Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 15:32   #61
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Eto ja vjerujem da Bog nije tiranin. Ja vjerujem da Bogu religija apsolutno ništa ne znači. Vjerujem da je jedina Božja želja da mu se čovijek vrati kao izgubljeni sin svome roditelju. Vjerujem i da je Isus pokazao stanard što to znači biti savršen kao ljudsko biće.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Slazem se,Isus je pokazao da je Bog ljubav a ne tiranin,da svakog covjeka zeli spasiti bez obzira na religiju i pokazao nam je sto znaci biti savrsen u bozjim ocima.Oni koji nisu otvorena uma ce 'gledati ali nece vidjeti i slusati ali nece cuti' jer su takvi.Cvrsto stoje pri svome 'cak i da netko ustane od mrtvih',bili oni 'vjernici' koji stuju svoje obicaje,svece,predmete tj religiju ili bili nevjernici.
mark gumy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:12   #62
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Eto ja vjerujem da Bog nije tiranin. Ja vjerujem da Bogu religija apsolutno ništa ne znači. Vjerujem da je jedina Božja želja da mu se čovijek vrati kao izgubljeni sin svome roditelju. Vjerujem i da je Isus pokazao stanard što to znači biti savršen kao ljudsko biće.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Što si onda nasilan?



Upravo najnasilniju su koji mantraju bog je ljubav bog je svjetlost i slično trla baaba lanka..
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:36   #63
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Što si onda nasilan?



Upravo najnasilniju su koji mantraju bog je ljubav bog je svjetlost i slično trla baaba lanka..
Nasilan? Daj to malo obrazlozi? Nikako ne razumijem.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 00:44   #64
Talking

Quote:
mark gumy kaže: Pogledaj post
Slazem se,Isus je pokazao da je Bog ljubav a ne tiranin,da svakog covjeka zeli spasiti bez obzira na religiju i pokazao nam je sto znaci biti savrsen u bozjim ocima.Oni koji nisu otvorena uma ce 'gledati ali nece vidjeti i slusati ali nece cuti' jer su takvi.Cvrsto stoje pri svome 'cak i da netko ustane od mrtvih',bili oni 'vjernici' koji stuju svoje obicaje,svece,predmete tj religiju ili bili nevjernici.
da, Bog zeli da se svi ljudi spase ali prije toga moraju napustiti krivu religiju, preobratiti se , prestati griješiti /barem se truditi koliko mogu/ i živjeti po visokim moralnim mjerilima Boga i obožavati Boga na ispravan način!!!

:amen :
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 00:47   #65
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
da, Bog zeli da se svi ljudi spase ali prije toga moraju napustiti krivu religiju, preobratiti se , prestati griješiti /barem se truditi koliko mogu/ i živjeti po visokim moralnim mjerilima Boga i obožavati Boga na ispravan način!!!

:amen :
Bog nema veze sa religijama, nikad nije imao. Stoga, Bog jedino traži da se ljudski način mišljenja i delanja usklade sa njegovim putem, sa njegovom voljom.

DOBRE MISLI, DOBRE REČI, DOBRA DELA
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 01:04   #66
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Bog nema veze sa religijama, nikad nije imao. Stoga, Bog jedino traži da se ljudski način mišljenja i delanja usklade sa njegovim putem, sa njegovom voljom.

DOBRE MISLI, DOBRE REČI, DOBRA DELA
Bog ima veze s svime inače ne bi bio sve i apsolut.
Čovjek ne bi mogao da prdne da nije bog u svojoj koncepciji zamislio prdavinu i ja ne bih prdio ovde da nije to njegova zamisao kao i sve što se događa iz sama njega no ne znaći što iz boga prdavina dolazi da ja nisam odgovoran za prdavinu koju mi on servira da biram hoću li prditi ili neću pa uradim kako me volja.Svaka akcija ima posljedice i ljudi se uče unutar toga sistema.Svaka akcija ima i reakciju a savsjet je tu da korigira a savjesti su različite.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:07   #67
Talking

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Bog nema veze sa religijama, nikad nije imao. Stoga, Bog jedino traži da se ljudski način mišljenja i delanja usklade sa njegovim putem, sa njegovom voljom.

