Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 13:36   #1
Bivši, seka i ja

Pozdrav,

Evo našla sam se u mnogima vjerujem nezavidnoj situaciji pa me zanimaju mišljenja kaj biste vi učinili na mom mjestu.

Znači, imala sam dečka koji je kasnije postao zaručnik, no prekinuli smo prije 6 godina radi toga jer jednostavno nije išlo, da sad ne idem u detalje, jer smatram da nisu bitni za ovu priču. Nije da je nestalo ljubavi već mislim da je veza postala navika, pa mučenje itd. Ja sam prekinula jer nisam više htjela da se oboje mučimo.

Nakon prekida smo se znali sresti, pozdravili, popričali, čuli se kad su nam obitelji zadesile bolesti jer živimo dosta blizu i imamo zajedničkih poznanika. S vremenom smo oboje preboljeli prekid na razinu ljubaznosti kad smo se negdje sreli, ništa više.

E sad moj odnos sa sestrom; starija od mene 5 godina i već smo si dugo vremena bliske (u pubertetu si bas nismo bile) i jako blizu najboljih prijateljica. Ona je znala sve uspone i padove s mojim bivšim dečkom. Oni su se poznavali i prije naše veze tak da tu nije bilo nikakvih problema. Ona je tip kojem je kroz cijeli život na bilom kojem području (faks, ljubav, posao...) trebala pomoć, u bilo kojem obliku; da li fizička, da li moralna, da li samo razgovor manje važno ali ja sam uvijek bila uz nju. Da napomem dosta smo različite, ja sam pozitivan i optimističan tip, znači u svemu vidim nađem nekaj dobro ali nisam naivna i stojim čvrsto na zemlji.
Ona je pak uvijek bila nesigurna u sebe i nikad s nečim zadovoljna u potpunosti, sve je uzimala previše srcu i shvaćala stvari osobno, dramila puno za sitnice itd. Cijeli život slušam njezine probleme i pokušavam joj pomoć savjetima ili nekad ja interveniram jer želim da bude sretna.

Prošle godine joj je umro bivši dečko od bolesti, sve je išlo rapidno brzo s tim da su oni prije nego što se on razbolio bili počeli opet nešto petljati i ona je svaki dan išla njemu u bolnicu i bila s njim do zadnjega. Naravno da ju je to slomilo i bilo joj teško. Bila sam uz nju i spavala s njom sve dok nije stala na svoje noge kolko tolko. Poticala sam je da krene dalje jer je ona brijala da su oni trebali početi živjeti skupa a ja znam da mi je pričala da nije sigurna da li uopće želi počinjati nekaj s njim zbog svih njegovih mana dobro znanih odprije kad su bili u vezi. Tak da to je primjer njezinog preuveličavanja jer ona mora biti patnica. Rekla sam joj da je moje mišljenje da ne zna biti sretna i kad bi to trebala biti.

Dakle od smrti njenog bivšeg je prošla godina dana i ona se prije cca 6 mjeseci počela viđati sa mojim bivšim zaručnikom. Išli bi na planinarenje jer im je to zajedničko a nemaju uvijek s nekim ić pa su oni bili idelani partneri jedan drugome. Ona je meni to odmah rekla i pitala me da li mi smeta.
Ja sam rekla da mi ne smeta i želim napomenuti da sam odmah znala da će se to pretvoriti u nešto više. Zato jer znam i nju i njega jako dobro.

To sam joj čak i rekla nakon kaj me par puta pitala da li je to sa mnom ok, ona je to zanijekala i rekla da nema šanse da se među njima nekaj dogodi.
I, naravno dogodilo se. Počeli su spavati skupa, a znam jer sam skužila po njoj jer nikad nije znala lagati. Ono na kaj sam ja podivljala je to jer mi se to nije usudila reći a znala sam da je pitanje vremena.
Nakon toga sam se ja držala distancirano jer mi to stvarno nije bilo ok kaj je prešutjela. Neko vrijeme je vladala neka siva zona među nama, ona je prekinula s njim radi toga da mi budemo ok, a ja joj cijelo vrijeme tumačim da nije stvar toga kaj je to on (nemrem reći da mi je drago ali on je moj bivši s razlogom i za mene smo mi tu završili, ja sam mirna kaj se toga tiče) nego toga kaj mi nije rekla.
I radi toga sam bila povrijeđena, a ako gledamo s moralne strane gade mi se oboje ali to ide njima na dušu, makar ako je on njezina sreća ja sam to sprema prihvatiti i mislim da mogu. Ali naravno da budu posljedice neke ostale jer sigurno nemrem biti sretna radi nje kao da je netko drugi u pitanju ali ona mi je sestra i bitno mi je da bude sretna.
Njega ne mogu provariti više, jer mi se gadi činjenica da možda njoj radi stvari koje je radio meni i govori neke stvari koje je meni govorio itd...

