Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 00:09   #2981
Neki imaju djecu pa im centar za socijalnu skrb odnese,jer je vlaga u stanu.S obzirom da živimo u divljem kapitalizmu,bogate bobitelji bez djece plaČaju centru za socijalnu skrb da oduzmu siromašnim obiteljima djecu
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:37   #2982
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Neki imaju djecu pa im centar za socijalnu skrb odnese,jer je vlaga u stanu.S obzirom da živimo u divljem kapitalizmu,bogate bobitelji bez djece plaČaju centru za socijalnu skrb da oduzmu siromašnim obiteljima djecu

i šta bogate obitelji imaju od uzimanja šestogodišnjaka čijim roditeljima nisu oduzeta roditeljska prava?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 07:54   #2983
I ja se to pitam svakog dana...čemu sve to? Djeca koštaju...ne samo novaca, nego i živaca, vremena...uzmu ti najbolje godine života...čini se sebično, ali i tvoj život vrijedi isto kao i nečiji drugi...nije loše ako sam sebe staviš na prvo mjesto
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 09:48   #2984
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ovo sam veceras spomenula na chatu... provela sam djetinjstvo uz mamu i baku koje su svako malo prokomentirale kako bi im muškarci samo smetali u životu. Uglavnom u trenucima u kojima su baš guštale, bilo da smo bile na moru ili na nekom putovanju, izletu...
Obje su bile udovice i mogle su komparirati život koji su proživjele uz muškarca sa životom koji su živjele bez njih - i definitivno su bile zadovoljnije bez njih. I često su mi govorile neka se ne udajem ili neka se udam kasno, kada završim faks i proputujem. Baka mi je baš često naglašavala da će mi dijete biti velika obaveza i da će me bremzati.

Nisam završila faks, ni putovala, zatreskala sam se ko budala i udala prije dvajspete.
Ne smatram udaju i imanje djeteta svojim poslanjem na ovom svijetu, bitno mi je izraziti sebe na još mnogo drugih načina. I dok to radim, veseli me što su moje dijete i moj muž uz mene. Moj je osjećaj da svemu što proživim daju nekakvu dodatnu vrijednost i čine me sretnijom.
Da točno tako
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:23   #2985
Da, čemu sve to? Da se netko brine o tebi kad budeš star i bolestan? Nije li to malo egocentrično? Ali opet, s druge strane, pretpostavljam da je najgore kad si star i usamljen i nemaš nikog svog da te barem jedanput tjedno nazove.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:45   #2986
Quote:
Erwena kaže: Pogledaj post
Da, čemu sve to? Da se netko brine o tebi kad budeš star i bolestan? Nije li to malo egocentrično? Ali opet, s druge strane, pretpostavljam da je najgore kad si star i usamljen i nemaš nikog svog da te barem jedanput tjedno nazove.
Realno, ako je samo to razlog imanja djece, s parama koje možeš uštediti ako nemaš djecu, možeš platiti dvanaestero ljudi da te zove kad god želiš
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:52   #2987
Imati djecu mora biti potpuno nesebično.
Zvuči nemoguće, ali mora biti tako. Ako želimo podignuti na noge jednog zdravog pojedinca.

Ne moraju svi imati djecu jer eto, došli su do te stepenice svog života kada se to očekuje.

Nažalost, naša silna promišljanja dovesti će do pada nataliteta, ali nebitno.

Djecu ne posjedujemo, samo ih čuvamo do trenutka kada ćemo ih pustiit u svijet.

Ali ne treba osuđivati ljude koji ih ne žele i nazivati ih sebičnima kad su upravo oni koji imaju djecu možda puno sebičniji jer djecu koriste kao krunu svojih uspjeha, svoj osobno najveće postignuće.

Kako god okreneš, od sebičnosti je teško pobjeći.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:56   #2988
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Imati djecu mora biti potpuno nesebično.
Zvuči nemoguće, ali mora biti tako. Ako želimo podignuti na noge jednog zdravog pojedinca.
Ja stvarno mislim da je nemoguće biti nesebičan pri odluci da imaš dijete Imaš ga zbog sebe, zbog toga što ti želiš dijete, a ne zbog toga što se ono želi roditi.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:59   #2989
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ja stvarno mislim da je nemoguće biti nesebičan pri odluci da imaš dijete Imaš ga zbog sebe, zbog toga što ti želiš dijete, a ne zbog toga što se ono želi roditi.
Možda bi trebali promijeniti to da ga želimo zbog sebe u to da ga želimo zbog njega.

