Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 19:54   #41
Quote:
EmirZe kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,ja sam iz Zenice imam 18 godina sa 13 godina mi je dijagnosticirat anksiozni poremecaj,koji mi je presao u PTSP,psihoticni poremecaj i cijepaljnje licnosti,trenutno pijem zalastu q,metoten i xanax,bolje mi je od ovih lijekova al i dalje mi se javlja strah i glasovi.
Rekao mi je doktor da bi trebalo proci do 25 godine to tako ide.
Sta vi mislite
Mislim da ti je doktor malo žešći optimist
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:48   #42
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
To ti misliš da je bila pogrešna ili? Jer sumnjam da psihijatri, a i tvoji vlastiti roditelji nemaju pametnijeg posla nego raditi od tebe "žrtvu psihijatrije".
Antipsihotici imaju itekakve koristi u liječenju psihoza. Ili imaš nekakve druge znanstvene činjenice?
Ako je već imao 3 akutne psihoze, vrlo je vjerojatno da će se tako nešto nažalost ponoviti ako se neće htjeti liječiti, a i liječnici često puta pišu dg akutne psihoze kada i znaju da je to već postalo neka kronična bolest.
Psihijatri najčešće ne kažu ljudima da su "ludi" ako nemaju itekakve osnove za to.
Tužno mi je što neki ljudi i dalje misle da su psihoze umišljene bolesti, da se liječe zdravim načinom života i da lijekovi ničemu ne služe...
Preporuka: slušati savjete liječnika, piti lijekove!
Ne znam za psihoze ali ne bih baš umanjio ulogu obitelji (i okoline) u stvaranjuu "žrtvi psihijatrije". Psihijatri (ako simptomi nisu prisutni prilikom hospitalizacije) pojma nemaju da li se išta dogodilo.

Ako ti lijekovi ne odgovaraju (stvaraju nuspojave) trebao bi upozoriti liječnika na to i eventualno tražiti drugo mišljenje. Kako god, alkohol, droge (pa makar i trava) nisu baš dobri za ljude s bilo kojim oblikom poremećaja (bile to psihoze ili samo neuroze).
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 20:46   #43
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
Ne znam za psihoze ali ne bih baš umanjio ulogu obitelji (i okoline) u stvaranjuu "žrtvi psihijatrije". Psihijatri (ako simptomi nisu prisutni prilikom hospitalizacije) pojma nemaju da li se išta dogodilo.
S ovim se slažem. Dok sam bio hospitaliziran u psihijatrijskoj bolnici bilo je tamo dosta ljudi koji nisu djelovali psihički nestabilno, ali su ih svejedno njihovi bližnji smjestili u psihijatrijsku bolnicu. Bio je, primjerice, jedan čovjek koji je svojoj ženi iz protesta u svađi izlio čašu vode na glavu pa je ona zvala policiju i hitnu ili jedna djevojka koja je glasno slušala domoljubne pjesme pa su joj susjedi zvali hitnu. Imam dojam da puno ljudi tamo uopće nije "ludo" u trenutku hospitalizacije, npr. taj čovjek je bio tjedan dana na zatvorenom odjelu i nekoliko dana na otvorenom da bi mu doktori rekli (nakon obavljenog psihološkog testiranja) da je psihički potpuno stabilan i zdrav. A svejedno je bio hospitaliziran 10-ak dana. Danas se stvarno lako može izmanipulirati hospitalizacija bilo koga, a posebno ljudi koji su već bili na liječenju u psihijatrijskoj bolnici, njihovi bližnji ih zbog bilo kakvog osebujnog ili netipičnog ponašanja smještaju u bolnicu gdje ih doktori odmah stave na lijekove. A nije nužno da su svi oni psihički bolesnici (neki, dakako, jesu) ili imaju neki poremećaj.