Puno mi je lakše to sve podnositi jer imam predivnog čovjeka uz sebe s kojim planiram obitelj i svadbu sljedeće godine. I imam svoj mir, to mi je bitno jer mi je uz njega sve lakše. Makar on to nemre nikak prihvatiti jer veli da se po nekim pravilima treba živjeti i biti dostojanstven. I ja ga tu razumijem i poštujem njegovo mišljenje isto kak i on moje da ja želim da mi sestra bude sretna.

Kaj vi mislite o toj situaciji odnosno kak bi odreagirali da se nađete u mojoj poziciji?
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 13:50   #2
Znaci umro joj je decko, doslovno ga je gledala kako umire i ti se posprdno osvrces na to da ona voli glumiti patnicu.
Kazes joj da te ne smeta sto bi oni bili skupa, ali sad ti se gade? Sretna si s drugim, ali svejedno otvaras temu? Umro joj je decko, nasla je nekoga tko ju usrecuje, znam da nije svejedno, ali trebala bi biti sretna i zbog njih i zbog sebe. Osim toga, kazes da si ti prekinula s njim jer je veza bila mucenje, i to prije 6 godina.

Da si stvarno sretna i da zelis dobro svima, bolio bi tebe kuki za sve to, a ne ispadas bas ni iskrena niti da ti je stvarno stalo do nekoga. Njusim posesivnost, neiskrenost i manipulacije.

Mogla si joj otvoreno reci da te smeta i bok. Takoder, ako si bila uz nju, bila si zato jer ti je sestra i volis ju i to je normalno. Kao sto je normalno da ti se ponekad desi ljubav s neocekivanim osobama, ali ako su slobodne i jos oni koje bi se trebalo pitati kazu da je to ok, ne vidim problem s njihove strane. Razumijem da ti nije svejedno, ali treba prije svega biti iskren. Da si joj otvoreno rekla-da, smetalo bi me da ste skupa, gadili bi mi se, imala bi svako pravo ljutiti se i biti povrijedena, ali posto nisi...

Da sam u tvojoj situaciji, uzivala bih sa zarucnikom, a njima pozeljela svu srecu ovog svijeta.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:01   #3
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
a ja joj cijelo vrijeme tumačim da nije stvar toga kaj je to on (nemrem reći da mi je drago ali on je moj bivši s razlogom i za mene smo mi tu završili, ja sam mirna kaj se toga tiče) nego toga kaj mi nije rekla.
Nije stvar toga kaj je to on?
Jel bi bila "stvar" da ti nije rekla za bilo kojeg drugog tipa?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:15   #4
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Njega ne mogu provariti više, jer mi se gadi činjenica da možda njoj radi stvari koje je radio meni i govori neke stvari koje je meni govorio itd...

Puno mi je lakše to sve podnositi jer imam predivnog čovjeka uz sebe s kojim planiram obitelj i svadbu sljedeće godine. I imam svoj mir, to mi je bitno jer mi je uz njega sve lakše.
Uočavaš kontradiktornost ???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:23   #5
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Uočavaš kontradiktornost ???
Zud ih je pun danas
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:30   #6
Moje pitanje je bilo kaj biste vi napravili u mojoj situaciji?

Kužim sad tu podvojena mišljenja i kritike samo zato kaj ne mogu sve primjere pisati i zato jer treba poznati aktere da biste razumijeli.

