Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2004., 15:41   #1
Unhappy stara, kasniš par godina...

ovak: vratim se ja jučer iz zg-ja i skužim da mi u sobi bila premetačina... puno stvari promjenilo mjesto i ormari prerovani isto... danas ujutro mi bane moja jaaaako konzervativna i pobožna roditeljica i veli mi da sam ja bila u jako intimnim odnosima s bifšim već u 4. mjesecu veze i kak me nije sram i dal to priznajem... reko prvo zbunjeno neznam... a onda, kad si već to iskopala odnekud, onda valjda jesam. i ne mislim o tome razgovarati, jer je o nekim stvarima prekasno za razgovarat. iz onog kaj je vjerojatno još izrovala, mogla je skužit da sam u ovom životu i probala alkohol osim sexa, al puno je više zainteresirana za ovo drugo... kad sam prvo u svoju obranu probala smiriti već saznanu stvar, zapretila mi ginekologom, kaj je prilično nisko... nakon kaj smo donekle utvrdili da jesam, ja stavljam natrag slušalice na uho, jer zbilja ne vidim smisla u razgovoru... mislim, sve kaj kažem, ona more bez pol beda upotrebit protif mene. sad, da poznate moju staru, znali bi da se s njom nikad nije moglo razgovarat o bilo čemu osim o školi, a i tu je bilo puno izgubljenih žifci. onak, čim manje zna o meni, to je bolje i za nju, a pogotovo za mene. celo popodne se žderem, a ona mi stalno govori "kak te nije sram", naziva me prilično gadnim imenima i preti se da bu rekla mojem bratu (big deal... )... ja joj rekla da bi bilo super kad bi vratila stvari koje je uzela u premetačini, a dobila sam natrag samo pogled koji ubija i nekaj u stilu : ne bi ja tebe poslala na fax u zg da sam prije znala...
uglavnom, stanje nije dobro.. ne znam zake ovo opće pišem, al vjerojatno zato da čujem ljude koji su malo pametniji od mene u ovom trenutku... jedino kaj pouzdano znam je da razgovor s njom nebi nikud vodil, jer je preljuta i jer su joj stajališta o svemu prilično zaostala (tam negde u 50-ima živi...).. naš odnos je jaaako narušen i loš još od početka mojeg puberteta i svađamo se skoro pa konstantno... misla sam već odavno skupa s njom malo skoknut do psihologa, al ne da se ona... jer je ona uvek u pravu i mora imati uvid u svaki aspekt mog života... ovo je ipak, najteža situacija do sad... zbunjena sam...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 16:15   #2
Umjesto da bjezis od nje citav zivot i 'skrivas' stvari te se ponasas kao balavica, pokusaj joj smireno objasnit da se i sama ponasa katastrofalno nepedagoski i da rovanjem po tvojoj sobi i prijetnjama nece doci blize tebi.
Fino joj objasni da znas u sta si se upustila, da se brines oko toga, da ju shvacas kao majku jer dize paniku oko seksa (svi roditelji zele zastitit djecu od 'promiskuitetnog' ponasanja, rane trudnoce i emocionalne boli ako ju frajer iskoristi seksualno)...

osobno nisam nikad pricala s majkom o seksu duze od 5 minuta. Kad bi me krenula nesto pitati na nacin da nam objema ne bude neugodno, zaustavila bih ju i rekla da stosta znam i da nisam glupa te da se znam zastititi. i da bih cijenila kad bi otisla sa mnom kod ginekologa. sto je i napravila. majke se bolje osjecaju kad imaju uvid u zivot svoje djece. ne trebaju znati detalje, al dopusti da znaju ponesto o tvom zivotu izvan kuce. nije to smak svijeta.
prijetnje i vikanja samo dovode do kontraefekta- pobune. majka mi nista nije branila, samo je htjela znati s kim izlazim te upoznati osobe s kojim izlazim. rekla je da joj je tako lakse cekati me da se vratim doma izvana. kad zna s kim sam. fino smo se dogovorile o ne upadanju u tuđu privatnost i imale odnos kakav ja jednog dana zelim imat sa svojom kcerkom

ne budi buntovna. ne radi dišpete. majka je. shvati da se brine. mozda to krivo izrazava, al brine se. daj joj malo kredita.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 17:50   #3
mislim da imam prilično dobre razloge za "skrivanje" i bježanje od nje... nažalost.. i znam da se jako brine, al to zbilja pokazuje na čudne i neugodne načine...al oke... razgovarale smo... više-manje neuspješno,al ipak jesmo...
i je... znam da je egoistično, al nekak gledam da se izvučem na čim bolji način iz ovog, a ne da sad popravljamo odnos... već sam to u puno slučajeva to pokušavala pa nije išlo...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 18:35   #4
ii gle....pa tvoja stara je zapravo moja stara.