U mom slučaju hospitalizacija je bila nužna jer sam bio psihotičan, ali ne bih dao ruku u vatru da su svi koji završe na psihijatriji u puno gorem stanju nego prosječni stresirani N.N. koji šeta ulicom. Psihijatrija je zapravo jedna čudna grana medicine u kojoj je jedinoj moguće prisilno hospitalizirati pacijenta mimo njegove volje - niti u jednoj drugoj grani medicine vas ne mogu prisiliti na hospitalizaciju, operativni zahvat ili pretragu, ali na psihijatriji to mogu. I postoje razni suptilni načini kako vas mogu izmanipulirati da date dobrovoljni pristanak (mimo vaše volje), a krajnji je da vam pozovu sudskog vještaka u bolnicu koji će uzeti u obzir mišljenje liječnika, a s vama obaviti razgovor od 5 minuta iz kojega po mom mišljenju ne može ni zaključiti jeste li psihotični ili na drugi način duševno bolesni. I onda vam on prikelji prisilnu hospitalizaciju od mjesec dana bez po' muke.
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 22:05   #44
E super. Ajde mi napišite u kojoj to bolnici primaju na liječenje protiv volje pacijenta (a da on ima doticaja s realitetom i ne ugrožava sebe i/ili okolinu) i gdje se to na zatvorenom drže zdravi ljudi, a samo na temelju heteropodataka obitelji ili zivkanja susjeda. Jako jako jako sam znatiželjna jer evo, već mjesecima netko meni blizak pokušava nekoga njemu bliskog poslati na liječenje, ali svi ti zli psihijatri Zagreba su se urotili i jednostavno ne žele čovjeka liječiti protiv njegove volje nego ga svaki put kada ga se dovede na hitnu pošalju doma. Jer on ne želi ostati. A nije da mu nije potrebno liječenje. Pa ako u tim fantomskim ustanovama na zatvorenom drže zdrave i protiv njihove volje, sigurno će primiti i ovog kojemu to zapravo treba.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 22:12   #45
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
E super. Ajde mi napišite u kojoj to bolnici primaju na liječenje protiv volje pacijenta (a da on ima doticaja s realitetom i ne ugrožava sebe i/ili okolinu) i gdje se to na zatvorenom drže zdravi ljudi, a samo na temelju heteropodataka obitelji ili zivkanja susjeda. Jako jako jako sam znatiželjna jer evo, već mjesecima netko meni blizak pokušava nekoga njemu bliskog poslati na liječenje, ali svi ti zli psihijatri Zagreba su se urotili i jednostavno ne žele čovjeka liječiti protiv njegove volje nego ga svaki put kada ga se dovede na hitnu pošalju doma. Jer on ne želi ostati. A nije da mu nije potrebno liječenje. Pa ako u tim fantomskim ustanovama na zatvorenom drže zdrave i protiv njihove volje, sigurno će primiti i ovog kojemu to zapravo treba.

Zdrava osoba može završiti u bolnici kad "pukne" odnosno napravi neko sranje (a svatko može doći u takvo stanje pod životnim okolnostima), ali takve zadržavaju samo dva, tri dana dok se ne skuliraju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 22:26   #46
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zdrava osoba može završiti u bolnici kad "pukne" odnosno napravi neko sranje (a svatko može doći u takvo stanje pod životnim okolnostima), ali takve zadržavaju samo dva, tri dana dok se ne skuliraju
Ovdje se iznose priče koje upućuju na dulji boravak zdrave osobe na zatvorenom odjelu, kao i da je samo dovoljan telefonski poziv i da se odmah završava na zatvorenom. Pod 'dulji' ne mislim na promatranje u trajanju do 72 sata na kojem se prema zakonu svatko smije zadržati. Na stranu to što niti to nije tako jednostavno postići (da te zadrže do 72 sata, jel) kako se misli.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 11:12   #47
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ovdje se iznose priče koje upućuju na dulji boravak zdrave osobe na zatvorenom odjelu, kao i da je samo dovoljan telefonski poziv i da se odmah završava na zatvorenom. Pod 'dulji' ne mislim na promatranje u trajanju do 72 sata na kojem se prema zakonu svatko smije zadržati. Na stranu to što niti to nije tako jednostavno postići (da te zadrže do 72 sata, jel) kako se misli.
Ma brijete sa zatvorenim odjelima i hospitalizacijom.

