Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 23:38   #241
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Pakao na zemlji je stvorio čovjek.
a čovjeka je stvorio Bog, dakle Bog je zao.
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Mislim da se Isus žrtvovao na križu ,za sve ljude na ovom svijetu.
i što je time postigao? apsolutno ništa, čak bi nam bilo bolje bez svakojakih "mesija" i "poslanika"
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 00:06   #242
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Što ti nije jasno?
Tko je narkomanu stvorio pakao?
Ili prostitutki koja je odvedena iz jedne države u drugu i radi što radi?
Tko je djecu Afrike,koju stalno spominješ, ostavio u paklu gladi?

Tko stvara pakao?

Pogledaj svoju situaciju,sa tim svojim tekstovima koji odisu mržnjom prema Bibliji i Kršćanstvu općenito.Utopljen si u nekakvim kondradikcijama i u svojim postovima bijes na svaki moj odgovor pokazuješ nekakvim smajlićima što lupaju glavom u zid ili nešto slično...

To je početak stvaranja tvog pakla...

Onaj duhovni i vječni pakao je samo logičan nastavak ovozemaljskog.
Iz njega nema izlaska,jer vrijeme više ne postoji,ostaje samo vječnost i konačno određenje na kraju života.
Sjeti se razbojnika na križu koji je svojim životom vjerovatno zaslužio smrt na križu i pakao,ali shvativši sebe i svoja djela od Isusa je dobio vječni život,doslovno u zadnji tren.
Samo,razlika između narkoovisnika,prostitutke ili gladnog i tebe je,u ovom trenutku,što oni žele izaći iz svog pakla,a ti...???
Želiš li i ti izaći iz svoga?
Ja u pakao nevjerujem ,stoga postedi i mene i sebe ove jeftine djecje psihologije !
Nista, idemo i po cetvrti puta...ponavljam ti opet......molim te uljudno , nemanipuliraj i neizokreci trenutnu temu.......a tema nije neizrecivo lose ili katastrofalno stanje zivota nekih ljudi na ovome svijetu bilo njihovom krivicom ili ne !!!
Nego je tema ,ponavljam ti opet (nesekiraj se ,nisam umoran,navikao sam na takve "apologete") Pakao u koji vjerujes ti i tvoja katolicka organizacija u koji nakon smrti idu ljudi koji nisu zasluzili raj , gdje ce vjecno gorjeti u vatri i biti muceni sa neizrecivim vjecnim patnjama !!! Stoga tko je stvorio taj PAKAO ?
Izgleda da gubis tlo pod nogama , mozda bi bilo dobro da smirenije pises post- prvo pises:"Tko je djecu Afrike,koju stalno spominješ, ostavio u paklu gladi?"
A nakon toga pises:"Onaj duhovni i vječni pakao je samo logičan nastavak ovozemaljskog.
Iz njega nema izlaska,jer vrijeme više ne postoji,ostaje samo vječnost i konačno određenje na kraju života."

Po tvome zakljucku proizlazi da jadna djeca idu direktno dalje u taj vjecni PAKAO !
Ti nevjerujes da oni ljudi koji iz bilo kakvoga nisu zasluzili raj,nakon smrti jednostavno umru i to je njihov kraj i kazna da jednostavno vise nepostoje !
Nego ti vjerujes da oni idu u PAKAO , gdje ce vjecno gorjeti u vatri i biti muceni sa neizrecivim vjecnim patnjama !!!
(Molim te,Nevuci na svadju , nemamo isto glediste stoga dopusti nam da ljudski i korektno raspravljamo !)

Stoga , tko je stvorio taj PAKAO ?
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 00:14   #243
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Mislim da se Isus žrtvovao na križu ,za sve ljude na ovom svijetu.
OK, za ljude, u njihovu korist. A komu se žrtvovao?

Zna se što znači žrtvovanje. Biblijski likovi su žrtvovali ovce i janjce Jahvi, da mu se udobrovolje.

Komu se žrtvovao Isus? (ne: "za koga")
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 00:28   #244
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Nisam ciničan, dapače, veoma ozbiljan. Divim ti se jer tražiš istinu, eto.
Ako si iskren , naravno da ti se zahvaljujem !

Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Mislim da se Isus žrtvovao na križu ,za sve ljude na ovom svijetu.
kako to mislis?tada ispada po tvme postu da nece biti osobe koja neide u raj ???
Ili si mislila nesto drugo?

Zadnje uređivanje Meadow : 05.04.2013. at 12:18. Reason: multiquote
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:06   #245
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Mislim da se Isus žrtvovao na križu ,za sve ljude na ovom svijetu.
Ali tema nije za koga se žrtvovao nego kome.

