Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2019., 10:28   #1
Jeste li bili ucjenjeni na internetu?

Neznam baš spada li u ovaj pdf, ali po načinu djelovanja misim da spada. Jeste li ikad bili ucjenjeni na internetu npr. dobili ucjenu od neznam koga na e-mail u smislu ako ne uplatite toliko i toliko mi će mo vam napravit to i to, i ako jeste kako ste se odnosili prema toj ucjeni, jeste li plaćali ili ste je ignorirali i ako ste je ignorirali šta je bilo nakon toga?
fedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:33   #2
Ja sam na faceboooku znao dobivati poruke...od stranaca..gdje bi oni tvrdili da sam ja daljnji rodjak…..tamo nekih s raznih dijelova svijeta, dosta i s podrucja afrike…..ali gdje bi oni na google translate hrvatskom {ili cak i slovenskom} trazili da uplatim neku cifru ..al naravno da nimsa to uplatio...ali jedan mi je zbog toga cak i prijetio , i iako nisam prijetlnje shvacao ozbiljno, kasnije su mi se u zivotu poslije dogadjale cudni dogadjaji.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:37   #3
O kakvoj se ucjeni radi ? O čemu se radi ? Nekim slikama možda ?

Kako znaš da iako recimo platiš da ta osoba neće svejedno napravit to i to ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:40   #4
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ja sam na faceboooku znao dobivati poruke...od stranaca..gdje bi oni tvrdili da sam ja daljnji rodjak…..tamo nekih s raznih dijelova svijeta, dosta i s podrucja afrike…..ali gdje bi oni na google translate hrvatskom {ili cak i slovenskom} trazili da uplatim neku cifru ..al naravno da nimsa to uplatio...ali jedan mi je zbog toga cak i prijetio , i iako nisam prijetlnje shvacao ozbiljno, kasnije su mi se u zivotu poslije dogadjale cudni dogadjaji.
Kakvi čudni događaji?
fedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:49   #5
Quote:
fedor kaže: Pogledaj post
Kakvi čudni događaji?
A primjerice nevolje na poslu, problemi u nekim privatnim odnosima, i slicno, sad taj jedan stranac koji mi je prijetio gotovo sigurno ne poznaje ljude u mojoj blizini, ali na Facebooku se tocno vidi...da taj lik puno proucava magiju.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:53   #6
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
O kakvoj se ucjeni radi ? O čemu se radi ? Nekim slikama možda ?

Kako znaš da iako recimo platiš da ta osoba neće svejedno napravit to i to ?
Mogu biti i slike ili neki podaci u pitanju, a i neke nepromišljene aktivnosti na internetu. Mnogi koji to rade (ucjenjuju) idu s tim da što više zastraše nekoga koji to shvate previše ozbiljno.