Hospitalizirati te mogu isključivo ako si opasan po sebe ili okolinu ali ni to nije tako jednostavno jeri te hospitalizirati mogu i npr zbog prometne ili obiteljskog nasilja (ZOO kaže da žrtva ne mora imati nikavih tragova zlostavljanja a i verbalno nasilje je nasilje, pa ti dođe "kadija te tuži, kadija ti svjedoči") ako si u "alkoholiziranom stanju" (e sad koji su kriteriji alkoholiziranosti, pitaj nekog pravnika) - sud (i to prekršajni) ti može odrediti liječenje (od alkohola) prisilno a isto može potrajati nekoliko tjedana. Malo je vjerojatno da će netko završiti na zatvorenom odjelu zbog toga al da može završiti na psihijatriji, to da...

Ali da ti psihijatar može napisati dijagnoza i dijagnoza na osnovu heteroanamneze i površnog promatranja, može...

Zadnje uređivanje gooo : 21.11.2013. at 11:37.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 11:22   #48
... al bit onoga što sam hio reči je - ako čovjeku ne odgovaraju lijekovi ili nije siguran u terapiju, treba to reči liječniku jer nuspojave mogu biti nezgodne (gore od same bolesti). hospitalizacija je dobar način da se nekog promatra neko vrijeme da vide da li dobro reagira na terapiju ili ne i da li mu uopće treba terapija...
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:05   #49
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
Ma brijete sa zatvorenim odjelima i hospitalizacijom.
Krivu osobu citiraš - ja ne brijem ništa, a ponajmanje to da se na zatvorenom odjelu završava nepotrebno i lakoćom.
Upravo to sa svojim upisima i pokušavam objasniti.

To da je netko završio na liječenju samo zato jer je puštao glasnu muziku su bajke. I nanose veliku štetu ionako stigmatiziranoj grani medicine jer se ljudi zbog blažih psihičkih smetnji boje javiti liječniku. Da ne bi završili na zatvorenom odjelu. Vidljivo na ovom pdf-u bezbroj puta. A s čekanjem, blaži problemi mogu prijeći u veće i kompleksnije za sanirati.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 18:46   #50
Quote:
Geek-nigga kaže: Pogledaj post
Hej, čovječe, to su meni dijagnosticirali, ali je ispalo da je dijagnoza pogrešna (i da mi, naravno, nije ništa). Očito bijah žrtva psihijatrije i mojih roditelja..ah, horor, uglavnom.

Ali znam jednu tonu o tim stvarima. Gle, trava ti može izazvat da zabrijavaš stvari (i puno gore što se tiče toga, tj. stvarno može izazvati trajnu ili akutnu psihozu) ako je puno konzumiraš. Dakle, nemoj, ono, puši za Božić ;D.

Dali su ti Rispolept ili tako nešto, ha? Uglavnom.. Svi ti ljudi iz psihijatrije bi to sranje dali svima po redu, bez obzira jesi li lud ili ne (njima nitko nije dovoljno mentalno zdrav). Ti mene ne bi smio slušati jer ja nisam (tvoj) liječnik, ali ti "lijekovi" su zapravo preteške droge i rijetko imaju koristi.

Moj savjet ti je da bježiš od psihijatrije glavom bez obzira i ne uzimaš t lijekove. Tvoja dijagnoza znači da si imao tu psihotičnu epizodu (ako si je uopće imao) i da je vrlo vjerojatno više nećeš imati. Ako ćeš s vremenom samom sebi dokazati da si lud (haluciniraš i tako to), odi k neurologu i ako ti tamo nema spasa - idi k psihijatru.

Promijeni životne navike, živi zdravo. Ljudi u tvojoj situaciji si često zabriju da su ludi jer su im tako rekli psihijatri, a zapravo nisu. Makni se od te negative. Trava je lijepa, ali zaboravi ju sad, brate .

Nuspojave tih lijekova (antipsihotika) su ubitačne, nek ti to bude zadnja opcija.