DOBRE MISLI, DOBRE REČI, DOBRA DELA
Da Bog nema veze sa krivim religijama. Čak će ih uskoro uništiti ali traži da se ljudi poprave. Preobrate. I prestanu grijesiti. Te da obožavaju Boga na ispravan način. A ima jedna vjerska kršćanska zajednica koja to i radi i koja je po volji Bogu. Njegov narod !
:
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:26   #68
Boga sam našla u najmanjim stvarima koje se vežu uz ljubav, milosrđe, oprost, pomaganje i plemenitost. Volim ići u Crkvu i volim slušati Sv. misu. I volim slušati vjerske pjesme koje se pjevaju u župi. Volim se moliti Bogu i ne mogu više bez Boga. Bog je plemenit, On je silna ljubav. Kada a mudrostmi nešto ne ide u životu, pomolim se Duhu Svetomu za Mudrost i snagu.
Silno bi se voljela uključiti u molitvenu zajednicu i sa molitvom pomagati sve ljude.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:01   #69
Da Bog nema veze sa krivim religijama. Čak će ih uskoro uništiti ali traži da se ljudi poprave. Preobrate. I prestanu grijesiti. Te da obožavaju Boga na ispravan način. A ima jedna vjerska kršćanska zajednica koja to i radi i koja je po volji Bogu. Njegov narod !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:45   #70
jso uvijek nisam pronaso.
Satanic Forces is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 16:08   #71
Thumbs up

Quote:
Satanic Forces kaže: Pogledaj post
jso uvijek nisam pronaso.
Nisi pronašao zato jer ni ne trazis. Pisano je : 7 Molite, i dat će vam se! Tražite, i naći ćete! Kucajte, i otvorit će vam se! 8 Jer tko god moli, prima. Tko god traži, nalazi. I tko god kuca, otvorit će mu se  . Ja sam živi primjer da je to istina. Pročitajte prvi post u temi "Kako ste pronašli Boga odnosno vjeru." ako mi ne vjerujete. Ja sam pokucao i vrata su se otvorila !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:09   #72
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nisi pronašao zato jer ni ne trazis. Pisano je : 7 Molite, i dat će vam se! Tražite, i naći ćete! Kucajte, i otvorit će vam se! 8 Jer tko god moli, prima. Tko god traži, nalazi. I tko god kuca, otvorit će mu se  . Ja sam živi primjer da je to istina. Pročitajte prvi post u temi "Kako ste pronašli Boga odnosno vjeru." ako mi ne vjerujete. Ja sam pokucao i vrata su se otvorila !
I ja,i ja! To mi je jedna od drazih Isusovih recenica. Bog ce uvijek dati sta god ga zamolis,ali naravno to mora biti u skladu s Njegovom voljom i onako iskreno,duboko iz duse i ptpuno se uzdati u tu molitvu i vjerovati,naravno. Ali ponekad, ako ti Bog odmah ne uslisi tu molitvu,ljudi se razocaraju-zapamtite Bog zna bolje od nas sto je za nase dobro. Zamislite da roditelj ispuni svome djetetu svaku nerazumnu djecju zelju,kakvo bi to dijete na kraju bilo? Dobar roditelj uvijek zna sto je bolje za malo dijete od njega samog,a Bog je najbolji roditelj.
ZoeJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:43   #73
Thumbs up

Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
I ja,i ja! To mi je jedna od drazih Isusovih recenica. Bog ce uvijek dati sta god ga zamolis,ali naravno to mora biti u skladu s Njegovom voljom i onako iskreno,duboko iz duse i ptpuno se uzdati u tu molitvu i vjerovati,naravno. Ali ponekad, ako ti Bog odmah ne uslisi tu molitvu,ljudi se razocaraju-zapamtite Bog zna bolje od nas sto je za nase dobro. Zamislite da roditelj ispuni svome djetetu svaku nerazumnu djecju zelju,kakvo bi to dijete na kraju bilo? Dobar roditelj uvijek zna sto je bolje za malo dijete od njega samog,a Bog je najbolji roditelj.
Da upravo tako.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:19   #74
Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
I ja,i ja!
Ti si živi dokaz da je crkva jedan od najvećih kršitelja ljudskih prava i lopova u povijesti. Zanima me tko će odgovarat tim ljudima što su lišeni prava na suživot s vlastitim mozgom, pražnjenje džepova je još najmanji problem. Hvala bogu da pojam religije ima još maksimalno 70-80 godina života.

Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
Bog ce uvijek dati sta god ga zamolis,ali naravno to mora biti u skladu s Njegovom voljom i onako iskreno,duboko iz duse i ptpuno se uzdati u tu molitvu i vjerovati,naravno.
S ovim se slažem, ja prošli mjesec fino zamolio da tisuću djece umre od gladi bilo gdje u svijetu, i još par tisuća odraslih u ratu (započetom zbog... hm.), bog kae: riješeno. I bi riješeno.

Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
Ali ponekad, ako ti Bog odmah ne uslisi tu molitvu,ljudi se razocaraju-zapamtite Bog zna bolje od nas sto je za nase dobro.
Zanimljivo kako se bog u sekundi iz vječnog, svemogućeg, nedokučivog bića transformira u prijatelja iz djetinjstva kojem znaš sve tajne, ovisno o potrebi. Dobro, to je logično. Zanimljivo je kako fanaticima ni spoznaja da svako malo moraju korigirat priču, koja je i u izvornom obliku maksimalno neodređena (pitam se zašto, vjernici očito ne) ne može ništa.

Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
Zamislite da roditelj ispuni svome djetetu svaku nerazumnu djecju zelju,kakvo bi to dijete na kraju bilo? Dobar roditelj uvijek zna sto je bolje za malo dijete od njega samog,a Bog je najbolji roditelj.
Zamisli tek kakav bi svijet bio da religijski bog nije perfidni narcisoidni sadist.
I onda pogodi tko je na najboljem putu da izgradi takav svijet.

...

Da odgovorim autoru teme, ja sam svog (prvog) pronašao dok sam bio u srednjoj. Ima čak i slika po internetu, napredan neki bog. jedino bi čovjek očekivao bolju frizuru od jednog boga, ali ajde, i on je samo čovjek. A do sad ih se nakupilo, nema smisla nabrajat da ne izostavim nekog. Pa da me baci u pakao.

Zadnje uređivanje shabalala989 : 01.12.2012. at 20:35.
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:17   #75
Quote:
shabalala989 kaže: Pogledaj post
Ti si živi dokaz da je crkva jedan od najvećih kršitelja ljudskih prava i lopova u povijesti. Zanima me tko će odgovarat tim ljudima što su lišeni prava na suživot s vlastitim mozgom, pražnjenje džepova je još najmanji problem. Hvala bogu da pojam religije ima još maksimalno 70-80 godina života.



S ovim se slažem, ja prošli mjesec fino zamolio da tisuću djece umre od gladi bilo gdje u svijetu, i još par tisuća odraslih u ratu (započetom zbog... hm.), bog kae: riješeno. I bi riješeno.



Zanimljivo kako se bog u sekundi iz vječnog, svemogućeg, nedokučivog bića transformira u prijatelja iz djetinjstva kojem znaš sve tajne, ovisno o potrebi. Dobro, to je logično. Zanimljivo je kako fanaticima ni spoznaja da svako malo moraju korigirat priču, koja je i u izvornom obliku maksimalno neodređena (pitam se zašto, vjernici očito ne) ne može ništa.



Zamisli tek kakav bi svijet bio da religijski bog nije perfidni narcisoidni sadist.
I onda pogodi tko je na najboljem putu da izgradi takav svijet.

...

Da odgovorim autoru teme, ja sam svog (prvog) pronašao dok sam bio u srednjoj. Ima čak i slika po internetu, napredan neki bog. jedino bi čovjek očekivao bolju frizuru od jednog boga, ali ajde, i on je samo čovjek. A do sad ih se nakupilo, nema smisla nabrajat da ne izostavim nekog. Pa da me baci u pakao.