Poanta je u tome da je seka mene okrivila za to kaj se ona s njim spetljala jer sam joj ja dala zeleno svijetlo a sad se ona grize radi toga i ne zna kaj da napravi.

i ja stvarno jesam u miru s time na način da im želim svu sreću ali da ću ju savjetovati u vezi njega neću jer ipak imam neku granicu i toleranciju.
Ne može biti isto kao da je neko drugi u pitanju jer je on ipak bio moj zaručnik i imamo svoju prošlost. A cijelo vrijeme dok smo nas dvoje bili skupa oni se oboje nisu podnosili i uvijek bi se jedan od njih naljutio na mene.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:32   #7
Pa ako ti je smetalo, trebala si tada reci ili zauvjek sutjeti da budem teatralna....

Meni je malo glupo da ti se ispovjeda sta radi sa njim
U svakom slucaju ti si proslost, oni su sadasnjost i sve te negativne osjecaje trebala si rjesavat sa sobom, a ne trpat u sivu zonu
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 12.07.2016. at 15:09.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:32   #8
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Uočavaš kontradiktornost ???
Stvarno mi govoriš da tebi to nikad ne bi prošlo kroz glavu? Ako tebi ne bi, svaka čast.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:33   #9
Da li tebi treba da ti anonimusi sa foruma kazu da se sa pravom ljutis? (iako imas svoj mir)
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:33   #10
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
A cijelo vrijeme dok smo nas dvoje bili skupa oni se oboje nisu podnosili i uvijek bi se jedan od njih naljutio na mene.
Tako je to kad postoji kemija između ljudi...
Moj savjet...pusti ih neka žive svoj život, neka sami vide da li je ta kemija dovoljna...ti ionako imaš svoj mir
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:35   #11
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Stvarno mi govoriš da tebi to nikad ne bi prošlo kroz glavu? Ako tebi ne bi, svaka čast.
Zašto bi...ako sam mirna sa svojim odlukama...zar je uopće bitno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:41   #12
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Stvarno mi govoriš da tebi to nikad ne bi prošlo kroz glavu? Ako tebi ne bi, svaka čast.
Kontradiktorno je što pišeš da imaš svoj mir, ne smeta ti to, smeta ti samo što ti to nije rekla i najavila....a istovremeno ti se gadi pomisao na to što oni skupa rade ono što ste vi prije radili.

Ja ne kužim kakav je to kakti blizak sestrinski odnos u kojem ti govoriš da ti ne smeta njihovo druženje, istovremeno "znaš nju i njega" i kako će to završit, i sad ti smeta, al se praviš da ti ne smeta, al ipak bi nekako dala do znanja da ti smeta.

I ne kužim zašto je bed da ti smeta što ti se sestra spetljala s bivšim zaručnikom? Meni bi npr. smetalo. I rekla bih joj to.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:45   #13
on je tvoj BIVŠI
ti si "SRETNA S DRUGIM"
ona je sretna s njim


u čemu je problem?
otela ti je igračkicu koji ti ionako više ne želiš
sebična si i djetinjasta, oprosti
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:47   #14
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post

u čemu je problem?
Seka koja je uvijek trebala fizičku, moralnu i svaku drugu pomoć samostalno poduzela akciju, to će bit.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:47   #15
Ajde dobro, sto sad. Povrijedena je, ali bit ce bolje. Samo se fokusirati na sadasnju vezu i gledati malo pozitivnije na sve to.

Mene bi prije mucilo je li moj bivsi dovoljno dobar za moju sestru (to bi me zapravo sigurno vise mucilo jer itako za svakog sestrinog mjerkam ko kobac je li dobar prema njoj, a kamoli za nekog kome znam sve mane ).

Da bi bilo malo cudno, da, ali ok, ja sam drukcija i bacila bih sve na zajebanciju.
Evo savjet-na obiteljskom okupljanju reci da je to ok i da ti je drago zbog njih, ali mama pliz nemoj sad i ti!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:50   #16
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Ajde dobro, sto sad. Povrijedena je, ali bit ce bolje. Samo se fokusirati na sadasnju vezu i gledati malo pozitivnije na sve to.