imala sam takvih situacija milijun puta...i sad sam u jednoj sličnoj. i tak.. ni ja ne znam šta da radim pa ti ne mogu pomoć

ima nekih stvari koje bi ona htjela o meni znat i to ne općenito već u detalje i ja joj to jednostavno ne želim reći. dobro se slažemo samo kad pričamo o glupostima, o faksu i sl. ali kad krenu neke ozbiljnije teme obično se završi tako da ona počne meni predbacivati neke stvari i vrijeđati me tako da ja nakon vrlo kratkog vremena završim zaključana u svojoj sobi.
kad bi se njoj neke stvari mogle objasniti, ja bi joj vrlo rado sve rekla i opravdala se, ali ona jednostavno ne razumije, ne shvaća i ne trudi se shvatiti. jedino što zna jest da sve mora bit po njezinom. a to znači da ne bi trebala izlazit van, ne bi trebala slušat glazbu koju slušam, ne bi se trebala družit s ljudima s kojima se družim, ne bi trebala imat dečka...itd...pa imam 20 godina pobogu, a ona fraza 'dok si pod mojim krovom...' je zastarjela. ide mi to na živce...trebalabi po njezinom bit redovnica.

i to što si rekla, sve što joj kažem odbije mi se o glavu i ona to onda upotrijebi protiv mene..tako da jednostavno nema smisla. razumijem te u potpunosti.
__________________
Who needs drugs when you have cookies and guns?
quince is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 19:02   #5
Quote:
quince kaže:
, ali ona jednostavno ne razumije, ne shvaća i ne trudi se shvatiti. jedino što zna jest da sve mora bit po njezinom. a to znači da ne bi trebala izlazit van, ne bi trebala slušat glazbu koju slušam, ne bi se trebala družit s ljudima s kojima se družim, ne bi trebala imat dečka...itd...pa imam 20 godina pobogu, a ona fraza 'dok si pod mojim krovom...' je zastarjela. ide mi to na živce...trebalabi po njezinom bit redovnica.
mzda cu zvucat staro, al vecina stvari koje roditelji govore itekako su korisne, dobre i trebalo bi ih poslusati. Naravno da neces u tome je citava caka odrastanja. nitko en uci na tuđim greskama i po tuđim uputama.

al kad pogledam unatrag, sve sta mi je stara govorila imalo je itekako smisla. ta zena kao da je imala magicnu moc prepoznavanja opasnih situacija i ljudi. od svih ljudi koji su prosli kroz moj zivot nije voljela samo dvije Ivane (koje su me zajebale i to onako fino) i jednog bivseg koji je jedini ispao zajeb od svih frajera u mom zivotu.

sta da vam kazem, imate ocito manje tolerantne mame, koje s ebas ne sjecaju kad su i same bile vi. al nemojte se s njima objasnjavati. radije se potrudite ponasati kako to one zele (prema njihovim pravilima barem po doma), a vani budite 'svoji'..

gud lak
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 20:38   #6
Quote:
NoWa kaže:
sta da vam kazem, imate ocito manje tolerantne mame, koje s ebas ne sjecaju kad su i same bile vi. al nemojte se s njima objasnjavati. radije se potrudite ponasati kako to one zele (prema njihovim pravilima barem po doma), a vani budite 'svoji'..

gud lak
blago rečeno... da... al oke... znam da je teško kužit ovu situaciju, pogotovo nekom s relativno normalnim starcima... al ono, nama nekima nesretnicima i nema druge da se prividno ponašamo onak kak oni hoću (ne pijem-ne pušim-učim cele dane-nemam muške prijatelje,a kamoli dečka-ne izlazim-slušam tiho mjuzu-najbolje da me pošalju u samostan ....), a s druge strane onda moramo imat i svoj drugi, normalni život... i skrivat stvari i ne govorit puno toga... kaj nije lako ni ugodno, pogotovo ak se posle nekaj otkrije...
i ono... s jedne strane mi drago kaj me kvins kuži, jer ima tak nekaj doma, al s druge znam kakvo je to sranje živeti tak pa se sad moremo međusobno sažaljevati... ono... teško je doći do pametnoga zaključka u ovakvoj situaciji... možda bolje da nisam nit niš postavila tu na forum, al oke... onak.... treba si sad to pretrpeti pa se možda smiri za koji mjesec, godinu... al znam da bude kontrola višestruko pojačana...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 23:19   #7
kolko godina imaš? koliko daleko od staraca studiraš? koliko često dolaziš k njima? koliko financijski ovisiš o njima? koliko još imaš do kraja faksa?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 12:22   #8
19, 100 km, često dolazim onolko kolko moram... doma sam svaki il svaki drugi tjedan - takve stvari mi isto stara diktira, financijski nažalost potpuno ovisim o njima... i tek sam 1. godina...
nije neka sloboda,al nemrem opisat koja je sreća da nisam više doma...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 14:27   #9
Quote:
*Deathless* kaže:
nije neka sloboda,al nemrem opisat koja je sreća da nisam više doma...
tebi je sloboda, njoj ropstvo
zgubila te s lanca
nemre se pomiriti da je njena mala curica velika i da se moze sama o sebi se brinuti
frisko je jos... jelde pocela si studirat prije par mjeseci?