Zao mi je sto tako razmisljas, nadam se da ces pronaci svoj mir bilo u Bogu kakvog ga ja poznajem ili u bilocemu. Slazem se s tobom da Crkva i religija imaju svojih gresaka, i ne valja mjesati vjeru i religiju. Religija je vecim dijelom nastala ljudskim djelovanjem, a vjera je ono cisto,bozansko. Mi ne znamo nista zapravo i ne mozemo svojim zemaljskim,tjelesnim mozgom razumjeti bozanske i duhovne stvari, ali ih mozemo dozivjeti dusom-ona je bozanska. Rijetki su vjernici koji vjeruju u sve bas doslolvno kako im crkva kaze, svatko ima svoja misljenja o raznim pitanjima,zato ne moj generalizirati. Ja znam da moj Bog postoji i da me ljubi, on mi je to dokazao bezbroj puta i tebi ce, ne brini se
ZoeJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 00:05   #76
Quote:
ZoeJ kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto tako razmisljas, nadam se da ces pronaci svoj mir bilo u Bogu kakvog ga ja poznajem ili u bilocemu. Slazem se s tobom da Crkva i religija imaju svojih gresaka, i ne valja mjesati vjeru i religiju. Religija je vecim dijelom nastala ljudskim djelovanjem, a vjera je ono cisto,bozansko. Mi ne znamo nista zapravo i ne mozemo svojim zemaljskim,tjelesnim mozgom razumjeti bozanske i duhovne stvari, ali ih mozemo dozivjeti dusom-ona je bozanska. Rijetki su vjernici koji vjeruju u sve bas doslolvno kako im crkva kaze, svatko ima svoja misljenja o raznim pitanjima,zato ne moj generalizirati. Ja znam da moj Bog postoji i da me ljubi, on mi je to dokazao bezbroj puta i tebi ce, ne brini se
To je pravi vjernik nimalo ohol pun poiniznosti kojem je njegov mir u Bogu poseban to ja zaključujem po MOJ BOG koji je samo tvoj i samo tvoj.
Izvanredno rečeno ,raduje me da ima ljudi i van manastira koji su poniznost dosegli.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 14:09   #77
zanimljivo je kako ljudi Boga pronađu, ovdje sad neovisno o izjavama forumaša, nego općenito... na razne načine, a uglavnom kad je čovjek u golem problemima i na izmaku snage zbog ove il one životne okolnosti
manje je onih koji Boga pronađu kad su 'u obilju svega i ništa im ne treba'
recimo, kod mene je bio ovaj drugi slučaj, a što samo potvrđuje činjenicu da,
imao čovjek sve il ne, svejedno mu nedostaje još ono 'krajnje', ta neka potreba za spajanjem s univerzumom, duhovnosti kao takvom

sjetimo se samo izjava poznatih ličnosti, glumaca, muzičara, raznih inih nekih, onih s popriličnim bankovnim računom, koji su sami svojim intervjuima obznanili svijetu da, stigli su do plafona imaštine, al nikad do kraja ispunjeni u srcu, uvijek u još toj nekoj potražnji nečega nevidljivog i neopipljivog, onog zbog čega osjećaju da ne mogu biti potpuni do kraja
... e, da, to je to, taj osjećaj nedostatka duhovnosti smisaonog poretka zvanog 'zemlja-svemir'

oni koji su uspjeli u tom naumu, našli su se posve, a koji nisu, eh, oni nisu i još uvijek stoje u istoj potražnji i nije im baš dobar filing, osjećaju se ko đaci-ponavljaci, il pak, nedorasli zadatku, okrenu glavu i ostanu na istom mjestu

uglavnom, ko potrebuje, taj i dobije, potrebito
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 06:18   #78
Da, zanimljivo.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:47   #79
Iako sam cijeli život bio u Crkvi,Boga sam doista upoznao kad sam počeo živiti kao praktični ateist.

Tada sam slučajno,ako slučaj uopće postoji,završio u Lourdesu.Tada mi je Bog otvorio oči učinivši konkretna čuda na meni i oko mene.
Tada sam počeo Crkvu i cijelu stvarnost počeo gledati drugačijim očima.Od tada mi je život pun čuda,kao da živim u Biblijsko vrijeme.

Vratio sam se kući!
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 00:09   #80
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo.
istina, stvarno je zanimljivo kad se čovjek malo dublje zamisli nad životima

a opet, nikad ne treba zanemariti činjenicu da se scena svijeta stalno mijenja, i da onaj kojem je danas super, sutra mu može krenut naopako, il pak obrnuto

vjerujem da upravo ta provjerena definicija još dodatnije potvrđuje pravilo:
imaj Boga uz sebe, bilo ti dobro il ne, cijeni jednako imaš li il nemaš, a ako i imaš sve poštuj kao da nemaš ništa, od zemaljskih dobara, ako si najveći bogataš budi kao siromah, jer je to jedini način da shvatiš poantu

često se sjetim poslovice 'sit gladnom ne vjeruje, nit zdrav bolesnom'
a da bi bila ravnoteža u razumjevanju jednih i drugih, emocionalna inteligencija tu nikad ne bi smjela zakazati, pa tako bi tada zdrav osjetio tuđu bolest, jednako kako bi i sit osjetio tuđu glad

to su bitnosti koje nas uči Stvoritelj
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.