Mada i ovo da je za cjele ljude svjeta nije čak ni po evandjelju..Ali to je offtopic nebitno je sada..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:23   #246
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Mislio sam kome a ne za koga se žrtvovao.Kome je jasna riječ ili nije?
Bogu?
ili kome več?

Pošto kršćani kažu da je on savršena žrtva zamjena za životinjske žrtve bogu u smislu otkupljenja grijeha.
hm? Jedino ostaje da se žrtvovao čovjeku ???
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 18:39   #247
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
hm? Jedino ostaje da se žrtvovao čovjeku ???
Elaboriraj..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 19:23   #248
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Elaboriraj..
Oče, može li me kako ovaj križ mimoići ??.... Ja sam ovako razmišljao... Budući da je Isus Bog, po Kršćanstvu, ne može se samom sebi žrtvovati... Ostao je čovjek, koji je Bogu prinosio žrtve... Bogu žrtve nepotrebne, čovjeku skupe...bog daje Sebe za sve buduće žrtve.... "Gotovo je"... Bogu fala!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:37   #249
"zavrnuvši mu vratom, otkine glavu i na žrtveniku sažeže"

Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Oče, može li me kako ovaj križ mimoići ??....
Isus je TRI puta preklinjao boga na nebesima da ga poštedi mučenja oko spasa čovječanstva od pečenja u vječitim mukama......

Quote:
Ja sam ovako razmišljao...
Da vidimo:

Quote:
Budući da je Isus Bog, po Kršćanstvu, ne može se samom sebi žrtvovati...
Znači, teolozi uprskali stvar... Ili je Isus bio malo podijeljena ličnost.

Quote:
Ostao je čovjek, koji je Bogu prinosio žrtve...
Iz praznovjerja...

Quote:
Bogu žrtve nepotrebne, čovjeku skupe... bog daje Sebe za sve buduće žrtve....
Ček. ček. Reko si : "Bogu žrtve nepotrebne". Ako su Mu nepotrebne, što se ima samom sebi žrtvovati? I zašto je pobogu cijeli stari zavjet ispisao o žrtvama koje mu se moraju spaljivati na ugodan smrad?
Žrtvenik od neklesanog kamena - Tada podiže Jošua žrtvenik Jahvi, Bogu Izraelovu, na gori Ebalu, kao što je zapovjedio Mojsije, sluga Jahvin, svim sinovima Izraelovim i kako je napisano u Mojsijevoj knjizi Zakona: žrtvenik od grubog kamena, neklesanog željezom. Na njemu bi prinesena Jahvi žrtva paljenica i pričesnica.
[Jošua 8, 30-31]

Žrtva paljenica

"Neka zatim zakolje junca pred Jahvom. A Aronovi sinovi, svećenici, neka prinesu krv. Neka njome zapljusnu sve strane žrtvenika koji stoji pred ulazom u Šator sastanka."
Jahvi na ugodan miris."
Lev 1, 5

"Ako bi htio prinijeti Jahvi ptice kao žrtvu paljenicu, neka onda prinese grlicu ili golubića. Neka ga svećenik prinese k žrtveniku i, zavrnuvši mu vratom, otkine glavu i na žrtveniku sažeže. Zatim neka mu krv iscijedi žrtveniku sa strane. Neka ga raspori duž obaju krila, ali neka ih ne rastavlja. Onda neka ga svećenik na žrtveniku sažeže na drvima što su na vatri. To je žrtva paljenica, žrtva paljena Jahvi na ugodan miris."
Lev 1, 10

Žrtva pričesnica

"Ako tko prinosi žrtvu pričesnicu te ako prinosi goveče - žensko ili muško - neka je bez mane što prinosi pred Jahvom. Neka stavi svoju ruku na glavu svoje žrtve i zakolje je na ulazu u Šator sastanka. Neka zatim Aronovi sinovi, svećenici, zapljusnu krvlju sve strane žrtvenika."

"Onda neka ih svećenik sažeže na žrtveniku - žrtvu paljenu Jahvi na ugodan miris.


________________________
Kuranske muđize:
"ključala voda biće na glave njihove ljevana;
od nje će se istopiti ono što je u trbusima njihovim, i koža,
a gvozdenim maljevima biće mlaćeni;
kad god pokušaju zbog teškog jada iz nje izići, biće u nju vraćeni: "Iskusite patnju u užasnoj vatri!"
[Kur'an, sura 22, ajeti 17 i 19-22]
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:47   #250
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Isus je TRI puta preklinjao boga na nebesima da ga poštedi mučenja oko spasa čovječanstva od pečenja u vječitim mukama......
Iskasapio si i ovo malo misli što sam pokušao složiti...nema veze, kroz razgovor pojavit će se odgovor

