Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 12:06   #61
Nema gore stvari, nego kad čujem kad netko pije bilošta, pa se čuje ono kako voda klizi niz grlo.
Tad bi najradije iskočio iz kože, ni sebe ne mogu slušat kad pijem, nego na sve načine pokušavam to smanjit.
Jednostavno poludim kad čujem to, a nekad i mljackanje, pa onda ono sa jezikom čišćenje zubiju, uffff.
Ne,nemam mizofoniju, možda vrlo blagi oblik, ali to ne podnosim !!!
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:32   #62
Dap, mizofonija. Znam za termin i da ju imam već nekoliko godina. Čini se da pogađa veliki broj ljudi jer svaki put kad pričam s drugima, ako je 5 ljudi u grupi naći će se osoba koja ju isto ima. Ne zna se uzrok, nema lijeka. Jedina pomoć je razumijevanje drugih ljudi i njihovo kontroliranje sebe dok jedu. Možda se možemo smatrati sretnima da to pogađa toliko puno ljudi jer je lakše naći razumijevanje.

A ekipi koja kaže "kontroliraj se" ću samo reći ovo: da na vijestima vidim da je netko nekog pretukao nasmrt jer je osoba mljackala, ne bih dvaput trepnula na vijest. To su takvi nagoni i porivi da se osjećam kao da je netko pritisnuo gumb i probudio ubojicu u meni. (Znate ono ko u filmovima sa spavacima)
E i da, ako nekome mozda pomogne, ja sam bijes uspjela pretvoriti u plač tako da uglavnom reagiram histeričnim suzama umjesto ubojitim pogonom, što je u svakom slučaju puno bolja varijanta.
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:38   #63
Quote:
Shokora kaže: Pogledaj post

A ekipi koja kaže "kontroliraj se" ću samo reći ovo: da na vijestima vidim da je netko nekog pretukao nasmrt jer je osoba mljackala, ne bih dvaput trepnula na vijest. To su takvi nagoni i porivi da se osjećam kao da je netko pritisnuo gumb i probudio ubojicu u meni.
možda bi bilo dobro da se popričaš malo s nekim stručnim o takvim agresivnim mislila.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:42   #64
Jednostavno poludim kad čujem kad voda klizi niz grlo, naprosto oću iskočit iz kože, kad to čujem !!!
Ufff
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:44   #65
Ja poludim kad cujem srkanje juhe za stolom i kad netko zagrebe priborom po tanjuru. Obicno usljedi komentar tipa je li ti znas jesti pristojno i pogled. Pogodi koga se smatra ludim. P.s. super nadimak.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:03   #66
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Ja poludim kad cujem srkanje juhe za stolom i kad netko zagrebe priborom po tanjuru. Obicno usljedi komentar tipa je li ti znas jesti pristojno i pogled. Pogodi koga se smatra ludim. P.s. super nadimak.
+1

Ja isto na ovo i još kad baba mljacka i to onako sporo i ladno, pa onda još i guta hranu ko da bundevu hoće progutat a ne običan komadić mesa i sl. Gadi mi se sjedit s njom kad jede i uvijek ciljam da nisam dolje kad je i ona za ručkom, više puta sam jj tako reko al dzaba sve, to sam sebe gleda i staro i sebično i lijeno.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:58   #67
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro da se popričaš malo s nekim stručnim o takvim agresivnim mislila.

Ono što vi ne shvaćate je da svatko s imalo jačim oblikom mizofonije prolazi kroz isto.
To nisu misli koje ja ili ostali imamo na dnevnoj bazi, aktiviraju se i deaktiviraju skupa s pojavom zvuka i njegovim uklanjanjem. I kao što sam rekla nema pomoći, bar ne zasad, jer su tek prije par godina to uopće priznali kao bolest. Našim psihijatrima su ruke vezane jer nije još ništa istraženo tako da nam ni oni ne mogu pomoći. Jedino tko nam može pomoći su ljudi oko nas tako da nas shvate ozbiljno i prestanu mljackati kad ih zamolimo. Ja se uvijek pokupim ako nisam u situaciji kada mogu zamoliti ljude da prestanu, imam ipod pri ruci ako zatreba i kao što sam rekla djelomično sam uspjela preusmjeriti te nagone u plač.
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:08   #68
Meni znade smetati, ali ne toliko da bih imala ubilačke nagone zbog toga. Nekada upozorim, nekada ne, ovisno o prilici i osobi.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:21   #69
Našla sam odličan članak, prenosim najbitnije točke:

"As I investigated I read story after story on forums, meet-up groups and listservs about children who could not attend school or social functions, men and women who had to give up their office jobs, relationships and even marriages, families who were ready to kill each other. Many suffers felt alienated, angry, and regretful of their lost lives; even children spoke of suicidal thoughts. Everywhere there was a deep expression of emotional distress, pain, and hopelessness."

"Although often unrecognised, misunderstood, and misdiagnosed, misophonia is a debilitating medical condition in which a sufferer develops an extreme sensitivity to everyday noises, most commonly other people’s eating and breathing (“mouth”) sounds. Generally speaking, misophonia is initially triggered in childhood, especially around the onset of puberty, but can affect children as young as four years old. Typically it begins with sudden onset after what may feel like an emotionally significant incident (an example of this is a family meal, with the father telling the child not to eat with his/her mouth open). The “trigger” is often a family member, especially one they are closest to, and the afflicted suddenly becomes obsessed by/hypersensitive to a certain sound that family member makes or even simply draws attention to. Their reaction can range from irritation and intolerance to anger, rage and even violence. There is no increase in any auditory activity, but rather an enhanced limbic (emotional) and autonomic nervous system (ANS arousal) response which produces an immediate overwhelming discomfort and a resultant “fight or flight” reaction. The most common coping mechanism is simply leaving the premises where the offending sound is occurring; but then, how can one eat a meal with their spouse or family, continue at their job in an office where the sound of tapping keys is a trigger, or attend school where the squeak of a chair, desk or pencil makes a child cry or feel violently ill? How can someone who has flown miles from home to live elsewhere connect with their mother by telephone if it is the simple soft sound of s, p or b, or even the sound of a breath that sends her into a rage? The “fight” response, when there is no escape, is just as offensive…a terrible emotional explosion or a noisy, violent physical attack, usually on an object (door, car, piece of furniture etc). The primitive part of the brain overtakes the cognitive; conscious control and the ability to discriminate between genuine threats and harmless ones disappears. There is no gap between a stimulus and the response and it can all be terrifying to anyone experiencing or witnessing this amount of unleashed anger."

"Sufferers of misophonia do not just hear sound, but FEEL it, emotionally and physically. That painful, physical sensation leads to a cortical and adrenaline rush and its resultant overpowering emotion."


Link do članka:
http://www.hypnotherapy-directory.or...-of-misophonia
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:29   #70
Zato se i povezuje sa sinestezijom jer osjetis zvuk... Nije potvrdjeno ali rade se istrazivanja i to je jedina dobra stvar ovog poremecaja...
Sorry procitah samo boldano zasada.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:59   #71
Ovo i mene smeta, pogotovo dok netko mljacka a ne jede, čak i ako je tiho mi ide na živce.
Kad sam u istoj prostoriji stavim si slusalice i pravim se da nesto slusam, a dode mi da lijepo zamolim tu osobu da prestane, ali sam prepristojna za to.

Baš mi to ide na živce, ne mogu se koncentrirati na ništa, a ako mogu napustim prostoriju.
Zasad mi za vrijeme objeda to i ne ide toliko na živce, nego kad netko cmače a ja ne jedem/pijem
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:03   #72
Meni to ne smeta.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:26   #73
Meni užasno ne da smeta, nego me obuzme bijes. Na mljackanje, žvakanje, srkanje, gutanje,
glasan smijeh, vrisak pogotovo, glasno pričanje, sve je povezano. svi ti zvukovi koje ljudi
preglasno proizvode me ispunjavaju bijesom. čak i auti s onim auspuhom koji buči. zašto to stavljaju?
da se čuje, da radi buku. Buka je od sotone.
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:10   #74
Quote:
muflonka kaže: Pogledaj post
Meni užasno ne da smeta, nego me obuzme bijes. Na mljackanje, žvakanje, srkanje, gutanje,
glasan smijeh, vrisak pogotovo, glasno pričanje, sve je povezano. svi ti zvukovi koje ljudi
preglasno proizvode me ispunjavaju bijesom. čak i auti s onim auspuhom koji buči. zašto to stavljaju?
da se čuje, da radi buku. Buka je od sotone.