Vjerojatno i jest nemoguće, ali možemo bar tome težiti.
Ali naravno, to bi značilo savršeno društvo, utopiju, zato je nemoguće.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:09   #2990
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Imaš ga zbog sebe, zbog toga što ti želiš dijete, a ne zbog toga što se ono želi roditi.
a zašto netko "želi dijete"
to nitko ne zna odgovoriti.

zato jer smo programirani da se razmnožavamo.
to nije naša želja nego želja naših gena.
genetic programming
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 11:14   #2991
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
a zašto netko "želi dijete"
to nitko ne zna odgovoriti.

zato jer smo programirani da se razmnožavamo.
to nije naša želja nego želja naših gena.
genetic programming
Slažem se, to jest genetski program, ali malo smo ga deprogramirali.

To je možda naša animalna priroda, ali kao humana bića imamo i nadgradnju, a to su svijest i samosvijest.

Kad bi samo naša animalna priroda kontrolirala naša djela, razmnožavali bismo se od trenutka kada to postane moguće bez ikakvih dubioza i promišljanja.

Samim time što smo jako komplicirana bića, i naše razmnožavanje i želja za istim postaje komplicirana.

Imati dijete je vrlo jednostavno, ali imati dijete U PRAVOM TRENUTKU, ZBOG PRAVOG RAZLOGA i S PRAVOM OSOBOM je izuzetno teško ostvariti.
Sad je samo pitanje čemu težimo?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:21   #2992
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Možda bi trebali promijeniti to da ga želimo zbog sebe u to da ga želimo zbog njega.

Vjerojatno i jest nemoguće, ali možemo bar tome težiti.
Ali naravno, to bi značilo savršeno društvo, utopiju, zato je nemoguće.
Ne možemo ga željeti zbog njega jer ono ne postoji. Ne može izraziti želju da se rodi jer ga nema. Stvorit će se tek ako ga mi želimo (ili ne želimo, a neoprezni smo )
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:07   #2993
Velika stvar je u tome i S KIM želiš imati djecu. Po tome se razlikujemo od životinja i po tome znamo da želja za djecom nije samo biološki uvjetovana potreba za produžetkom vrste. Većina vas, nas, nije htjela imati djecu sa svim svojim partnerima. Nisam ni počela razmišljati o djeci dok nisam upoznala njega. Premda sam ih fizički mogla imati.

E sad, tema je "zašto se udavati i imati djecu". Trebala bi biti "zašto slijediti tradicijske norme po kojima nisi ostvaren čovjek ako se do određenih godina ne oženiš/udaš i nemaš djecu" no to bi možda bilo malo predugačko Hoću reći, jedno je pitanje zašto se udavati, a drugo zašto imati djecu. Nakon par stranica ljudi su se malo pogubili pa se počelo o ovome, o onome....
Zašto ulaziti u vezu ili brak? Zašto što to želiš (ili ne želiš)
Zašto imati djecu? Zato što to želiš (ili ne želiš)
Bez prevelikog filozofiranja.

Nije pitanje zašto trebaš brak ili zašto trebaš djecu. Ljudi odabiru zašto se ostvariti kao supružnici i roditelji ako shvate da tu ulogu žele u svom životu, i to je to. Onaj tko shvati da to ne želi, neće to napraviti i amen. Nema tu nikakvih drugih benefita osim toga da se ostvariš kroz ulogu muža/žene te oca/majke. Ne kužim zakaj 150 stranica pa ću morat ići još malo to proučiti....
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:14   #2994
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
I ja se to pitam svakog dana...čemu sve to? Djeca koštaju...ne samo novaca, nego i živaca, vremena...uzmu ti najbolje godine života...čini se sebično, ali i tvoj život vrijedi isto kao i nečiji drugi...nije loše ako sam sebe staviš na prvo mjesto
Da, samo to onda treba shvatiti na vrijeme. I ne donositi na svijet djecu koja zbog nekakvog maminog/tatinog komfora, živaca, novaca, kurca-palca nisu poželjna. Previše je takvih roditelja i previše takve ranjene djece. Onda treba biti iskren samom sebi i jednostavno ih ne imati.

Jedino kaj se ne slažem s ovom floskulom "uzeti nečije najbolje godine života".

