Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 14:36   #1
Devetnica Bezgrešnom začeću - 29.11 - 7.12.

Dakle, sutra, 29.11., započinje devetnica Bezgrješnom začeću Marijinu i svatko od nas može se truditi ostvariti je na najprikladniji način i prema osobnim okolnostima, ali uvijek polažući više pažnje u molitvu, u ispunjavanje svojih dužnosti i u mala odricanja, mala mrtvljenja. A sve to iz djetinje ljubavi prema Blaženoj Djevici Mariji; majci Božjoj i majci Crkve, našoj majci.

Kroz devetnicu Bezgrješnom začeću možemo se još više obraćati majci Božjoj. Ona je naša majka i možemo joj se pouzdano utjecati. Možemo, na primjer, pokušati svjesnije moliti svaki dan molitvu Anđeo Gospodnji. To je kratka molitva, ali koja ima veliki sadržaj, jer u ovoj molitvi mi zahvaljujemo Bogu za otajstvo Utjelovljenja. 'Anđeo Gospodnji navijestio Mariji i ona je začela po Duhu Svetom.' 'I Riječ je Tijelom postala, i prebivala među nama.' Kada molimo ovim riječima posvjestimo si kako je Bog toliko ljubio svijet da je poslao svoga Sina jedinorođenog, da ni jedan koji u njega vjeruje ne umre, nego da ima život vječni. Bog nije poslao svoga Sina da sudi svijetu, nego da svijet spasi. I posebno tijekom Došašća možemo zahvaljivati Bogu za otajstvo Utjelovljenja. Tijekom ove devetnice možemo se truditi bolje moliti Anđeo Gospodnji svaki dan. Anđeo Gospodnji navijestio je Mariji, i ona je rekla: 'Evo službenice Gospodnje. Neka mi bude po riječi tvojoj.' Anđeo Gospodnji naviješta i nama. Kako se mi odazivamo? Kako mi odgovoramo? Puno puta možda nismo toliko velikodušni kao Marija. Papa Ivan Pavao II je rekao da je dobro redovito i često moliti Anđeo Gospodnji, kako bismo naučili od Marije kako odgovoriti Bogu na sve što on traži od nas.

'Riječ je Tijelom postala, i prebivala među nama.' Sin se Božji utjelovio, postao čovjekom. Isus; Sin Božji. Bog koji je postao čovjekom iz ljubavi prema nama. Bog nas ljubi. Umro je na križu za naše spasenje. Imamo Isusa, imamo jedan uzor svetosti, imamo put, istinu i život. Promatrajmo Isusov i Marijin život kako bismo znali kako se trebamo ponašati da bismo postigli svetost.

'Moli za nas sveta Bogorodice. Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.' Dobro je znati da Marija ima veliku moć zagovora kod Boga. Ona je odgovorila: 'evo službenice Gospodnje.' Uvijek je učinila ono što je Bog tražio od nje. Prikladno je da sada, u nebu, Bog učini sve ono što Marija traži od njega. Stoga je dobro imati povjerenja u Boga i povjerenja u Mariju.

'Milost svoju Gospodine ulij u duše naše.' Bez milosti mi ne možemo zaslužiti vječni život. Trebamo Božju milost. Mi bez Boga ne možemo ništa. Molimo Gospodina za milost da možemo uistinu bolje upoznati otajstvo Utjelovljenja i dobiti plodove od muke i uskrsnuća Isusa Krista. Da možemo uistinu ići u raj. Vidimo kako ova molitvica Anđeo Gospodnji, kratka ali jako lijepa, može puno pomagati.

Hajdemo se sjetiti, ukoliko budemo mogli, svaki dan u podne moliti Anđeo Gospodnji. Sveti otac je nakon pobjede kod Beograda, kada je Sveti Ivan Kapistran pobjedio protiv Turaka, kao znak zahvalnosti odredio da se u cijeloj Crkvi moli Anđeo Gospodnji u podne. Potrudimo se uistinu moliti svaki dan ovu molitvicu. Ova želja i ova odluka će nam pomoći da bolje živimo u Božjoj prisutnosti. Ako budemo tijekom ove devetnice i tijekom ovog došašća lijepo molili Anđeo Gospodnji, sigurno da ćemo se bolje pripremiti za Božić.

Zadnje uređivanje Tut-tut : 28.11.2014. at 14:54.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 20:32   #2
možeš malo detaljnije opisati kako bi točno izgledala ta molitva devetnice svaki dan. Ono - od početka do kraja.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 21:25   #3
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
možeš malo detaljnije opisati kako bi točno izgledala ta molitva devetnice svaki dan. Ono - od početka do kraja.
Čvrsto sam uvjeren kako bi za tebe osobno u ovom trenutku bilo korisnije pokušati moliti vlastitim riječima, bez nužnog oslanjanja na formule. Malo da se naučiš i toj vrsti molitve. Naučiti moliti svojim riječima. Odvojiti si neko vrijeme i porazgovarati s Bogom, produbiti svoj odnos s njim.

Zadnje uređivanje Tut-tut : 28.11.2014. at 21:32.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 16:16   #4
Devetnica BDM 02.-10.01. 2015.

Evo nakon objave ovog posta, u 17 sati (osim na Tri kralja - tada u 15) započeti ću s molitvom Devetnice Blaženoj Djevici Mariji koja razvezuje čvorove - za Domovinu

prvi dan za odrješenje čvora nevjere i nepouzdanja u Božju providnost,
drugi dan za odrješenje čvora kulture smrti,
treći dan za odrješenje čvora pesimizma i beznađa,
četvrti dan za odrješenje čvora nepraštanja, tvrdoće srca i podjela
peti dan za odrješenje čvora socijalne neosjetljivosti,
šesti dan za odrješenje čvora nacionalnog posramljivanja i prešućivanja,
sedmi dan za odrješenje čvora korupcije
osmi dan za odrješenje čvora utjecaja struktura grijeha,
deveti dan za odrješenje čvora obezvrjeđivanja obiteljskih vrijednosti i života

po uobičajenom molitvenom obracsu

pa ako se tko hoće pridružiti u molitvi .... Bog platio
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 02.01.2015. at 17:27.
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.