prorijedi dolaske, ponasaj se odraslo, ne upustaj se u tinejdzerske rasprave,,, daj joj malo vremena da se navikne na cinjenicu da te "gubi", da gubi vlast i kontrolu
i ja sam sa 18 otisla na fax, i imale smo te pocetne krize
tesko joj je bilo prihvatiti sve novosti
a imale smo jaaaaaaaako dobar i prijateljski odnos do tad (znala je i za sex i za pijanke i svasta), pa opet je bilo turbulentno...
kasnije se smirila
nije ni majkama lako
mojoj kceri je 10 god i vec paranoisem sto nemam uvid u svaki detalj njena zivota
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 14:40   #10
Quote:
*Deathless* kaže:
19, 100 km, često dolazim onolko kolko moram... doma sam svaki il svaki drugi tjedan - takve stvari mi isto stara diktira, financijski nažalost potpuno ovisim o njima... i tek sam 1. godina...
nije neka sloboda,al nemrem opisat koja je sreća da nisam više doma...
e blago tebi, ja svoje moran trpit 24/7
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 15:50   #11
Quote:
*Deathless* kaže:
... doma sam svaki il svaki drugi tjedan - takve stvari mi isto stara diktira,
pa jel se možeš izvuć nekakvim obavezama na faksu, učenjem, projektom, biločime? bar jedan vikend u mjesecu?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 16:49   #12
Quote:
Septembar kaže:

mojoj kceri je 10 god i vec paranoisem sto nemam uvid u svaki detalj njena zivota
da.... lepo je kad roditelj kuži polako da se ipak nemre imat uvid u svaki detalj života potomka... a sad je to teško objasnit mojoj roditeljici... razgovarale smo u ova dva dana... došla ona do krasnih zaključaka da sve more bili ok i da bude, al nek joj sve govorim od sad... priznala sam da je to teško i da su neke stvari zbilja moje osobne... probala sam od nje izmust priznanje da nije dobro da mi je kopala po stvarima i čitala nekaj kaj je moje i intimno, al ne.. ona smatra da bi to svaka mama napravila (!?) i da je to čisto u redu. pola sata nakon takvog-kakvog pomirenja me pitala kak "moje cure" iz društva (btw., to "društvo" se nije okupilo od osnovne škole, al ona još uvek forsira da se ja s tim ljudima družim, jer misli da su svi drugi loši i drogiraju se...) stoje sa sexom pa sam rekla da to nije bitno, al da ima njih koje su još nevine, u manjini. pitala koje, ja rekla par imena bezveze i ona zaključila da su to sve pristojne i pravedne cure, za razliku od mene...od kad znam za sebe mi pokušava sniziti samopouzdanje na nulu.... jako jako me slabo pozna... tolko slabo da me nekad zaboli i jednostavno joj većinu toga nemrem reći, a ona inzistira i inzistira i prijeti se... sad mi malo prije rekla da bu me posjetila ovaj vikend u zg... bez najave... onak... nisko puca.... i da... dobila sam savjet: nemoj sad imat dečka na 1. i 2. godini faxa... tam negde na trećoj... uči se i posveti faxu. a i sigurno još nisi spremna za novu vezu (od kud to njoj? i sad... ja već jesam u novoj vezi i bila sam spremna za nju i sretna sam osoba... al naravno da joj nakon ovakve izjave nemrem to reći... i opet imam tajnu i opet nekaj skrivam od nje, jer NEJDE drugačije... )
sve u svemu, odnos nam je nigde. i ona to ne kuži. i možda hoće to popravit, jako se brine, al opet me uglavnom samo muči i trudi se spustit mi samopouzdanje...