I gledaj, svi mi možemo i biti shizofrenični i dementni i dobit rak... ali ne brini, imaš šanse za shizofreniju ko i svi ostali, samo živi normalno.

...

Peace
Trkeljaš bez ikakve povezanosti.

Ako je dobio antipsihotike, bilo bi dobro da ih i troši.

Ako je imao više epizoda psihoze, ne da ima iste šanse kao i ti dobiti shizofreniju, nego mnogo veće.

Ako ne bude pio antipsihotike, vrlo je lako moguće da će mu se isto stanje ponoviti.

I trava nije super, pogotovo za nekoga tko ima sc tendencije.

Jedino se slažem s time da bi trebao živjeti zdravo. Jelte, ne duvati, ne piti i ne drogirati se jer je bitno da je čista uma.
__________________
So I fall in love just a little ol' little bit every day with someone new...
Vina_Apsara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 18:52   #51
Diže mi tlak taj stav ''Odi trčati ili se prošetati pa će ti proći paranoidne misli.''

Svjesna sam da je ovo forum, ali ljudi, dajte se malo raspitajte o tome kak je to živjeti sa shizofrenijom i to neliječen.

Dokazano je da dugotrajna neliječena psihoza u shizofreničara oštećuje mozak.

Banalno je, ali nećeš dijabetičaru reći da ode prošetati pa neće trebati uzimati inzulin.

Na zatvoreni odjel idu jedino ljudi koji predstavljaju izrazitu opasnost sebi ili drugima.

Vidim da dobar dio populacije gaji neka jako zastarjela i čobanska mišljenja o psihijatrijskim poremećajima. Kaj ste se obrazovali kroz Let iznad kukavičjeg gnijezda, ne kužim?

To, a i nije to neki bauk i sramota, imati shizofreniju. Al znam da je dosta gadno i teško, pogotovo ak se čovjek ne liječi pravilno.
__________________
So I fall in love just a little ol' little bit every day with someone new...
Vina_Apsara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 18:23   #52
Quote:
Vina_Apsara kaže: Pogledaj post
Diže mi tlak taj stav ''Odi trčati ili se prošetati pa će ti proći paranoidne misli.''

Svjesna sam da je ovo forum, ali ljudi, dajte se malo raspitajte o tome kak je to živjeti sa shizofrenijom i to neliječen.

Dokazano je da dugotrajna neliječena psihoza u shizofreničara oštećuje mozak.

Banalno je, ali nećeš dijabetičaru reći da ode prošetati pa neće trebati uzimati inzulin.

Na zatvoreni odjel idu jedino ljudi koji predstavljaju izrazitu opasnost sebi ili drugima.

Vidim da dobar dio populacije gaji neka jako zastarjela i čobanska mišljenja o psihijatrijskim poremećajima. Kaj ste se obrazovali kroz Let iznad kukavičjeg gnijezda, ne kužim?

To, a i nije to neki bauk i sramota, imati shizofreniju. Al znam da je dosta gadno i teško, pogotovo ak se čovjek ne liječi pravilno.
Sve ok ali ovo boldano nije točno.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 19:06   #53
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Sve ok ali ovo boldano nije točno.
Pravilnije je rečeno: na zatvoreni odjel idu oni za koje postoje rizik da se izvan bolnice neće ponašati rizično
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:54   #54
Puno laprdanja na ovoj temi.... Onaj tko je "zdrav" ne može znati kako je onome tko je "bolestan". Oboje su u istom realitetu, koji se drugačije doživljava.
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 01:25   #55
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ovdje se iznose priče koje upućuju na dulji boravak zdrave osobe na zatvorenom odjelu, kao i samo dovoljan telefonski poziv i da se odmah završava na zatvorenom. Pod 'dulji' ne mislim na promatranje u trajanju do 72 sata na kojem se prema zakonu svatko smije zadržati. Na stranu to što niti to nije tako jednostavno postići (da te zadrže do 72 sata, jel) kako se misli.
Bez ljutnje,ali ja ću ti potkrijepiti suprotnom tvrdnjom.
Dijagnosticiran mi je anksiozno psihotični poremečaj uzrokovan konzumiranjem opijata.Opere me u vremenu stresa jaka tjeskoba i detealiziranje,na terapiji sam misarom od 0,5 i haleom ADom.
Prošle godine me za badnjak poradi katastrofalnoga stanja i neslaganja sa ukućanima,velikerepresije i pritiska oprala panična tjeskoba iz straha da neću ostati bez misara,...dolaze blagdani doktorica na godišnjem a ja poradi mijenjati ostao na debelih rezervi sa misarom...Rekao idem direktno na hitnu po recept jer je i psihijatrica bila na godišnjem....
Došao ja na hitnu na psihijatriju kada ono obrada ubo me bože.Stvorili mi tjeskobu pred vriskanje,zatvorili ona vrata bez kvake i muški koji je pratnja dežurnoj doktorici ispituje namjerno delikatna pitanja,dok je ona tražila nalaze specijaliste jer je ispalo da sam navičen na misar.Totalno atmosfera pred ključanjem,čast mojim manipulatorskim sposobnostima jer bi me da nisam folirao vjerovatno hospitalizirali radi trivijalne stvari....