Zadnje uređivanje fedor : 05.12.2019. at 10:56. Reason: dopuna
fedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:55   #7
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A primjerice nevolje na poslu, problemi u nekim privatnim odnosima, i slicno, sad taj jedan stranac koji mi je prijetio gotovo sigurno ne poznaje ljude u mojoj blizini, ali na Facebooku se tocno vidi...da taj lik puno proucava magiju.
Možda je to samo slučajnost.
fedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 10:59   #8
Quote:
fedor kaže: Pogledaj post
Možda je to samo slučajnost.
Mozdq...ma al uglavnom cudno je to da neki tak vole prijetiti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 17:16   #9
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A primjerice nevolje na poslu, problemi u nekim privatnim odnosima, i slicno, sad taj jedan stranac koji mi je prijetio gotovo sigurno ne poznaje ljude u mojoj blizini, ali na Facebooku se tocno vidi...da taj lik puno proucava magiju.
magija ima utjecaja samo na one koji u to vjeruju.
to je zapravo princip funkcioniranja svemira, a ne "magije". ono čemu svjesna bića - ljudi daju pozornost i usmjeruju svoju svijest, time sami kreiraju svoju realnost. ako vjeruješ da si jači, nikakva "magija" ti ne može naškoditi
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 18:53   #10
Quote:
femanon kaže: Pogledaj post
magija ima utjecaja samo na one koji u to vjeruju. to je zapravo princip funkcioniranja svemira, a ne "magije". ono čemu svjesna bića - ljudi daju pozornost i usmjeruju svoju svijest, time sami kreiraju svoju realnost. ako vjeruješ da si jači, nikakva "magija" ti ne može naškoditi
Osim možda ako te opasno oštro i žareće stane probijati na određenom mjestu, a u posjedu si informacije kako se osoba, kojoj se nisi možda trebao zamjeriti, iako možda ne voli, često čini se ima praksu igrati se čudnovatim lutkicama. Odrasla osoba, a tako dječje praznovjerna. Pitanje je da li je posjedovanje te informacije o takvoj posljedičnosti (ljudi, mnogi, i dalje vjeruju u gandalfa, na čiju su sliku i priliku, iako su možda i ženskog spola, tamne nijanse boje kože....) kao potencijalnosti trenutne realnosti, u kojoj je više nego neugodno probijanje moguće uzrokovano nečijem se igranju s lutkicama, čini istu ili na istu bez obzira na "jačinu", na istu je nemoguće utjecati osim vrlo fokusiranom namjerom. Obično destruktivnom kao najlakše primjetljivo možda. Moguće se momentalno ostvariti (misao u fizičku stvarnost) "destrukcijom", dok je "konstruktivnost" spora i tako, teško izračunljiva u mjerenju "jačine". Ili vjere, u ovakvu ili onakvu potencijalnost realnosti, koja po vjeri više-manje, zaista postaje i jest takva.

Moguće je ne biti praznovjeran i uopće ne vjerovati u samu mogućnost transfera dobre volje i želje, putem nečije namjere da igranjem se lutkicama prenese svoj output u nečiji input realiteta, no istovremeno biti u nemogućnosti otarasiti se samonametnute se (Kako se beštija tako nametne? Mora da je do (bez)volje ili (ne)vjere u vlastitu jačinu, koju stoga, valjda pojačati.), toksične ideje da je posljedica upravo takvog karaktera. Mogu li ljudi biti dualni? 'On topic'.. zanemariti prijetnju i biti u (histeričnom, paničnom možda) strahu od posljedica, koje ne postoje dok ih oni ne kreiraju kao format uživanja vlastitog straha, ili se pak bez vjerovanja u nečiju sposobnost za manifestaciju neosnovane prijetnje, mogu bez odlučivanja, u kvaliteti imovinsko kreditne konstrukcije, odlučiti podmiriti razumnu cijenu prijetnje, ne bi li istim ili tako, umirili ili sedirali samo potencijalni, neopravdani i iracionalni strah. Ima "raznih magija tamo negdje vani", možda. Crno bijelih, u tehnikoloru.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 11:09   #11
Quote:
femanon kaže: Pogledaj post
magija ima utjecaja samo na one koji u to vjeruju.
to je zapravo princip funkcioniranja svemira, a ne "magije". ono čemu svjesna bića - ljudi daju pozornost i usmjeruju svoju svijest, time sami kreiraju svoju realnost. ako vjeruješ da si jači, nikakva "magija" ti ne može naškoditi
hm ko zna..al eto nazalsot bas sam imo i neugodna iskustva sonima koji dost apuno znaju o meditaciji, joig i slicnom tak da...
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 04:24   #12
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Mozdq...ma al uglavnom cudno je to da neki tak vole prijetiti.
mozes li ti to da blokiras ? mozes li ga prijavit facebooku?
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 07:36   #13
Nije se onda poslije opce javljao..... Nema mi smisla blokurat, dapace ak npr slucajno opet prijeti, imat cu dokaze na policiji
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 08:10   #14
nisam, a i ne bi mi bilo logično da ja platim pa me oni ostave na miru.