Zadnje uređivanje Meadow : 06.04.2013. at 02:08. Reason: skraćivanje citata
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 22:05   #251
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Oče, može li me kako ovaj križ mimoići ??.... Ja sam ovako razmišljao... Budući da je Isus Bog, po Kršćanstvu, ne može se samom sebi žrtvovati... Ostao je čovjek, koji je Bogu prinosio žrtve... Bogu žrtve nepotrebne, čovjeku skupe...bog daje Sebe za sve buduće žrtve.... "Gotovo je"... Bogu fala!
Što se tiče trenda ili "ljubavi" prema klanju životinja bogu nije tu dokazano koliko je to bilo u opticaju no kako sve se polariziralo na dvoje onda vlada i uvjerenje da se svako dva metra klalo bogu jer tobože toliko su imali za hranu pa nestalo im druga posla nego da tako bacaju prijeko potrebnu za život.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 11:09   #252
Za ovu temu i odgovor na mnoga pitanja dobra priča:

Neki je mladić sanjao da je ušao u prodavaonicu.
Iza prodavačkog stola stajao je anđeo.
- Što sve prodajete, moj gospodaru? - upita mladić.
Anđeo odgovori spremno:
- Sve što želite.
Tada mladić počne nabrajati:
- Želio bih kraj ratovima na cijelom svijetu, bolje uvjete života za beskućnike, ukinuće siromašnih četvrti, radna mjesta za nezaposlene, vrt zajedništva i ljubavi u Crkvi i u svijetu i...
Anđeo mu upadne u riječ:
- Oprostite, mladiću, krivo ste me razumjeli. Ne prodajemo plodove, mi prodajemo sjeme!

Dobro daje odgovor ta priča.
I naravno stvoreni smo da biramo šta želimo raditi, s kime biti, gdje ići, to je život. Ili je bolje da smo programirani zombiji, da o ničemu ne odlučujemo, kakav je tu smisao. Zajednička stvar vjernika i nevjernika kad ga pitaju zašto vjeruje ( ne veruje) je:
Jer sam tako odlučio. Neka je svakom po njegovom vjerovanju.

Ljudi ne prihvaćaju Boga, jer na taj način stvaraju odgovornost prema "nečemu" za svoj život, a to bi vodilo za sobom zahvalnost, poštovanje i ljubav na neki način za darovano. Bolje je misliti bilo što drugo da se čovjek ne čini odgovornim "nekome" za život. Na ovaj način svatko je vlasnik svog života i niko mu ništa ne može, može i ubiti, jer ko mu šta može. Ali to je moje mišljenje...

Kratko i jasno: Slušat ćete, slušati - i nećete razumjeti; gledat ćete, gledati - i nećete vidjeti! Jer usalilo se srce naroda ovoga: uši začepiše, oči zatvoriše da očima ne vide, ušima ne čuju, srcem ne razumiju te se ne obrate pa ih izliječim.
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:24   #253
Čovjek Isus dao je svoj život na križu za sve ljude


RIMLJANIMA 5,14
Da, ali smrt je od Adama do Mojsija doista kraljevala i nad onima koji ne sagriješiše prekršajem sličnim kao Adam,
koji je pralik Onoga koji ima doći.
RIMLJANIMA 5,15
Ali s darom nije kao s grijehom.
Jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli,
mnogo se obilatije na sve razlila milost Božja,
milost darovana u jednom čovjeku, Isusu Kristu.

RIMLJANIMA 5,16
I dar - to nije kao kad je ono jedan sagriješio:
jer presuda nakon jednoga grijeha posta osudom,
a dar nakon mnogih grijeha - opravdanjem.
RIMLJANIMA 5,17
Uistinu, ako grijehom jednoga smrt zakraljeva –
po jednome,
mnogo će više oni koji primaju izobilje milosti
i dara pravednosti kraljevati u životu –
po Jednome, Isusu Kristu.
RIMLJANIMA 5,18
Dakle, grijeh jednoga - svim ljudima na osudu,
tako i pravednost Jednoga –
svim ljudima na opravdanje, na život!
RIMLJANIMA 5,19
Doista, kao što su neposluhom jednoga čovjeka mnogi postali grešnici
tako će i posluhom Jednoga mnogi postati pravednici.


1. KORINĆANIMA 15,21
Doista po čovjeku smrt, po Čovjeku i uskrsnuće od mrtvih!
1. KORINĆANIMA 15,22
Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Kristu svi biti oživljeni.
1. KORINĆANIMA 15,45
Tako je i pisano: Prvi čovjek, Adam, postade živa duša, posljednji Adam - duh životvorni.
1. KORINĆANIMA 15,47
Prvi je čovjek od zemlje, zemljan; drugi čovjek - s neba.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.