Hoćete epilog priče?....na nalazu sa hitne kojega imam u posjedu piše da u slučaju takvoga ponovnoga javljanja na hitnu psihijatrijsku slijedi prisilna hospitalizacija.Tjedan dana mi je trebalo da dođem na sebe iz straha da za zbilja ne završim tamo,iako je strah bio iracionalan.

Toliko o njihovoj objektivnosti.
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 02:14   #56
Nema razloga za ljutnju. Poštujem tvoje iskustvo. Ipak me neće uvjeriti u lakoću završavanja na zatvorenom odjelu. Previše puta sam bila prisutna u ulozi neutralnog promatrača na hitnom prijemu da bih bila uvjerena da netko tko ima samo mali izljev domoljublja završava tamo na liječenju potopljen lijekovima. Ima li takvih slučajeva? Možda. Ali baš da ih je puno tamo bez razloga... dajte me najte.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 03:05   #57
Krivo si okarakterizirala iznošenje moga iskustva na hitnoj,nema to veze sa ljutnjom.
Poanta posta kako vjerujem da se zbilja neke trivijalne stvari u buduće neće shvaćati toliko striktno ozbiljno vec će se pristupati za dozom tolerancije na hitnom psihijatrijskom prijemu,jer ljudima stvara averziju a samim time i ne uljevaju povjerenje već nepotrebnu tjeskobu.

U biti su me u obradi skoro pa uvjerili kako nisam normalan,nedao bog da ih ikada vise gledam,toliku averziju su mi stvorili.Samim time i suosjecam sa mnogima na ovoj temi.
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 03:21   #58
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Bez ljutnje,ali ja ću ti potkrijepiti suprotnom tvrdnjom.
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nema razloga za ljutnju. Poštujem tvoje iskustvo.
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Krivo si okarakterizirala iznošenje moga iskustva na hitnoj,nema to veze sa ljutnjom.

Zar sam rekla da ima?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:14   #59
Koje ste lijekove pili za psihotični poremećaj i koliko dugo? Je li oporavak bio kontinuiran ili je bilo kratkotrajnih pogoršanja?
__________________
Susabeka
susabeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 19:11   #60
Quote:
susabeka kaže: Pogledaj post
Koje ste lijekove pili za psihotični poremećaj i koliko dugo? Je li oporavak bio kontinuiran ili je bilo kratkotrajnih pogoršanja?
Problem je što ljudi svoju bolest vide kao osobni neuspjeh i misle da su si sami krivi što nisu "uspjeli u životu" pa prestanu piti lijekove. A to u 90% slučajeva završi gadno. Ja pijem zyprexu 7 godina i pit ću je cijeli život, ali ništa mi zbog toga ne fali u životu. Ovi moderni lijekovi tipa seroquel, zeldox, zyprexa... su super. Čak možeš i piti alkohol na njima, a tu pogodnost vrlo često upotrebljavam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 03.01.2014. at 19:25.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.