekomorske zemlje i teritoriji (u koje spada i Falklandsko otočje) nisu dio EU, te se na njih ne primjenjuju europski zakoni (iako često imaju posebne veze s EU). Dakle, možeš se kretati samo onako kako ti Falklanđani dozvole-a to je trenutačno putovnica s vizom.

Svaka od tih prćija sama određuje pravila, tak da se je potrebno informirati kod njihovih vlasti.

Al možeš bez beda na Azore, Kanare i Madeiru, na Reunion ili u Gvajanu, oni su dio EU. Eto ti prilike da s osobnom iskaznicom posjetiš Južnu Ameriku i Indijski ocean


Ovdje ti je detaljan opis svih relacija takvih teritorija sa EU: http://en.wikipedia.org/wiki/Special...European_Union
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 12.07.2013. at 05:57.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 05:51   #224
Prije koji dan, putujem ja autom i iz daljine vidim u suprotnom smjeru zaustavljen auto kraj službenog vozila, nešto pregledavaju. Mislim policija, kad ono-hop-na službenom vozilu piše carina. Ovo je prvi put da vidim tako nešto (možda su i prije provjeravali, ne znam), očito je da su s 1.7. opako krenuli na unutarnje kontrole.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 23:11   #225
Može li se u Srbiju na kraju samo s osobnom?
Živim 20ak km od granice, ako to je to neki faktor.
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 15:43   #226
Quote:
softplaytime kaže: Pogledaj post
Može li se u Srbiju na kraju samo s osobnom?
Živim 20ak km od granice, ako to je to neki faktor.
Da, možeš. Zar je teško provjeriti stranice Ministarstva?
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:26   #227
http://danas.net.hr/svijet/pogledajt...aca-na-granici

nije mi jasno kako dolazi do ovakvih incidenata na slo-hrv granici...? I kakvih to 40 centi taj mađar stanovnik EU mora platiti? Inače, frajer ide po graničnim prijelazima, provocira i snima, ukratko kreten...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 12:15   #228
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Prije koji dan, putujem ja autom i iz daljine vidim u suprotnom smjeru zaustavljen auto kraj službenog vozila, nešto pregledavaju. Mislim policija, kad ono-hop-na službenom vozilu piše carina. Ovo je prvi put da vidim tako nešto (možda su i prije provjeravali, ne znam), očito je da su s 1.7. opako krenuli na unutarnje kontrole.
Prije ih je bilo manje a sad su stigla "pojačanja" sa slovenske i mađarske strane a i pojačane su im ovlasti.

Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kako dolazi do ovakvih incidenata na slo-hrv granici...? I kakvih to 40 centi taj mađar stanovnik EU mora platiti? Inače, frajer ide po graničnim prijelazima, provocira i snima, ukratko kreten...
Trebao si bolje slušat jezik kojim govori stari pa bi bilo sve jasno.(Još nije izašao iz YU).Trebao je platit dozvolu za jednokratan prijelaz državne granice jer je došao na pogranični prijelaz.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 23:23   #229
Pleassss help,dali netko sa sigurnoscu zna dali mogu biti u Malti kao i prije max. tri mjeseca i onda se prijaviti ili mogu biti neograniceno? Cekam odg. iz ambasade iz Italije al jos ga nema.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 01:32   #230
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
mene zanima kojim dokumentom državljan britanije dokazuje državljanstvo, dok je recimo na odmoru u 'rvackoj, pošto nemaju osobnu, a za EU mu ne treba putovnica? Također me zanima možemo li se mi ko građani EU slobodno kretati po britanskom teritoriju izvan Europe, primjerica Falklandima? Spadaju li i oni u EU ili su njihova privatna prćija?

Koriste/koristim UK putovnicu jer osobna u UK ne postoji.
Fish and chips is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 11:49   #231
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Trebao si bolje slušat jezik kojim govori stari pa bi bilo sve jasno.(Još nije izašao iz YU).Trebao je platit dozvolu za jednokratan prijelaz državne granice jer je došao na pogranični prijelaz.
Skužio sam da je stari četnik bre... koja je razlika između graničnog i pograničnog prijelaza i kakve se to dozvole imaju naplačivat za prolaz?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 11:52   #232
Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post
Koriste/koristim UK putovnicu jer osobna u UK ne postoji.
a kao građanin EU ne trebaš putovnicu za putovanje po istoj... probaj putovat bez nje.....
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 13:00   #233
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Pleassss help,dali netko sa sigurnoscu zna dali mogu biti u Malti kao i prije max. tri mjeseca i onda se prijaviti ili mogu biti neograniceno? Cekam odg. iz ambasade iz Italije al jos ga nema.
Možeš bit neograničeno uz prijavu ali moraš ispunjavat uvjete dovoljno novca za uzdržavanje i zdravstveno osiguranje.

Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Skužio sam da je stari četnik bre... koja je razlika između graničnog i pograničnog prijelaza i kakve se to dozvole imaju naplačivat za prolaz?
Na graničnom svi prolaze (eu i ostatak svijeta) a na pograničnom sa pograničnom propusnicom i državljani te dvije zemlje s osobnom ili putovnicom samo ako će boravit do 7 dana u pograničnom području (i ovi sa propusnicom i s oi-put) i za to dobiju (plate) posebnu dozvolu koja kod nas košta 3 kn a kod zlovenaca 40 centi.Nakon max 7 dana na isti prijelaz se izlazi i vraća dozvola.U nekim slučajevima tuda uz dozvolu mogu i državljani trećih zemalja ako idu u pogranično područe.Dozvola se u svakom slučaju izdaje uz dogovor obje policije (RH-SLO).

Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
a kao građanin EU ne trebaš putovnicu za putovanje po istoj... probaj putovat bez nje.....
Ne može jer nema dokument (drugi) kojim bi dokazao državljanstvo.A za to služi ili osobna ili putovnica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 10:51   #234
A može i vozačka?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 13:10   #235
Vozačkom se ne dokazuje državljanstvo, ali može ukoliko se daju valjani dokaz državljanstva (izjava supruge,djece,isto prezime i adresa u vozačkoj i u supruginoj putovnici).Prvi puta ide opomena a za ostali put kazna (po novom eu postupanju).Iako su postupanja različita i na rh i slo strani (jedni poštaju i ulaz/izlaz a drugi ne)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 18:31   #236
Pa kako onda britanci putuju? Sumnjan da vuku putovnicu sa sobon.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 18:58   #237
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Pa kako onda britanci putuju? Sumnjan da vuku putovnicu sa sobon.
Ili se prave englezi.......
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:23   #238
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
A može i vozačka?
ne može, jer vozačka dozvola nije isprava kojom se dokazuje identitet
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 22:20   #239
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Pa kako onda britanci putuju? Sumnjan da vuku putovnicu sa sobon.
a sto je tu cudno? ja normalno nosim putovnicu jer osobne nema , na aerodromu, za eurostar kad se ide na kontinent , na trajekt za kontinent.

sto ima cudno u nosenju putovnice sa slikom a ne osobne sa slikom?
Fish and chips is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 18:22   #240
Praktičnost.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.