Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2019., 12:05   #1
Mame i njihove dvojbe, strahovi, veselja i slično

Evo nam sada teme za sve mame, za sve one koji planiraju postati mame i one koje su možda željele, a nije im uspjelo. Primamo i ove bezdjecne koje ne žele djecu, ali samo ako neće vrijeđati.


Pišite o svojim strahovima, nedoumicama, veseljima, tužnim trenucima. Koje su pozitivne strane roditeljstva, a koje negativne? Pišite što god želite zapravo.
Gzena is online now  
Old 13.03.2019., 12:12   #2
A daj, ubit ćeš sad onu temu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 13.03.2019., 12:24   #3
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Koje su pozitivne strane roditeljstva,
Što narastu

Quote:
a koje negativne? .
Što narastu
Hilda is offline  
Old 13.03.2019., 12:25   #4


sjajno

nisam još načisto sa svim prednostima i manama, ali odluka da ga ipak smućkamo mi je bila najbolja na svijetu.

strahovi? nemam puno strahova, imam puno briga, ali stvarno mislim da nisu unikatne
ali ako ćemo o strahovima, strah me onog da, ako se odlučim dalje razmnožiti, će mi jedno dijete više karakterno odgovarati nego drugo. točnije, dušan mi strašno karakterno odgovara. i perolako je dijete zasad, nije da se hvalim, ali u 90 posto slučajeva cendranje se prekida kad čučnem kraj njega i smireno mu objasnim zašto ne/zašto da i šta ćemo.

s druge strane, imaš one ljude koji će ti pomalo zlurado reći "sve će ti se to naplatiti s drugim", i vjerojatno se radi o slučajnosti, ali znam nekoliko primjera zlatnog starijeg i mlađeg vražićka. strah me stvarno da me ne potrefi mali musavi, vječno nezadovoljni nadrkanac koji će zajebavati sa svim s čim može zajebavati.

nemojte me krivo shvatiti, ne strahujem da to dijete neću voljeti. nego baš ono doslovno da mi se može desiti da mi dijete karakterno ne paše i da radi toga imamo lošiji/hladniji odnos.
makake is online now  
Old 13.03.2019., 12:30   #5
Quote:
makake kaže: Pogledaj post


sjajno

nisam još načisto sa svim prednostima i manama, ali odluka da ga ipak smućkamo mi je bila najbolja na svijetu.

strahovi? nemam puno strahova, imam puno briga, ali stvarno mislim da nisu unikatne
ali ako ćemo o strahovima, strah me onog da, ako se odlučim dalje razmnožiti, će mi jedno dijete više karakterno odgovarati nego drugo. točnije, dušan mi strašno karakterno odgovara. i perolako je dijete zasad, nije da se hvalim, ali u 90 posto slučajeva cendranje se prekida kad čučnem kraj njega i smireno mu objasnim zašto ne/zašto da i šta ćemo.

s druge strane, imaš one ljude koji će ti pomalo zlurado reći "sve će ti se to naplatiti s drugim", i vjerojatno se radi o slučajnosti, ali strah me stvarno da me ne potrefi mali musavi, vječno nezadovoljni nadrkanac koji će zajebavati sa svim s čim može zajebavati.

nemojte me krivo shvatiti, ne strahujem da to dijete neću voljeti. nego baš ono doslovno da mi se može desiti da mi dijete karakterno ne paše i da radi toga imamo lošiji/hladniji odnos.
A možda baš bude karika koja nedostaje Dušanu, vama troma, vama četvero itd.

Kako znati unaprijed?

Ljudi su baš pizde s tim zluradostima, primjenjivo na sve teme.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 13.03.2019., 12:30   #6
Meh, ovdje neće biti zanimljivo. Fali će ti čudni klonovi, troleri da zakuhaju raspravu

Evo reći ću kaj mi je super... moj malac je tek počeo nešto pričati (godina i pol) i kaj god ga pitam sve mu je "da". Inače kuži svašta. Pitam ga želi li da mu još namažem kruha i on veli "da" i pruži mi šnitu i onda veli "hvala" odnosno "vava". Gnjavi starijeg, valja se po njemu, ljubi ga, nema mira dok ga ne probudi ujutro, non stop ga zove a stariji ga obožava. Preslatki su. Šta sad, da lažem. Nisam prije njih previse razmišljala o imanju djece ali stvarno su mala veselja.
__________________
Non mi avete fatto niente
pipi21 is offline  
Old 13.03.2019., 12:35   #7
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
A možda baš bude karika koja nedostaje Dušanu, vama troma, vama četvero itd.

Kako znati unaprijed?

Ljudi su baš pizde s tim zluradostima, primjenjivo na sve teme.
nikako, to je problem.

mislim, imala sam isti strah s dušanom.
i sad stvarno ne znam bi li mi bilo lakše ili teže da se on potrefio takvim
ono, bi li bila hrabrija jer ja to mogu, ja to već jednom jesam , a ako ispadne lakši - super ili bi prvom prilikom stavila lokot na gospoju da me ne potrefi dvaput ista sudbina?

zato zasad puštam tu ideju da se krčka. ako nakon koje godine ostane tvrda i žilava, onda nije dobra. al ako se fino krene raspadati kad je pikneš vilicom, onda će bit da je to to, pa kakav god ispao/la
makake is online now  
Old 13.03.2019., 13:22   #8
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Meh, ovdje neće biti zanimljivo. Fali će ti čudni klonovi, troleri da zakuhaju raspravu
doći će, ne brini


eto što bude kad djecu odgajaju stariji
https://www.youtube.com/watch?v=npBO5ibcauk
Gzena is online now  
Old 13.03.2019., 13:36   #9
prvih 30 sekundi sam mislila da je mali Šved, onda sam prepoznala prve hrvatske riječi
makake is online now  
Old 13.03.2019., 13:45   #10
Isuse pa taj mali ima 80 godina! Barem!