Koje su to, daj mi reci da se pripremim?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:23   #2995
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
I ja se to pitam svakog dana...čemu sve to? Djeca koštaju...ne samo novaca, nego i živaca, vremena...uzmu ti najbolje godine života...čini se sebično, ali i tvoj život vrijedi isto kao i nečiji drugi...nije loše ako sam sebe staviš na prvo mjesto
Da, samo to onda treba shvatiti na vrijeme. I ne donositi na svijet djecu koja zbog nekakvog maminog/tatinog komfora, živaca, novaca, kurca-palca nisu poželjna. Previše je takvih roditelja i previše takve ranjene djece. Onda treba biti iskren samom sebi i jednostavno ih ne imati.

Jedino kaj se ne slažem s ovom floskulom "uzeti nečije najbolje godine života".

Koje su to, daj mi reci da se pripremim?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:04   #2996
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Slažem se, to jest genetski program, ali malo smo ga deprogramirali.

To je možda naša animalna priroda, ali kao humana bića imamo i nadgradnju, a to su svijest i samosvijest.

Kad bi samo naša animalna priroda kontrolirala naša djela, razmnožavali bismo se od trenutka kada to postane moguće bez ikakvih dubioza i promišljanja.

Samim time što smo jako komplicirana bića, i naše razmnožavanje i želja za istim postaje komplicirana.

Imati dijete je vrlo jednostavno, ali imati dijete U PRAVOM TRENUTKU, ZBOG PRAVOG RAZLOGA i S PRAVOM OSOBOM je izuzetno teško ostvariti.
Sad je samo pitanje čemu težimo?
da, jesmo komplicirana bića,
imamo svijest i samosvijest koja nam omogućuje da shvatimo da su životinjski instinkti dio nas.
ali u isto vrijeme imamo mogućnost ignorirati razum i pustiti životinji u nama da nas vodi.
što je vidljivo u većini zemalja trećeg svijeta, čak i ovdje kod nas gdje se cigani razmnožavaju čim dosegnu spolnu zrelost.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:24   #2997
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Realno, ako je samo to razlog imanja djece, s parama koje možeš uštediti ako nemaš djecu, možeš platiti dvanaestero ljudi da te zove kad god želiš

Moze te zvati 10 rodjaka i 10 prijatelja, ni je to-to.
Mene jeste strah sta ce biti u starosti, kako cemo sami, manje materijalno, jer uplacujemo osiguranje, vise psihicki, narocito sto i inace nisam od onih koji se prevsie druze, ali mi to nije razlog da se ipak odlucim za decu. A razloga protiv je puno.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 09:20   #2998
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ali ne treba osuđivati ljude koji ih ne žele i nazivati ih sebičnima kad su upravo oni koji imaju djecu možda puno sebičniji jer djecu koriste kao krunu svojih uspjeha, svoj osobno najveće postignuće.
Slažem se, imati djecu proizlazi zapravo iz užasne sebičnosti,iako to društvo ne percipira tako već potpuno obrnuto.
Naime, dijete imaš jer ga ti sebi želiš, jer želiš da dio tebe živi kroz njega pa čak i onda kada tebe više ne bude; ljubeći njega zapravo ljubiš samoga sebe jer je on tvoj produžetak.

Najgore od svega je što dijete, ne smo da je kruna svih životnih postignuća-ono umanjuje i briše tvoje ostale neuspjehe. Jeza od percepcije života...
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 01:17   #2999
Quote:
orah-pita kaže: Pogledaj post
Slažem se, imati djecu proizlazi zapravo iz užasne sebičnosti,iako to društvo ne percipira tako već potpuno obrnuto.
Naime, dijete imaš jer ga ti sebi želiš, jer želiš da dio tebe živi kroz njega pa čak i onda kada tebe više ne bude; ljubeći njega zapravo ljubiš samoga sebe jer je on tvoj produžetak.

Najgore od svega je što dijete, ne smo da je kruna svih životnih postignuća-ono umanjuje i briše tvoje ostale neuspjehe. Jeza od percepcije života...
ma kak je dijete kruna životnih postignuća, to mi molim te objasni

djecu svatko danas može imat pa samo imanje djece nije nikakvo postignuće
tek kad od njih napraviš pravog čovjeka-to je možda kruna živta
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:21   #3000
Zato da imas kome ostaviti stan i dio kredita kojim je isti kupljen.
Koma Stiler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.