alex - ma ni problem s tim vikendima, dođem doma, uhrani me malo, drago mi vidit sve njih i ostanem tu i tam u zg kroz vikend kad je neki koncert (rekla sam joj iskreno kud idem i s kim, ne izvlačim se na fax) ... a i izlazim kroz tjedan bar jednom-dva put... uglavnom, živim tam punim plućima, al opet me pere neka paranoja, pogotovo kad mi počne prijetiti s nenajavljenim posjetama...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 19:39   #13
sjedi i pitaj je šta su ona i tata radili zanimljivo u zadnje vrijeme u krevetu, možda shvati da se tvoj seksualni život nje ne tiče

zajebavam se, sori, nemam pametnu ideju. osim da potražiš pomoć da se oslobodiš njenog utjecaja na tvoju sliku o sebi, tvoje samopouzdanje, itd. sumnjam da nju možeš promijeniti, al ne daj da ti zato sjebe život.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 23:10   #14
Quote:
*Deathless* kaže:
da.... lepo je kad roditelj kuži polako da se ipak nemre imat uvid u svaki detalj života potomka... a sad je to teško objasnit mojoj roditeljici... razgovarale smo u ova dva dana... došla ona do krasnih zaključaka da sve more bili ok i da bude, al nek joj sve govorim od sad... priznala sam da je to teško i da su neke stvari zbilja moje osobne... probala sam od nje izmust priznanje da nije dobro da mi je kopala po stvarima i čitala nekaj kaj je moje i intimno, al ne.. ona smatra da bi to svaka mama napravila (!?) i da je to čisto u redu. pola sata nakon takvog-kakvog pomirenja me pitala kak "moje cure" iz društva (btw., to "društvo" se nije okupilo od osnovne škole, al ona još uvek forsira da se ja s tim ljudima družim, jer misli da su svi drugi loši i drogiraju se...) stoje sa sexom pa sam rekla da to nije bitno, al da ima njih koje su još nevine, u manjini. pitala koje, ja rekla par imena bezveze i ona zaključila da su to sve pristojne i pravedne cure, za razliku od mene...od kad znam za sebe mi pokušava sniziti samopouzdanje na nulu.... jako jako me slabo pozna... tolko slabo da me nekad zaboli i jednostavno joj većinu toga nemrem reći, a ona inzistira i inzistira i prijeti se... sad mi malo prije rekla da bu me posjetila ovaj vikend u zg... bez najave... onak... nisko puca.... i da... dobila sam savjet: nemoj sad imat dečka na 1. i 2. godini faxa... tam negde na trećoj... uči se i posveti faxu. a i sigurno još nisi spremna za novu vezu (od kud to njoj? i sad... ja već jesam u novoj vezi i bila sam spremna za nju i sretna sam osoba... al naravno da joj nakon ovakve izjave nemrem to reći... i opet imam tajnu i opet nekaj skrivam od nje, jer NEJDE drugačije... )
sve u svemu, odnos nam je nigde. i ona to ne kuži. i možda hoće to popravit, jako se brine, al opet me uglavnom samo muči i trudi se spustit mi samopouzdanje...

alex - ma ni problem s tim vikendima, dođem doma, uhrani me malo, drago mi vidit sve njih i ostanem tu i tam u zg kroz vikend kad je neki koncert (rekla sam joj iskreno kud idem i s kim, ne izvlačim se na fax) ... a i izlazim kroz tjedan bar jednom-dva put... uglavnom, živim tam punim plućima, al opet me pere neka paranoja, pogotovo kad mi počne prijetiti s nenajavljenim posjetama...
ko i moja stara, da se svako jutro budi samo da bi mene spizdila
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 00:39   #15
zašto nisi otišla?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 16:35   #16
Quote:
gnjavež kaže:
e blago tebi, ja svoje moran trpit 24/7
Baš

Detles, svi prolazimo kroz isto, vjerovala ili ne.
Recimo, ja imam 22, imam sexualni život od 18,19-te (očekivano, zar ne?) a mama mi dan danas napravi šokiranu facu kad nađe prezervativ ili slično. Plus izjavljuje stvari na koje bih se ja najradije smijala.
O tati da ne govorim, davi me tim više što sam starija i neovisnija.

Nisu oni loši roditelji, ni približno, ja ih se trudim razumjet. Trebala bi i ti svoje.
ZNAM da te muči i da si masu puta u komi, znam da ti idu na nerve ali nema tu druge nego pokušati po svom, jednostavno, kad ona blebeće - poslušaj (ili se bar pravi da slušaš),. klimni glavom i nastavi po svom.
To se odnosi i na premetačinu sobe. Ponašanje po svom uključuje i pravo na privatnost koje ti tvoja majka mora omogućiti.
I ti bi joj to trebala dati do znanja.