kako da ne. ništa ih ne spriječava da traže opet.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 08:15   #15
Quote:
Lisa T. kaže: Pogledaj post
mozes li ti to da blokiras ? mozes li ga prijavit facebooku?
Kako češ blokirati mađiju? Ili, prijaviti maga policiji te si tom osim kontraproduktivno najčešće potpuno besmislenom akcijom, na grbaču natovariti moguće od crnije još crniju magiju, kao posljedicu, reakciju? Svašta.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 08:49   #16
Quote:
Lisa T. kaže: Pogledaj post
mozes li ti to da blokiras ? mozes li ga prijavit facebooku?
Kakva crna policija, njemu treba ešto protiv uroka....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2020., 09:43   #17
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Kakva crna policija, njemu treba ešto protiv uroka....
Možda bolje, prije, protiv, kontra.... uzroka?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2020., 01:48   #18
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Kako češ blokirati mađiju? Ili, prijaviti maga policiji te si tom osim kontraproduktivno najčešće potpuno besmislenom akcijom, na grbaču natovariti moguće od crnije još crniju magiju, kao posljedicu, reakciju? Svašta.

vjerujes u to ? de molim te promjeni taj avatar. glava me zaboli.
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2020., 08:02   #19
Godinama ne dobivam takvu poštu i to otkad sam full prešao na gmail, ali sjećam se nekoliko situacija dok sam bio na yahoo mailu, mjesečno gotovo svaki put neki mail iz Afrike, kao predstavi se da je cura iz Afrike, otac joj britanski ambasador i da ne može iznijeti lovu iz Konga ili Afrike, žive u izbjegličkom kampu ona i malodobni brat, pa šalje njegove slike sa njim i treba im račun banke u EU jer navodno vlada te države zabranjuje transakcije s UK bankama i nudu "proviziju" od milijun funti za takvu transakciju. Naravno traže broj tvog računa i sve osobne podatke da ti navodno uplate.
Čisto sam jedanput probao vidjet dokle su voljni ići:

Obećao sam im poslati broj banke a kad nisam nakon nekoliko dana pisma su postojala prijeteća, kao u stilu znam tvoju lokaciju tvoju ID adresu uplati ili ću te morat prijavit Interpolu, ne možeš se sada povući i slično.

Uglavnom maštovito i jako dobro razrađen sistem, u početku igraju na emocije i zaradu preko noći, a nakon toga postanu agresivni kao zastrašuju ali to je bilo vrijeme prije eksplozije društvenih mreža a nakon njih su dobili potpuno veću slobodu preko fejk profila ljudi.

Otkad koristim samo gmail za poštu nemam više nikakve spam pošte takve vrste, tako da i ne otvaram adrese bilo gdje drugo.

Yahoo mail je bio zatrpan spamom svake vrste, to me najviše i odbilo da ga nastavim koristiti kao imali kapacitet inboxa, preko 20m nepotrebnih poruka dnevno.

Znam neke ljude koji su i visoko obrazovani i kako se kaže čvrsto stoje na zemlji, ali su nasjeli na fejk profile preko fejsa, konkretno par ženskih zrelijih osoba što su kasno upoznale internet i u vrijeme dok je fejs startao i bio u povojima, igraju na emocije, brzu zaradu ili strah.

Vjerujem da nikad neće biti poznat podatak koliko ljudi j nasjelo na neke vrste pa uplatilo novac na račun u zamjenu za "čarobni kod" preko kojega će moći podići novac na svoj bankovni račun.

Ljudi koji su stvarno bili prevareni ili nisu bili upoznati sa ovakvim načinom prevare u praksi šute o tom, a vjerujem da ih ima više među zrelijom ili starijom populacijom.
Hetmasteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2020., 08:13   #20
Mom starom je prije 15ak godina stiglo pismo iz Portugala od nekog navodnog rodjaka {preuzima po osobnom imenu mog starog} i ona fora da naslijeđuje nekretninu u Portagulu anjegovi preci opce nisu od tamo.. Klasika broj bane za pocetnu transakcije stari to nije popusio naravno
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.