Najgori dio roditeljstva je kad shvatis da dijete radi stvari koje te zivciraju i da ih je pokupio od tebe
VeronaM is offline  
Old 13.03.2019., 13:48   #11
Hildino mi se jako sviđa
toliko da mislim da bi to trebalo staviti na neki poster

gdje je Tinch sad kad ju trebaš?
Gzena is online now  
Old 13.03.2019., 14:25   #12
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
doći će, ne brini


eto što bude kad djecu odgajaju stariji
https://www.youtube.com/watch?v=npBO5ibcauk
inter nos, mislim da mi je utejkklo u gace od smijeha

strahovi, kojim redoslijedom, po velicini ili po abecedi? jos nisam pocela gledat vijesti kako treba, skvrci mi se zeludac i ne mogu brate sestro. toliko o tome. nakupina sam hormona.

radosti. ajme. sve zivo. osim njenog spavanja na rate koje ce me u grob otjerat. klinjo, 5g, je divan, pametan i znatizeljan deckic, miran, knjigoljubac, visok, plav i mrsavusan. i maza. Ona, brzo 2g, je tornado, sarmerica, oametnica, dupelizac i mutikasa. I zderonja. I crnka veragolastih ociju. I ne bi se ta smirila u krilu dvije sekunde za mazenje. Dijametralno su suprotni. Gledam ih i ne mogu vjerovat da su moji. Najdrazi su mi onih deset sekundi dnevno kad se ne otimaju za jedbnu te istu smrdljivu igracketinu koju su skinuli s hrpe tisucu slicnih igracaka, tada njusim da ce doc dan kad ce jedno drugom bit oslonac i druga perspektiva.
Blentava is offline  
Old 13.03.2019., 14:27   #13
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Hildino mi se jako sviđa
toliko da mislim da bi to trebalo staviti na neki poster

gdje je Tinch sad kad ju trebaš?
je

ajde Tinch, ja bi ti platila
makake is online now  
Old 13.03.2019., 17:22   #14
Super! Konačno tema za nas koji ne želimo djecu! Ajde mašala fala bogu više, jedna tema bez djece.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 13.03.2019., 17:54   #15
Dobro nam dosla. Slusamo te.
Gzena is online now  
Old 13.03.2019., 19:35   #16
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
nemojte me krivo shvatiti, ne strahujem da to dijete neću voljeti. nego baš ono doslovno da mi se može desiti da mi dijete karakterno ne paše i da radi toga imamo lošiji/hladniji odnos.
ovo je i moj strah. iako nemam djecu, još.

recimo, moja majka i ja si ne pašemo karakterno, ali baš nikako. volimo se jako, ali uopće nismo kompatibilne i to se oduvijek vidi u našem odnosu, tim više što smo tata i ja ying&yang. s godinama su te razlike sve veće i veće i imam osjećaj da nam zato odnos postaje sve površniji.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Old 13.03.2019., 20:26   #17
Pozorno ću pratiti vaše strahove i dvojbe, bude li ih puno i strašnih. Tako se tješim. Za to mi je dosta puta poslužio i RiD, npr. teme Kako se nosite sa svakodnevnicom, Terrible Two, Što vas živcira..., Neizdržive bake i djedovi. Tako da, veselim se temi, ne userete li je srećom i smislovima života

Zezam se.

Ja sam došla do faze da ne osjećam više ništa. Ne znam kako, ni je li to dobro ni zdravo, ni jesam li u zabludi, ni lažem li sebe i sve oko sebe. Ni je li to trajno stanje ili zbilja samo faza. Prošla sam od podrazumijevanja da ću imati djecu, preko očaja i smaka svijeta, do duboke tinjajuće boli za koju sam mislila da je tu da ostane. Ali eto, ima i beyond.
Ay Carmela is online now  
Old 13.03.2019., 20:38   #18
Zanimljivo. Ja osjećam više da mi tijelo biološki viče eee rađaj! A psiha je u totalno drugom filmu. Plus vodim takav životni stil koji ne bi bio primjeren odgajanju djece. A bogami nema ni kvalitetnog partnera na vidiku

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Saronge is offline  
Old 13.03.2019., 20:44   #19
Nije podjeb, iskreno pitam. Kako se manifestira to što ti tijelo govori da rađaš?
Ne znam jesam li sasvim odvojena od same sebe, ali meni se samo psiha obraćala.
I kad ih nisam htjela i kad sam ih poželjela.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Old 13.03.2019., 20:46   #20
Ay Carmela ako me majčinstvo promijenilo, promijenilo je to što više nisam bezbrizna. Ono, nikad više neću bit bezbrizna.

Sklona sam helikopteriranju i borim se rukama i nogama protiv same sebe jer ne želim upropastit klince mojim strahovima.

Eto, cijela lepeza nepostojećih što ako problema, ako te to tješi

Padneš mi na pamet ovako kad te sretnem po forumu, sjetim se što ste sve prošli i bude mi žao. Drago mi je sad procitat da si beyond
Blentava is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.