I na kraju - roditelji te vole i ZNAJ da nemaju srca staviti ti veto na nešto ako se ti silom tome opireš. Oni te kontroliraju dokle god osjete da te mogu kontrolirati.
Vjerujem da su napravili dobar poso, da si odgovorna i zrela osoba i ti im to svojim ponašanjem i načinom života možeš dokazati.
jednom će zašutiti, moraju
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 00:44   #17
mama ti nije u pravu.
sudeći po ovome što pišeš, ako si ispala kvalitetna osoba, to je tvoja zasluga, a ne njena i njenog odgoja i kontrole.
ne, nema pravo kopati ti po sobi.
da, imaš pravo na privatnost. da, imaš pravo na intimu.
ne, nitko, pa da te 7 puta rodio, nema pravo zadiranja u tvoju intimu.
put do pakla je popločan dobrim namjerama.
´´roditelji te vole i žele ti najbolje´´ nije opravdanje što te vrijeđaju, omalovažavaju, na tvoju štetu uspoređuju s drugima, pokušavaju ti ograničiti kretanje, društvo, i tako dalje.
to se zove emocionalno zlostavljanje.
nije zlostavljanje samo ono što ostavlja modrice.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 16:31   #18
slazem se s alexxx, kako netko tko te voli moze na tako grub nacin zadirati u tvoju privatnost. cega se ona zapravo boji? sto god bilo mislim da je problem u njoj, a ne u tebi, tj. da tvoja mama projicira neku svoju nesigurnost ono sto ti radis. a to s tim nenajavljenim posjetama mi je , stvarno nisko..
imho, imas dvije opcije:

Lošija: suti i trpi dok se ne budes mogla osamostaliti, nađi se nekakav poslic, govori joj samo ono sto zeli cuti i kad budes spremna uzdrzavati se sama otvoreno joj reci sve i reci da ne zelis vise kontaktirati s njom.
Bolja: probaj otvoreno, ali stvarno otvoreno popricati s njom o svemu, pa i o seksu i postaviti taj razgovor kao uvjet za bilo kakvu daljnu komunikaciju, mozda nece htjet, ali zauzmi cvrst stav, pa nisi vise malo dijete. Reci joj sve sto ti smeta, ali cvrsto, pokazi da se ne bojis, cinjenica da te jos uvijek uzdrzavaju tvojoj mami je najjaca karta, i tu te moze dobit kako hoce. Ali ako pokazes da mozes i bez njih, ako ne nista, kazes da ces otic zivjet kod nekih prijatelja ili nesto tako, onda ce se situacija preokrenut. To sto ti mama radi je emocionalna ucjena najgore vrste, a zadiranje u privatnost nekoga tko ima 19 godina je u najmanju ruku vrlo vrlo ozbiljna stvar.

Sretno!
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:58   #19
Cure! Jeste li ikada probale staviti na papir sve ovo sto ste napisale ovdje? Ako niste - probajte. Napisite sve sto vas tisti i zasto vas tisti, kakav bi ste htjele odnos mama-kcer i zasto, sto volite a sto ne volite, kakav zivot vodite i zasto sve sto radite nije za mamine usi...itd. itd... Napravite od toga roman ali bez melodramatike. I dajte mami da procita. Tako cete reci sve sto zelite reci a mama ce imati vremena uloviti dah izmedju redaka, procitati neke ponovo i ponovo, uglavnom imat ce vremena razmisliti pa tek onda planuti.
Nemojte na kraju zaboraviti ono najvaznije: Vi ipak volite svoje roditelje i bas zato se osamostaljujete - njima na ponos.

Mislite li da je ovo dobra ideja?

Bajdvej, ja sam mama jedne 18-godisnjakinje i nas odnos je ok osim sto se svaki dan posvadjamo al to je normalno!

Puno srece!
__________________
Ne valja se rvati sa svinjom.
Samo se zmases a svinji se to dopadne.
Nocturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 23:06   #20
nadam se da ti svojoj kćeri ne oduzimaš pravo na intimu i da ti to nije normalno.
ljudi koji imaju relativno zdrav odnos s nekime s kim su u bilo kakvom odnosu imaju običaj misliti da svi drugi ljudi u takvom odnosu slično funkcioniraju.

kod moje mame su pisma palila kad bi se meni dalo pisat.
al opet, ona meni vraća papiriće iz džepova traperica nepročitane.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.