I ono kad mljacka, pa obliže svih 10 prstiju i još žvače a otvorenih usta pa napadno gleda u tebe.
I onda prigovoriš pa ispadneš histerična.
I što je najgore, oteže s takvim načnom jedenja; jede pola sata.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:10   #75


ja ne volim zvuk GUTANJA TEKUCINE. dogodilo mi se jednom da je lik kraj mene u kinu tak GLASNO GUTAO SOK. nisam se mogla fokusirat na film :/ dodje mi da nekog zveknem u facu.

i ne volim kad ljudi PRICAJU pokraj upaljene vode. okrenut cu se i otic, necu opce ni pokusavat. ne smeta mi voda u prirodi, al kad lupa o sudoper/tus il takve materijale mi nije ugodno, al mogu prezivjet. ali kad krene netko pricat uz to ne mogu se fokusirat na to sta govore ljudi jer mi taj zvuk stvara buku u glavi

za hrabre. dodje mi da placem.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:40   #76
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post


ja ne volim zvuk GUTANJA TEKUCINE. dogodilo mi se jednom da je lik kraj mene u kinu tak GLASNO GUTAO SOK. nisam se mogla fokusirat na film :/ dodje mi da nekog zveknem u facu.
E, ovaj dio potpisujem, naprosto poludim kad čujem kako tekućina ide niz grlo, to mi se neopisivo gadi, pogotovo kad se pije, ili jede nešto čorbasto uffff
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 12:34   #77
Jel tko uspio riješit taj problem, da mu je s vremenom prestalo.
Mene iritira to već spomenuto odavno, i nikako da prestane.
Definitivno mi i dalje problem stvara kad netko pije bilošta, pa se čuje kako to klizi niz grlo, a tek ono kad nakon šta popije glasno kaže aaaaaaaaaaaaaaaaah.
Mljackanje također ne podnosim, ili kad netko za vrijeme bilo kojeg jela, jezikom prolazi zubima i čisti to.
Pokušavam kad je god moguće sam jest, ili ako sam primoran bit u nekoj prostoriji pokušam to tako da stavim slušalice, i pustim muziku.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:59   #78
Quote:
heavy snow kaže: Pogledaj post
Jel tko uspio riješit taj problem, da mu je s vremenom prestalo.
Meni je taj problem u potpunosti nestao, nakon dužeg boravka po dalekom istoku. Među arapima indijcima i kinezima.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 13:42   #79
Eto, da se i ja pridružim klubu. �� U firmi me to ne smeta jer kad je više ljudi uvijek je žamor, zezancija, buka koja priguši te zvukove. Doma se trudim jesti sam, ne zamaram druge, ionako bi im taj problem bio neshvatljiv. Kvragu, neshvatljiv je i meni koji ga imam. I kad mi netko vrti stopalom u vidnom polju. Najrađe bih uzeo motornu pilu i ..... dalje znate.
__________________
Prosječan čovjek je konformist, prihvaća bijede i katastrofe sa stoicizmom krave na kiši. (Colin Wilson)
obican-tip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 16:17   #80
Jedna stvar koja ima sličan učinak kao to žvakanje mi dosta ide na živce. Ono kad netko hoda po nekoj glatkoj podlozi koja nije beton pa povlači đonove po podu, ne diže stopala dovoljno visoko od tla prilikom hodanja. Em je zvuk sam po sebi iritantan em to odmah asocira na to da se dotičnoj osobi neda hodat. Imam kolegu na poslu koji cijelo vrijeme hoda na taj način i moram priznat, kad hodam iza njega dođe mi da se zaletim i da ga srušim.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.