Mene bi prije mucilo je li moj bivsi dovoljno dobar za moju sestru (to bi me zapravo sigurno vise mucilo jer itako za svakog sestrinog mjerkam ko kobac je li dobar prema njoj, a kamoli za nekog kome znam sve mane ).

Da bi bilo malo cudno, da, ali ok, ja sam drukcija i bacila bih sve na zajebanciju.
Evo savjet-na obiteljskom okupljanju reci da je to ok i da ti je drago zbog njih, ali mama pliz nemoj sad i ti!


koliki je naš ego, strašno nešto
nešto što je bilo MOJE ne može biti posije TVOJE
to je samo moje
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:51   #17
Ok, on je tvoj bivši i vjerovatno na prvu loptu nije baš ugodno saznanje da je sada tvoja sestra s njim ali.... i sama si rekla kako je prošla težak period.Nebitno da li je ona sa dečkom bila u ozbiljnoj vezi ili su samo petljali, nekoga tko ti je drag gledti kako dolazi u smrt je preteško i svakako ostavi traga
Da sam na tvom mjestu, pogotovo stoga što si u sretnoj vezi, pozvala bi ih oboje na kavu i čisto ljudski se ispričala zbog svog ponašanja(ako sam dobro pohvatala prekunula je sa njim zbog tebe) i rekla da što se mene tiče mogu nastaviti sa svojom vezom. Naravno da u ovom slučaju seki nećeš davati ljubavne savjete , ipak je to tvoj bivši ali mislim da si pogriješila što si sa njom zahladila odnose. Ona ti se bojala reći baš zato jer je moguće očekivala takvu reakciju, sigurno te nije htjela povrijediti. osim toga oni su oboje slobodni, ti si davnoh dana prekinula s njim ....S vremenom ,ako ostanu u vezi sve će ti to biti lakše. I nemoj se zamarati glupostima da u krevetu rade što ste vas dvoje radili i bla bla...vjerujem da ni ti sa sadašnjim zaručnikom ne radiš sve isto kao sa bivšim.. zašto bi onda i on sa tvojom sestrom. Opusti se.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:53   #18
moj savjet ti je da ne kopaš po tome..izbi gluposti iz glave, okreni se sebi, svom zaručniku i pusti prošlos ta ostane tamo gdje i treba biti
ako si ZAISTA sretna sa svojim parnerom okani se razmišljanja o bivšem i šta on radi govori tvojoj sestri
ako voliš nju pusti ju da bude stretna
šta oni tebi uopće loše rade???
na skliskom is terenu, možeš povrijediti sestru i narušiti odnos sa sadašnjim
i nemaš pravo petljati se u njen život a taj razlog što je je tajila ti je samo paravan za ljubomoru koju sojećaš
a ti najbolje znaš zašto si ljubomorna
ne razumijm te i gotovo
ljubav prema sestri i njena sreća bi ti trebala biti bitnija od tvog povrijeđenog ega
,sad sam prestroga ali meni je ovo prežalosno
i top još učiniti sestri koja je nedavno prošla toliku bol i sda je napokon malo sreće uhvatila za sebe
osvijesti se, trgni se!
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:59   #19
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post


koliki je naš ego, strašno nešto
nešto što je bilo MOJE ne može biti posije TVOJE
to je samo moje
A dobro sta, normalno je da se osjeca povrijedeno, samo da ne prijede u patologiju. Sada za ubuduce zna da mora biti iskrena u startu pa ce si olaksati zivot.

Nije toliko uobicajena situacija, iako se desava cesce nego mislimo, ali sve je to za ljude.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:03   #20
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Da li tebi treba da ti anonimusi sa foruma kazu da se sa pravom ljutis? (iako imas svoj mir)
Ma nisam uopće htjela postaviti temu kao da li sam ja odreagirala ispravno ili ne, pitanje je bilo sasvim jasno, kaj biste vi napravili u takvoj situaciji?

Meni se ne sviđa to kaj sam ja rekla da nemam niš protiv toga a ona grize samu sebe radi toga jer njoj to nije normalno i ona se sama sebi gadi i još sam na kraju ispala kriva kaj sam joj dala zeleno svjetlo za viđanje s njim.
Barbić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.